Sevgilim bekar annesini geçindirmek istiyor

Biz de çocuk bakiyoruz tatlım, çocuk bakmak yargılanacak bir şey değil ki?
Niye yargılayayım? Onlar dediğin cocuk bakanlar değil, geçimini başkasının kazancı üzerinden sağlayanlar sanırım, bunu da yargılamak olarak algılayan sensin... Yargılamıyorum bak aynen senin kelimelerinle söylüyorum " Hayatı boyunca geçimini başkalarının geliri üzerinden sağlayarak rahat yaşayanlar" ...en ufak yargı yok bu cümlede, ama kulağa çirkin geliyor?neden ? çünkü öyle

Anlamamışsınız çocuk bakıyor diye örnekleme yaptığım şey etrafımda sizin aksinize çalışan olmadığını vurgulamaktı..

O zaman o sevgili ömür boyu bekar yaşayacak ya da eşini o eve alacak. Thy pilotu ya da doçent fln sanacak duyan da iki eve birden bakacakmış. Bir arkadaşımın kız kardeşinde vardı böyle biri. Asgari ücret ile bunu teklif etmişti üstelik annesinin hiç geliri yoktu. Dedim kızım kendi maaşını annesine verecek seninkiyle de geçineceksiniz.

Anlamamışsınız çocuk bakıyor diye örnekleme yaptığım şey etrafımda sizin aksinize çalışan olmadığını vurgulamaktı..
E tamam işte, benim çevremdekiler çalışmıyorlar ya da hiçbir gelirleri olmadan rahat yaşıyorlar diyorsun? ben de diyorum ki yargılayan ben değilim, benim çevrem benim yaş grubumda ,her meslekten yaldır yaldır ekmek parası peşinde kadınlardan menkul, kadın olmaları da yaşları da mühim değil aslında insan olan çalışacak elbet, bu bence bir tercih bile değil, varoluş zorunluluğu, neyini yargılayayım?

Ben size yargılıyorsunuz demedim ki bu onların tercihi yani böyle rahatlar bu yüzden Ben (sizi kastetmeyerek tabiki) yargılamıyorum dedim.. Size sadece etrafınızdaki çoğu kadının çalıştığını benim ise tam tersi bir çevrem olduğunu söylemeye çalıştım.. Neyse gece geç oldu anlaşılmıyor bu saatte sanırım bir şey..

Oğlan annesine bakmakla yükümlü. Kız değil. Ancak perşembenin gelişi çarşambadan belli olur. Ailesini ve annesini biliyordunuz. Böyle olacağı belliymiş. Kaç kişi tanıyorum sırf anne ya da babalarına bakmakla yükümlü diye evlilik olayından bahsetmiyor bile. Çünkü bir başkasının zor kaldıracağı bir şey

MaHlass üşendim şimdi aramaya ama sen bana "yargılıyorsun" dedin bir yerde sanki, ben de bunun üzerine yargılamıyorum dedim...sohbetin de tatlı hee cevap vermeden duramiyorum sana gerçi benim dipçik gibi jenerasyonuma ebe nine muamelesi yaptın, biraz ona bozulduk burda 40 lık manitalar olarak ama olsun sevdim seni, 40 ına gelince haber ver, tavsiyelerim olacak sana

Annesi 1000 tl ile ancak tenceresini kaynatır kira ve faturalara o para ile yetişemez. Bir mesleği yok bir kere bu yaşa kadar çalışmamış cesareti de yoktur artık. Evde çocuk bakabilir o da sürekliliği yok. Sevgiliniz annesini aç açıkta bıraksa evlatlığına yakışmaz. Tek seçeneğiniz koşullarınız uyuyorsa devam edin uymuyorsa ayrılın.

Ay yoo neden ailemde olmasın. Var gayet ananem yazmıştım zaten. Tabi çalışmamış değil çalışmış ama sigorta yaptırmadığı için bi maaşı yok. Ben kendimi bildim bileli ki 28 yaşındayım geçimini büyük ölçüde annem ve babam karşılıyor. Aşklarını yaşamalarına engel olmadı bu durum çocukları da oldu boy boy . Annesinin geçimine yardım eden herkes yalnızlık mutsuzluk içinde sürünmüyor yani. Hayatta herkesin alternatifi vardır ayrıca konu sahibi de haklı kendince bunu kabul etmek zorunda değil. Etmezsin ayrılsın kendi bileceği iş. Çocuk da bu durumu kabullenecek biriyle evlenir olur biter. Leyla ile Mecnun hikayesi çevirmiyoruz kimsenin aşktan öldüğü de yok.

Bence düğüne kadar anne evlenmezse aynı evde yaşama fikri atılır ortaya. Yani aklın yolu bir. 2 ev nasıl geçinecek? Ona göre düşün taşın. Çok anormal şeyler söylememiş erkek arkadaşın. Baştan söylemesi de gayet mantıklı.

babaannenize de bakmak zorunda kalsalardı ki bence anneanneye yapılan ona da yapilmalıydı, ihtiyaci olmasa da babanızın hakkıydı bunu yapmak, boy boy çocuklar olarak sizin imkanlarınız aynı olur muydu? yani çalışan bir çift ebeveynin hem çocuk yetiştirip hem de ayni anda 3 ev geçindirmek zorunda olması size sağlıklı ve normal mi geliyor?Soyadıniz Koç değilse bence değil...anne babaniz hem kendilerinden hem de sizden neler kıstılar acaba bu 28 yılda? hiç düşündünüz mü?belki bir ev daha alinir geliri emeklilige eklenirdi mesela, ileride sizin hiç desteğiniz olmadan geçinebilirlerdi.... veya sizin veya kardeşinizin yurtdışı bursunuz olurdu belki?

Son düzenleme:
Hayır normal gelmiyor. Benim ananem buradaki anne gibi değil gerçi evi var kiracısı var. Sadece geliri geçinmeye yetecek kadar değil diyelim. Dolayısıyla anne babamın kazancı da fena olmayınca bu durum bizi zorlamadı. Ben annemle babam arasında bu tarz bi gerilim hiç hatırlamıyorum en azından. Bi zorundalık durumu da yok annem tek çocuk babamlar 6 kardeş. Dolayısıyla aynı şartlardan bahsedemeyiz.

Bunun normal oldugunu savunmuyorum yani. Ama ne yapılabilir? Ortada çalışmayı düşünmeyen biri var öyle veya böyle. 45 yaş tabiki yaşlı falan değil ama çalışmamış ve çalışmayı pek de düşünmeyen biri için geç bi yaş. Yapabileceği işlerde malum neticede. Bu normal olmadığı gibi ben evlenicem sen başının çaresine bak demek çok mu normal onu anlayamıyorum.

Bu tarz durumların tek doğrusu olmaz. Herkesin öncelikleri fikirleri farklı olabilir. Mevcut durumda yapılacak en mantıklı şeyi yapmış zaten konu sahibi.

Cozum basit siz soyle yapacaksiniz

Oldu o zaman byyeeee diyerek uzaklasacaksiniz

Guzel basiniz agrimayacak gobek bagi kopmayan sevgiliniz de anasiyla mutlu mesut curuyecek kimsenin basini yakmadan

Sizi ve yorumlarinizı bilir ve beğenirim ama bu konuda çalışmayı hıç düşünmeyen 45 yaşinda bir kadının oğlunun sırtından geçinme ve onun geleceğini karartma pahasına malum dediğiniz, halbuki geçim sağlamak için yapılabilecek uygun ve gayet de onurlu olan işleri yapmaması gerektiğini sayfalardır savunmanizı , hatta aksini anlamamanızı inanamıyarak okudum. Hiçbir iş, baska bir insanın emeğini , hayatını sömürerek yaşamaktan daha "malum" değildir. 42 yaşındayım, 20 yıldır oturmuş guzel bir mesleğim, 2 dilim, yl.m var,ama okurken yıllarca garsonluk, barmaidlik hosteslik yaptım, yarın işsiz kalsam tereddut etmem bulaşık da yıkarım, çünkü sömürecek kimsem yok ve hayatımi karşılamak, çocuğuma bakmak zorundayım,ayrıca o basit gördüğunüz, asağıladığınız malum meslekler bazen koca bir ailenin ekmek kapısı olabiliyor, tek başına genç bir kadın neden denemesin onuruyla yaşamayı, gerekirse oğlu bulsun bir iş, annecim çalış onurunla yaşa , ben de kendi yuvamı kurar sana desttek olurum desin, bunun nesi tuhf?

bu arada ben atlamışım sanırim sizin durum aslında konu sahibinin sevgilisinin üst nesil seçimi bakımından daha vahim, anneniz tek çocuk , anneannenizin annenize bırakacak 2 evi var, babaanne ise 6 çocuklu, miras varsa bile bölünecek, anne babanız da anneanneye gayet yatırım amaçlı olarak değerlendirilebilecek bir destek sunmuşlar böylece , babanız da sanırım sizin tabirinizle annesine ve geride kalan 5 kardese " ben evleniyorum ne haliniz varsa görün " demiş,kendi verdiğiniz bu örnek üzerinden konu sahibinin sevgilisinin bunu söyleyebilecek olması size niye bu kadar garip geldi , kafam karıştı

Pembe hayaller. Ya niye birlikte yaşasın kızcağız bu dünyaya kahır çekmeye gelmedi sizin kızınız olsa ister miydiniz kayınvalideyle aynı evde yaşasın? Oğludur bakar elbet ona bir şey denmez ama ayrılarak isabetli karar vermiş. 2 bin tl az değil ilerde çocuk yapmak için bile kırk kere düşünmeleri gerekecekti tatile çıkamayacaklardı birikim yapamayacaklardı. Öyle evlilik olmaz.

Hahahaha ya saf mısınız? Adamın iki ev geçindireceğim ayakları yalan. Ne kadar maaşı var da geçindirecek o zaman kendileri ne yiyecek taşın kökünü mü? Bildiğin annenle birlikte yaşayalım o zaman demesini beklemiş konu sahibinin. Konu sahibi de bunu demeyince ters tepmiş atara geçmiş eş adayı. Duygusal duygusal yorumlar yazılmış bir de helal olsun adama napsın sokağa mı atsın annesini diye Aynı evde yaşatıp kayınvalidenin tüm sorumluluğunu konu sahibine yıkacaktı kendisi de annesine bakan kutsal evlat olup çıkacaktı. Hem 45 yaşı ne sanıyorsunuz siz beli bükük nene falan mı? Baya da genç bir yaş hiç mi 45 yaşında insan görmediniz? Haa ayrıca bundan sonra boşanmalı konularda boşanacağım ama işim yok diyenlere “iş bul, çalış, ekmeğini taştan çıkar” diyenlere gözlerimle güleceğim

allah allah nerde aşağılamışım
vasıfsız kadın bu yaşta ne meslek yapacak başka
kv doktor mühendis, bu yaşa kadar oturmuş dememiş ki
bi mesleği olsa sölerdi heralde
o dediğiniz meslekleri öğretmenler mühendisler yapıyor bu devirde
laf
yani yazayım da ne olursa olsun yazayım o da iyiymiş

Görüşünüze saygı duyarım katılmayabilirsiniz
Olanlar üzerinden yorum yaptım, benim için hayatın gerçekleri var
Bir ara insanlar şokta, A101 de çalışır yine çalışır konusu vardı, şimdi de çocuk baksın modası çıktı, açıkçası çocuğum olsa, 45 yaşında, bunun eğitimini almamış bir kadına evlat emanet etmem hastam varsa hiç hiç etmem, hele de yatılı evime kimseyi almam, haliyle kendi gerçeklerime göre yorum yapıyorum. Bu yaşa kadar çalışmamış insanı çok zor çalıştırmak, istisnai örnekler yok mu var tabi ama geneli böyle, 43 yaşındayım ben 25 yıldır çalışıyorum, gücüm oldukça da devam edeceğim inş, hiç bir ebevynin evladına bağımlı olması taraftarı asla değilim ama var bunlar yaşanıyor maalesef, en yakın gördüğüm eşimin eski eşidir, çalışmamak için bin dalavere çevirdi ama şimdi iki tane evladı var, at desen atamazlar analarını, hele de oğlan asla atmaz. Kalben bende bir annenin atılması, bakılmaması taraftarı olamam bu da benim yapım, duygularım kalbim buna el vermez. Bu işler içine girince bambaşka oluyor ama konu sahibesi evli değil bu yaşantının içine gimeme şansı var. Hayatta çok net doğrular yok, herkesin yaşantısı farklı, kv ile yaşayıp ona bakıp Allah başımızdan eksik etmesin diyen de tanıyorum, yandım Allah diyen de her biri kendi içinde farklı ama dedim ya duygusalım ben, kv deme bile yalvar yakar oldum gel benimle yaşa diye, yalnız kalıyor çünkü içim elvermiyor, farklı hayatlar, farklı duygular istemeyen evlenmeyecek bu tür adamlarla bu kadar basit yani konu kv bencildir, haksızdır değil olan olmuş, bu şekilde bir yaşam düzeni kurulmuş, sonradan aileye katılacak olanın bunu değiştirme şansı yok o yüzden seçimini doğru yapacak, kaldıramayacağı bir yükse altına girmeyecek kimse.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…