Sevgilim bana bir türlü güvenmiyor, çok paranoyak ve dengesiz sizce ne yapmalıyım?

Sende tedavi ol zarar verecegıne ınandıgın ve sana zarar veren kişi hep zarar verecektır. Daha da zarar verecektır. Bunun başka türlüsü asla olmaz.

İçeriği değil başlığı okudum.
Son günlerde yaşanan şeyleri düşün kendine değer ver. Anneni babanı düşün.

Son olayin maktulu Ikbal'in ailesini katilin annesi arayip uyarmis (roportaj yapmislar kadinla dogrudur yalandir bilemem)

Katilin annesi, maktulun ailesini "kizinizi buradan kacirin, oglum artik cigrindan cikti" benzeri cumlelerle uyarmis.

Maktulun babasida benzer bir konusma yaptıklarını anlatan bir roportaj vermis.

Ben asla maktulu suclamiyorum yanlis anlasilmasin ama güvenlik kameralarina sura yuruyerek gittiginin görüntüleri yakalandi belki gormussunuzdur. Yani muhtemelen maktul ikbal'de vazgecemeyen bir asikti, guven problemi olan eski sevgilisine gidiyordu sadece, oyle zannediyordu yani.

Sonuc ortada, lutfen sizi de haberlerde baska bir olayın magduru olarak görmeyelim, aradiginiz guc onunuzdeki orneklerde aslinda.

Kurtarin kendinizi, izinizi kaybettirin, evinizi degistirin gerekirse.

Kiskancligindan yatağının altina balta saklayanlari sabundan delil toplamaya çalışanları hiç duymadin galiba üstelik ilaç bile kullanacak raddede. Sevgi her şey değildir ve bitebilen bir seydir ve sevgiliklte tolere edilen her şey evlilikte batıyor insana

Kendin de söylemişsin zaten, son olanlar aklını başına getirsin bir zahmet. Canından olmadan kop bu adamdan, sağlıklı olmadığı kesin. Hani hayatım berbat demişsin ya daha berbat olması için bulunmaz fırsat ilişkine devam etmen.

Kopamıyorum ne yaaaa, seni sık boğaz eden bir insana bağlanma motivasyonun ne, başkası çıkmaz karşıma diye korkuyorsan hiç olmaması bundan iyidir, öyle diyeyim sana. Canın cebinde yaşayasın, birine paspas olasın varsa devam et, haktır.

Konunun içerigine gerek yok attığın başlıktan bile aynı sonuç çıkar. AYRIL.
Allah aşkına kendin söylemişsin paranoyak diye kafada kuruyor diye. Üstelik senin hala eski sevgilinle görüştugunu düşünecek kadar güvensiz bir tip. Sana güvenmiyor. Sen bir şey yapmasan da yapmışsın gibi tavır koyuyor. Sana ağır şakalar yapıp kendini kötü hissetmene sebep oluyor. Hayatın ne kadar kötü de bu boktan adamın sana iyi geldiğini düşünüyorsun?
Seni kesinlikle korkutmak istemem ama yarın bir gün kafada kurup sana gelip bir zarar vermeye kalkarsa ne yapacaksın. Manyak belli ki senin ondan kopamadigınin da farkında. Çünkü o manipülatif sende bağımlısın ona karşı.
Kendi ağzıyla demiş ilaçlarımı aksatiyorum diye. Adamın kendine hayrı yok sana mı olacak? Hiç iyileşme düzelme belirtisi yok olsa bu konuyu buraya açmazdın. Sana diyeceğim tek şey aklını başına al. Bu şekilde kendine zarar verirsin sadece. Gerekirse profesyonel destek al. Bu ilişkiyi sağlıklı bir şekilde bitirmeye bak. İnşallah her şey gönlünce olur

Adamın psikolojik sorunları var, ilacını düzenli kullanmıyor, kıskançlık triplerine girip sana baskı yapıyor, takıntılı, paranoyak, sürekli ensende. Böyle biriyle neden devam etmek istiyorsun? Kaç kurtar kendini.

Daha başlığı okurken “AYRIL” dedim siz elin problemli bebeleriyle uğraşırken, bir yerlerde birileri birilerine prensesler gibi davranıyor gerçeğini kavramanız lazım.neden o siz olmayasınız?ne var bu adamlarda da bırakmıyorsunuz? Berbat hayatınızda sizi tek mutlu eden o değil, hayatınızın berbat olduğunu düşündürten o bence.problemli bir erkekle sadece problem sahibi olursunuz baksanıza bırakacak gücünüz yokmuş bağlanmışsınız.

Bu konuda ben de böyle düşünüyorum. İkisi de gencecik en deli çağlarında hatta 18 yaşındaki bir genç kız paylaşım yapmış bu yaşlarda böyle hissediyoruz ,yanlış yapıyoruz ,yanlış insana bağlanıyoruz vs vs diye.

ikbali'in annesi kızını o halde görüp ağlarken bile; " beni yaktın ikbal" diye ağlıyordu. Kızların da telefonu incelenmeli, bu katili ya da katilin ailesini aklamak için değil, geride kalan genç kizlarimiz ve aileleri için çok ama çok önemli.
Eskiden özgüvenli olsunlar, dolmuşa binsinler vs diyen biriyken şuan "lütfen çocuğunuzu yalnız birakmayin." diyen birine döndüm, dönmek zorunda kaldım.

Anne babalara da burada çok iş düşüyor; çocuklarının telefonlarını ,bilgisayarlarını o bilgisayarda açtıkları yayınları takip etsinler. Ecrin su buna en büyük örnek.

Son yaşanan olaylardan da mı ders almadınız? Adam psikolojik sorunlu ve tedavisini de aksatıyor, bu durumda hala neden devam ediyorsunuz?

Paranoyak insandan uzak durun ciddi söylüyorum. Ufak kıskançlıklar her ilişkide olabilir ama burda bahsettiğiniz kişi çok ciddi şekilde sıkıntılı. Psikolojik sorunları olduğunu kendisi de söylemiş zaten. Bela bağıra çağıra geliyor ama insanlar bir şey olmaz kafasında oldukları için sonu kötü bitiyor.
Mesajları gösteriyorsunuz ona rağmen inanmıyor. Benim bir arkadaşımın sevgilisi de böyleydi kız hastanelik oldu en son çünkü şiddet gördü. Sonra çocuk çiçeklerle geldi, arkadaşım affetti. Ama sonra yine aynı terane. Şimdi ayrılar arkadaşım psikolojik tedavi görmeye başladı çünkü yaşadıkları akıl alır değildi. Üstelik bu insanlar toplumun kültürsüz kesiminden falan da değiller. İkisi de okumuş etmiş kişilerdi.
Kaç yaşındasınız ve sevgiliniz kaç yaşında bunu merak ettim.

Ayrıl

Merak etme ayrıldığında dünyan yıkılmayacak.
Bağımlı değilsin sadece bilmediğin bir duygu olduğu için göze almak istemiyorsun.
Lütfen bunu kendine yapma ilaç tedavisini bile tamamlayamayan bir asalağı hayatında tutma kimseyi iyileştiremezsin. Sevgim iyileştirir diye düşünme bunlar bireyin kendisiyle alakalı sevse iyileşmek için gereken herşeyi yapar. Uzak dur bizi de kendini de üzme güzel kızım

Ben böyle kişiden korkardım ayrılırdım ne maglum ilerde başına bir iş getirmeyeceğinden garantisi yok

Arkana bakmadan kaç

Ağzınıza sağlık, benimde tam bu aklıma gelmişti. Oğullarım var ve bu olaydan sonra ki... Sevgi ve saygı aşıladığım halde, canlılara asla zarar vermemesini öğrettiğimiz halde, Dışarda oynarlarken (müstakil bahçeli ev) 2 dk bile gözümü ayırmazken, hem kendi başlarına bir şey gelmesin, hem çocukları sözle bile kırmasınlar diye müdahil olurken, Allah korusun diyorum, Allah korusun ve sapmasınlar bu yoldan.

Bu dünyaya çocuk getirmek o kadar kolay değil. Hem kendi çocuğuna sahip ol, hem bir başkasının çocuğuna zarar vermesini engelle yani çok büyük iş düşüyor artık bizlere.

Konu sahibi arkadaş, takıntılı insanla sevgili olunmaz. Böyle insanlarla evlenenler, boşansa bile bir çoğu öldürülüyor. Sevgili olsa, ayrılsa bile sonları vahim. Hiç mi canının kıymeti yok? Ayrıl lütfen bırak tedavi görsün ve toplumun başına bela olmasın.

Ölüme yürüyor korkmuyorum diyorsun yani…

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…