Sevgilim bana bir türlü güvenmiyor, çok paranoyak ve dengesiz sizce ne yapmalıyım?

Erkek arkadaşım bir türlü eski sevgilimi unuttuğuma inanmıyor. İlk başlarda eski sevgilimin bende engelli olup olmadığını sormuştu, bende engellediğimi söylemiştim ki zaten öyleydi. Hatta gösterdim ona da. Eski sevgilimin bahsini bile geçirmem unutalı da çok oldu. Sorun şu ki eski sevgilimle eskiden aynı okulda olduğumuz için arkadaşlarımız genelde ortak. O yüzden de onu bazen bazı arkadaşlarımın yanında görebiliyordum veya arkadaşlarım onun bahsini geçirebiliyordu ama onunla sevgili olduğumdan beri eski sevgilimle takılan arkadaşlarımla arama mesafe koydum. Zaten çocukla kaç senedir alakamız kalmadı. Sevgilim güven sorunu olan biri ve psikolojik sorunları olduğunu söylüyordu. Sürekli kullandığım numarayı birkaç hafta önce değiştirmiştim. (Eski numaramda eski sevgilim engelliydi.) Sonradan da bu eski sevgilim olacak kişi (tahminimce yeni numaramı birisinden aldı) bana wpden selam falan yazdı. Bende cevap vermeden engelledim ve sevgilimden bir şey saklamak istemediğim için ona söyledim bunu. Tabii ki hemen kafasında kurmaya başlayıp bana sinirlendi. “Kesin onunla hala iletişimdesin.” gibi laflar edip kavga çıkardı. Kendimi kaç kez açıklamama mesajları göstermeme rağmen inanmadı sonra da özür diledi. “İlaç tedavisini aksattığım için böyleyim.” gibisinden cümleler kurdu. Bende çok bağlandığım ve kopamadığım için affettim. Ama sonrasında da çıkardığı kavgalar devam etti. Hepsininde sebebi kafasında bir şeyler kurmasıydı. Ayrıca şaka yaparken dozunu da sürekli kaçıran birisi. Son aylarda istemeden bayağı kilo verdim. Bazen zayıflığımla aşırı derecede dalga geçiyor. Genelde sürekli şaka yapan biri olduğu için alınmıyordum ama artık rahatsız edici geliyor. Zaten beni onunla tanıştıran ve bizzat aramızı yapan arkadaşlarım da biraz cıvık tipler. Fakat sorun şu ki ben çok bağlandım ve artık kopmak istesem de kopamıyorum, o gücü kendimde bulamıyorum. Berbat hayatımda beni tek mutlu eden şey o. Ama bir yandan da bana zarar veriyor. Her defasında düzeldiğini söyleyip yine saçma sapan bir sebepten kavga çıkardı. Şuan akıllandığını ve beni kaybetmek istemediğini söylüyor. Yapmam gereken şey onu hayatımdan çıkarmak, hep “can çıkar huy çıkmaz.” lafına inandım. Ama o gücü kendimde bulamıyorum. Geçenlerde bana yazma dediğim halde beni aradı, uzak dur dememe rağmen evimin yakınına gelip buluşmaya çağırıyor yüzünü görünce de kafam karışıyor uzak duramıyorum. Yaptığım hata bunun da farkındayım. Zaten ülkede olan son olaylar yüzünden erkeklere de güvenim hiç kalmadı. Lütfen biraz yardım edin… :/
Son olaylar bile aklinizı başınıza getirmiyor biz ne yapalım?? Elalemin takıntılı hasta adsmlarini kolunuza takip sevgili diye gezdiren,onlar ne derse yapan ,asagilanmaya, namusunuza kadar dil uzatılmasına müsade eden bir de aşığım onu görünce aklım karışıyor diyen siz.Atese yürüyor korkmuyor,sizde gidin bir tedavi olun..........

ayrılmak için illa olayları örnek almanıza gerek yok kendine saygısı olan böyle bir ilişki içinde bulunmaz zaten. yüzünü görünce dayanamıyorum nedir yahu seviyorsunuz yani. kendisine bu şekilde muamele eden birini sevmeye devam eden insanların da sağlıklı kafa yapısı olduğunu sanmıyorum ben.

Bende çok bağlandığım ve kopamadığım için affettim.

Bu cümlenden sonra kamyonla laf döksek üzerine vazgeçmezsin. Ehh ne diyelim ki ,bir gün uzmanlık alanın olmadan psikolojisini düzeltmeye çalıştığın kişinin gazabına uğramaman dileğiyle.:KK49:

X