Sevgili arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var?

Sizce geri döner mi?

• evet

OY: 11 34,4%
  • hayır

OY: 21 65,6%

• Ankete Katılan
    32

hayaled

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Ekim 2015
92
30
32
arkadaşlar 2 haftadır erkek arkadaşımla sürekli gerginiz kavga ediyoruz bu küçücük bir konuyken büyüdü kavgalarımız ilişkimiz 7 yıllık. sevgililer gününde problemimizi çözmeye çalışırken daha çok gerildik ve ben çaba sarfetsin ve benimle ilgilensin diye ben mutlu değilim dedim. çünkü ben hep çabalıyorum barışalım diye aradaki kırgınlık gitsin diye yapmadığım kalmadı. dünde bir konudan yine tartıştık ve sabah olduğunda ben ayrılmak istiyorum dedi sende mutsuzsun benimle zaten dedi güzelce bitirelim dedi çok üzüldüm çünkü çok seviyorum ve böyle kestrip atmak beni çok üzdü. sebebi kavgalarmış ayrılmak istemesindeki. bu akşam konuştuk
Yeni durum;
Arkadaşlar 2,5 saat boyunca oturduk konuştuk. Daha sakince ve alçak ses tonuyla sorularımı yönelttim. Ayrılmak isteyebilirsin fakat 10 gün sonra kendine geldikten sonra yine bir araya geleceğiz dedim ne gerek var bitirmeye birlikte halledelim dedim. Birbirimizi biz frenleyelim kötü huylarımızı dedim. Böyle biraz konuştuktan sonra o zaman sadece ara verelim görüşmeyelim biraz dedi kafamızın içindekiler bir boşalsın dedi. Biraz sakince düşünelim dedi. Bende bitirmek istemediğim için ayrılmakta mesafe koymakta istemiyorum dedim rica ediyorum iyi düşün dedim. bizim seninle problemimiz sevgi değil dedi bende sende çok seviyoruz dedi. problem kavga etmemiz yıpranmamız dedi. Bende elimi bırakma birlikte üstesinden gelelim dedim. Ben bunları her zamanki samimi tavırlarımla söyledim öperek sarılarak hepsine de karşılık verdi. En sonunda sarıldım dedim ne yapmam gerekli yazmamalımıyım artık dedim sen yaz dedi peki fikrini nasıl söyleyeceksin dedim ben düşündükten sonra paylaşacağım dedi. Sizce az çok cevabı ne olacaktır? Ben bu süreçte ne yapmalıyım?

Kızlar Acil Durum!! 16:59
Her zaman yaptığı gibi biriyle konuştuğunu öğrendim. Şimdi planım şu bugün onun iş çıkışında çağıracağım ve ayrılmak istiyorum diyeceğim. Rica ediyorum başka fikiri olan arkadaşlar yorumdan ziyade ona bunu derken başka birşey demem gerekli mi? fikir verin lütfen vaktimiz kısıtlı.

ANLIK DURUM 19:42

Kızlar iş çıkışı çağırdım ve konuşmak istediğimi söyledim daha doğrusu başka bir bahane sundum belki reddeder diye.
Geldi.
Öncelikle çağırdığım sebebin bahane olduğunu söyledim. Bunun için kusura bakma dedim. Seninle konuşmayı ertelemek istemiyorum dedim. Hmm demek bahane dedi. Dinle seni ilgilendiren bir konu var dedim. Defalarca bitti ve defalarca geldin dedim ben sana hep yeni yeniden inanmaya çalıştım dedim. Ve bu sefer güvendim de dedim. Seninle 8 seneye doğru giden bir ilişkimiz var dedim ve senin ailenden benim aileme karşı tek bir adım yok dedim. Seninde ailenin kız çocukları vardı aynı şey başlarına gelseydi kendi kızlarının hoş olurmuydu dedim. Ben sizden yana bir adım görmüyorum dedim. Ben yeri geldi senin ailenin bile senin çekmeyeceği her türlü tavırlarına göz yumdum dedim. Ama sen karşılığında bana saygısızlık yapıyorsun dedim. Benim annem bizim sorunlarımızdan bir kız annesi olarak çok üzgün dedim. Çünkü bize benimle birlikte o da inanmaya çalışıyor fakat anlam veremiyor dengesizliğe dedim 1,5 ay önce kapıya dayanıp barışmak için gelen bu çocuk değilmiydi şimdi ne olduda neyi yürütemiyorsunuz birbirinizin huylarını bu kadar sene öğrenemediniz mi diyor kadın dedim. Alaycı bir tavır ile selam söyle dedi sen Nasıl böyle bir terbiyesizlik yaparsın diye çıkıştım ona. Tavrımı çok sert koydum kızlar o bana 3 sene önce tek taş almıştı ben onu hiçbir zaman çıkarmamıştım. Bu sefer ciddiliğimi Anlasın diye yüzüğüde çıkartıp öyle bindim arabaya. Ve direk elime baktı göremedi bir şaşırdı. Bunları konuştuktan sonra ben senin beni gerçekten sevdiğine inanmıyorum dedim ve bana yalan söylüyorsun sen gizlediğin bir durum var dedim. Gülerek sırıtarak yok diyor. Olduğu halde. Ben bitiriyorum artık bitti seninle aramızda tek özel bir ilişki kalmadı dedim. Sen bitirince bitiyor ben diyince istemiyorum diyordu ne oldu dedi. Bende dedim ki ben sana tüm samimiyetim ile geldikçe sen samimiyetsizleşiyorsun dedim.
En son arabadan ineceğimi tahmin etmeden önce bağırarak dedim ki ben seninle Israrla tartışıyor isem bu seni sevdiğim içindi dedim. Sana defalarca aynı cümleleri kullanıyorsam bu bitmesin diyeydi dedim. Ama artık bitti dedim. İndim arabadan. Patikadan inmek için koşarken arabayı döndürdü bin şu arabaya diye bağırdı. Yürü artık git buradan dedim. Ve durum böyle kızlar noktalamış bulunuyorum. Düşüneler neler ?

Son düzenleme:
7 yıl çok uzun bir süre bu kadar kolay bitirmek istemesi ya da ara verelim demesi kötü olmuş. Zaten ilişkide ara verelim dediyse bitirmeyi de göze almıştır demek. Çok üstüne gitmeyin o sizi kaybetmemek için elinden geleni yapsın. Siz çok güzel yaklaşmışsınız o hala düşündükten sonra paylaşacağım triplerine girmiş. Bundan sonra ondan bir adım bekleyin.

yasadiginiz cok zor farkindayim. ama cok yanlis yapmissiniz... bitsin diyen bir insana iciniz kan da aglasa kafanizi duvara da vursaniz ok hay hay diyecektiniz.... eve gelip aglayip dagilsaydiniz ama ona bunu gostermeniz dogru degil... dunyada hangi insan olursa olsun vazgecilmez sanarsa kendini olay bitmis demektir... herkes herkessiz yasar. insanin annesi cocugu öluyor ama yine de yasiyor yasaniliyor bir sekilde... herneyse bir daha o aramadan catlasaniz da patlasaniz da aramayin msj yazmayin kimseyle haber bike yollamayin sakin sakin sakin... ararsa da ben senin fifin degilim istedigin zaman gidip istedigin zaman donemezsin biraz da ben dusuneyim diyin ... ben bunlari yazarken iradenin ne kadar zor gosterildigini biliyorum... ben de yasadim hepimiz yasadik boyle seyleri ama catlasanizda patlasanizda aramayin...Nokta

Vakit ayırıp cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Umarım ondan ileri bir adım gelir. Sevgiler.

Vakit ayırıp cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Evet ben bunu yapamadığımdan onda da + ego oluyor bunun farkındayım artık mantığım ile hareket etmem gerekli. Tutumumu değiştirmem gerekli.

Vakit ayırıp cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Evet ben bunu yapamadığımdan onda da + ego oluyor bunun farkındayım artık mantığım ile hareket etmem gerekli. Tutumumu değiştirmem gerekli.
cok zor biliyorum ama imkansiz degil.... bir tane mesaj bile atmayin. " neden beni aramiyor ne oldu aceba " dedirtin. ayrica cok klişe ama gercekten kacan kovalanir.

Adam acayip rahat, çantada keklik görüyor seni.
O ilişkiyi kafasında bitirmiş gibi, senin çabalarınla yürüyor ilişki.
Bence sessiz kal seviyorsa birazda o çabalasın.

Bu "ara vermek" ne kadar saçma bir şey.. Onun derdi ayrılmak ben söyliyim sen ısrar edince çareyi "ara verelim" demekte bulmuş bu süre içinde senden uzaklaşıp seni alıştıracak en sonunda da "bitirelim ben sogudum" dicek. Seven insan ara verelim falan demez, ödü kopar!

Üstüne düşmeseydiniz keşke.
Kafasında soru işaretleri var.
Önce ayrılalım demiş ve siz ısrarcı olunca sizi kırmamak için ara vermeye çevirmiş. Ara vermek zaten ayrılık provasıdır. Çok nadir geri dönüp tekrar başlayanlar olur.
Evet koskoca bir yedi yıl elbette üzülüyorsunuz, anlıyorum da sizi.
Ama ayrılmayalım demek çözüm değil ki.
Bir sorun var belli ki sizin görmediğiniz yada görmek istemediğiniz... Bilemiyorum.
Bence daha fazla ısrar etmeyin..

ALLAH aşkına neyin arasını veriyor
Ben burada bu sevgililer arasında buna anlam veremiyorum,bunun çıkış yolu ya bu iş olmuyor yürütemiyoruz haydi eyvallah diyor aslında.Ayrılmanın aklınca daha kibar hali.Sizi geçirdiğiniz yılları bir kalemde siliyor....
Bu adam 7 yıllık bir zamandan sonra hala ara vermek istiyorsa demek ki sizi yeterince sevmemiş üzgünüm
ARAnızdaki muhabbet aşk ,sevgi yıpranmış
Bence oluruna bırakın israrcı olmayın

Adam acayip rahat, çantada keklik görüyor seni.
O ilişkiyi kafasında bitirmiş gibi, senin çabalarınla yürüyor ilişki.
Bence sessiz kal seviyorsa birazda o çabalasın.
Evet en çok duyduğum cevap sessiz kalma yönünde. Israrcı gözükmicem ve üstelemicem. Vakit ayırıp yazdığınız için teşekkür ederim.

Onun ki kaçış yolu o problemleri konuşarak halleden bir insan değil ne yazık ki böyle bir durum olduğu Zaman hep yaptığı iş bu. Erkeklerin tipik nefes almak istiyorum kilişesi.

Merhaba onun kafasındaki soru işaretleri kavgalar ile birbirimizi yıpratmamız. Öyle bir insan ki kırmak kırmamak bir karar verdiğinde önemli olmaz onun için bitti der ve çeker gider daha önce şahit olmuştum. Ve hep olan durum kafa dinleyip tekrar barışmak için gelmesi bu yüzden ayrılmayalım diye teklif sundum kendisine. Artık şu saatden sonra Israr edilecek bir durum pek yok çünkü üstüne düştükçe geri tepecek farkındayım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…