Sevdiğim hala yerinde mi...

Yanlış anlama da, yazının tümünü okudum, ilk paragraf dışında tamamen kusursuz bir anlatım, imlası, anlatım gücü, ifadeler mükemmel. Olayin kurgu dili şahane. Sonra ilk paragrafa bakıyoruz "bayan" lafı oraya hiç olmuş mu allasen? "İyi kalpliymistim" ne ya? Hayır geri kalanı o kadar kusursuz olmasa bu ufak detaylar bu derece göz tirmalamaz. Senin bu hikaye de kadının photoshop ları gibi kopyala-yapıştır olmasın?

+1

Cok uzuldum..
Ben de evlenip berbat gunler gecirdigim donemde hep eski mutlu olduğumuz gunleri dusunur ve aglardim, içim yanardi hic yoktan geldiğimiz hale..
Bizim toparlanma şansımız kalmamıştı ama sizin bence bi umudunuz olabilir, cocuk da var ortada.. Evliligi surdurmek niyetindeyseniz, uzman desteği almalisiniz, klise gelebilir ama cok onemli..
Rabbim yureginize ve evliliginize selamet versin..

Ya unutup devam edeceksiniz ya da ayrılacaksınız. Başka seçenek yok maalesef. Ama bana çok saçma geldi yani photoshop olayı. Gerçek olduğunu sanmıyorum.

1. Photoshop olayına nasıl inanırsınız ? Eşinizle anlaşan arkadaşınız böyle büyük bir yalan günahınıza girmeyi, hakkınızı yemeyi nasıl göze aldı, bence güvenmemelisiniz o arkadaşınıza.
2. O adam kendini çok seviyor merak etmeyin intihar etmez. En fazla hastaneden bi doktorla anlaşır serum filan taktırır bak ne hallere düştüm seni çok seviyordum izlenimi verir.
3. Diyelim ki her şey doğru, ee bu kadınla nasıl tanıştı, niye böyle bir kötülük yapmak istesin size?

Her şeyi unutup yola devam etmek çok zor, özellikle karşı taraf bir çaba harcamıyorsa kırılan kalbiniz için. Bence bu soruların cevabını öğrenmeden içiniz rahat etmeyecek.

Inanmadım bu montaj olayına ve durup dururken hicbir kadın bunu yapmaz..
Sanırım esiniz canını yaktı o kadının yada buna benzer bir iliski...
Kadin istedi esiniz reddetti..gibi bir durum olsa...Ispatı cok daha kolay ve anlasilir olurdu
Sizin adınıza cok üzüldüm...
Hemde cok...
Esinize de üzüldüm inanın..
Evet dısarıdan yorum yapmak kolay elbette ama eger kabullenemiyorsanız ya bu isi kökten kestirip atmalısınız yada esinizin uzerine bu kadar gitmemelisiniz...
Sakin yanlis anlamayin lutfen..
Uzerine gitmeyin dememin sebebi sadece şu...
Kendiniz icin olayı tazelemekten ayni seyleri hissetmekten baska bir etkisi olmaz bu tavırların...
Umarım hersey cok guzel olur sizin icin...
Hicbir kadin bunu yapmaz diyorsunuzya ah oyle olsa. İki sayfa oncesinde bir akrabamin basina gelen iftira olayini anlattim. Oyle insanlar varki yilandan beter. Akrabamiz olan bir adam İsyerinde taciz ve sapiklik iftirasina ugruyor bir kadin tarafindan, ve bunu duyan kayinvalideside damadini sevmedigi icin isimsiz bir telefon ile benide taciz etti diye bir iftirada o atiyor. Sonucta 1 yil kadar surecten sonra adam kesin delillerle aklaniyor, ifitracilar isten kovuluyor, kaynana ise rezil rusfa tabi. adam kariyer olarak suan daha ustte, fakat evliligi bitiyor tabi bu surecde.
Bu yuzden kimse yapmaz diye kesin yargida bulunmayin, oyle yaparlarki boyle hayatlari mahvederler.

Sizin yerinizde olsam kadına tazminat davası açardım eşimle. Yaptığının bedelini maddi manevi ödemeli

Bilgisayar mühendisi arkadaşınız montaj olduğunu nasıl kanıtladı acaba çok merak ettim.
Bilgisayar mühendisi arkadaşınız montaj olduğunu nasıl kanıtladı acaba çok merak ettim.
Üstün bir çaba harcamadı açıkcası sadece görünce direk montaj dedi. Yakınlaştırıp piksellerine bakarak bana da göstererek net olarak montaj dedi. Ben piselden mikselden anlamam ama o anlıyordur mutlaka. Yakın bir bayan arkadaşımdır çocukluktan. Eşimle tanıştığımızdan beri eşimin de yakın arkadaşı oldu o ayrı. Belki yuvaları dağılmasın diye... Eşimi de pişman gördüyse yanii... Ama yapmayacağını umuyorum. Arkadaşlığımız boyunca bana hiç kazık atmadı. Kafam çok karışık.

Yanlış anlama da, yazının tümünü okudum, ilk paragraf dışında tamamen kusursuz bir anlatım, imlası, anlatım gücü, ifadeler mükemmel. Olayin kurgu dili şahane. Sonra ilk paragrafa bakıyoruz "bayan" lafı oraya hiç olmuş mu allasen? "İyi kalpliymistim" ne ya? Hayır geri kalanı o kadar kusursuz olmasa bu ufak detaylar bu derece göz tirmalamaz. Senin bu hikaye de kadının photoshop ları gibi kopyala-yapıştır olmasın? :KK70: gerçek hikayen olduğunu varsayarsak, başına gelenler üzücü. Kim olsa içinde şüphe kalır, kadın ya affeder ya yol verir. İkisini de yapamayınca böyle arafta acı çekiyorsun sanırım. Bebeğin doğdu mu? Sonuçta kanıtlar curutulmus gibi duruyor. 2. şansı vermişsin, bekle bakalım hakettigini kanıtlar masumsa
İnanmak zorunda değilsiniz ben de inandırmak zorunda değilim 6 aylık huysuz bir bebeğim var burada millete koca bir sayfa hikaye yazacak ne vaktim var ne enerjim.
Ne kadar acımasız bir yaklaşım. Canımın yandığını söylüyorum içimi döküyorum mantıklı yorumlar almaya çalışıyorum ama siz sadece yazdıklarımla alay etmişsiniz yaşadıklarım size hiç olağan gelmemiş. Sanırım size hayat toz pembe.

Yazdığıma cevap vermemişsiniz. Fotoğraflar hala sizdeyse photoshop mu değil mi anlama şansınız var.

Photoshop dediğiniz o fotoğraflar hala sizde mi? Fotoğrafa bilgisayardan sağ tıklayıp özelliklerden hangi programla kaydedildiği gözüküyor. Mesela bazıları photoshop yaparken o hataya çok düşüyor, direkt gözüküyor o shop programı. Tabi bunu profesyonel birisi yapmadıysa. Yada yine fotoğrafa tıklayıp birlikte aç kısmından not defteri seçeneğini seçip o yazılar içinde kelimeleri aratıpta anlaşılabiliyor. Diğer bir yöntemde fotoğrafı büyütüp piksellere bakılması. Okuldan bir arkadaşım bu konularla ilgilendiği için oradan biliyorum.
Geç cevapladığım için kusura bakmayın bir yandan kızıma bakıp bir yandan yorumlara yetişmeye çalışıyorum. Fotoğrafları bir hafıza kartında saklıyorum bilgisayarda yok. Bu dediklerinizi eşimden gizli yapmam lazım ortam gerilsin istemiyorum. Müsait bir anda eşimden bilgisayarı alıp gizlice araştıracağım. Ayrıyeten şu an hacker işlerinden anlayan biri araştırıyorum. Eşimin adına açılan hesabı kırıp ne var ne yok bakmam lazım belki birşeyler bulurum.

Üstün bir çaba harcamadı açıkcası sadece görünce direk montaj dedi. Yakınlaştırıp piksellerine bakarak bana da göstererek net olarak montaj dedi. Ben piselden mikselden anlamam ama o anlıyordur mutlaka. Yakın bir bayan arkadaşımdır çocukluktan. Eşimle tanıştığımızdan beri eşimin de yakın arkadaşı oldu o ayrı. Belki yuvaları dağılmasın diye... Eşimi de pişman gördüyse yanii... Ama yapmayacağını umuyorum. Arkadaşlığımız boyunca bana hiç kazık atmadı. Kafam çok karışık.

Yakınlaştırıp piksellerine bakmak için mi bilgisayar mühendisi arkadaşınıza danıştınız? Kusura bakmayın güldüm. Çözünürlük farkı mı varmış? İnanmak istemişsiniz sadece.

Yakınlaştırıp piksellerine bakmak için mi bilgisayar mühendisi arkadaşınıza danıştınız? Kusura bakmayın güldüm. Çözünürlük farkı mı varmış? İnanmak istemişsiniz sadece.
Basit bir işlem olabilir tamam ama ben baksam anlamazdım şahsen anlamam etmem uğraşmışlığım yok. Bilgisayar mühendisi olmasa yine ona danışırdım çünkü başka yakın arkadaşım yok. Ama tabii bilgisayar mühendisi olması içimi rahatlatmıştı. Sonradan içime kurt düştü bir olup beni kandırabilecekleri konusunda.

Bence her şeye sünger çekip yeni bi başlangıç yapın.. kitabı yeniden okuman işe yaramış demek ki, eski günleri düşünün, birbirinizi hala seviyorsunuz bence.. bu arada kitap ne çok merak ettim:)

Zamaninda yapmaniz gerekenleri yapmamissiniz.

Bence yolunuza bakin artik.
Esinizi yeniden sevmeyi deneyebilirsiniz.

Şöyle bir ayrıntı da var özet geçmek için o kısmı söylemedim. Benimle tanışmadan 5-6 yıl önce legend online diye bir oyunda konuşmuşlukları var. Nasıl tanıştıklarını sorduğumda kız böyle söyledi. Eşimde bunu onayladı. Ama oyun dışında konuşup buluşma, tanışma vs olmamış o dönem. Sadece kız hoşlanmış itiraf etmiş eşim yüz vermemiş uzak diye. Kız da eşim de böyle söylüyor. Ama kızın dediğine göre seneler sonra eşim onu faceden bulmuş konuşmuşlar buluşmuşlar bursa da otelde.
Ne yani şimdi seneler sonra kız evlendiğini duyuyor ve bozmak mı istiyor? Siz olsanız ne düşünürsünüz?
Seneler oncesi degildir o; son zamanlardir .Oyunda tanismis uzak siye bosvermis.Bursa otel falan.Kadina umut verip birakinca kadin ifsa etmistir.
Esine pek inanamadim o fotolari yalanlatmis falan.

O masum kadin kitap kahramani kimdi?

Bence her şeye sünger çekip yeni bi başlangıç yapın.. kitabı yeniden okuman işe yaramış demek ki, eski günleri düşünün, birbirinizi hala seviyorsunuz bence.. bu arada kitap ne çok merak ettim:)
Kitap basılmış bir kitap değil wattpad de amatör yazılmış bir kitap. Bir kaç kişi daha sormuştu cevaplayayım madem. :)
Kitap adı Mavi Ruh. Karakterin adı Gökçin

X