Sevdiğim hala yerinde mi...

Erkekler yakalandıkları zaman ölümüne inkar ederler, nedense her şeye de bir bahaneleri vardır. Umarım siz şanslısınızdır.

Eşinizin bluzu ile fotoğraf çekilip size göndermiş ya, eşinizin o bluzunu nereden bulmuş ve görmüş peki? Eşinizin sosyal medyada o bluz ile çekilmiş fotoğrafı var mıydı?

Yanlış anlaşılma olmuş sanırım. Eşimin demesine göre kızla yüz yüze buluşma hiç olmamış. Kızın buluştuk dediği tarihte eşim yengemle iş çıkışı çay içmişler. Yani Bursa'ya kızla buluşmaya gitmediğinin ispatı bu. Ama yengem bir gün öncesi ya da bir gün sonrası olabilir emin değilim dedi. Bu da net bir delil değil.

Eşinizin telefon dökümüne baktınız mı o tarihteki? Görüştüğü yabancı numara var mı yok mu anlardınız. İllaki o kadınla buluşmak için cepten görüşmüşlerdir.
Tabii 1 yıl olmuş, artık isteseniz de bulamazsınız sanırım dökümleri.

Yanlış anlaşılma olmuş sanırım. Eşimin demesine göre kızla yüz yüze buluşma hiç olmamış. Kızın buluştuk dediği tarihte eşim yengemle iş çıkışı çay içmişler. Yani Bursa'ya kızla buluşmaya gitmediğinin ispatı bu. Ama yengem bir gün öncesi ya da bir gün sonrası olabilir emin değilim dedi. Bu da net bir delil değil.

Anladim.
Bu kiz ne olursa olsun saglam ayakkabi degil soyleyim.

Eşinizin telefon dökümüne baktınız mı o tarihteki? Görüştüğü yabancı numara var mı yok mu anlardınız. İllaki o kadınla buluşmak için cepten görüşmüşlerdir.
Tabii 1 yıl olmuş, artık isteseniz de bulamazsınız sanırım dökümleri.
Baktım bir şey çıkmadı. Olay patlamadan bir hafta önce hat değiştirmişti eşim. Süperonline bağlatmıştık eve. Hat vermişlerdi faturalı. Onu kullandı diğerini kapattırdı. Yani bulmam imkansız oldu vardıysa bile.

Erkekler yakalandıkları zaman ölümüne inkar ederler, nedense her şeye de bir bahaneleri vardır. Umarım siz şanslısınızdır.

Eşinizin bluzu ile fotoğraf çekilip size göndermiş ya, eşinizin o bluzunu nereden bulmuş ve görmüş peki? Eşinizin sosyal medyada o bluz ile çekilmiş fotoğrafı var mıydı?
Vardı beraber çekilmiş bir fotografımızda.

O zaman oradan almıştır, eşinizle oyundan tanıştıklarına göre, kadının teknolojiyle arası iyidir ve rahatlıkla photo shop içinde birilerini bulabilir, umarım böyle bir şeydir.
Bu olay kapanmadığı ve ıspatı yapılmadığı sürece kendi kendinizi yer bitirirsiniz, bu hissi iyi biliyorum. Ayrıca şunu da belirtmek isterim ki, takıntılı insan çok ve takıntılı insanın yapamayacağı hiçbir kötülükte yok istedikten sonra.

Dün gece eskiden okuduğum bir kitabı okudum. Aklıma sevdiğim geldi...
Ona göre ben tam bu kitap karakteri gibi masum, erdemli, sevgi dolu bayandım. Yani öyle söylerdi. Böyle masum, iyi kalpliymiştim...

3 yıl önce büyük bir aşkla evlendik. Evliliğimizin ilk haftasımda yaşam şartları ve sıkıntılar bizi zorlamaya başladı. Düzgün bir balayı yaşayamadık. Evimizi değiştirmek zorunda kaldık. İşlerimiz ters gitti... Evliyken uzak kaldık aylarca. Uzak şehre gidip çalışmak zorunda kaldı. Elbette bu süreçte biraz yıprandık. Sessiz sakin bir insanken tartışmalarda sesim yükselmeye başladı.
Bunları aştık beraber. Herşeyi baştan kurduk. Evimizi, işimizi... Güzeldi herşey. Düzen tutturmuşken çocuğumuz olsun istedik çok şükür oldu.

Hamileliğimin 2. Ayında benim tüm hayatımı, karakterimi değiştiren bir olay yaşadık. Aldatılma olayı oldu. Hala şüphelerim devam ediyor. Bir bayandan eşimle çekilmiş fotograflar geldi. Eşimin bluzu elindeymiş onun bile fotografını attı. Facebook konuşmaları vs... O bayan hamileysem zencefille düşürebileceğimi bile tavsiye etti! Ben büyük bir kıyamet kopardım. Evdeki herşeyi kırdım döktüm.
Bana böyle bir şey olmadığını söyledi. Hepsinin iyi düzenlenmiş bir oyun olduğunu falan... Bilgisayar mühendisi montaj işlerinden anlayan bir arkadaşım var. Fotografları ona gösterdik. Bize montaj olduğunu ispatladı. (ama ya eşim onu da kafaladıysa? Bana yalan söylüyorlarsa? )
Konuşmaların sahte hesapla eşim tarafından yazılmış gibi gösterilebileceğini söyleyip beni ikna etmeye çalıştılar. Bluzun kızda ne işi var deyince de dünyada o bluzdan bir tane yok üstünde görüp aynısından almıştır diyerek ikna etmeye çalıştılar beni. Arkadaşım güvendiğim bir arkadaşımdır ama yine de güvenemiyorum artık.
Ne olursa olsun, aldatılma olayı oyun olsa bile çok yaralandım. Hayata bakışım değişti. Kendime bile o kadar güvenmemiştim ben. Sevdiğime olan güvenim bitti.
Hamileliğim boyunca yüzüne bakmadım. Boşanmak istedim evi terkedecektim bırakmadı. Gidersem canına kıyacağını söyledi. Ağladı... Suçsuz olduğunu ispatlamak için kızla yüzleşmek bile istedi ama ben buna katlanamazdım. O günden sonra ona hep kötü davrandım. Her fırsatta ezdim. Benden kendi isteğiyle vazgeçmesi için elimden geleni yaptım. Her fırsatta o olayı yüzüne vurdum. Ta ki gerçekten canına kıymayı deneyene kadar. Cinnet geçirdi. Canına kıymaması için çok zor ikna ettim. Ona inandığımı söyledim. Artık bu konuyu irdelemeyeceğimi vs... Ama hala şüphelerim vardı. Deli gibi sevdiğim halde bunu eskisi kadar gösteremiyordum. En ufak şeye bağırıp çağıran sağa sola saldıran hırçın bir insana dönüştüm.
Dün gece o kitabı okuyunca eski günler geldi aklıma. Sevdiğim adam da, ben de 3 yıl öncesinden bambaşkayız. Elini tuttum, şaşırdı ve sevindi sanırım. Yüzünü okşadım... 'Sevdiğim' adamı aradım! Yoktu. Sanki dokunup elini tuttuğum adam artık o değildi. Çok özlüyorum eski günleri...
Eskisi gibi olmanın, yaşananları yaşanmamış gibi devam etmenin bir yolu var mı bilmem ama, bunu çok isterdim...

İnternette arama motoruna şunu yazın: image edited?

Çıkan ilk sonuca (Image Edited?) tıklayın.

Açılan sayfada Analyze File butonuna tıklayın.

Açılan pencereden bilgisayarınızdaki fotoğrafı seçip, Aç'a tıklayın.

Analyze File butonunun altında Processing yazmaya başlayacak. Bekleyin.

1-2 dakika içinde yeni bir sayfa açılacak. Orada yazanları okuyun. İngilizce bilmiyorsanız o sayfada yazanları buraya kopyalayın, ben veya arkadaşlar yardımcı oluruz.

Bu arada, photoshop'suz kendi çektiğiniz bir fotoğrafı yüklerseniz "Can't tell. There is nothing in the file metadata that indicates this file has been edited. Careful editors can fix the data and erase their tracks though, ..." diyor. Yani, "Fotoğraf üzerinde oynanmış mı söyleyemiyorum. Dosya üzerinde oynandığına dair hiç bir belirti yok. Ama dikkatli editörler dosyaları düzenleyip izlerini silebilirler..." Bu çıkarsa, dosyaları bu konuda çok iyi olan bir profesyonele göstermek lazım.

Ama sonuç sayfasında fotoğrafın photoshop'lu olduğu yazarsa, program çok işinize yaramış olur.

Merhaba yazdım. Muhtemelen tanıyacaktır görür görmez. Bakalım ne diyecek. En son kaldıkları otelden kayıt çıkartıp ispatlayacaktı bulunca sana mesaj atarım dedi ama hesabını dondurdu. Bakalım neden kaçmış.
Kaçmışsa yalan söylüyor bence lütfen dikkat et kendine bu durumda sana takmış olabilir.
Üzme kendini iftira atıyor demekki...

İnternette arama motoruna şunu yazın: image edited?

Çıkan ilk sonuca (Image Edited?) tıklayın.

Açılan sayfada Analyze File butonuna tıklayın.

Açılan pencereden bilgisayarınızdaki fotoğrafı seçip, Aç'a tıklayın.

Analyze File butonunun altında Processing yazmaya başlayacak. Bekleyin.

1-2 dakika içinde yeni bir sayfa açılacak. Orada yazanları okuyun. İngilizce bilmiyorsanız o sayfada yazanları buraya kopyalayın, ben veya arkadaşlar yardımcı oluruz.

Bu arada, photoshop'suz kendi çektiğiniz bir fotoğrafı yüklerseniz "Can't tell. There is nothing in the file metadata that indicates this file has been edited. Careful editors can fix the data and erase their tracks though, ..." diyor. Yani, "Fotoğraf üzerinde oynanmış mı söyleyemiyorum. Dosya üzerinde oynandığına dair hiç bir belirti yok. Ama dikkatli editörler dosyaları düzenleyip izlerini silebilirler..." Bu çıkarsa, dosyaları bu konuda çok iyi olan bir profesyonele göstermek lazım.

Ama sonuç sayfasında fotoğrafın photoshop'lu olduğu yazarsa, program çok işinize yaramış olur.
Teşekkür ederim. Müsait anda deneyeceğim fırsatını kolluyorum. Ev de kalabalık şu an. Annemler var eşime de çaktırmadan yapacağım akşam inşallah

Vardı derken? Birlikte çekilmiş 5787843497 tane foto olsa hepsini tek tek inceler bulurdum o kazaklı fotoyu.. Kızda olabilecek foto ancak sosyal medyadaki bi fotodur bulamadınız mı? Saçma bence

Vardı derken? Birlikte çekilmiş 5787843497 tane foto olsa hepsini tek tek inceler bulurdum o kazaklı fotoyu.. Kızda olabilecek foto ancak sosyal medyadaki bi fotodur bulamadınız mı? Saçma bence
İlginçsiniz ben bulamadım mı dedim sanki. Buldum tabii. Olay patlayalı bir yıl oldu o dönem baktım fotolara tek tek ve vardı ama şimdi yok çünkü başımıza gelen o olaydan sonra hepsini kaldırdık gerçek isim bile kullanmıyoruz. Bakalı bir yıl oldu o yüzden vardı dedim. :)

peki bu kadın bunca şeyi neden yapmış? amacı neymiş? kimmiş yani bu sizi ayırmaya çalışıyor
hamile olduğunuzu da biliyor
eşiniz sonuna kadar inkar edecek tabiki, sizi seviyor
Allah korusun ama ben olsam eşime inanmazdım sanırım

peki bu kadın bunca şeyi neden yapmış? amacı neymiş? kimmiş yani bu sizi ayırmaya çalışıyor
hamile olduğunuzu da biliyor
eşiniz sonuna kadar inkar edecek tabiki, sizi seviyor
Allah korusun ama ben olsam eşime inanmazdım sanırım
Kadın hamile olduğumu bilmiyordu. Sadece dedi ki 'hamile isen' zencefille düşürebilirsin. Hani evliydik ya hamile olabileceğimi düşünüp böyle bir öneri sundu salak kendince. :işsiz:

İlginçsiniz ben bulamadım mı dedim sanki. Buldum tabii. Olay patlayalı bir yıl oldu o dönem baktım fotolara tek tek ve vardı ama şimdi yok çünkü başımıza gelen o olaydan sonra hepsini kaldırdık gerçek isim bile kullanmıyoruz. Bakalı bir yıl oldu o yüzden vardı dedim. :)
İlginç olan sizsiniz.. Şu an sosyal medyada olması veya olmaması bişey farkettirir mi? Bu kadar önemli olabilecek bi kanıtı elinizde tutmamanız enteresan değil mi? sonuçta O kazakla olan fotonuzla kızla olan fotoyu karşılaştırdığınızda anlayamadınız mı? yüz ifadesi duruş bakış herşey aynı mıydı mesela? yanyana koyup bi karşılaştırma yapmadınız mı? Gayet de net anlayabilirdiniz sizinle olanlardan birinin montajlandığını?

İlginç olan sizsiniz.. Şu an sosyal medyada olması veya olmaması bişey farkettirir mi? Bu kadar önemli olabilecek bi kanıtı elinizde tutmamanız enteresan değil mi? sonuçta O kazakla olan fotonuzla kızla olan fotoyu karşılaştırdığınızda anlayamadınız mı? yüz ifadesi duruş bakış herşey aynı mıydı mesela? yanyana koyup bi karşılaştırma yapmadınız mı? Gayet de net anlayabilirdiniz sizinle olanlardan birinin montajlandığını?

Evet bu çok doğru nokta. O fotoğrafa photo shop yapılmışsa bile, 2 fotoğrafı karşılaştırdığınızda mimikler vs her şey belli olurdu. Arka plan değişmiş olsa bile.

Evet bu çok doğru nokta. O fotoğrafa photo shop yapılmışsa bile, 2 fotoğrafı karşılaştırdığınızda mimikler vs her şey belli olurdu. Arka plan değişmiş olsa bile.
Tabiki canım ard arda çekilen fotolarımızda bile gözümüzün baktığı yer milimetrik bile değişse insan anlayabiliyo poz aynı bile olsa.. Bunun daha önce kıyaslanmamış olması ilginç gerçekten.. Bence konu sahibi sadece inanmak istemiş yoksa insan istedikten sonra açığa çıkarabilirdi her şekilde

Kanıtı elimde tutmadığımı nereden çıkardınız ki? Fotolarımızı silmedim sadece sosyal medyadan kaldırdım kötü emeli olanlar kullanabildiği için. Delillerin hepsi gizli sakladığım bir hafıza kartında. Fotolara çok baktım uykularım kaçtı elbette eşleştirdim hem bizim çekildiğimiz hem de o kızla olanları karşılaştırdım ama dediğim gibi ya ustaca hazırlanmış ya da gerçek. Akşam anlayacağım zaten.

Tabiki canım ard arda çekilen fotolarımızda bile gözümüzün baktığı yer milimetrik bile değişse insan anlayabiliyo poz aynı bile olsa.. Bunun daha önce kıyaslanmamış olması ilginç gerçekten.. Bence konu sahibi sadece inanmak istemiş yoksa insan istedikten sonra açığa çıkarabilirdi her şekilde
Sırf bizim 3658646448466448 tane çekilmiş fotografımız var. Bizim bile benzer pozisyonda çekilmiş hatta kopyası gibi olan tonla fotografımız var. Kızla da selfie çekilir pozisyonda çekilmiş. 3587568288854788 tane fotofrafın hepsini karşılaştıramamış olabilirim kş karşılaştırdığımı düşünüyorum. Ama gözümden kaçması da olası bir durum. Dediğim gibi bizim çekilmiş olan fotograflara çok benzeyen pozlar verilmiş. Ayırt etmem olanaksız.

Kanıtı elimde tutmadığımı nereden çıkardınız ki? Fotolarımızı silmedim sadece sosyal medyadan kaldırdım kötü emeli olanlar kullanabildiği için. Delillerin hepsi gizli sakladığım bir hafıza kartında. Fotolara çok baktım uykularım kaçtı elbette eşleştirdim hem bizim çekildiğimiz hem de o kızla olanları karşılaştırdım ama dediğim gibi ya ustaca hazırlanmış ya da gerçek. Akşam anlayacağım zaten.
Vardı demenizden öyle bi algı oluştu herneyse sorun zaten bu değil.. Ama şunu demek istiyorum yorumlarınızdan birinde dedinizki "bizim çekildiğimiz pozlarda benim yerime kendini koymuş olabilir montajla".. Yerine koymuş olduğunu düşündüğünüz fotoğrafı ya da fotoğrafları kıyasladığınız zaman eşinizin iki fotodaki duruşu bakışı gülüşü herşeyi birebir eşit mi?Eğer değilse emin olun onu da montajla değiştirmiş olamazlar.. sizi bu ihtimale inandıran şey neydi onu merak ettim en çok da?

X