Sevdiğim hala yerinde mi...

Eşinizden karşılık bulamayınca bu yolu seçmiş olabilir var böyleleri
Şöyle bir ayrıntı da var özet geçmek için o kısmı söylemedim. Benimle tanışmadan 5-6 yıl önce legend online diye bir oyunda konuşmuşlukları var. Nasıl tanıştıklarını sorduğumda kız böyle söyledi. Eşimde bunu onayladı. Ama oyun dışında konuşup buluşma, tanışma vs olmamış o dönem. Sadece kız hoşlanmış itiraf etmiş eşim yüz vermemiş uzak diye. Kız da eşim de böyle söylüyor. Ama kızın dediğine göre seneler sonra eşim onu faceden bulmuş konuşmuşlar buluşmuşlar bursa da otelde.
Ne yani şimdi seneler sonra kız evlendiğini duyuyor ve bozmak mı istiyor? Siz olsanız ne düşünürsünüz?

Sahteyse ne kadar hasta insanlar var. Fotoğraflar hala duruyorsa kendiniz bir grafikerle anlaşıp ücret karşılığı baktırın. Photoshopla sahte fotoğraf yaratabilmek için eşinizin orjinal fotoğraflarını kullanmış olması lazım karşı tarafın. O orjinal fotoğrafları bulabiliyor musunuz eşinizin paylaştığı sosyal medya hesaplarından onu iyice inceleyin.
Fotograflar falan duruyor. O kadar ustaca hazırlanmış ki eğer shop ise... Bizim yan yana çekilmiş buna benzer çok fotografımız var. Belki arka plan değiştirip benim yerime koymuştur kendini öyle söylüyor arkadaşım ve eşim. Ya da gerçek çekilmiş de olabilir gözle ayırt edilemiyor. Pek anlamadığım bilmediğim için aklıma gelmedi tarafsız bir grafikerle anlaşmak. Ama en müsait anda baktıracağım sağolun.

Yasanilanlari unutmaya calismak hatadir. Cunku asla unutulmaz. Sadece alışılır kabullenilir affedilir ve ileriye bakılır. Gecmise donup hersey eskisi gibi olsun istemek anlamsiz. Aksine gecmiste yasamayi birakmak gerek. Baska türlü asla mutlu olamazsınız.

Photoshop dediğiniz o fotoğraflar hala sizde mi? Fotoğrafa bilgisayardan sağ tıklayıp özelliklerden hangi programla kaydedildiği gözüküyor. Mesela bazıları photoshop yaparken o hataya çok düşüyor, direkt gözüküyor o shop programı. Tabi bunu profesyonel birisi yapmadıysa. Yada yine fotoğrafa tıklayıp birlikte aç kısmından not defteri seçeneğini seçip o yazılar içinde kelimeleri aratıpta anlaşılabiliyor. Diğer bir yöntemde fotoğrafı büyütüp piksellere bakılması. Okuldan bir arkadaşım bu konularla ilgilendiği için oradan biliyorum.

Bir aile nasil katledilir, bir insan nasil bir zalime donusturulur, ve masum bir insaninda nasil hayati mahvedilir konusu...
Halinize cidden uzuldum.
Ama cok daha fazla esinize uzuldum. Sen hem iftiraya ugra hemde esim dedigin insan sana sirt cevirip hayatini zindan etsin. Cok yazik.
Sahsen komplo olma olasiliginin cok daha fazla olduguna inaniyorum. Zira eger fotograflar gercek olsa esinizin kiyafeti elinde olacak sekilde "destekleyici" bir arguman ile karsiniza cikilmazdi. Belliki fotograflarin montaj oldugunun anlasilmasinin onune gecmek amaci ile uretilmis bir extra sahte kanit bu.
Allah o kadini bildigi gibi yapsin. ama bu sizi aklamaz, zira yaptiklariniz ile o kadini basariya ulastiran sizsiniz.
Su teknoloji devrinde bir insana iftira o kadar kolayki.
Yakin zamanda bir akrabamin basina geldi, ki kendisi cok buyuk bir sirkette ust duzey yoneticidir, iftira attilar buna, sapik ilan ettiler, isyerindeki iftirayi duyan kaynanasi isyerini arayip isimsiz sekilde benide taciz etti dedi inanabiliyormusunuz? Esinin annesi bunu yapan. sirkette rutbesi dusuruldu once, evliligi bitti, ama adam elbette kesin kanitlar ile sucsuzlugunu kanitladi, rutbesi falan iade edildi, simdi isinde eskisinden daha iyi. İftiracilar kovuldu isten, kaynana rezil oldu herkese. Adam kurtuldu. Amma gel gorki evliligi bitti, toparlanamadilar.
Ama sizin sansiniz var, bunu tepmeyin.

Şöyle bir ayrıntı da var özet geçmek için o kısmı söylemedim. Benimle tanışmadan 5-6 yıl önce legend online diye bir oyunda konuşmuşlukları var. Nasıl tanıştıklarını sorduğumda kız böyle söyledi. Eşimde bunu onayladı. Ama oyun dışında konuşup buluşma, tanışma vs olmamış o dönem. Sadece kız hoşlanmış itiraf etmiş eşim yüz vermemiş uzak diye. Kız da eşim de böyle söylüyor. Ama kızın dediğine göre seneler sonra eşim onu faceden bulmuş konuşmuşlar buluşmuşlar bursa da otelde.
Ne yani şimdi seneler sonra kız evlendiğini duyuyor ve bozmak mı istiyor? Siz olsanız ne düşünürsünüz?
Bilemiyorum bu aldatma olayının üzerinden kaç yıl geçti

Yani bir insan ışık görmediği kişi için neden bu kadar uğraşır ya da eğer takıntıysa neden bu kadar erken vazgeçer?
Ben üzgünüm ama çok saçma buldum.
Kazağın kadın tarafından artı bir delil olması ise muhtemelen eşinizin daha önce tehdit edilmesi ve yine eşinizin fotoshop derim çok mu zor gibilerinden üste çıkması olarak yorumladım.

iftira atılmış olma ihtimali çok yüksek. Sadece o nasıl bir takıntı ki yıllar sonra bu kadar olaya giriyor. Ama boş insan işi bunlar. Hangi otelde hangi tarihlerde kaldığını falan söyleyebildi mi size. Bluzdan daha ciddi bilgiler bunlar. Bluzu bende yerine daha ciddi kayıtlarla gelirdim. Resimleri görme şansımız olsa daha net yorumlar yazabiliriz. Resimlerden nerden mesela ev gibi bir ortam mı? otel mi? dış mekan mı? Kadın resimlerin nerden olduğunu iddaa ediyor? Özelden atma şansınız varsa yorumlayabiliriz. Kesin shop ya da değil diyemem ama çok profesyonel bir elden çıkmadıysa size yorum yapabilirim. Eşinizin normal bir fotosu ve shoplu olduğu söylenen bir resim atarsanız bişeyler söyleyebilirim

1 yıl yeni oldu. Geçen yıl aralığın son günlerinde yaşanmıştı bu durum.
Çok yeni sayılmaz ama üstüne gitmeliydiniz kadınla yüzleşmeli ve affetmemeliydiniz ama bunları yapmak yerine hayatı eşinize ve kendinize zehir etmişsiniz eger baş edemeyeceksiniz ayrılın

iftira atılmış olma ihtimali çok yüksek. Sadece o nasıl bir takıntı ki yıllar sonra bu kadar olaya giriyor. Ama boş insan işi bunlar. Hangi otelde hangi tarihlerde kaldığını falan söyleyebildi mi size. Bluzdan daha ciddi bilgiler bunlar. Bluzu bende yerine daha ciddi kayıtlarla gelirdim. Resimleri görme şansımız olsa daha net yorumlar yazabiliriz. Resimlerden nerden mesela ev gibi bir ortam mı? otel mi? dış mekan mı? Kadın resimlerin nerden olduğunu iddaa ediyor? Özelden atma şansınız varsa yorumlayabiliriz. Kesin shop ya da değil diyemem ama çok profesyonel bir elden çıkmadıysa size yorum yapabilirim. Eşinizin normal bir fotosu ve shoplu olduğu söylenen bir resim atarsanız bişeyler söyleyebilirim
Küçük bebeğimle ilgilenmem lazım şu an. İlerleyen saatlerde müsait olur olmaz tekrar burada olup yazacağım. Kusura bakmayın bekleteceğim biraz.

Inanmadım bu montaj olayına ve durup dururken hicbir kadın bunu yapmaz..
Sanırım esiniz canını yaktı o kadının yada buna benzer bir iliski...
Kadin istedi esiniz reddetti..gibi bir durum olsa...Ispatı cok daha kolay ve anlasilir olurdu
Sizin adınıza cok üzüldüm...
Hemde cok...
Esinize de üzüldüm inanın..
Evet dısarıdan yorum yapmak kolay elbette ama eger kabullenemiyorsanız ya bu isi kökten kestirip atmalısınız yada esinizin uzerine bu kadar gitmemelisiniz...
Sakin yanlis anlamayin lutfen..
Uzerine gitmeyin dememin sebebi sadece şu...
Kendiniz icin olayı tazelemekten ayni seyleri hissetmekten baska bir etkisi olmaz bu tavırların...
Umarım hersey cok guzel olur sizin icin...

Herşey bir yana cinnet dediniz o kötü olmuş işte.
Allah esirgesin neler okuyoruz,adam size de zarar verebilirdi.
Lütfen dikkatli olun.

Yaşadıklarınız hiç kolay değil.O hikayeye de inanmadım.Arkadaşınıza ağladıysa arkadaşınız da sizi satmış,iş birliği yapmıştır,bir ihtimal.
Velevki doğru olsun, o zaman kim buna cüret etti,bu nasıl oyun diye sormak lazım.

Yüzleşmeliydiniz o kadınla.Kadına da yüzde yüz güvenebilir miydiniz bilinmez ama.

Ne yapmak lazım hiç bilemedim.Güvensizlikle ne kadar yürür.

Dün gece eskiden okuduğum bir kitabı okudum. Aklıma sevdiğim geldi...
Ona göre ben tam bu kitap karakteri gibi masum, erdemli, sevgi dolu bayandım. Yani öyle söylerdi. Böyle masum, iyi kalpliymiştim...

3 yıl önce büyük bir aşkla evlendik. Evliliğimizin ilk haftasımda yaşam şartları ve sıkıntılar bizi zorlamaya başladı. Düzgün bir balayı yaşayamadık. Evimizi değiştirmek zorunda kaldık. İşlerimiz ters gitti... Evliyken uzak kaldık aylarca. Uzak şehre gidip çalışmak zorunda kaldı. Elbette bu süreçte biraz yıprandık. Sessiz sakin bir insanken tartışmalarda sesim yükselmeye başladı.
Bunları aştık beraber. Herşeyi baştan kurduk. Evimizi, işimizi... Güzeldi herşey. Düzen tutturmuşken çocuğumuz olsun istedik çok şükür oldu.

Hamileliğimin 2. Ayında benim tüm hayatımı, karakterimi değiştiren bir olay yaşadık. Aldatılma olayı oldu. Hala şüphelerim devam ediyor. Bir bayandan eşimle çekilmiş fotograflar geldi. Eşimin bluzu elindeymiş onun bile fotografını attı. Facebook konuşmaları vs... O bayan hamileysem zencefille düşürebileceğimi bile tavsiye etti! Ben büyük bir kıyamet kopardım. Evdeki herşeyi kırdım döktüm.
Bana böyle bir şey olmadığını söyledi. Hepsinin iyi düzenlenmiş bir oyun olduğunu falan... Bilgisayar mühendisi montaj işlerinden anlayan bir arkadaşım var. Fotografları ona gösterdik. Bize montaj olduğunu ispatladı. (ama ya eşim onu da kafaladıysa? Bana yalan söylüyorlarsa? )
Konuşmaların sahte hesapla eşim tarafından yazılmış gibi gösterilebileceğini söyleyip beni ikna etmeye çalıştılar. Bluzun kızda ne işi var deyince de dünyada o bluzdan bir tane yok üstünde görüp aynısından almıştır diyerek ikna etmeye çalıştılar beni. Arkadaşım güvendiğim bir arkadaşımdır ama yine de güvenemiyorum artık.
Ne olursa olsun, aldatılma olayı oyun olsa bile çok yaralandım. Hayata bakışım değişti. Kendime bile o kadar güvenmemiştim ben. Sevdiğime olan güvenim bitti.
Hamileliğim boyunca yüzüne bakmadım. Boşanmak istedim evi terkedecektim bırakmadı. Gidersem canına kıyacağını söyledi. Ağladı... Suçsuz olduğunu ispatlamak için kızla yüzleşmek bile istedi ama ben buna katlanamazdım. O günden sonra ona hep kötü davrandım. Her fırsatta ezdim. Benden kendi isteğiyle vazgeçmesi için elimden geleni yaptım. Her fırsatta o olayı yüzüne vurdum. Ta ki gerçekten canına kıymayı deneyene kadar. Cinnet geçirdi. Canına kıymaması için çok zor ikna ettim. Ona inandığımı söyledim. Artık bu konuyu irdelemeyeceğimi vs... Ama hala şüphelerim vardı. Deli gibi sevdiğim halde bunu eskisi kadar gösteremiyordum. En ufak şeye bağırıp çağıran sağa sola saldıran hırçın bir insana dönüştüm.
Dün gece o kitabı okuyunca eski günler geldi aklıma. Sevdiğim adam da, ben de 3 yıl öncesinden bambaşkayız. Elini tuttum, şaşırdı ve sevindi sanırım. Yüzünü okşadım... 'Sevdiğim' adamı aradım! Yoktu. Sanki dokunup elini tuttuğum adam artık o değildi. Çok özlüyorum eski günleri...
Eskisi gibi olmanın, yaşananları yaşanmamış gibi devam etmenin bir yolu var mı bilmem ama, bunu çok isterdim...
Yanlış anlama da, yazının tümünü okudum, ilk paragraf dışında tamamen kusursuz bir anlatım, imlası, anlatım gücü, ifadeler mükemmel. Olayin kurgu dili şahane. Sonra ilk paragrafa bakıyoruz "bayan" lafı oraya hiç olmuş mu allasen? "İyi kalpliymistim" ne ya? Hayır geri kalanı o kadar kusursuz olmasa bu ufak detaylar bu derece göz tirmalamaz. Senin bu hikaye de kadının photoshop ları gibi kopyala-yapıştır olmasın? :KK70: gerçek hikayen olduğunu varsayarsak, başına gelenler üzücü. Kim olsa içinde şüphe kalır, kadın ya affeder ya yol verir. İkisini de yapamayınca böyle arafta acı çekiyorsun sanırım. Bebeğin doğdu mu? Sonuçta kanıtlar curutulmus gibi duruyor. 2. şansı vermişsin, bekle bakalım hakettigini kanıtlar masumsa

Ya bu olayı unutup eskisi gibi olacaksın yada ayrılacaksın canm. Bu kadar eziyet etme kendine sence kadın neden böyle bişey yapsın montaj la falan uğraşsın o kadınla yüzleşseydin herşeyi ondan dinleseydin bide ona göre hareket ederdin eğer yapmadıysa eşine de yazık ikinizin de psikolojisi bozulacak bu gidişle ben ve

X