Serklaj olanlar yardımcı olur musunuz

1612

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
17 Aralık 2023
87
16
27
Aralık ayında 19 haftalık erken doğum yaşadım bu ikinci gebeliğim 14. Haftada önlem amaçlı serklaj atıldı şuan 20. Haftadayım bugün doktor kontrolüm vardı kesin olarak rahim ağzı yetmezliği teşhisi kondu bebeği dikiş tutuyormuş bebeğin dikişte olması beni korkuttu. Benim gibi bir süreç geçiren var mı? Rahim ağzı yetmezliğinde bu haftalarda bebeğin dikişe kadar gelmesi normal bir durum mu? Yardımcı olursanız sevinirim

ben yaşadım 14. haftada kese vajina ağzına kadar geldi bebeğin ayakları görünüyordu denildi. şanslıyım ki doktorum iyiydi. sıkıntı olmadan dikiş atıldı. sonrasinda evde full yattım yemegi bile yatarak yedim sadece tuvalete kalkiyordum. ikinmamak kabız olmamak için hergun ilac içiyordum. hafta da iki defa duş alıyordum oda 5 dk dan uzun surmuyordu. Hastaneye bile araba arkasında yatarak gidiyordum. doktorum durumundan dolayı bekletmeden alıp hemen gönderiyordu beni. 32 haftaya kadar dayandık sonra suyum geldi. Çok şükür şimdi 2 yaşında minnok. Sizde dikkat ederseniz sıkıntı olmaz inş.

Bizimde ilk hedefimiz 24 ü görmek doktorum 24 den sonra bebek yukarı çıktığı için dikişteki baskı azalır daha rahat edersin dedi sürekli yatış vermedi ama ben dikiş atıldığından beri hep evdeyim umarım 30. Haftaları görebiliriz siz gibi sağlıkla kucağıma alırım çocuğumu

Bende 22. Haftada kayıp yaşadım ikinci gebelikte 14. Haftada dikiş atıldı şuan 26+3 deyim rabbim vaktinde sağlıkla kucağıma almayı nasip etsin sürekli yatın dinlenin sizde benim hep yatarak geçiyor

Bende 22. Haftada kayıp yaşadım ikinci gebelikte 14. Haftada dikiş atıldı şuan 26+3 deyim rabbim vaktinde sağlıkla kucağıma almayı nasip etsin sürekli yatın dinlenin sizde benim hep yatarak geçiyor
Başınız sağolsun bende evdeyim genelde uzanıyorum sürekli dikişe kadar açılma olmuş dikiş tutuyor bebeği sizdede böyle bir durum oldu mu?

Benim şuanda rahim ağzı uzunluğu 27 mm de
Acilmam 1cm demişti en son gittigim kontrolumde açılmadan bahsetmedi hunilesme var dedi bende sormadım açılmayı cm artmismi die bana dedi 28. Haftada gel inada 2 hafta var bana yaşam sınırı 28-29. Haftalar oraya ulaşırsak nefes alacaz biraz demişti

Anladım ben rahim ağzı uzunluğunu sormadım dikiş duruyor bir sıkıntı yok dedi fakat dikişe kadar açılma olmuş dediği için panik yaptım acaba normali mi bu dikişe kadar açılması normal mi rahim ağzı yetmezliğinde onu merak ediyorum

Zaten o yüzden
Zaten o yüzden dikiş atılıyor benimde doktorum dikiş olmasaydi şimdi düşmüştü çocuk açılma olur bende de var

Anladım teşekkür ederim 38-39. Haftaları görürüz inşallah Birde gün içinde ara ara dikişin atıldığı yerde batma oluyor sanki sizdede oluyor mu?

Evet bende de aşırı oluyor sandalyede oturamiyorum batmalardan o yüzden sürekli uzanıyorum ayaklarimi uzatiyorum arada yukarı doğru dikiyorum ayaklarımi bacaklarımin arasındaki ağrı çok kötü ya sağa sola dönerken bile kıvranıyorum korkmayın inşallah ileri haftaları görürüz zahmet olacak ki rahmet olsun bu çektiğimiz ruhen ve bedenen sıkıntılarin sonu inşallah güzel olur kucağımıza sağlıkla aldığımız da herşeyi unutacaz Allah görüyor şah damarımizdan daha yakın ona güvenip ona siginacaz inşallah sağlıkla kucağımiza alırız

İnşallah sürekli dua ediyorum çok kritik süreçlerdeyiz 2-3 ay sonra rahatlayacağım diyorum kendimi öyle motive ediyorum umarım her şey gönlümüze göre olur sağlıkla kucağımıza alırız evlatlarımızı

Canım öncelikle sakın ol serklajin amacı zaten açılmayı önlemek dikişe dayanması çok normal dikişi olabildiğince dipten atiyolarki iyi tutsun diye bende 16haftalik kayıp yaşadım şimdi 12. Haftada 22mm uzunluk ile serklaj oldum şuanda 23 haftaya ulaştım doktor dediği dikişin olmasaydı yine fermuar gibi açılıp kayıp yasicaktin dikiş açılmayı engelliyor dedi ufak bir hunilesme vardı allahima şükür oda geçti kendini çok zorlama ağır kaldırma ters hareket yapma cinsel ilişkiden kaçın iç çamaşırını günde 3 kere değiştir l. Serklajda en önemli şey enfeksiyon enfeksiyondan uzak durursan bir aorun olmaz canim

İçimi rahatlattınız serklaj atıldığından beri sürekli evdeyim her şeye çok dikkat ediyorum aylık enfeksiyon takibide yapıyoruz inşallah bu zorlu süreçlerden sonra çektiğimiz sıkıntıların en güzel şekilde karşılığını alırız. Sizde sağlıkla kucağınıza alırsınız inşallah

İns canım hangi tahlilleri yaptiriyorusun ve crp wbc kaç çıkıyor

İns canım hangi tahlilleri yaptiriyorusun ve crp wbc kaç çıkıyor
Crp istemedi doktorum idrar tahlili ve idrar kültürü veriyorum düzenli olarak lökosit değerim hep yüksek çıkıyordu fakat kültürde üreme olmuyordu bu ay çok su içtim çok şükür dün lökosit değerimde ideal aralıktaydı. Crp en son 8 mayısta vermişim 7 çıkmıştı o zaman ama bende geçmeyen bir alerji var özellikle bu havalarda çok kötü oluyorum hamilelikte iyice arttı oda crp değerini yükseltiyor

bende 20 hafta da kayıp yaşadım. Tesadüfen geldik ve rahmin 4 cm açıkmış, dikiş atmaya hazırlanırken suyum geldi çok kötüyüm hala

Son düzenleme:
Erken doğum sonrası ne zaman gebelik oldu acaba ? İnşallah sağlıkla kucağınıza alırsınız

Teşekkür ediyorum sağolun. Sağlıkla kucağınıza alırsınız inşallah çok korkuyorum hala ilk gebeliğim di. Çok üzüldüm.
Amin inşallah Bende çok üzüldüm sizi çok iyi anlıyorum Allah bir daha aynı acıları yaşatmasın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…