Anket şeker bayramımı ramazan bayramımı???

şeker bayramımı ramazan bayramımı???????????

• Ankete Katılan
    146
  • Anket Kapalı .
içinde bulunduğumuz ayın kutsallığı sonunda yaptığımız,kutladığımız ramazan bayramıdır
şeker bayramı tabirini pek kullanmam genelde

günaydın ben ramazan bayramı diyorum ama aslında
"Doğrusu Fıtır Bayramı" yani arapcada oruçtan sonra yemeğe başlama anlamına gelir şeker bayramı demek tense ramazan bayramı demek daha doğru

her iki bayram da da şeker yiyoruz. cokacimcoook kurban kesmeyle bağlantılı olduğu için kurban bayramı nasıl kurban bayramıysa ramazan bayramı da o aya özgü bir dini bayram olduğundan adı ramazan bayramıdır hıh:dilcikar:

Şeker bayramı demek aklımın ucundan bile geçmez...
Tabiki ramazan bayramı.......

Ramazan Bayramı tabiiki.... şeker bayramı demek bu mübarek ayın kudsiyetini basitleştiriyor diye düşünüyorum a.s.

ne fark ederki bayramın amaçı önemli herkezin birarada olup birbirini sorması selamlaşması gönül alması birlik değilmi.biz hep şeker bayramı deriz...

hatta çoçukkende kapı kapı dolaşıp şeker toplardık sonrada bir güzel afiyetle yerdik...:)

şeker bayramının anlamı neyse artık. bunu kullanmayı tercih edenler de var. ramazandan sonra ramazan bayramııııııııııı

Sevgili bagcancigim merhaba canim benim,güncel bir konu acmissin.Ben olaya farkli acidan bakacagim malesef.Elestirim kesinlikle baska bir sey

Dünya ekonomisi catir catir catirdiyor,küresel isinma,kuraklik almis basini gidiyor.Avrupanin en kurak 6 sehri bizde.Yoksulluk,yolsuzluk almis basini gidiyor.Issizlik gecim derdi.Hergün sehit cenazeleri haberi geliyor.

Ha seker demisim,ha ramazan bir bumu kaldi derdimiz.Yani günlük gülüstanlik bir ülkenin siradan polimigi.sengözlerimebaksanabBunu cikaran büyüklerimizin baska islerle ugrasmasini isterdim sahsen.yerimseniben

Ben ramazanda diyorum,sekerde sonuc olarak,dini bir bayramin ismi.Halkin yillardan süre gelen bir tabiri bu.Büyükler ramazan der,cocuklarda seker ne yapalim yani :CüvCüv:

Her Ramazan da sanki İslam dini yeni inmiş gibi abzurb sorular atılıyor ortaya..

sakız orucu bozar mı
adetliyken oruç tutulur mu vb vb. medyanın kadın programlarında reying ugruna yaptıgı saçma-gereksiz işler bunlar.Bi Allah'ın kulu da arayıp da biriniz bi ilmihal açsın da okusun! demiyor.dedittirilmiyor!

neyse,ankete dönelim.

Ramazan Bayram'ı elbette. (aslı da fıtırmış..Namaz bayram namazı değil fıtır namazıymış ve namaza başlarken niyet ettim fıtır namazına denirmiş...e bunla kıyaslarken şekerin adı bile geçmez di mi :KK70: )

Sevgili bagcancigim merhaba canim benim,güncel bir konu acmissin.Ben olaya farkli acidan bakacagim malesef.Elestirim kesinlikle baska bir sey

Dünya ekonomisi catir catir catirdiyor,küresel isinma,kuraklik almis basini gidiyor.Avrupanin en kurak 6 sehri bizde.Yoksulluk,yolsuzluk almis basini gidiyor.Issizlik gecim derdi.Hergün sehit cenazeleri haberi geliyor.

Ha seker demisim,ha ramazan bir bumu kaldi derdimiz.Yani günlük gülüstanlik bir ülkenin siradan polimigi.sengözlerimebaksanabBunu cikaran büyüklerimizin baska islerle ugrasmasini isterdim sahsen.yerimseniben

Ben ramazanda diyorum,sekerde sonuc olarak,dini bir bayramin ismi.Halkin yillardan süre gelen bir tabiri bu.Büyükler ramazan der,cocuklarda seker ne yapalim yani :CüvCüv:

sevgili derinsu düşündümde çok haklısın.... bu güncel konuları açarsan bizde topiğinde katkıda bulunuruz... teşekkürler....

X