Sebepsiz kısırlık. Aşılama.

Yaa bende artık umutlanmaktan çok yoruldum. Ama içimde birşey var istiyor gibiyim. Uludağ üniversitesine gidiyorum onların işleyişi iki asilama sonra tüp bebek. Eşim pek istemiyor o normal olacağına inaniyor ama ben pek beklemek istemiyorum
yaşin ilerlediyse hic bekleme cnm ben 23 yasindayim o yuzden durcam biraz

4 senelik evliyim 2 senedir uğraşıyorum, bende ve eşimde hiçbir problem olmamasına rağmen olmuyor, 1 tane boş gebeliğim var sadece birde kimyasal o zamandan beri hamile kalamıyorum, rahim filmi çekildim geçen ay, ondan önceki ayda interfiliteye randevu aldım onlarda bazı tahliller istedi tahlillerin içinde hsg de vardı, eşimden tekrar sperm testi istediler şimdi eşimin müsait zamanını bekliyoruz vermesi için bakalım bu doktor ne önericek
Sağlıklı ilerlemese de sonuçta olmuş inşallah tekrar sağlıklı bir gebeliğin olur canım. Çok bunaltıcı süreçlerden geçiyoruz Rabb'im hepimize sabır versin.

Hiç bir sorun yoksa, maddi durumda uygunsa tüp bebek deneyin derim. 2 aşılama tutmadı. İlaçların etkisi her bir denemede azalıyor gibi geldi bana. İlkinde aşırı yumurta olduğu için iptal edildi, diğer iki aşılama tutmadı ama sayı gitgide azaldı.
Tüp bebekte aynı iğneler daha yüksek dozlarda kullanılıyor yanına ilave iğnelerle
İlk tüp bebek denerseniz daha başarili olacağınızı düşünüyorum.
Ama yaşınızda genç mutlaka denemeden 3 ay önce gerekli takviyelere başlayıp hazırlanıp deneyin. Sonucun olumlu olma şansını artırırsınız
Teşekkür ederim. Bir sefer de olsa denemek istiyorum. Sonra biraz ara verip bende tüp bebeği düşünüyorum

3 senelik evliyim 2 senedir deniyoruz olmuyor malesef. Şuan yeniden tedaviye başladım Femara ile deniyorum bakalım hayırlısı ..
Rahim filmimi geçen ay cektirdim, baya faydası oldu sen cektirmediysen çektir bence .
kistlerim falan yok olmuş PCo görüntüsü gitmiş tutma ihtimali daha yüksek Allah nasip ederse
Özellikle farklı bir şey yaptınız mı pco görüntüsünün gitmesi için. Kilo vermek, diyet vb.

Özellikle farklı bir şey yaptınız mı pco görüntüsünün gitmesi için. Kilo vermek, diyet vb.
Rahim filmi cektirdim sadece başka hicbisey yapmadım.Kanda filmde heryerde zaten herseyim temiz çıkıyor. Çok iyi adet oldum ilk defa kistlerin öyle atıldığını düşünüyorum .Bı süredir kahverengi lekelenme olarak adet oluyordum kırmızı kan gelmiyordu. Rahim filminin faydasını gördüm diyebilirim çektiğim acıya deydi yani umarım bu tedavi sonucu da olumlu olurda artık bı oh çekeriz..Femaraya başladım işte nasip bakalım

Rahim filmi cektirdim sadece başka hicbisey yapmadım.Kanda filmde heryerde zaten herseyim temiz çıkıyor. Çok iyi adet oldum ilk defa kistlerin öyle atıldığını düşünüyorum .Bı süredir kahverengi lekelenme olarak adet oluyordum kırmızı kan gelmiyordu. Rahim filminin faydasını gördüm diyebilirim çektiğim acıya deydi yani umarım bu tedavi sonucu da olumlu olurda artık bı oh çekeriz..Femaraya başladım işte nasip bakalım
Inşallah emeklerinizin karşılığını alırsınız. Fiziksel, maddi ve manevi olarak çok zorlu bir süreç.

Sen ne kadarlık evlisin canım 4 kere iğne ovitrelle oldum bu ay aşılama dedi vazgeçtim başka doktora çıktım rahim filmim temiz eşimin testleri normal benim hormonlar normal bu doktor alttan baktı hiteroskopi yapabilirim dedi neden onu istedi anlamadım sonuçta rahîm filmim temiz kist te yok acaba perde yapışıklık olsa rahim filminde çıkmıyor mu diye düşündüm
Perde yve örümcek ağı gibi engel bir durum histeroskopi sırasında çıkar. Film de çıkmaz. Hatta rahimin net bilgisi histerskopi ile oluyor.

X