Sebepsiz kısırlık. Aşılama.

sev55sevgi

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
29 Mart 2023
70
25
27
Merhaba kızlar. Son tahliller de yapıldı ve görünürde bir sıkıntı olmadığı için aşılamaya yonlendirildim. Sıkıntı olmadığı için sevinsem mi uzulsem mi emin değilim ama asıl konu aşılama yaptırmalı mıyım. Yaşım 25 iki yıldır çocuk bekliyoruz aşılamanın çok Bir faydası olmuyor diyor herkes. Varmi tecrübeli olanlar. Sizce ne yapmalıyım

Merhaba kızlar. Son tahliller de yapıldı ve görünürde bir sıkıntı olmadığı için aşılamaya yonlendirildim. Sıkıntı olmadığı için sevinsem mi uzulsem mi emin değilim ama asıl konu aşılama yaptırmalı mıyım. Yaşım 25 iki yıldır çocuk bekliyoruz aşılamanın çok Bir faydası olmuyor diyor herkes. Varmi tecrübeli olanlar. Sizce ne yapmalıyım
bncede asilamanin bir faydasi yok şansa kalmis bisey benimde bir sorunum yok iki asilama yapildi ikiside olumsuz oldu

Benimde 2,5 sene olacak eşimi zar zor ikna ettim bu ay sperm testi verdirdim onda da bir sorun çıkmadı hatta sonuçların çok iyi olduğunu söyledi doktor. benimde daha önceki sonuçlarım temiz çıktı hatta rahim filmi yumurtalık rezervine bile baktırdım herhangibir sorun görülmedi. bazı aylar aman olmazsa olmaz dedim bazende niye benim olmuyor diye kafayı yeme noktasına geldim. uzun süredir kadın doğuma gitmedi önümüzdeki ay bulunduğum ildeki ünivesitenin üreme endokrinolojisi ve infertilitesi bölümünden randevu aldım. heralde banada öncelikli tedavi aşılamayı önerirler. süreç nasıl olur bilmiyorum çok umudumda yok ama birşey yapmamaktan iyidir diyip bi buçuk sene sonra bir doktora gideyım artık dedim.

1 kez denedim bende sizin gibiyim aynı hiçbir sorun yok eşimde de bende de.. birturlu olmadı aşılama işe yaramıyor boş yere para harcamayın bence

1 kez denedim bende sizin gibiyim aynı hiçbir sorun yok eşimde de bende de.. birturlu olmadı aşılama işe yaramıyor boş yere para harcamayın bence
Sen ne kadarlık evlisin canım 4 kere iğne ovitrelle oldum bu ay aşılama dedi vazgeçtim başka doktora çıktım rahim filmim temiz eşimin testleri normal benim hormonlar normal bu doktor alttan baktı hiteroskopi yapabilirim dedi neden onu istedi anlamadım sonuçta rahîm filmim temiz kist te yok acaba perde yapışıklık olsa rahim filminde çıkmıyor mu diye düşündüm

merhaba bizimde tüm sonuçlar iyi rahim filmim temiz ama olmuyor 3 defa çatlatma iğnesi denesik 1 aşılama hepsi olumsuz adetimi bekliyorum 2. aşılama için bir yandan da tüp bebek araştırıyorum çok zor bi süreç yıpratıyor heleki çevre etkeni :KK43:

o ne demekki cnm
Rahime kamera sokuyorlar canım anestezi li içine ayrıntılı bakıyorlar polip miyom perde yapışıklık değişik birşey varmı diye doktorumu değiştirdim aşılama yapmamak için bu doktorda hitereskopi yapabilirim bilgin olsun dedi o demekki rahim filmine göre daha ayrıntılı

Sen ne kadarlık evlisin canım 4 kere iğne ovitrelle oldum bu ay aşılama dedi vazgeçtim başka doktora çıktım rahim filmim temiz eşimin testleri normal benim hormonlar normal bu doktor alttan baktı hiteroskopi yapabilirim dedi neden onu istedi anlamadım sonuçta rahîm filmim temiz kist te yok acaba perde yapışıklık olsa rahim filminde çıkmıyor mu diye düşündüm
3 senelik evliyim 2 senedir deniyoruz olmuyor malesef. Şuan yeniden tedaviye başladım Femara ile deniyorum bakalım hayırlısı ..
Rahim filmimi geçen ay cektirdim, baya faydası oldu sen cektirmediysen çektir bence .
kistlerim falan yok olmuş PCo görüntüsü gitmiş tutma ihtimali daha yüksek Allah nasip ederse

3 senelik evliyim 2 senedir deniyoruz olmuyor malesef. Şuan yeniden tedaviye başladım Femara ile deniyorum bakalım hayırlısı ..
Rahim filmimi geçen ay cektirdim, baya faydası oldu sen cektirmediysen çektir bence .
kistlerim falan yok olmuş PCo görüntüsü gitmiş tutma ihtimali daha yüksek Allah nasip ederse
Ben çektirdim canım 4 ay falan oldu açıktı sorun da yok kist hiç yok zaten canım hayırlısı

Rahime kamera sokuyorlar canım anestezi li içine ayrıntılı bakıyorlar polip miyom perde yapışıklık değişik birşey varmı diye doktorumu değiştirdim aşılama yapmamak için bu doktorda hitereskopi yapabilirim bilgin olsun dedi o demekki rahim filmine göre daha ayrıntılı
hmm anadim cnm ne bilim ben 5 yildir doktora gidiyom en son doktorum 5.doktorumdu ve hepside özeldi hepside bo sorun yok diyo bnde gecen ay biraktim iste

hmm anadim cnm ne bilim ben 5 yildir doktora gidiyom en son doktorum 5.doktorumdu ve hepside özeldi hepside bo sorun yok diyo bnde gecen ay biraktim iste
Bende bir yıldır gidiyorumcanim özel hepsi bu 4. Falan sanırım napicam bilmiyorum artık 🤷

Aşılama yaptırdım negatifti benim ama aşılama ile gebe kalan da var nasip işi sanırım.. Doktorum aşılamayla en iyi durumda gebe kalma şansı %20-25 demişti.

bncede asilamanin bir faydasi yok şansa kalmis bisey benimde bir sorunum yok iki asilama yapildi ikiside olumsuz oldu
Yaa bende artık umutlanmaktan çok yoruldum. Ama içimde birşey var istiyor gibiyim. Uludağ üniversitesine gidiyorum onların işleyişi iki asilama sonra tüp bebek. Eşim pek istemiyor o normal olacağına inaniyor ama ben pek beklemek istemiyorum

4 senelik evliyim 2 senedir uğraşıyorum, bende ve eşimde hiçbir problem olmamasına rağmen olmuyor, 1 tane boş gebeliğim var sadece birde kimyasal o zamandan beri hamile kalamıyorum, rahim filmi çekildim geçen ay, ondan önceki ayda interfiliteye randevu aldım onlarda bazı tahliller istedi tahlillerin içinde hsg de vardı, eşimden tekrar sperm testi istediler şimdi eşimin müsait zamanını bekliyoruz vermesi için bakalım bu doktor ne önericek

merhaba bizimde tüm sonuçlar iyi rahim filmim temiz ama olmuyor 3 defa çatlatma iğnesi denesik 1 aşılama hepsi olumsuz adetimi bekliyorum 2. aşılama için bir yandan da tüp bebek araştırıyorum çok zor bi süreç yıpratıyor heleki çevre etkeni :KK43:
Ah o çevre yok mu o çevre seni düşünüyor gibi yapip seni maf edenler. Ama kendi adıma konuşuyorum keske kimseye güvenip anlatmasaydin esim de çok kızdı. Keşke biz daha düşünmüyoruz filan deseydim

Hiç bir sorun yoksa, maddi durumda uygunsa tüp bebek deneyin derim. 2 aşılama tutmadı. İlaçların etkisi her bir denemede azalıyor gibi geldi bana. İlkinde aşırı yumurta olduğu için iptal edildi, diğer iki aşılama tutmadı ama sayı gitgide azaldı.
Tüp bebekte aynı iğneler daha yüksek dozlarda kullanılıyor yanına ilave iğnelerle
İlk tüp bebek denerseniz daha başarili olacağınızı düşünüyorum.
Ama yaşınızda genç mutlaka denemeden 3 ay önce gerekli takviyelere başlayıp hazırlanıp deneyin. Sonucun olumlu olma şansını artırırsınız

X