Satın almak istediğiniz ya da kullandığınız ürünler ne kadar sağlıklı ve güvenilir?

Kesinlikle sana katılıyorum fiyat ve içerik olarak Etimatik gerçekten de alınacak bir ürün. Leke için de dediğimiz gibi yapacağız
Leke çıkarıcıyı merakla yorumlarını bekliyorum umarım başarılı bir üründür .

Bu da diğer yazınız...

Bu kadar içerikten anlıyorsunuz,parebenden bahsediyorsunuz vs....daha sonra da datçalardan getirttiğiniz ürünün içeriğine bakmadım diyorsunuz...O zaman niye datçalardan getirttiniz ki bi amacı olmalı...

Kusura bakmayın ama öküz altında buzağı arıyorsunuz. Biliyordum zaten birinin çıkıpta reklam yaptığımı ima edeceğini de istediğinizi düşünün ben buraya tecrübe edindiğim ürünleri yazıyorum ki zaten yazdıklarımın tamamını okumuş olsaydınız bir sürü markadan bahsettiğimi de görmüş olurdunuz. Yazınızı çok saldırganca buldum. Reklam yaptığımı düşünüyor olsanız dahi bunu daha yumuşak bir dille ifade etmelisiniz.

Anggel Gliserin de aynı hissi bırakır. Buzdolabına koy diyeceğim ama karışım olduğu için donmayabilir zeytinyağı. Neyse eğer iyi geldiyse saçına memnunsan kullan. Zeytinyağını az koymuş olsalar bile bol bol kimyasal koymalarından kat kat iyidir az koymaları

Tamam ona da bakayım bi masaya yatıralım ama eğer birazcık bilginiz varsa ne olursunuz birşey aldığınız zaman içeriğine bakın. Yoksa çok memnun kaldığunız bir üründe bir sürü kimyasal varken ( head&sholders gibi) az memnun kaldığınız bir ürünün içeriği çok başarılı olabilir
Ne olursa olsun ister şampuan ister cilt bakım ürünü; en az 3 hafta kullanıp o ürüne şans vermek gerekiyor. Bazen saç derisi kusabiliyor ya da saç kuruyabiliyor ve malesef biz bunu şampuanın olumsuz yönü olarak düşünüp kullanmaktan vazgeçiyoruz

Yazdıklarınızın tamamını okudum merak etmeyin...tamamını okuyunca bu yazıyı yazdım...Yani head&sholders la olive farm arasında çok fark var...
Gayet yumuşak yazdım,saldırmadım da ben merakımdan sordum,çelişkili bulduğum için,şuanda sert olan sizsiniz...
Güzel bir açıklamayla çelişkiyi giderebilirdiniz...

Görümcem datçadan birer tane minik şişe getirmişti. Şimdiye kadar bi sürü şey denedim ama kabarıklığa çare bulamadım. Bundan da memnun kalınca atladım hemen :) yoksa bilgim var tabi bu konularda. Sonuçta alırken bakıyoruz, inceliyoruz, hepimizin bilgi sahibi olması gereken bi konu bence. Sizin bahsettiğiniz ürünlere de bakıcam, eczaneye daha yeni sipariş verdim ama ürünlerim bittikten sonra deneyebilirim. Yeni şeyler denemeyi seviyorum :)

Saçıma iyi geldi fena değil,bayağı kullandım çünkü,diğerlerine göre daha temiz içerikli diye düşündüm.Koruyucu var ama en azından zararlı olan kimyasallardan yok galiba...
Yani altarnetif işte normalde naturalive aldım bebek şampuanınıda,memnunun ondan...naturalive bundan daha iyi tabiki...

Son düzenleme:
Tamda bunu söylüyorum alırken bakıyorum diyorsunuz ya...hani datçadan gelen bir ürüne normalde bakılır...

O zaman şöyle yapalım az önceki konuşma olmamış gibi bir açıklama yapayım :) dermokozmetik konusunda kendime yetecek kadar bilgim var ve aldığım ürünlere dikkat ediyorum ama en çok dikkat ettiğim yüzüm için kullandıklarım. Saçlarım için dermokozmetik de kullandığım oldu kozmetik de. Daha önce yazdım babe falanda kullandım ama beklediğim sonucu alamadım. Markette head&shoulders'ı gördüm deniyim dedim. tabiki umduğumu bulamadım. Bahsettiğim markanın ürünlerini bi kaç kez kullandıktan sonra çok beğendim aradığım bu diyip sipariş verdim. Yani yanlış anlaşılmasın yazdıklarımın hiç birinde reklam yok ben çalışmıyorum zaten, işi bırakalı yaklaşık 2 yıl oluyo :) Bende herkes gibi sıkıntılarımı, mutluluklarımı ve deneyimlerimi paylaşıyorum. Sormak Söylemek istediğiniz bişi olursa cevaplarım yine.

Yazdıklarınızda herhangi bir reklam yok bu konuda doğru söylüyorsunuz ki anggel sanırım sizi bu konu hakkında suçlamıyor madem ilgilisiniz o zaman neden içeriğine bakmıyorsunuz diyor anladığım kadarıyla
Ama madem ki dermokozmetik konusunda bilgi sahibisiniz o halde lütfen market ürünlerini deneme amaçlı bile olsa tercih etmeyin ayrıca şunu da belirtmek isterim; head&shoulders'ın yurtdışında satılanıyla Türkiye'de satılan arasında kalite olarak da fiyat olarak da çok fark var. Babe'yi sanırım seviyorsunuz ama çoğu ürününün içeriğinden dolayı puanı düşük. Geçen sene küçük oğlum 2,5 aylıkken atopik dermatit vardı dermatolog yardımcı krem olarak babe önerdi ve almadım, almam da! Onun yerine biobaby almıştım en azından içeriği çok güzeldi ve çok da iyi gelmişti
Şu devirde gerçekten de seçici olmak gerekiyor çünkü bu piyasadaki koca koca firmalar o kadar güzel göz boyayıp kandırıyorlar ki sanıyorsun ki çok kaliteli çok sağlıklı bir ürün kullanıyorum;
Aslında anggel'ın da ne demek istediğini anladım. Hani birkaç tane marka vermiştiniz ya, yani puanları düşük olan ve bol bol kimyasallı sadece ismi olan ürünler; madem doğal olmasına ve içeriğine önem veriyorsunuz nefen bu ürünleri kullanıyorsunuz demek istemiş. Aslında haklı da ama ara sıra hemen hemen hepimiz aldanıp alabiliyoruz sonra da vazgeçiyoruz kullanmıyoruz zaten

İşi bırakalı 2 sene olduğuna göre ev hanımı kıvamına gelmişsiniz demektir haydi hayırlı olsun .

Geçen sene almıştım babeyi ürünlerinin neredeyse tamamınıda kullandım ama size katılıyorum bende almam bir daha. Kullandıklarımıza ne kadR dikkat edersek o kadar iyi evet ama yediklerimiz doğal olsaydı o zaman daha Anlamlı olurdu. Yediklerimiz, giydiklerimiz vs. herşey kanserojen, sonumuz hayır olsun diyorum :) Sağlık sorunları çıkınca evet mecburen ev hanımı olunuyor. Allah beterlerinden korusun.

Pink blue;boreas o kadar güzel açıklamış ki ne düşündüğümü,eklemek istedediğim hiç bişi yok aynen katılıyorum...

Teşekkür ederim açıklamanız için,ihmal etmiş olabilirsiniz içeriğine bakmayı,olabilir...
Belki anlatırken yanlış yada eksik anlatmışta olabilirsiniz...
O zaman hoşgeldiniz bizimle birlikte ürünleri incelemeye ve araştırmaya,deneyimleri de paylaşmaya devam edelim.

Öncelikle geçmiş olsun ve inşallah gelip geçecek birşeydir; önemli değildir
Ben kendi adıma yiyecek konusunda mevsiminde ve pazardan yamuk yumuk olanları ya da migros'tan iyi tarım olanları o da olmazsa Pınar Kaftancıoğlu'dan getirtiyorum ve kendisine gözü kapalı güvenirim. Giyecek konusuna gelince illaki pamuk oranı fazla olacak ki anggel da dikkat eder bu konulara o da okuyunca büyük ihtimal yazar. Temizlik malzemesi de çok önemli bunu da belirtmek isterim. Eğer bizim bahsettiğimiz markalara ulaşamazsanız bile hiç olmazsa kötünün iyisi frosch u tavsiye ederim çünkü bi dönem ben de kullanmıştım ki bulaşık deterjanım gelene kadar şuan kullandığım o

teşekkürler canım çok iyi anlatmışsın anlatmak istediklerimi...

Güney doğuya geldim canım ve güneş daha şimdiden kendini hissettiriyor. Lekelenmeye müsait bir cildim olduğundan bir an önce güneş kremi alma derdine düştüm. Umarım alışırım dediğin gibi :)
Bu ara karakafesotu kremi son günlerde bana hiç iyi gelmiyor Sürdüğümde yüzümde bir yanma oluyor ki bu hep vardı. Ama artık kızarıklık da var. Sanırım bir süre kullanmayacağım..

teşekkürler canım çok iyi anlatmışsın anlatmak istediklerimi...
Canım yüz yüze sohbet olmadığı için bazen yazdıklarımız yanlış anlaşılıyor ben de ikinize de yardımcı olmak istedim sadece. Doğru anlatabildiysem ne mutlu bana bu arada benim Note'ler yalan oldu. Bugün mail göndermişler eyeliner'ı temin edemiyoruz diye ben de ikisini de iptal edin puanımı da kartıma geri yükleyin dedim. Artık Boyner'den ya da kendi sitesinden alacağım

Öncelikle geçmiş olsun.
Bende o kadar dikkat ediyorum ki anlatamam...
Yiyecek kesinlile mevsiminde yetişen ürünü alırım ve pazardan alırım küçük çocuğum olduğu halde pazara gitmeye hiç üşenmem...marketten sebze meyve almıyorum...pazarda en güzel tezgahlara yada halden gelmişlere hiç bakmam bile...böyle kadınlar adamlar vardır pazarın bir kenarında bahçelerindeki yetiştirdikleri ürünleri satarlar anlarsınız,tezgahtaki semizotuyla onunki farklıdır.Güvenirimde hep aldığım için,sorarım araştırırım ,ilaçlımı gübrelimi neli...oğluma hep yoğurt ve ekmeğini kendim yaptım,yine işte onaylı undan,tam buğday unundan...yumurtası köyden gelir yayılan tavuktan,yani çok az kişiye satıyor oradan biliyorum tadı farklı,rengi farklı,şekli farklı...sütü yine güvendiğim bir yerden geliyordu ot yiyen inekti,fakat ilaçlanıyormu yok hastalıklımı endişesiyle bıraktım...AÖÇ nin günlük sütüyle yapmaya başladım...Sonra torkunun günlük sütü çıktı şimdi onu alıyorum,bazen Ova dan kendisi gimdes onaylı,bazende AÖÇ...
süt ürünlerinin hepsini torku ve ova dan alıyorum...kuru kesim tavuk alıyorum,bazen onada güvenim yok,daha ziyade deniz balığı alıyorum...et yine torkudan...
oğluma katkı maddesi olan şeyleri yedirmiyorum abur,cuburlar,puding dahil,herşeyi kendim yapmaya çalışıyorum...
Birde şu aralar çökelek peyniri yapıyorum çok kolay ve lezzetli katkısız...
Sürekli araştırma içerisindeyim hayatım bunlarla geçiyor diyebilirim...Bazı şehirlerden getirdiğim doğal şeyler oluyor zeytinyağı gibi,tahin gibi...
Giyecek konusunda da benim için markanın önemi yok,çok iyi bir marka çine diktiriyorsa almam...mutlaka alırken içini çevirip okuyun,ben bir deri mont alıyordum,deriydi ve ucuzdu içini çevirip okuduğumda domuz derisiydi ve çin malıydı(benim için önemli)...Yerli dikim olup uygun fiyatlılar da var...
Ben yerliciyim daha ziyade,tekstil de çok öncü olduğumuzu düşünüyorum,kendine has çizgisi olan yerli markaları tercih ediyorum...Alım gücünüze uyuyorsa,yabancı marka da giyebiliriz ama bence bir çin malı değil...mutfak gereçleri ne olursa olsun arkasına bakın özellikle mutfak gereçlerinde dikkat edilmeli diyorum ne dersin Boreas...

Mutlaka pamuklu olmasına dikkat ediyorum,içinde boyayan madde varmı,yün oranı,polyestermi akrilikmi hepsine bakıyorum,dokumasına dikişine...kullanım alanına göre değişir,tene temas edenlerde özellikle pamuk,istenirse ipek,......dış giyimde keten,yün,kaşmir ama bunlara alerjisi olanlarda oluyor.En azından tene değen kıyafetlerinize dikkat edin..
Özellikle plastik baskılı kıyafet almayın,kimyasal işlem görmüş kumaş ta almayın örnekse,asetat,triasetat naylon,polyester,özellikle de rayon ve akrilik bunlar kimyasal işlemden geçer.Bunlar ne demeyin aldığımız herşeyde var...
Ayakkabıda marka önemli değil yine mutlaka deri olucak suni deri olmayacak,deri olmazsa da bez olsun daha iyi...
Temizlikte bilinçlenme dönemine kadar herşeyi kullandım,sonra frosh a başladım,bulaşık deterjanı yenice naturalive den aldım çok memnun kaldım...şampuan rolon,krem vs. aldım onlarda da memnunum...
Kendimce bunları yapabiliyorum
Siz neler yapıyorsunuz bu konuda...

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…