Satın almak istediğiniz ya da kullandığınız ürünler ne kadar sağlıklı ve güvenilir?

BOREAS09

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
1 Aralık 2012
1.165
127
Arkadaşlar, merhaba. Yıllardır bu siteyi takip etmeme rağmen, nedense yeni üye oldum :) Ben , her bakım kremim bittiğinde bir araştırma içerisine girerim, bu zamana kadar da epey yol katettim. Ama öğrendiğim şu, cildimizin fazlasıyla bitki öz sularına ve özellikle hyaluronic asid içeren kremlere ihtiyacı var. Geçen sene hyaluronic asid'e taktığım için, özellikle eczanelerde satılan krem markalarını araştırmıştım, bir tek La Roche Posay'da vardı. Kullanmaya başladım, öyle çok çok memnun kalmamıştım ama kokusuna bayılmıştım. Gel gelelim bir paraben sıkıntısı başladı bizde. Kreme bir baktım paraben var ve kremden maddi manevi soğudum. Sonra Yves Rocher kullanayım dedim. İçlerinde bol miktarda bitki özsuları vardı çünkü; ama onda da üç tane paraben vardı. Yalnız nedense parabenleri saymazsak, La Roche Posay'a göre daha çok memnun kalmıştım. O kremim de bitti ve ben yine krem arayışına girdim. Parabensiz olsun, hyaluronic olsun, bitki özsuları olsun falan... ve yabancı bir site öğrendim: ewg skindeep. Bu sitenin arama çubuğuna ürünün markasını yazıyorsunuz, ürünün hemen hemen tüm çeşitlerini analiz olarak çıkartıyor. Yani içindeki hangi maddeler ne kadar zararlı ne kadar zararsız gibi ve puanlama yapıyor. Çok sayıda ürünü araştırdım burada ve büyük hayal kırıklığına ve endişeye kapıldım. La Roche Posay'ın benim kullandığım ürüne puanı turuncu 4. yani fena değil.., Yves Roche'nin inositol kremleri kırmızı 7; o da riskli..Vichy Normaderm serisi ve Roc'un içindeki maddelere verilen puanlar hiç hoşuma gitmedi. Aklıma gelen bütün markalara baktım ve puanları 5-6, kırmızı 7-8 idi; yani kötüydü...

Ben de lilakutu'da bir krem gördüm, ewg'de dünyada tanınan markaların analizi yapılıyor. Bu krem Türk Malı olduğu için marka olarak araştıramadım tabiki. Ama içindeki maddeleri tek tek araştırdım. Kremin notu ortalama turuncu 2-3 gibi bir puan ki, bu yazdığım kremlerin yanında çok çok iyi. Aldım, 1 haftadır kullanıyorum. Şimdilik size ismini vermeyeyim çünkü krem hakkında olumlu ya da olumsuz bir fikir yürütmek için henüz çok erken... Bir de ismini şimdiden yazarsam reklam yaptığımı falan düşünürsünüz:))
Ewg'de dört beş marka için yeşil sıfır ve bir puan vermiş ama onlar da bana göre çok çok pahalı. Yalnız bir krem markası ilgimi çekti: Egyptian Magic adında bir krem. Anladığım kadarıyla bu bir nemlendirici değil ama her işe yarıyor, sivilceye, yanığa,kurumuş cilde falan. Ama ne yazık ki Amazon'da ve Ebay'da satılıyor. Kullananlar çok memnun kalmış, cildimi harika yaptı, cildimi yumuşacık yaptı v.s. demişler. Ewg'de puanı da yeşil sıfır...
Bu arada Avon'un çoğu ürününün puanı çok kötü. Aman uzak durun derim...

Aslında cilt bakımıyla ilgili yazacak çok şeyim var inanın. Çünkü gerçekten de çok araştırıyorum. Ayrıca birşey daha: Şimdi malum, bazı ürünlerde paraben yok deniyor ama onun yerine PEG-100, PEG-40 gibi yine petrol türevi koruyucu maddeler koyuyorlar. Uyanıklar yani (
Vichy İdealia'yı da araştırdım. Sitede idealia olarak çıkmadı, ben de kremin içindekileri araştırdım, benim şimdi kullandığım krem gibi, ortalama puanı turuncu 2-3. Ama benim kullandığım krem daha ucuz :)) Bir de İdealia nedense Usa Vichy sitesinde yer almıyor, tanıtımı bile yok, o da biraz kafamı karıştırdı. Yoksa bu kremi kesinlikle almayı düşünüyordum...

Arkadaşlar, yeni üye olarak sizlere bir güzelliğim olsun; eğer ewg'ye bakamazsanız, ben sizin yerinize bakabilirim. Sadece cilt bakım değil, kozmetikle ilgili aklınıza ne gelirse bana yazabilirsiniz, bu sitede karnesini çıkartıp, sizlerle paylaşırım. Ruj,kalem, deodorant, parfüm... hepsinin analizi mevcut:)
Herkese iyi günler:)

daha ortalardayken nivea pure and natural ı sorsam mı acaba diyordum :) okuayı bitirince çok mutlu oldum tabii :)

ben de alüminyum içeren roll-on kullanmak istemiyorum. Geçen bir düşündüm, 30 yaşındayım ve son 5 yıldır her gün kullanıyorum. araştırdım nette, nivea pure and naturals roll on da alüminyum yokmuş gittim onu aldım. Hala içim çok rahat değil, ona bi bakman mümkün mü? Bir de bioderma sensibio h2o'yu rica edeyim. Bioderma'ya çok güveniyorum ama bakalım.

Merhaba. Öncelikle nivea'yı ürün olarak bulamadım. Ama Nivea'nın ürünlerine total olarak ortalama verdiği puan turuncu 4-5. Yani risk sınırına yakın risk, kırmızı 7-8) Size tavsiyem Day's Allfree mum stick kullanmanız. İçinde paraben,kurşun, alüminyum ve alkol yok. Oldukça sağlıklı bir stick. Ben de 1 senedir bu mum stick'i kullanıyorum. Yanılmıyorsam 4 koku seçeneği var. Ben Rosemary (biberiye) kullanıyorum ve terlemede de ter kokusunda da gerçekten de çok çok etkili. Yazın tatilde kullanmıştım, müthiş!
Bioderma'ya gelince, zaten adı üzerinde h2o! İçinde zararlı hiçbirşey yok. En zararlısına yeşil 3 vermiş ki, o da ne kadar zararsız ve güvenli bir ürün olduğunu gösterir.

Ayrıca size bir de Bioderma yerine başka bir marka tavsiye etsem olur mu? Ben de daha dün keşfettim ya da tanıştım:)) Rareblossom. Bu da benim diğer üstü kapalı bahsettiğim marka gibi Türk markası ve maalesef, üretimlerini sonlandırmışlar. 7 Aralık'a kadar siparişleri kabul edeceklermiş. Bu firmanın sitesini bir araştırın isterseniz. İki tane ayrı ayrı organik sertifikaya sahipler ve ürünlerini %60 indirmişler. Ben bugün iki ürün siparişi verdim. Birisi yüz temizleme köpüğü ( kullananlar çok memnun), diğeri tonik. İkisinin de fiyatı çok uygun...

Süpersin sen :)

Rareblossom'ı lilakutu sayesinde duymuştum ben ama tam boy ürünüm olmadı hiç. Hemen bakiyim. Day's allfree'ye de bakiyim. Çok makbule geçti tavsiyeler, teşekkür ederim.

bu roll-on'u rossman mağazaları satıyomuş galiba, sen nerden almıştın? Netten satan siteler pek güvenilir gelmedi.

Son düzenleme:

Çok teşekkür ederim. Yardımlaşmak güzel şey:)))
Doğru söylüyorsun:) Rossman mağazaları satıyor ama benim oturduğum yere uzak olduğu için ben netten getirtmiştim. Kozmedshop'tan almıştım. Buradan rahatlıkla alabilirsin,zaten en uygun fiyatlı da burası ama Rossman sana yakınsa orada her çeşidi bulabileceğin için bence ilk tercihin orası olsun... Bu arada umarım Rareblossom'a bakmışsındır. İki gün sonra bitiyor büyük ihtimal. Ben ne alabilirim daha diye baktım ama çoğu şeyi kalmamış. Belki susam yağını düşünebilirim:))

seyahat kitinin bitmesine üzüldüm ben de :) yüz temizleme köpüğü, yüz peelingi ve vücut peelingi aldım ben, kargo ücreti de almadılar, ona da şaşırdım. Fiyatları düşürünce nasıl satılmış herşey!

Bi bakıyım Rossman nerelerde varmış.

Ben de kargo ücretini göremeyince hem şaşırdım hem sevindim. Acaba daha önce de mi almıyorlar mıydı? Ama fiyatlar iyi düşmüş. Çok iyi yapmışsın ürünleri almakla. Ben nemlendirici krem almayı düşündüm ama yeni aldığım kremimden çok çok memnunum:)) Vücut peelingini gözden kaçırmışım. Susam yağına kanalize olmuştum, belki de o yüzden:)) Ben Neutrogena'nın susam yağını kullanıyordum ama içinde bir sürü paraben vardı. Bu % 100 susam yağıymış ve indirimli fiyatı da çok iyi. Keşke bolca da tester gönderseler:) Yalnız yüz peelingi için birkaç kullanıcı sivilce yaptı, bir tanesi de kuruttu demiş. Ben cesaret edemedim o yüzden. Şöyle bir durum da var, eğer bir cilt bakım ürünü yüzünüzde sivilce yappıyorsa, toksinlerden arındığı içindir denir..

Bu arada ben de şimdi susam yağını ve yüz peelingini aldım (dayanamadım) Ama bir sorun var ki,tarihi geçmiş ürünleri, ya da iki-üç ay sonra geçecek ürünleri gönderiyorlarmış. Piyasada da satılan ürünler böyleymiş Boyner'de) Pek bir sorun olacağını sanmıyorum ama bakalım, şansımıza!

Merhaba. Benim rareblossom'larım geldi ama hiiçç tester koymamışlar( Üretim tarihleri temmuz. Açıldıktan sonra 6 ay son kullanım tarihi. Yani hiç bir sıkıntı yok :)

Bana da bugün geldiler, aras kargoyla jet hızıyla gelmiş demek. Bize sıra gelene kadar testerlar bitmiştir Benim ürünler de temmuz ve kasım üretim tarihli. Daha önce hiç cam kavanozda kozmetiğim olmamıştı, kendimi pek özel hissettim. Bir de bir ürün kataloğu koymuşlar ki sadece onu basmaya harcadıkları para batmalarına sebep olmuş olabilir. e hadi güle güle kullanalım o zaman, çok teşekkür ederim bana bu indirimi haber verdiğin için.

. Cam olması beni de şaşırttı. Yani gerçekten de özenli ve kaliteli bir firmaymış. Diyorum ki, umarım bu bir satış taktikleri ya da kamu yoklaması falandır da, satışa ve üretime devam ederler. Biraz önce kullandım ürünleri ve bayıldım. Güle güle sağlıklı günlerde kullanalım. Sana da iki haftadır kullandığım kremi söyleyeyim: Aveseena. Artık Rare blossom bitince bu markanın toniğini ve temizleme sütünü alırım. Kreminden çok çok memnunum çünkü

Bu arada kafama takıldı. Madem satış sonlandırılıyor ve üretim durduruldu; peki o zaman neden sonrasında alamayacağımız ürünlerin kataloğunu göndersinler ki? Umarım yukarıda yazdığım gibidir; biz de bu bahaneye ucuza almış oluruz:) Neyse, ayın 9'unda belli olur.

Hoşgeldin:) artık dilediğini sorabilirsin canım:)

bir ürünün içeriğindeki madde misal kırmızı 3-7 çıktı diyelim. sırf bu maddeyi içeriyor diye hiç kullanmamalı mıyız? yoksa evet bu madde vardır ama miktarı zarar verecek kadar değildir de diyebilir miyiz?

ne olduğu kadar ne kadar olduğu da önemli değil midir?

Canım kırmızı 7-8-9-10 olanlar ciddi risk taşıyanlar. Yani markaya verdiği puan kırmızıya sana uzak dur diyor. Ya da sen bir ürünün içindeki maddeleri araştırıyorsun, bir tanesi kırmızı çıktı, diğer maddeleri de araştır. Ortaya çıkan karnesi diyelimki bir tane kırmızı, üç tane sarı, beş tane yeşil çıktı. Ortalaması tahminen sarı 3-4 e denk gelir. Kullanılabilir sınıfına girer ama kırmızıdan 2-3 tane sarıdan 4-5 tane çıkarsa uzak dur diyor
Kırmızılar direk kanser hücrelerini çoğaltan demek çünkü. Zaten o da yazar sitede

hıh tamam canım şimdi oldu. tek tek içerik giriyoruz. puanların ortalamasını alıyoruz.. tamaaamm anlaşıldı şimdi.. teşekkür ederim..

Sana gece gece ödev vereyim mi:) gir ewg skindeep'e. Mesela şimdi aklıma geldi vichy yaz. Sana bir vichy'nin bir sürü ürününü çıkartır. İlk baştakilerin puanları iyidir. Sonraki sayfalara git, bir serisine kırmızı vermişti, şuan hatırlayamadım. O ürüne tıkla, işte analiz karşında

tamam canım baktım şimdi.. vichy diye alıyordum bir de. aman aman ... yazık verdiğimiz paralara bunca zaman..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…