Satın almak istediğiniz ya da kullandığınız ürünler ne kadar sağlıklı ve güvenilir?

Arkadaşlar bitki sandığından mail gelmiş. Aynen paylaşıyorum:

Kremlerimizde kullandığımız yağ ve diğer maddelerin de sertifikaları var. Web sitemiz üzerinden yazılıma biz dosya yükleyemediğimiz için sertifikaları koymadık. Yazılımcımızdan rica edip ilgili sertifikaları koyabiliriz.

Ürünlerimizin içeriklerini uluslararası isimleri (INCI NAME) sonrasında parantezle Türkçe'lerini yazdık. Her ürünün içeriğini açık bir şekilde ve Türkçe karşılıklarıyla yazıyoruz.

Web sitemizi beğeniniz için teşekkür ederiz.

Nazım Tanrıkulu
Kütahya Belediyesi
Hekim Sinan Tıbbi Bitkiler Araştırma Merkezi
Anadolu'muzun Şifalarının Peşisıra Bir Ömür

merhaba BOREAS09, bugün siteye baktım ama dudak kremi bulamadım shea butterdan almam gerekiyormuş sanırım ama karışım da hazırlamak istemiyorum, tembelim biraz beğendiğim siteyi. haberdar ettiğin için çok sağol :)

Eksiklerini tamamlasinlar ,tekrar incelerim urunlerini.
Ersagda bulamadiklarimizi Buradan tamamlariz.sonucta amac dogrulara ulasmak.

Aklimdaki soru isareti su: hani adacayi da normalde super bir bitki AMA hamilelerde dusuk riski ve emziren annelerde sutu azaltici be yok edici etkisinden dolayi kullanilmiyor.bu yuzden dedim bagimsiz kuruluslarca kontrolu yapiliyor mu diye?

Neticede belgeleri olsa bile onlarinda dedigi gibi sisteme yukleyemedikleri(en azindan simdilik) icin goremiyorum kontrol edemiyorum.
Urunler nasil test ediliyor buraya da takildim acikcasi.
Neyse umarim bunlarin cevabini sitede goruruz.

Rica ederim canım ne demek:) Bildiğim kadarıyla aynısefa kremi de aynı şeyi görüyor ve shea butter da tek başına aynı işi görüyor. Çünkü bu yağ yüksek nemlendirici bir yağ ve dikkat edersen bütün doğal kremlerde bu yağ özellikle var.

Ben shea butter ile kendime gündüz kullanmak için krem de yaptım:) Onu da arasıra dudağıma sürüyorum, yumuşacık yapıyor

Bu arada krem hazırlamak gözünü korkutmasın. Çok kolay hazırlaması. Benim yaptığım krem anti aging etkili

Merhaba BOREAS09
Bahsettigin siteyi inceledim uye de oldum. Acaba uyelere ekstra indirim uygulaniyor mu?

Bu işi yapan kişi, eğitimini almış ve her türlü bilgiye sahip bir kişi. Bu testlerin de muhakkak bir kriteri vardır. Zaten üretimini yapmak ve satışını yapmak için de onaydan geçmeleri gerekiyor. Bağlı oldukları kuruluşlara da bu konuda sorumlulukları var tabiki. Nazım Beyi inan boş bir insan değil. Bak kitapta kendisiyle ilgili şunlar yazıyor: Homeopati ve Aromaterapi Derneği Yönetim Kurulu Üyesi, Antalya Eczacı Odaı Tıbbi Bitkiler için danışmanlık, fitoterapi,refleksoloji eğitimi almış.. Ayrıca Türkiye'yi belli dönemlerde karış karış dolaşarak endemik bitkileri araştırıyor..

Şüphe duymakta kesinlikle haklısın. Merdivenaltı üretimi yapan o kadar çok doğal(!) kozmetikçi var ki!

Ayrıca sadece bu firma için değil, tüm markalar nasıl ve hangi testleri yapıyorlar bilemiyoruz ki! Senin dediğin gibi nasıl? Üretici bunları bizimle paylaşmıyor ne yazık ki

Mesela gıdadan örnek vereyim: Sanırım Pınar'ın süt üretim tesisleriydi. Seneler önce arkadaşımın hemşehrisi orada çalışıyormuş galiba. O fabrikayı görseniz, sütten soğursunuz demiş. Pınaarr Yaşaamm Pınarrımm'ı biz böyle mi biliyoruz?:)

Merhaba BOREAS09
Bahsettigin siteyi inceledim uye de oldum. Acaba uyelere ekstra indirim uygulaniyor mu?

Yok canım yapmıyorlar. Yılbaşından önce indirimleri vardı ama dün mesaj yazmak için sitelerine girdim, o indirim kalkmış. Şimdi sadece iki krem alana hediyeleri var

Arkadasim , siteye iletisimden mesaj attim AMA cevap gelmedi.
Sen nasil gorusuyorsun ? Tel mi aciyorsun?

Arkadasim , siteye iletisimden mesaj attim AMA cevap gelmedi.
Sen nasil gorusuyorsun ? Tel mi aciyorsun?

Yok güzelim bugüne kadar hiç aramadım, hep mesaj yazdım ama anladığım kadarıyla seminerlere falan çok katılıyor. Görmemiştir. Muhakkak döner. Sen ne zaman yazmıştın?

Olabilir canım. Akşam ben de bi mesaj yazayım. Mesajları okumamışsınız diyeyim:)

ayy cok utandım canım yaa ..iyiki tekrar mesaj yollamadım.oysaki aynı gün cevabı yollamışlar ama gereksizlere düşmüş .ben de orayı hic kontrol etmemiştim!
aynı mesajda 2 soru sormuştum ilk sorumu cevaplamış , 2. sorum arada kaynamış galiba...

Ben de şaşırmıştım. Çünkü öyle pas geçecek bir insan değil. Ben o kadar çok mesaj yazdım ki adamcağıza; kesin of yine mi diyordur. İstersen diğer soruyu yine sor, emin ol cevap verir. Umarım sorunun cevabı tatmin edici olmuştur. Güzel ve aydınlatıcı cevaplar verir çünkü:)

Kızlar yabancı blogları dolaşırken Dr. Mehmet Öz'ün tavsiye ettiği bir krem gözüme çarptı. Kendi sitesinde cilt bakımı için çok para vermek zorunda değilsiniz. St ives çok iyi bir kremdir demiş. Bende araştırmaya başladım. Yabancı bloglardaki ve amazon'daki yorumları okudum. Herkes çok memnun. Birisi 30 senedir bu kremi kullandığından bahsetmiş. Ucuz bir anti aging kremi. Yurtdışında 6 dolara satılıyor. Şaka gibi. Türkiye de bilinen bir marka değil. Sadece 3ka adında bir sitede satılıyor ve koca kavanoz sadece 35 tl. Aslında bu siteyi sevdim. Türkiye'de pek bulunmayan ithal ürünler satıyor. Mesela Avalon markası hiçbir yerde yokken bu sitede var. Bu marka organik sertifikalı bir marka ve ürünlerinde kullandıkları içerikler gerçekten de çok iyi. Kendi sitelerine de baktım ve benden tam puan aldı.
St. İves'de ise kararsız kaldım çünkü ewg'de turuncu 4-5 vermiş. Aslında kötü sayılmaz, zaten içinde tehlikeli bir madde de yok. Bir de Mehmet ÖZ tavsiyeli. Siz ne dersiniz kızlar?

yazdığım ikisi canım onun dışında paraben yok.. benim topikteki markanın el kremi, şimdi gönlüm daha rahat.. teşekkürler.

vakit buldukça tüm ürünlerin içeriğine girip bakıcam...

Boreas09 ve Taydin,

Sonucun böyle çıkmasına şaşırdım açıkçası çünkü konunuzda ürün içeriğinde dimethicone olduğunu yazmıştınız ki bu madde kozmetikte zararlı,kanserojen kabul edilen ve benimde gerek şampuan gerekse kremlerde bolca bulunan paraben ve sülfat yanında özellikle olmamasına dikkat ettiğim 3 maddeden biri.
Sitenin mantığını tam anlayamadım 10 içerikten 9 u zararsız 1 tanesi zararlı kimyasal olsa bile ki miktarı bilemiyoruz turuncu verecekse notunu,bu o ürünün güvenli olduğu anlamına gelir mi?

Bu kitabı geçen sene bende büyük bir merak ve zevkle okudum.Kesinlikle çok farklı ve bence de herkesin okuması gereken kitaplardan biri.
Belki bende tekrar okumalıyım ilk fırsatta.

Susam yağını nasıl kullanıyorsunuz,yağlı tabaka bırakıyor mu,bulaşıyor mu yoksa cilt kısa sürede emiyor mu?
Sürüp ardından hemen dışarı çıkabiliyor musunuz?Ne çok sordum?
Kitabı okuduktan sonra güneş kremi kullanmadım tatilde,sadece saatlere dikkat ettim.

Ben susam yağını hiç o amaç için kullanmadım ama duştan sonra kullanıyorum, izlenimim şöyle: susam yağı ile güneş yağı arasında bence hiç fark yok, ikisini de deri emiyor. Susam yağında güneş yağındaki gibi kimyasallar olmadığı için hem cildi koruyor hem de besliyor. Mesela nemli ya da ıslak tene sürdüğün zaman anında emiyor. Ayrıca hepimiz öğlen saatlerinde güneşe çıkılmayacağını biliyoruz. Ben sabah 09.00-11.00 saatleri ve 16.00-18.00 saatleri arası denize giriyordum. Hamilton kullanmama rağmen güneş lekesinden kurtulamadım. Onun için bu sene bir de susam yağını deneyeceğim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…