Satın almak istediğiniz ya da kullandığınız ürünler ne kadar sağlıklı ve güvenilir?

tamam canım baktım şimdi.. vichy diye alıyordum bir de. aman aman ... yazık verdiğimiz paralara bunca zaman..

Dikkat ettin mi ne kadar çok kanserojen ve toksit barındırıyormuş. İstediğin markaya ya da kimyasala bakabilirsin. Ayna gibi çıkıyor mübarek. Ben ilk araştırdığım zamanlar şok üstüne şok yaşamıştım ama artık akıllandım. Almadan önce buradan bakıyorum

bir el kreminin içeriğine tek tek baktım şimdi

19 madde var içinde, yalnızca iki madde için kırmızı 3-7 çıktı aramada.. bu durumda bu kremi nasıl değerlendirebiliriz..

bir el kreminin içeriğine tek tek baktım şimdi

19 madde var içinde, yalnızca iki madde için kırmızı 3-7 çıktı aramada.. bu durumda bu kremi nasıl değerlendirebiliriz..

Yalnız bir karışıklık var;kırmızı 3 vermez canım. Kırmızıda puanlama 7 den başlıyor. 3 sadece yeşilde veriliyor. Kırmızı da büyük ihtimal paraben türlerinden biri ya da parfümdür. Diğerleri yeşil çoğunluktaysa ve sarı azsa kullanabilirsin. Kırmızıdan bir taneyse kullanılabilir diyor çünkü ama dikkat diyor. Sen bütün maddelere teker teker baktın mı? Sıralamanın en başında ana değerlendirme olarak da puan verir brand diye yazar. Seni yanıltmasın. İstersen markası çıkıyorsa bana söyle hemen bakayım

Eğer tek marka yazdıysan, sayfada o markanın bütün ürünleri çıkar. Sen de tek tek isimlere bakarsın; benim aradığım hangisi diye . Mesela nivea yazarsan o markanın bir sürü ürünü çıkar, ararsın yine bulursun ama benim gibi kestirmeden gitmek istersen yine nivea örneğini vereyim: nivea hand Cream yazarsan o markanın bütün el kremleri çıkar.

özelden skin deep teki linki yolladım canım. o iki madde dışında tamamı yeşil 0. ortalama da baya düşüyor o zaman..

özelden skin deep teki linki yolladım canım. o iki madde dışında tamamı yeşil 0. ortalama da baya düşüyor o zaman..

Hemen baktım. O maddenin içinde alkol ve Ether varmış bir kaç tane, onun için kırmızı vermiş. O 3 ve 7 de içinde kaç tane zararlı madde olduğunu gösteriyor. Zaten sonradan anladım ne demek istediğini. Yeşiller çoğunlukta. Kırmızı olarak da paraben falan yoksa gönül rahatlığıyla kullanabilirsin

yazdığım ikisi canım onun dışında paraben yok.. benim topikteki markanın el kremi, şimdi gönlüm daha rahat.. teşekkürler.

vakit buldukça tüm ürünlerin içeriğine girip bakıcam...

yazdığım ikisi canım onun dışında paraben yok.. benim topikteki markanın el kremi, şimdi gönlüm daha rahat.. teşekkürler.

vakit buldukça tüm ürünlerin içeriğine girip bakıcam...

Zaten senin topikteki birisi de başlarda yazmıştı. Hatta reklam içerikli diye yazıyordu isminin altında. O da demişti % 100 doğal diyemeyiz diye. Bence de gayet başarılı. Zaten bir üründe bolca bitki özü varsa korkmamalı. Senden ricam bir de vaktin olursa Bitki sandığı sitesine bakar mısın? Bunlar da doğal kozmetik üretiyorlar ve ben kullanıyorum 10 gündür. Özellikle hakkımızda linklerini tıkla. Firma sahibiyle yazışmıştım almadan önce. KOSGEB bir de aile desteği ve düğün takılarıyla bu işe girişmişler ve bunun eğitimini almışlar. Ben kitaplarını da aldım okudum

Bahsettigin site ye baktim Canim.ama herhangi bir sertifika goremedim var demisler AMA yayinlanmamis ne kadar inanabilirim.
Bitkileri kendileri yetistirmis olabilirler AMA urunlerinin tarafsiz kurumlar tarafindan surekli analiz ediliyor olmasi gerekir diye dusunuyorum.
Belki Ben gorememisimdir, eger varsa beni aydinlatirsan COK sevinirim.malum her belgeye de inanmiyorum ruhsat sorgulamasi yapiyorum :)

Bir de iceriklerin keske uluslararasi karsiliklarini yazsalardi cunku o bilgiler COK onemli...

Sanırım dikkat etmemişsin. Ecocert sertifikalı ürünleri kullanıyorlar ve benimle yazıştığında şimdi ismini hatırlayamayacağım Avrupa'da bu konuda yetkili bir labaratuvarda analizi ve testleri yapılıyor demişti. Bendeki krem kutusunun altında dermatolojil test tarihi yazıyor. Ama en iyi cevabı firma sahibi verir. İstersen ona sor. Benim her sorumu cevaplamıştı. Ben kremdeki tüm maddeleri araştırdım. Hiçbiri zararlı değil. Açıkçası markaya dünyanın parasını vereceğime bu kremi kullanmayı tercih ederim. Çok çok memnunum çünkü. Lavanta suları mükemmel mesela. Bir de dikkat etmedin mi? Hem KOSGEB hem Belediye desteğiyle bu işe girişmişler. Sence bu iki yer kendini riske atar mı? Dediğim gibi sor cevaplasın :)

Ayrıca şu da var, ben bugüne kadar hiçbir markanın içeriğinde Türkçe karşılık görmedim. Prosedür gereği böyle yazmak zorundalar. Zaten içeriğini açıklama bölümünde yazıyor. Ben öyle markalar gördüm ki kutusunda içerik falan görene aşkolsun) türkçesinden geçtim yani.

Canım şuam iphone'dan yazdığım için geçmiş maillerimi göremiyorum. Bulursam o yazışmayı göndereyim sana. Bak dün ben de Ersağ'a bakmıştım, kozmetikleri sertifikalı mı diye; sadece analiz raporlarını görebilmiştim. Ama bitkisandığı'na bunu ileteceğim. Zaten kendisi de söylüyor: Biz yeniriz, onun için her türlü eleştirinizi bekliyoruz diye

Biz yeniyiz yazdım ama sevgili iphonecuğum yeniriz diye düzeltmiş:))

Sevgili Taydin, firma sahibiyle yazışmalarımızı buldum. Bir kaç tanesini gönderiyorum:

Merhaba,

Bitkisandığı'na gösterdiğiniz ilgi ve destekleriniz için öncelikle teşekkür ediyoruz.

Biraz Bitkisandığı hakkında bilgi verelim:

Bitkisandığı olarak kendi yetiştirdiğimiz şifalı bitki özütlerinden tedavi değeri olan, zararlı kimyasal koruyucular içermeyen, doğal kozmetik ürünleri üretiyoruz.

Butik olarak üretim yapıyor, siparişe göre ürün hazırlıyoruz.

Kremlerimiz organik sertifikalı içerikler (organik shea yağı, organik e vitamini vb.) ve kendi yetiştirdiğimiz şifalı bitkilerin özlerinden oluşmaktadır.

Aynısefa, karakafesotu ve tıbbi papatya bitkilerini küçük çiftliğimizde yetiştiriyoruz.

Hazır krem bazları yerine doğal krem bazımızı da kendimiz hazırlıyoruz. Bütün kremlerimiz Kazdağları'nda yetişen zeytinlerden elde edilen ekstra kalitede sızma zeytinyağı içeriyor.

Ürünlerimiz zararlı maddeler içermez. Baz olarak parafin, vazelin gibi zararlı maddeler içermiyor.

Not: Maili aldığınızda geri dönüş yaparsanız seviniriz.

Selamlar,

Nazım Tanrıkulu
Kütahya Belediyesi
Hekim Sinan Tıbbi Bitkiler Araştırma Merkezi
Anadolu'muzun Şifalarının Peşisıra Bir Ömür
Bitki Sandığı | Butik Üretim Doğal Kozmetikler Bitkisandığı
Telefonum: 0507 352 0740

Markamızı bilmemeniz gayet normal. Çünkü 4 aylık bir üretim geçmişimiz var resmi olarak. 2 yıldır da eşe dosta veriyorduk. KOSGEB destekli butik üretim yapan bir atolyeyiz. Kremlerdeki şifalı bitkileri kendimiz yetistiriyoruz. Özleri de kendimiz hazırlayıp ürüne dönüştüruyoruz.
Doğal kelimesinin içi kelimeye yakışmayan ürünlerle boşaltıldı ne yazık ki. Biz doğal diyerek gerçekçi bir doğal üretim yapıyoruz. Zararlı kimyasal koymuyoruz, kökeni bitki olmayan maddeleri de kullanmiyoruz. Bu konuda titizleniyoruz. Üretimde empati yapıyor, kullanmayacağimizi ve kullanmadığımizi uretmiyoruz.
Karakafes otu kremimiz karakafesotunda bulunan allantoin maddesi sebebiyle antiaging etki sağlıyor. Ayrıca morluklar ve yağ bezeleri için de kullanabilirsiniz. Günlük nemlendirici olarak ta memnun kalacağınız bir ürün. Türkiyede tek üretici konumundayiz.
Tekrar ilginiz için teşekkür ediyoruz.

Siparişiniz ve inceliğiniz için teşekkür ediyoruz.

Kremi gece ve gündüz kullanabilirsiniz.

Bu iş ikimizin hayali. Hatta çiftlik içerisinde bir üretim yeri en büyük hayalimiz. Bu yıl bu hayalimiz için de adım atıyoruz. Kaz Dağlarına yakın bir arazi kiraladık. Üretimimizi orada yapacağız. Kısmetse de üretim yerini de oraya taşıyacağız.
Kitap hazırlıklarında eşimin büyük desteği ve katkısı oldu. Hatta çok sıkışık bir dönemde kaleme almıştım kitabı. Evliliğimizin ilk aylarında gece geç vakte kadar çalışmak durumunda kalmıştım kitap için. Eşim anlayışla karşılamasaydı kitap olmazdı sanıyorum..

Güneş koruma faktörlü krem yerine susam yağını öneriyoruz. Biliyorsunuz 45 faktöre kadar koruyor. Aynı zamanda aynısefa kremimiz içerisinde de güneş koruma özelliği olan içerikler bulunuyor. Kimyasal koruma faktörleri kullanmak istemiyoruz.

Selamlar,

Nazım Tanrıkulu
Bitki Sandığı | Butik Üretim Doğal Kozmetikler Bitkisandığı
Anadolu'muzun Şifalarının Peşisıra Bir Ömür

Canım ayrıca senin mesajını gördükten sonra hemen Nazım Bey'e yazdım. Sitenizde bunları bunları görmek istiyorlar diye. Birazdan cevap gelir bana:)

sayfaları henüz okuyamadım ama son sayfada nazım tanrıkulu'nun ismini gördüm :) bende kitabı var tıbbi bitkilerle ilgili. Kesinlikle güvenilir ve bilgili bir insan.

Bu isim ürün satan bir site açmışsa çok iyi yapmış, incelemeyi dört gözle bekliyorum çok kişisel bakımla ilgilenmeyen biri olsam da :) haberdar ettiğin için çoook sağol :)

Bu isim ürün satan bir site açmışsa çok iyi yapmış, incelemeyi dört gözle bekliyorum çok kişisel bakımla ilgilenmeyen biri olsam da :) haberdar ettiğin için çoook sağol :)

Ay, bir kişinin duymuş olmasına ve beğenmesine çok sevindim :) Kendisiyle uzun uzun yazıştık, gerçekten de bilgili bir insan. Üniversitelerde ders verdiğine, seminerler düzenlediğine göre gerçekten de var bildiği birşey. Bir de Türkiye'yi karış karış dolaşıp endemik bitkileri araştırıyor. Facebook sayfasında o kadar güzel resimler koymuş ki! Ben kendisinden bir sürü şey istedim: Şampuan, yüz temizleme kremleri, güneş kremleri... Daha çok yeniyiz ve bütçemiz kısıtlı. Güneş kremi hariç hepsini yapacağız dedi. Güneş kremini de sırf içinde çok kimyasal var diye yapmak istemiyormuş. Bana da yüz temizleyici olarak lavanta suyunu önermişti. Kazdağı'nda arazi kiraladık, botoks etkili krem yapacağız deyince işte tamam dedim :)

Ayrıca diğer mesajları okuduysan arkadaşımız sertifika bilgileri yok demiş.Öğlen kendisine mail attım, bu bilgileri de sitenize koyun diye. Daha cevap yazmadı ama kesin yazar. En güzel tarafı da sorularını cevapsız bırakmıyor ve sitesinden aldığım Karakafesotu kreminden çok memnunum. Yine de almadan önce araştırdım. Bu karakafesotu neymiş diye; gerçekten de anti-aging etkisi varmış..

Aslında ben güneş kremini fuzuli buluyorum, hatta zararlı ne kadar organik olursa olsun. taş devri diyeti kitabında okumuştum. Yazar yanlış hatırlamıyorsam güneşteki d vitamini eksikliğinin ülkemizde çok yaşandığını, güneş kremlerinin zararlı olduğunu yazmıştı. O yazara da sonuna kadar güveniyorum. Kitabı bir kitapçıda görürseniz mutlaka inceleyin derim. Benim dönüm noktalarımdandır. Ayrca diyet değil sağlıklı yaşam kitabıdır, üniversitelerde ders kitabı olarak okunmaya da başlanmış sanırım.

O kitabı ben de okumuştum ve tv'ye de çıkmıştı ve bana da çok mantıklı gelmişti açıklamaları. Zaten bence yapacağımız şey, güneşten saklanmak değil, yüzümüzde oluşabilecek lekeleri engellemek. Ama bundan sonra ben susam yağı kullanacağım. Hem zararlı ışınları önler, hem de cildi besler...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…