"Şansımız KASIM Olsun Göbüşlerimiz Bebişler Dolsun!! 2012 ...

o zaman inşallah bidahaki ay yumurtayı tutturursun cankız niye dersine çalışmıyosun :KK52:

minikkelebek hayirlisi bakalim dersime bu ay cok iyi calismistim halbuki, sogan kuru geceli gunduzlu ice ice herkesi sogan gibi gormeye baslamistim :) apartmanda sogan kokusu gelince artik icim bulaniyor sanki onlarda mi sogan kuru yapiyolar diye geciriyom icimden, bidaki aya da zor gibi, bayramdan sonra 4-5 gun istanbulda olacagiz bu kadar detayli calismam imkansiz o zaman. Gerci doktorlar kendinizi kasmayin diyolar, caniniz ne zaman isterse oyle birlikte olun yoksa zaten o stressle cocuk tutmazmis

Merhaba arkadaşlar... İş yerimden herkese selam gönderiyorum. Hamile olanları tebrik ediyorum. Darısı isteyenlerin başına! Bakalım kasımda kimler güzel haberler alacak? Ben soğan kürüne başlamayı düşünüyorum. Regl dönemindeyim bitince hemen başlayacağım. Hem zayıflamak hem de kolay hamile kalmak için. Deneyen var mı hiç? Sabah akşam aç karnına içiliyormuş öyle mi? İşe yarıyor mu?

Merhaba bbrraa, aleykum selam. Amin insallah darisi tuuuuum isteyenlerin basina olsun, ben iste gecen ay sogan kurunu uygularim, sabah aksam 1 orta sogani bolup kaynatiyon, kahvaltidan yarim saat once iciyorsun 1 bardak ilik olarak icmen gerekiyor bunu, bir de aksam yatmadan once kaynatip ictim 5 dakka boyuna kaynatiyon, bildigimiz beyaz sogan olmasi lazim koy sogani falan degil. Kaynadiginda rengi zaten sarimtirak oluyor. onu reglin 7.ci gunu baslayip 15 gun boyunca sabah aksam tekrarliyosun. Benim en son gunum zaten yumurtlama donemimin son gunune denk geldi. Denedim ictim, bat gunum dun du 16 ekim, adet olmadim ama testte negatif cikti, saskin saskin bekliyorum artik sonuc ne olucak bilmiyorum, ama sunu soyleyim etrafimda butun insanlar sogan kuruyle hamile kaldilar, yani hamileligi kolaylastiriyo. ilk kurde tutacak diye birsey yok, ilk kur olmazda 2.ci kur var onuda bidaki aya yani adetine 10 gun kala 10 gun boyunca yapiyorsun. benim deneyimler bu kadar :)

Günaydın Kızlar;

Can kız geç döllenme olabilir. Neyin nasıl olduğunu bilemessin. Allah aileniz için en hayırlısını göstersin.

Evet bekliyorum bende bundada vardir bi hayir, insallah guzel haberler vermek nasip olur, rabbim isteyen herkese versin bol bol :)

Merhaba Kizlar
Adetime daha 6 gun filan var, bugun seffaf/kahverengimsi akintim oldu ama sadece sildigimde
Kafam karisti acaba eski kan filanmi kaldi, cunku yumurtlama zamani olan akinti gibiydi ama kahverengi iykkk :KK17:
Hayirlisi olsun insallah hepimiz icin bebislerimiz bekletmesin bizleri insallahh
:emir_bebek:

slm kızlar nasılsınız doktordan geldim şimdi kesemizi gördük ama daha bebişi göremedik 2 hafta sonra dedi benim bu ay karışıklık oldugu için haftasını da hesaplamadı bebeği görünce hesaplarız dedi

yrn3 canım yerleşme falan olabilir o hadi inşallah

slm kızlar nasılsınız doktordan geldim şimdi kesemizi gördük ama daha bebişi göremedik 2 hafta sonra dedi benim bu ay karışıklık oldugu için haftasını da hesaplamadı bebeği görünce hesaplarız dedi

yrn3 canım yerleşme falan olabilir o hadi inşallah

Masallah canim ins Allah kucagina almayida nasip eder sag salim. :nazar:
Valla yerlesme oldugunu sanmiyorum diger hamileligimde boyle bisey olmadi ama Rabbim bilir hersey olabilir :KK34: hayirlisiysa olsun insallah

Masallah canim ins Allah kucagina almayida nasip eder sag salim. :nazar:
Valla yerlesme oldugunu sanmiyorum diger hamileligimde boyle bisey olmadi ama Rabbim bilir hersey olabilir :KK34: hayirlisiysa olsun insallah
amin. canım inş. bence olabilir canım ya belli de olmaz hayırlısı olsun

Umut81 kullanıcısından alıntı
İnsaAllah bizler de bu bayramı çifte sevinçle karşılaşırız.. ve kasım ayı anneleri oluruz.. Allahım ne olur bizlerinde yüzünü güldür, kucağımızı doldur, evimize neşe getir ... :KK25:
benim bu ay ki bat tarihim, 30 ekim.. insallah bu ay olur, Rabbim yılların ardından benm gibi çok isteyenlerin kucağını boş bırakma, sağlıklı sekilde onların kokusuna doymayı nasip et, hepimize ikiz nasip eyle Allahımm :KK25::KK25:

ay ne güzel dua etmişin sen öyle
amiin :KK1:
hem de ikiz :KK1:

kaç yıllık evlisin bilmiyorum ama. benim gibi 15 yılı doldurupta, birde bir sürü sey yaşamıs olaydın, benim gibi ne dualar ederdin ?! şunu da belirtmek isterim ki; şuraya yazdığımdan daha çok içim dolu ! emin ol öle de gülmezdin ..

Son düzenleme:
Öncelikle anne olacağını öğrenenleri tebrik ediyorum, sizler adına çok sevindim ... herşey gönlünüzce olsun, beklemede olanlara da en kısa zamanda güzel haberi burada paylaşmalarını bekliyoruz.
Az önce uzun zamandır görüşmediğim bir arkadaşımla görüştüm.. Kedisinin çok tatlı 4 yaşında bir oğlu var ve 2. bebeğe hamileymiş ama çok şaşkın çünkü mümkün olmadığını düşündüğü bir ilişki sonrası hamile kalmış , reglisi bittikten bir gün sonra hamile kalmış... Anladım ki düzenli reglide olsan yumurtlama günün 13-14. gün olacak diye bir şey yokmuş, doktoruda bazı aylar kadınlar erken bazı aylar geç yumurtlar demiş... Ovilasyon tessti farz oldu... Bu arada bende beklemedeyim hala kırmızılar gelmedi 19-20 si gibi bekliyorum en geç...... inşallah gelmezzzz

kaç yıllık evlisin bilmiyorum ama. benim gibi 15 yılı doldurupta, birde bir sürü sey yaşamıs olaydın, benim gibi ne dualar ederdin ?! şunu da belirtmek isterim ki; şuraya yazdığımdan daha çok içim dolu ! emin ol öle de gülmezdin ..

Arkadasim senin isyanin, sitemin kime anlamadim ben??
Herkes kendince bir sekilde dua ediyor, herkesin hayatinda bir suru sorunlar dertler var kimin ne yasadigini bilemeyiz sizde diger arkadasin neler yasayip yasamadigini bilmeden boyle yazmaniz bi acaip.
Eger icin doluysa anlat sana yardimci olmaya calisalim birlikte duacin olalim ama baskalarina bu tarzda cevap yazmana anlam veremedim
:KK45:

Arkadasim senin isyanin, sitemin kime anlamadim ben??
Herkes kendince bir sekilde dua ediyor, herkesin hayatinda bir suru sorunlar dertler var kimin ne yasadigini bilemeyiz sizde diger arkadasin neler yasayip yasamadigini bilmeden boyle yazmaniz bi acaip.
Eger icin doluysa anlat sana yardimci olmaya calisalim birlikte duacin olalim ama baskalarina bu tarzda cevap yazmana anlam veremedim
:KK45:

Ben öle düsünmüyorum...yani isyan etme tabirini kullanmışsın..bana göre burada öle bi ima yok, ben sadece yaşadığım zorluğu karsı taraf bilmeden bana verdiği cvp üzerine bu sekilde yazdım.. kişinin yaşadığı zorluklara göre bakış açısı değisir, bnde böle bi cvp alırım sanmazdım.

Bence kötü bir şey söylememiş ki ne güzel dua etmişsin demiş , herkes farklı anlatır duygularını, sen o kadar içten dua etmişsin ki arkadaşımızın çok hoşuna gitmiş bence, sanırım o da buralarda olsa kendisini açıklardı.
Herkes zaten bebişler gelmiyor diye gergin bence daha fazlasına gerek yok dimi ama güzel şeyler düşünelim güzel şeyler olsun ...

Bence kötü bir şey söylememiş ki ne güzel dua etmişsin demiş , herkes farklı anlatır duygularını, sen o kadar içten dua etmişsin ki arkadaşımızın çok hoşuna gitmiş bence, sanırım o da buralarda olsa kendisini açıklardı.
Herkes zaten bebişler gelmiyor diye gergin bence daha fazlasına gerek yok dimi ama güzel şeyler düşünelim güzel şeyler olsun ...

Kötü birsey demis demedimki? Öle bisey de ima etmedim.. Tmm ne güzel dua etmissin öle demis.. Ama iste kisinin yaşadığı seylerden belil yorgunlukları var,, ve bi zaman sonra bazı seyleri kaldıramıyo.ve gülmesi de gerekmiyodu bnce.

Ben de yumurtlama gününde yumurtalıklarda ağrı olduğunu düşünüyorum. Gaz sancısı gibi ama daha çok ve geçici... Çok hafif lekelenme (yavruağzı, açık kahve gibi bi renk) de yumurtanın çatlaması anlamına geliyormuş. Bebek döllendikten 7 gün sonra rahime geliyormuş yerleşmesi de 2 gün falan sürüyormuş. Yani ilişkiden geçen 12 gün sonra hamile kalıp kalmadığını kan tahlili ile öğrenme ihtimali var. İnş. bebeğin olmuştur. Bat tarihinde güzel haberler alman dileğiyle... Çok fazla düşünmemeye çalış!

evet yumurtlama günlerimdeyim... şimdiye kadar kendimi hiç böyle dinlememiştim.belki de her ay ağrı vardı ama bn farketmiyordum..demek kii bunun için bu ayy hissettim ağrıyı hafif hafif... saol açıklamışşsın ayrıntılı şekildeee..inşş olmuştur bebişimmm...yerim onu ben.çok düşünmek çok umut etmek istemiyorum ama elimde değil .inşşş hep birlikte o güzel haberi alırız..

arkadaşlarr burada herkess birbirine bu zorlu günlerde destek olmak için varr...bunun için hiç görmediğimiz tanımadığımız insanlarla seviniyoruz onlarla üzülüyoruz...tabiii kiii bazılarııı daha yorgun bu yoldaa..bazılarıı benim gibii daha en başındaa...ama ortak noktamızzz hepimizzz anne olmak istiyoruzz hem de okadar çok istiyoruz kii anlatmadan paylaşmadan duramıyoruz....inanıyorum kii kimse kimseyi kırmak yada üzmek istemez burada sadece yazı ile ifade etmenin getirdiği zorluklar var....ara sıraa yanlış anlamalar da olabilir.burada birbirimize yardımcı olalım birlikte dua edelim üzüntümüzü sıkıntımızı sevincimizi paylaşalım...

Fıstıklar evleneli 4 ay oldu,bende büyük bir şevkle hamiş olmak istiyorum.. Çalışmalar start verdik hadi BİSMİLLAH.. BAT : 10 KASIM. benide ekleyin paylaşalım daha bu süreçde insan hiç bir yakınıyla falan paylaşamıyoya.. sizleri buldum nası mutluyum nasıı.. RABBİM YÜZÜMÜZÜ GÜLDÜRSÜN inşALLAH..

Fıstıklar evleneli 4 ay oldu,bende büyük bir şevkle hamiş olmak istiyorum.. Çalışmalar start verdik hadi BİSMİLLAH.. BAT : 10 KASIM. benide ekleyin paylaşalım daha bu süreçde insan hiç bir yakınıyla falan paylaşamıyoya.. sizleri buldum nası mutluyum nasıı.. RABBİM YÜZÜMÜZÜ GÜLDÜRSÜN inşALLAH..

cnm hoşgeldn...daha çok yeni evlenmişsin..tadını çıkar taze gelinliğin ayol..:))

ama bebek çok çok istiyorum diyosan tabi bir şey diyemem...

hayattaki en güzel şey bence...insan istemez mi..

evt insan yakınlarıyla paylaşamıyo maalesef bazen..

inşallah cnm herkesin yüzünü bu ay güldürsn ya rabbim...

hoş geldin tatlım aramıza...daha yenii evliymişsin ama büyük bir şevkle hamile olmak istiyorum demişsinn...inşallah gönlüne göree olur...ben de aslında evlendiğimden beri çok istiyordum bebek zaten 6-7 senedir beraberdik ne gerek var beklemeye diye düşünüyordum. ama evlilik faklı diyolardıı gerçi ben bir farkını göremedimm ama iyi olmuştur yine de daha sonra keşke dememk için.... herkes der ya evliliğin tadını çıkar o yüzden bi buçuk sene bekledim işte bu kadar yeter heralde...şimdi inşşş bekletmeden gelir bebişim...

hoşgeldinn cnımmmmm inşş hemncecik gelir bebişinn:)

hoş geldin tatlım aramıza...daha yenii evliymişsin ama büyük bir şevkle hamile olmak istiyorum demişsinn...inşallah gönlüne göree olur...ben de aslında evlendiğimden beri çok istiyordum bebek zaten 6-7 senedir beraberdik ne gerek var beklemeye diye düşünüyordum. ama evlilik faklı diyolardıı gerçi ben bir farkını göremedimm ama iyi olmuştur yine de daha sonra keşke dememk için.... herkes der ya evliliğin tadını çıkar o yüzden bi buçuk sene bekledim işte bu kadar yeter heralde...şimdi inşşş bekletmeden gelir bebişim...

tatlım evet çok yeni ama yaşımız 18 20 yada 23 falan değil, üniversite okuduk çalıştık biraz,evlendik diyene kadar 27 oldum, daha hamilelik sürecinide düşünerek biran önce anne olmak istiyorum tabii biz istiyoruz diyoruz ama Rabbim onu bize nezaman gönderecek bunu hiçbir zaman aklımızdan çıkarmayarak sadece bunu sağlantı haline getirmeyelim yeter,şeyimizi şapalımm gerisi kader kısmettt dimi ?? ^_^

hoşgeldinn cnımmmmm inşş hemncecik gelir bebişinn:)

saol eğlencelim,ben çok yeniyim sizlerin bebek durumu hakkında çok bilgim yok ama Rabbim gönlünden geçeni hemen versin sanada inş. aratmasın hastanelerde hayal kırıklıkalrı yaşatmasın,,2 gün önce smear testine gittimde ayyyyyyyyh o an güneş gözlüğümü düşürmüsüm yattığım yere farkında değilim kadının biride almış gitmiş benim diye ::KK70: zordu valla o pozisyona yatmak zatennn :KK66:

X