"Şansımız KASIM Olsun Göbüşlerimiz Bebişler Dolsun!! 2012 ...

böğürtlen kökünü hiç denedin mi bilmiyorum ama ben 3 aydır korunmadığım halde hamile kalamadım.4. AY BÖĞÜRTLEN KÖKÜ İÇTİM SADECE 15 GÜN KADAR ve o ay hamile kaldım:KK66:hatta başka bi başlık altında bunu paylaştım..sizde deneyin..Allahtan ümit kesilmez

böğürtlen kökünü nerden buldun arkadaşım?

slm sevgili anne adaylari nasilsiniz bakalim benimde dr kontrolum p.tesi bakalim neolcak allahim herseyin hayirlisini versin :KK3::KK3::KK3:

amin canım dün gittimde 10 gün sora gel çok küçük göremeyiz dedi ilişki yok dedi vitamin verdi başkada bişey yok :) allahtan kociş yok :KK1: bu gidişle bebişin cinsiyetini öğrenmeye gelir

canım ilişki nie yokk??bana dr. um bişe demedi,rahat olabilir miyim:)gerçi öğrendiğimden beri hiç olmadı öle bişe ama:))boşicak artık benimki valla:)

arkadaşım yanlış anlama, inan seni anlamaya çalışıyorum umarım duaların en kısa zamanda gerçekleşir ama bişey söylüycem ben seni psikolojik olarak çok iyi görmüyorum. zor anlıyorum, ama bence senin bi uzmandan destek alman lazım. beynini çok yoruyorsun. sadece yardım etmek istiyorum...

biliyorum.. ne kadar yorgun olduğumu ... bazen bu yüzden çok hırçınlasışoyrum.. bazen kendimi tanıyamaz oluyorum..
ve şu anda buna cvp verirken de olduğu gibi,, :KK25::KK14::KK14::KK14:

canım ilişki nie yokk??bana dr. um bişe demedi,rahat olabilir miyim:)gerçi öğrendiğimden beri hiç olmadı öle bişe ama:))boşicak artık benimki valla:)

canım nasıl gidiyor hamilelik, bulantı felan var mı, hatırladınmı beni dğum tarihlerimiz aynıydı hani:) kontrole gittinmi hiç :)

biliyorum.. ne kadar yorgun olduğumu ... bazen bu yüzden çok hırçınlasışoyrum.. bazen kendimi tanıyamaz oluyorum..
ve şu anda buna cvp verirken de olduğu gibi,, :KK25::KK14::KK14::KK14:

canım üzülme nolursun kıyamam ben sana yaa... hiçbişey senden değerli değil, çocuk bile... bunu unutma... en değerli olan sensin...

ben şöyle anlatayım, daha önce baska topikte anlatmıstım durumum, kopyaladım :

33 yasımdayım.. evleneli 15 yılım doldu geçen ağustosta..
evliliğimin ilk senesinde annemi ağır bi hastalık sonucu kaybettim..ve annem benim melek annem, güzel annemm.. Onun o halini gördükce canım yanıyor ya hani? diyordum hep,. o zamanlarda da çocuğum olsun isterdim, ama annemi o halde gördükçe canım yandıkça :
Allahım anneme birsey olmasın.. onu bizlere bağısla, hani çocuğum olsun da istiyorm ama, ondan vazgeçerim de, annemi yeter ki bizlere bağıslaa.. onsuz olmaz diyodurdum hepp... :KK43:(((( ama maaleseff annem gözümüzün önünde eriyip bitti..
geriye ne annem kaldııııı.. nede bi evlatt.... (((bu kısmını smdi aklıma gelince yazdım, inanın ağlııyorum)&#8203:KK66:)
o zamanlarda da yengemin topaç gibi masalahı olan bir kızı vardı.. ölüyordum onun için.. göermeden. sevmeden duramıyordum..oda bana alıstıydı.. smdi masalalah 14 yasında..ve sonra hayat bir sekilde devam ediyor ya hani ?
öncesinde normal tedavi, sonrasında bikaç kez asılama ve en son 3 kez tüp bebek yaptırdık ama maalesef .. dktorum bu sonuçlara bekliyordum sonuç almayı demesine rağmen maalesef elimiz bos döndük her seferinde..
bikaç senedir de öle duruyoruz bakalım.. Rabbim belki hiç beklenmedik anda yüzümüzü güldürür diye..
cünkü, bi insan çok parayla, ev, araba, yat , vs, herseyi alabiliyor.. bir tek bebek alamıyor ..
ne kadar paran olursa olsun, Rabbim izin vermeyince, tüp bebek dahi olsa, harcadığın onca maddi-manevi masraf, geriye üzüntü olarak kalıyo..
ve sonrasında onca verdiğin paranın, elde edemediğin bir yavrunun, parasını geri ödemekle kalıyor insan..
her negatif sonucunu aldımda ne ben ben değildim nede etrafımdaki kisileri görmek bile istemiyordum.. sok geçirir gib baygın bisekilde hastanede serumlarla ayakta kaldım ve geldim bugüne..hani herseyde bir hayır vardır derler .. öyle ama iste insan yaşayınca bunu anlaması biraz zor oluyo..cünkü geriye kalan insandaki yorngunluk gün gelirde bu özlem giderse, yorgunlkta geçer mi bilimyorum.. birde etrafın konusmaları hani hep bayan sorulur, napıyosunuz dktara gitmiyonz mu artık.. birde lafını bilmeyen kisiler insanın sinirini bozacak sekilde sorular sorarlar ..o kisiyi parçalmamak için kendini zor tutarsın.. tabi bütün bunlar erkeğe sorulmaz nie hep kadına..
ve derken iste ...
esimde sperm konusunda sıkıntısı vardı.
benim ise yumurtalarım az ve kalitesinde de az sorun vardı anladığım kadarıyla..
bütün bunları yaşamak anlatana zor, okuyana dinleyene kolay gelebilir..sadece yaşayan bilir derler..bütün bunlar bende, hem beden yorgunluğu, hem düsünce yorgunluğu yaptı..geçen yıllar içinde bosa geçtiğinin üzüntüsü.. kısaca yıprandım.. hani burada okuyorum 1-2senelik evliler yıprandık diyolar.. ben ölüyorum desem yeridir ..
ve geçen ay buraya kayıt oldum..
son ki 3ayımın adeti hep bi geri gelmeye basladıydı.. ve burada bi arkadas, bizim büyükler adetin geri geri gelmeye baslarsa, bebek tutunmak için yer arıyoddur.. derler .. dediydi..ve biraz umutlandım.. ve geçen ekim ayında da, esim keçiboynuzu kürünü yani kaynatıp içtiydi.. birde arısütü içti iki kutu..
ve ben de civanperçemi karısım var aktarlarda, onu içtiydim.. bikaç kere.. ve adetime 10gün kala soğansuyu yaptıydım.. çok değil 6-7 en fazla içmisimdir.. zor içiyldiğinden dolayı.. ve burada Meryem Süresini çok anlattılar.. bunuda sürekli okudum, çoğunluk sabah namazlarımın arkasından.. çok dua ettim..
ve geçen ekimin sonunda adetim geçiyor ve bütün belirtiler var derken.. 4. gününgecesi. bir rüya gördüm ve bisey beni çok korkuttu.. ve ertesi sabah da adet oldum.. hem çok üzüldüm adet oldum die, hem rüya nın etkesinde çok kaldım..
derken korkuyla ilgili fln burada bi topikte bahsedince.. çünkü bekliyorlardı bende hayırıl haber, ne oldu gibsinden.. dedim rüya böyle böyle oldu..
dediler, evin her yerini sirkeli suyla sil..kendinde sirkeli suyla dus al.. banyo yaparken.. ve yaptım, halen yapıyorum..
suan da yine bütün bunları yapmaya çalısırken, su günlerde incir kürünü ve bal+çörekotu+tarçın kürünü yapmaya da çalısıyorum arada bir ..
geçenlered esime dktraa gitmicez mi, yine gidelim neyimiz var, neyimiz yok bi baktıralım yine birseyler yapalım dedim.
bana : ben kabullendim oturuyorum, sen neden kabullenmiyorsun .... dedi...
o kadar üzüldüm, o kadar üzüldüm kii.. anlatamam...
canım yanıyor zaten..kimi gülüyorm, kimi ağlıyorm.. kimi insanları görmek bile istemiyorum..
ama dedim, erkek yapısı gereği daha rahat kabullenir.. ben artık o kadar hassaslaştım ki.. bazen kendimi tanıyamıyorum..
herseye rağmen olsun istiyorum...>Rabbim diyorum bizlere anne-baba olmayı nasip et...o duyguyu yaşayalım...
ki O izin vermeyince hiçbirn sekilde olmuyor..
ve yine dua.. yine duaaa.. hep dua derkenn..
kasım 27 sinde iste bat tarihim..

işte durumum böyle ..
biz sadece 2 yıl uğraştık ve gerçekten çok zordu..Allah'ım sabır versin..inşallah en yakın zamanda alırsın bebişini kucağına..

canım üzülme nolursun kıyamam ben sana yaa... hiçbişey senden değerli değil, çocuk bile... bunu unutma... en değerli olan sensin...

:KK14:çok saol canım da, napim geldiler bi kere, demin ki erken belirtiler konusunda, bide ayen arkdsa cvp verim derken, geldiler bana, :KK14::KK14::KK14:

biz sadece 2 yıl uğraştık ve gerçekten çok zordu..Allah'ım sabır versin..inşallah en yakın zamanda alırsın bebişini kucağına..

saol ozyy... Rabbim sağ sağlim kucağına almayı nasip etsin insaAllah..

slm adetime 25 i dayanamayıp 2 gün önce test aldım ve ikinci çizgi çok silik çıkmıştı. inanmadım belim, karnım çok ağrıyo hasta olacakmışım gibi dayanamadım bugun yine test aldım bunda daha net çıktı çizgi. Bende hamileyim galiba ikisininde yalnış çıkma olasılığı varmıdır bilmiyorum. Pazartesi kan tahlili yaptıracağım daha net sonuç alırım hayırlısı artık yüce rabbim gönülden isteyen herkeze tattırsın bu duyguyu gerçekten isteyen herkeze evlat nasıp etsin inşallah...

canım ben polikistik overliyim,dolayısıyla adetlerim her ay gecikiyordu ve ben de salak gibi her ay hamile oldupumu sanıyordum.internetten gebelik testi aldım,100 tane.çünkü her seferinde eczaneden almaya utanır olmuştum..son iki testi pozitiflerde kullandım biliyo musun şans mı bilmiyorum:)ama daha önceden yapılmış en az 98 testim var,ve hiçbiri yanlışlıkla bir kere bile çift çizgi göstermedi bana...hayrlı olsun:):KK49:

canım az önce bir arkadaşın kesesinde embriyo olmadığı için keseyi almak zorunda kalmışlar az önce öğrendim yemin ederim ağlıcam şidmi hüngür hüngür o kız ne yapsın sen bu kadar yıkılıyorsun...... Rabbim kimseye yaşatmasın kimseye :KK43: isteyen herkese versin........ çok zorr çookk

canım ne zaman anlamışlar kesenin boş olduğunu,yani kaç günllükken???

canım nasıl gidiyor hamilelik, bulantı felan var mı, hatırladınmı beni dğum tarihlerimiz aynıydı hani:) kontrole gittinmi hiç :)

canım bugün gittim kontrole.kalp atışlarını duycaktık ama duyamadık;( 2-3 gün snra dedi dr,haftaya c.tesi gitcem yine.ama kese bayaa büyümüş,içinde de bebişim küçücük gözüküyo,hatta kordonu da gözüküyomuş da,onu anca dr anlıyo,ben benzetemedim:)senin nasıl gitti?dün değilmiydi senin de kontrol??

canım ne zaman anlamışlar kesenin boş olduğunu,yani kaç günllükken???

ben sizi aydınlatayım. dedim ya haziran ayında yaşadım bu olayı. b-hcg 900 lerdeyken gebeliğimi öğrendim. doktor daha kese görünmrz 10 gün sonra gel dedi. ama ben de 4-5 gün sonra kahverengi lekelenme oldu. çok azdı. ben tekrar gittim doktora kese vajinadan göründü. bu arada lekelenmem arttı. tekrar 2 gün sonra girrim 5,5 haftalık falandı. doktor bebek yok, ya düşecek ya da kürtaj olacak dedi. sonuçta düşmedi kürtaj oldum.
böyle kötü şeyleri düşünüp niye canınızı sıkıyorsunuz arkadaşlar. öyle bir durumda lekelenme olur. gebeliğinizin keyfini yaşayın benim bildiğim 6 haftalıktan sonra kese içinde bebeğin kalp atışları görünmesi gerekiyor.
girmeyin artık bu foruma , mutlu olun. bebeğinizi içinizde büyütmenin mutluluğunu yaşayın....derdiniz yok dert ediniyorsunuz kendinize...:KK20::KK20::KK20:

kaç günlük bilmiyorum tam ama o da 13 temmuzda yani bizden 5 gün önce doğum yapacaktı.. minikkelebek vardı ya o... yukarıdaki sorumu gördünmü cnm cvplarsan sevinirim

ayy ciddi misinn..çok üzüldüm;( canım kendinizi üzmeyin çok,Allah'ım her şeyi kararlaştırıyor.bir yazıda okumuştum,düşük yapan kadınların ceninlerinde yapılan incelemelerde ceninlerin%90 problemli olduğu,kromozom sayılarının eksik olduğu vs. anlaşılıyormuş.yani bünyemiz tutmuyormuş hatalı eksik gördüğü için onu.inşallah en kısa zamanda yenisine kavuşurlar..cevappladım canım da biraz geç gördüm:)sen de anlat kontrolünü..

canım bugün gittim kontrole.kalp atışlarını duycaktık ama duyamadık;( 2-3 gün snra dedi dr,haftaya c.tesi gitcem yine.ama kese bayaa büyümüş,içinde de bebişim küçücük gözüküyo,hatta kordonu da gözüküyomuş da,onu anca dr anlıyo,ben benzetemedim:)senin nasıl gitti?dün değilmiydi senin de kontrol??

ne kdrmış kesenin boyutu? cnm benim kntrol perşembeydi, keseyi gördük, 2 hafta sonra kalp atışı için çağırdı.. kesemiz 12mm olmuş.. ama bana bebeği gördüm içinde felan demedi:)şuan kese oluşmuş kan değerlerine göre gayet iyi dedi..

ben sizi aydınlatayım. dedim ya haziran ayında yaşadım bu olayı. b-hcg 900 lerdeyken gebeliğimi öğrendim. doktor daha kese görünmrz 10 gün sonra gel dedi. ama ben de 4-5 gün sonra kahverengi lekelenme oldu. çok azdı. ben tekrar gittim doktora kese vajinadan göründü. bu arada lekelenmem arttı. tekrar 2 gün sonra girrim 5,5 haftalık falandı. doktor bebek yok, ya düşecek ya da kürtaj olacak dedi. sonuçta düşmedi kürtaj oldum.
böyle kötü şeyleri düşünüp niye canınızı sıkıyorsunuz arkadaşlar. öyle bir durumda lekelenme olur. gebeliğinizin keyfini yaşayın benim bildiğim 6 haftalıktan sonra kese içinde bebeğin kalp atışları görünmesi gerekiyor.
girmeyin artık bu foruma , mutlu olun. bebeğinizi içinizde büyütmenin mutluluğunu yaşayın....derdiniz yok dert ediniyorsunuz kendinize...:KK20::KK20::KK20:

canım o arkadaşın lekelenmesi felan yoktu... herşey normaldi, tıpkı bizim gibi... haklısın foruma zaten gidişatı ve mutluluğumuzu paylaşmak için giriyoruz, biz de kötü şeyler okumayı istemeyiz ama dertleştiğin insanlar bişeyler yazınca okuyorsun sonuçta.. keşke foruma girmemeyi başarabilsem, sanki bebeğimle aramdaki tek bağ bu forum gibi geliyor saçma ama:) onunla ilgili bişeyler öğrenebileceğim başka hiçbir yer yok çünkü bir dahaki kontrole kadar:)))

ayy ciddi misinn..çok üzüldüm;( canım kendinizi üzmeyin çok,Allah'ım her şeyi kararlaştırıyor.bir yazıda okumuştum,düşük yapan kadınların ceninlerinde yapılan incelemelerde ceninlerin%90 problemli olduğu,kromozom sayılarının eksik olduğu vs. anlaşılıyormuş.yani bünyemiz tutmuyormuş hatalı eksik gördüğü için onu.inşallah en kısa zamanda yenisine kavuşurlar..cevappladım canım da biraz geç gördüm:)sen de anlat kontrolünü..

hmm vay be.. ozaman bebeğin sağlıksız doğmasındansa öylesi daha iyi yani..Rabbimin yaptığı her işte bir hikmet var işte... bunu okuyunca içim rahatladı..sağol :)

Afedersin bu ilişki durumunu dr şimdilik bizede yasakladı kanamamdan dolayı.Horozla tavuk gibi olduk :) evde kovalamaca oynuyoruz.
Kelebek ne durumda acaba haberi olan varmı ki?

benim eşim ocak ayında gelcek sorun yok :) kelebekten haberim yok canım merakediyorum arada açıp bakıyorum :KK43:

Afedersin bu ilişki durumunu dr şimdilik bizede yasakladı kanamamdan dolayı.Horozla tavuk gibi olduk :) evde kovalamaca oynuyoruz.
Kelebek ne durumda acaba haberi olan varmı ki?

aynen bizim de öyle , bize yasak demedi ama benim canım istemiyor hiç, eşim de benimle işin bitti tabi demi diyo duygularımla oynadın diyor:))

minikkelebekten haber alırsanız bana da söyleyin.. aklım onda kaldı

Son düzenleme:
X