Sanırım kocam beni aldatıyor :(

Birketre yapmış affetmişsiniz hadi şans verdiniz ama adamın korkusu yok yine affeder nasılsa diye fink atmış resmen.Aldatmaya gelince sizin hatanız ne olursa olsun aldatmayı haklı göstermez.Boşa mı söz veriyoruz nikahta iyi günde kötü günde diye.

Kızlar biraz uzun olacak ama şuan kafam çok karışık. Eşimle 5 senelik evliyiz. Öncesinde de 5 sene sevgiliydik. 3 yaşına girecek bir cocugumuz var. Geçen sene eşim çalıştığı işyerinde kendinden 7 8 yas küçük bir kızla sevgili gibi konuşuyordu. Kız evli olduğunu biliyordu da. Yakalayınca kız yolluydu o yüzden takildim dedi. Bir de çocuk sebebi ile cinsel hayatımızın bozulmasını bahane etti. Benim de kendimce hatalarım vardı o sefer affettim. Sonra 1 2 tartışma dışında aramız düzeldi gibi bir sorunumuz yoktu. Esim normalde iyi biridir çünkü. Neyse. Bugün telefonunu gizlice kurcalayayım dedim. Bayramda 2 günlüğüne şehir dışına gittiğim zaman gece 12.30da ve gündüz 15.30 civarı telefonuna anastasia diye kaydettiği yurt dışı numarası olan ve açık saçık bir fotosu olan bir kızı görüntülü aradığını gördüm. Konuşup konuşmadıklarını anlamadım ama esim aramış yani. Telefonunun gmail kısmında başka bir isim soyisimle bir gmail adresi kayıtlı ve yine başka bir isimle o gmailden face açıldığı görünüyor. Ama kim bilmiyorum. 2 gün önce de onun mail adresine yonja sitesinde üyelik açtığına dair mail gelmişti ve bakınca kendi fotosu olduğunu gördüm eşimin. Ona sormuş olsam arkadaşım aradı arkadaşım açtı vs diyecek eminim buna. Ama açıkçası daha önce de yaptıklarından dolayı güvenim sıfır ona karşı. Anneme anlattım otur konuş dedi ama ne konuşacağım onu da bilmiyorum. Boşanma konusu kafami çok kurcalıyor, boşanmayı istiyor bir yanım ama sanki diğer yanım da cesaret edemeyecekmis gibi hissediyor. Çok kafam karışık ne yapmalıyım hic bilmiyorum. Ciddi bir sebep olduğu zaman ailem bana sahip çıkar ama tabiki her aile gibi önce yuvamı kurtarma derdinde olurlar gibi geliyor. Bir de ben tesetturluyum. Eşimin bu davranışları yüzünden kendime güvenim de kalmıyor sanki.

kusura bakmayın da aldatılmak var, aldatılmak var
aldatmak var aldatmak var
bence bu konu sadece aldatma aldatılma meselesi değil

kendisinden 7-8 yaş küçük bir kızla gönül eğlendiren ve karısına cevap olarak da "o yolluydu o yüzden takıldım" diyen bir adamı nasıl hala kabul edip sevebiliyorsunuz?
nasıl mideniz bulanmıyor?
aklım almıyor yemin ederim
yani sadece şu olay için bile eşiniz hakkında yazabileceğim hakaretin haddi hesabı yok

böyle bir adam nasıl sevilir?
bir de "normalde iyi biridir" diyorsunuz ya pes
adam karısına açık açık "o yolluydu, o yüzden takıldım" diyebiliyor ve daha da kötüsü zihniyeti bu!

bence siz, eğer boşanmayacaksanız hiçbir şey yapmayın
çünkü sizin ilk yaşadığınız sadece aldatılma değilmiş
ama hala eşinizin iyi biri olduğuna inanıp, hala onu sevip hala ayrılmak istemiyorsunuz

valla, yemin ederim, kelimeleri dikkatli seçmekten yazmak istediğimin yarısını bile yazamadım
size de çok kızdım, eşinize de size de söyleyecek söz çok da yazacak söz bulamadım

Evet benim için önemi var. 1 kere aldatılmış olmak her seferinde kabul edeceğim anlamına gelmez ki. 1kere aldatildim benim de hatam vardı, affettim. 2. Seferi affetmeyi pek düşünmüyorum.

ne hatanız vardı pardon?

kocanızın bi hatası olsa siz başka erkeklerle onu aldatır mıydınız?

azıcık mantık yahu.

1 13 reasons whydaki why öncelikle Allah yardımcınız olsun, buradan "aldatmış pislik, ayrıl" demek kolay, ancak ilk etapta karmakarışık olmanızdan doğalı yok. Bu yüzden ben sadece kendimce doğru olduğunu düşündüğüm yol haritasını çizeceğim. Size de uyarsa belki yardımı olur.
Bence sineye çekmeyin çünkü çekemezsiniz, sürekli düşünecek, sürekli takip edeceksiniz. ne siz mutlu bir kadın olacaksınız ne çocuğunuz mutlu bir ailede büyüyecek.
Sizi cesaretsiz bırakan herşeyi düşünün ve bir kağıda yazın (mutlaka yazın, yazmazsanız büyük görünmeye devam eder.)
sizi korkutan şeylerden bazısı gerçek olacak bazısı size korkunç görünen ama aslında küçük şeyler olacak. BUnlar için çözümler düşünün.
Mesela, boşandığınızda geçiminizi nasıl sağlayacaksınız? çalışıyor musunuz? çalışabilir misiniz?
Boşandıktan sonra nerede kalacaksınız? ev tutmak? ailenin yanına taşınmak? ailenin yanına taşınıp iş bulunca ev tutmak?
Sosyal destek alabileceğiniz aile, arkadaşlar kimler ve hatta dernekler neler?
Bu süreçte size ve çocuğunuza psikolojik destek sağlayacak kurumlar nerede?

ve mutlaka ama mutlaka eşinizle yüzleşin. Kararınız boşanmama yönünde olsa bile yüzleşin. Hiç bir kadın bunu sineye çekip olmamış gibi hayatına devam edemez. O yüzden yüzleşin.

Demişsiniz ki, tesettürlüyüm güvenim kırıldı. Aldatmanın nedeni hamileliğiniz, çocuğunuz ya da testtürünüz ya da fiziğiniz değil. Bilimsel araştırmalar da gösterir ki, bunlar sadece bahanedir. Aldatmanın nedeni eşinizin aldatmış olması. Bu konuda kendinizi suçlayıp haksızlık etmeyin. Aldatan kadın ya da erkeğin kendi acizliklerine buldukları bahaneler bunlar, vicdan rahatlatmaca yani.

toplayın cesaretinizi, siz sineye çektikçe güç bulacak davranışı. sizi kaybetme ihtimalini unutmuş!

Esim normalde iyi biridir çünkü.

Aldattıktan sonra iyi biri falan olmasının ne önemi var ki

yuvamı kurtarma derdinde olurlar

Hangi yuva?

1kere aldatildim benim de hatam vardı

Hatan olması aldatılmanı gerektirmezdi. Aldattığı için %100 haksız konumuna düşüyor zaten. Onun hatası olunca sen aldatsan haklı mı olursun mesela?

Şu affetmeler olmasa aldatmalar 10da 1e inerdi heralde ama adamlar biliyorlar ki sıkıntı olmayacak

Evet benim için önemi var. 1 kere aldatılmış olmak her seferinde kabul edeceğim anlamına gelmez ki. 1kere aldatildim benim de hatam vardı, affettim. 2. Seferi affetmeyi pek düşünmüyorum.

Aldatıldım benimde hatam vardı ne demek? Bu kadar mı değersiz görüyorsunuz kendinizi? Yapmayın Allah aşkına ya.

1 kere aldatılmışsınız, hatam vardı deyip affetmişsiniz. (Böyle bir açıklama olamaz.)
Yonja, telefon konuşmaları, mailler, facebook hesapları...

Ve eşim iyi biridir diyorsunuz?

Doğru, kime göre neye göre...

Bunun tesettürlü olmanızla da alakası yok ayrıca. Böyle bir kıstas olmamalı sınıflandırmaya ne gerek var. Burada kadınız, ötesi yok. Nasılız, nasıl yaşıyoruz ne önemi var?

1 13 reasons whydaki why öncelikle Allah yardımcınız olsun, buradan "aldatmış pislik, ayrıl" demek kolay, ancak ilk etapta karmakarışık olmanızdan doğalı yok. Bu yüzden ben sadece kendimce doğru olduğunu düşündüğüm yol haritasını çizeceğim. Size de uyarsa belki yardımı olur.
Bence sineye çekmeyin çünkü çekemezsiniz, sürekli düşünecek, sürekli takip edeceksiniz. ne siz mutlu bir kadın olacaksınız ne çocuğunuz mutlu bir ailede büyüyecek.
Sizi cesaretsiz bırakan herşeyi düşünün ve bir kağıda yazın (mutlaka yazın, yazmazsanız büyük görünmeye devam eder.)
sizi korkutan şeylerden bazısı gerçek olacak bazısı size korkunç görünen ama aslında küçük şeyler olacak. BUnlar için çözümler düşünün.
Mesela, boşandığınızda geçiminizi nasıl sağlayacaksınız? çalışıyor musunuz? çalışabilir misiniz?
Boşandıktan sonra nerede kalacaksınız? ev tutmak? ailenin yanına taşınmak? ailenin yanına taşınıp iş bulunca ev tutmak?
Sosyal destek alabileceğiniz aile, arkadaşlar kimler ve hatta dernekler neler?
Bu süreçte size ve çocuğunuza psikolojik destek sağlayacak kurumlar nerede?

ve mutlaka ama mutlaka eşinizle yüzleşin. Kararınız boşanmama yönünde olsa bile yüzleşin. Hiç bir kadın bunu sineye çekip olmamış gibi hayatına devam edemez. O yüzden yüzleşin.

Demişsiniz ki, tesettürlüyüm güvenim kırıldı. Aldatmanın nedeni hamileliğiniz, çocuğunuz ya da testtürünüz ya da fiziğiniz değil. Bilimsel araştırmalar da gösterir ki, bunlar sadece bahanedir. Aldatmanın nedeni eşinizin aldatmış olması. Bu konuda kendinizi suçlayıp haksızlık etmeyin. Aldatan kadın ya da erkeğin kendi acizliklerine buldukları bahaneler bunlar, vicdan rahatlatmaca yani.

toplayın cesaretinizi, siz sineye çektikçe güç bulacak davranışı. sizi kaybetme ihtimalini unutmuş!
teşekkür ederim güzel yorumunuz için. Sanırım ben de durumun siniri ile biraz saçmalamış olabilirim yukardaki yazımda. Hic bir kadın aldatılması hak etmez. Benim de hatalarim vardı derken bunu savunmak için ddememiştim zaten. Sadece sırf kendimi masum gösteriyor durumuna düşmek istemedim. Sizin dediklerinizi de yapacağım inşallah. Bu aksam eşimle de yüzleşmeyi düşünüyorum inşallah.

1 kere aldatılmışsınız, hatam vardı deyip affetmişsiniz. (Böyle bir açıklama olamaz.)
Yonja, telefon konuşmaları, mailler, facebook hesapları...

Ve eşim iyi biridir diyorsunuz?

Doğru, kime göre neye göre...

Bunun tesettürlü olmanızla da alakası yok ayrıca. Böyle bir kıstas olmamalı sınıflandırmaya ne gerek var. Burada kadınız, ötesi yok. Nasılız, nasıl yaşıyoruz ne önemi var?
İyi biri derken iyi bir eş olarak değil, genel olarak iyibir insan manasında söylemek istedim ama evet, siz de haklisjniz. Bunları yapan bi insan aslında iyi olamaz sanırım ilk etapta kabullenmekte zorlandığım için boyle yazmış olabilirim

Çünkü koca melektir.
Öteki kadınlar olmasa kocalar hiç böyle şeyler yapmazlar.
Kocayı aklamak en kolayı :KK66:
Kocamı aklamak için yazmadım bubu ben. Melek falan değil kocam keske olsa. Ama kız ile konuşmalarını dinledim. Hani kız da yollu olmasa evli ve çocuğu olduğunu bildiği biriyle konuşmaz, ne sanslisin evde sevenin var burda sevenin var vs gibi rahat konusmazdi heralde.

Kocamı aklamak için yazmadım bubu ben. Melek falan değil kocam keske olsa. Ama kız ile konuşmalarını dinledim. Hani kız da yollu olmasa evli ve çocuğu olduğunu bildiği biriyle konuşmaz, ne sanslisin evde sevenin var burda sevenin var vs gibi rahat konusmazdi heralde.
Hiçbir kadın aldatılmayı haketmez zira sizde
Kendinizi sevin lütfen
Kocanız için çok şey söylemek isterim ama nihayetinde çocuğunuzun babası
Siz sesinizi çıkarmayarak kocanıza aldatma rahatlığını vermişsiniz.
Lütfen dik durun :KK66:

X