Sağlıklı kilo vermek isteyenler kesinlikle baksın!

afedersin oha diyebilir miyim :44:ya da yok vazgeçtim demiyorum tamam :KK1:

Ağustostan sonra seni de görürüm, kısmetse.
Adamlar, evliliğin ilk zamanları öpmeye-koklamaya doyamıyorlar ki, boş bulundu ne yapsın?:KK1::KK1:.
Gerçi benim eşim hâlâ öyledir, evde peşimden ayrılmaz.

işte ben bunları kabullenebilen kürtlerdenim, bi de kabullenmeyen kürtler var ama onlarda kötü biliniyor, ama bak sen bile hazmedemiyosun değil mi ?:KK14: Allahtan barış süreci geldi yoksa bu savaş kıyamete kadar sürerdi:KK31:

Ben bu barış sürecini hiç samimi bulmuyorum:KK50:. Keşke samimi olsalar:KK50:.

Arman,

menümü yazmadım ama geleneksel cuma kaçamağımı itiraf edeceğim sana elbette:KK1::KK1:.
Bu akşam meyve yemeyeceğim. Yerine 2 kadeh kırmızı şarap içeceğim:nazar:.

slm kızlar,kaç gündür giremedim yine çok üzgünüm.düne kadar yine çok zorlandım.bu ay büyüme olayları doğru mu acaba??bugün pek iştahım yoktu.akşam sebze yemeği yapamadım kahvaltı türü şeyler yedim.çünkü bugün eve çok geç geldim.cumartesi pazarım da benim çok yoğun oluyo.bu kiloyu veriyorsam hafta sonuna borçluyum:))
herkes hafta sonundan korkar ben de pazartesiden:))
her gün gireyim yarım saatte olsa diyorum ama olmuyor bir türlü evdi,yemekti derken yatma vakti geliyor.hazirandan sonra daha rahatlıcam öğrenciler olmayacak o zaman.bu hafta hiç tartılmadım yani ekstra tartılmadım.pazartesiyi iple çekiyorum.
hepinizi seviyorum kızlar.okuyabildiğim kadar geçmişi okuyacağım.

selam gece geceee..

bu akşam mantı yaptım yemeğe (Hazır ) yemedımm çatalla 2-3 tane aldım o kadar..

meyvemı de yedım aç aç oturuyorum :)

hafta sonu yemek saatlerım kayıyor inşallah etkilemez..

iyi geceler size..

selam gece geceee..

bu akşam mantı yaptım yemeğe (Hazır ) yemedımm çatalla 2-3 tane aldım o kadar..

meyvemı de yedım aç aç oturuyorum :)

hafta sonu yemek saatlerım kayıyor inşallah etkilemez..

iyi geceler size..

Pazartesi yaklaştıkça stres başlıyor değil mi?
Olmaz bir şey, öğünlerini uyanış ve yatış saatlerine göre düzenlersen:KK16:.

Günaydın arkadaşlar:KK16::KK16::KK16:.
Kaldı 2 gün, bu hafta hiç tartılmadım ben. O yüzden, pazartesi çıkacak sonucu çok merak ediyorum:44::KK1:.

Bugün anneciğime gideceğim, hava da güzel, alıp onu gezdireyim biraz:KK16:.
Akşam için de siparişimi verdim, taze fasulye.
Bu senenin ilk taze fasulyesini yiyeceğim;
vatana millete hayırlı uğurlu olsun:KK52::KK52:.

Kayısı yersin canın tatlı çektikçe. Özleteceksin kendini yani. :KK25:
evet cnm zaten ben adetliyken fren de yapamıyorum kansızlığım tavan yapınca bayağı rahatsız oluyorum inş pazartesi ii sonuç alırım dietten:26:
benim gibi gelini nerden bulacaklar , hem ben ailenin tek geliniyim başka oğulları yok :KK51: bugün düzene gittim :KK16: pazar günü sözüm için bir lacivert abiye, lacivert platform ayakkabı, takım elbise, 2 şık badi, 1 pardesü, 1 takım çamaşır, 1 çanta, 1 tüllü ev terliği, 1 şal, 1 eşarp, 1 broş, 3 bone aldım :21: ( tabi bu küçük düzen )

1 çift küpe, 2 bilezik, 1 tek taş, 1 alyans, 1 5taş yüzük, 1 saat aldık. ( tabi bu da küçük düzen :KK1: )
ohhh sefan olsun şekerim almışsın takılarını güle güle mutlu mutlu takasın inş şekerim:KK76:
Canım ben de bu hafta teyzem hastanede yatıyor onun yanında kalacağım giremeyeceğim pek. Beni de unutmayın. :KK50::KK50:
canım teyzene çok geçmiş olsun acil şifalar versin yaradan ....:nazar:
Günaydın arkadaşlar:KK16::KK16::KK16:.
Kaldı 2 gün, bu hafta hiç tartılmadım ben. O yüzden, pazartesi çıkacak sonucu çok merak ediyorum:44::KK1:.

Bugün anneciğime gideceğim, hava da güzel, alıp onu gezdireyim biraz:KK16:.
Akşam için de siparişimi verdim, taze fasulye.
Bu senenin ilk taze fasulyesini yiyeceğim;
vatana millete hayırlı uğurlu olsun:KK52::KK52:.

afiyet olsun şekerimmmm inş bayağı kilolar kaybetmişsindir bu hafta :KK34:

slm kızlar uzun zamadır giremedim topiğe
11 12 mayıs sınavım var o yüzden bu aralar biraz derslerden yoğun olacağım kusura bakmayın:26:
ama pazartesi tartılıcambu adet beni kötü yapıyo kızlar ya çok yorgun ve halsizim kilomda ++ oolmaz herhalde bakalım ne çıkacak:26:

Geçmiş olsun Arman,
acil şifalar dilerin teyzene. Yavruları da pek minikmiş, bakacak kimse var mı onlara?:KK50:

Arman da tam esnaf oldu he:KK9::KK9:.
Bakkalların filan, dükkana müşteri girince gözü parlar ya,
Arman da kalabalık grubu görünce nasıl seviniyor, konu sahibi olarak:KK9::KK9:.

Armiş,
ben artık menümü paylaşmayacağım hiçbir yerde.
Bu topic için konuşmuyorum;
canımı sıkan, densiz densiz yorumlar geliyor liste yazdığımda, o yüzden liste mevzuu finito.
Böyle, sessiz-derinden giderim ben topic'lerde:KK52::KK52:.

Senin kaynana popo uzmanı ya, ona sorsana fıstık:KK9::KK9::KK9:.
Kızın poposuna bir bakmış kaynana "Aaaa, senin popon küçülmüş" demiş.
İyi kaynana başa, kötüsü popoya bakarmış:KK37::KK52:.

Biz de yeni evliyken annemlere gitmiştik,
bir şey söyledim orada, eşim pek şirin buldu, kahkaha atarak yanağımdan öptü.
Babam çok bozulmuş, anneme "söyle onlara benim yanımda kızımı öpmesin bir daha" demiş:KK9::KK9:.

Arman Allah canını almasın,
kız o hareketler bele iyi geliyor, kalçaya değil.:KK9::KK9:

Sevgi,
senin kaynanandı değil mi, rekabet diyeti yapan. Geçen okudum, çok güldüm:KK9::KK9:.
Senden daha fazla kilo vermek için, kesin ölüm orucuna yatmıştır o:KK52::KK52:.

benim ki kiz hatta gecengun beraber kahvalti yaptik yemekten sonra tartiyi getirdi kendi tartilacakmis tabi bana da bide sen tartil bakalim dedi :KK20: tabi o benden daha cok vermisti

kizlar dunden beri soklardayim gecen hafta kilo bildirimi yaparken regli olacagim demistim ya hala bekliyorum ,bir hafta gecikince aklima baska seyler geldi test yaptim gecen gece sok oldum hamileyim. sabaha kadar uyuyamadim elimde test bakip durdum .hic beklemiyordum zaten iki cocugum var ucuncuyu istemiyordum icimde bir umut testtin yanlis cikmasi adina pazartesi doktora gidecegim.cok mutsuzum ,saskinim sabah tartildim tam birkilo vermisim daha cok uzuldum sonra kahvaltiya gittim arkadasa ,oturdum kahvaltiya yemege once sarmadan basladim ,hamur islerinin hepsinden yedim ustunede bir dilim baklava yedim sonra baktim tabakta sadece beyaz peynirle .tam buyday ekmegi kalmis :KK14: tabi yedimlerimin hepsi migdeme oturdu aksama kadar birsey yemedim dun cok saskindim:KK43:Allahim hakkimizda hayirlisini bilendir

alışığım ben bu türk-kürt meselesine, çocukluğumdan beri okulda bile beni arkadaştan saymayanlar olurdu :KK31: marketi ilk açtığımızda , ilk müşteri içeri girdi ve ne dese iyi " kürt müsünüz ? kürtseniz söyleyin buraya alışverişe gelmeyelim" :KK53: o günden sonra babam dedi ki bize burada ekmek yok , bugünden sonra TÜRKSÜNÜZ :KK1: türk-kürt olayı bana saçma geliyor. çok tarihi bir durum aslında, alışık olduğum için ne diyim bilmiyorum. ben herkesi kardeş olarak görüyorum, hepimiz HZ. ADEM ve HZ. HAVVA'dan geliyoruz. herkes ayrım yapıyor demiyorum ama yapan da çok diyorum :KK14: yaşamasam böyle demezdim belki ama yaşadım ve yaşıyorum. Tek temennim şu hadis ve ayetler :

"İnsanlar tarağın dişleri gibi eşittir. Hiç kimsenin başkası üzerinde -Allah korkusu hariç- bir üstünlüğü yoktur."
Keşfu'l-Hafa, 2846

(Ey insanlar, sizi, bir erkekle bir kadından yarattık. Birbirinizle tanışmanız için milletlere ve kabilelere ayırdık. Allah indinde en üstününüz, takvada en ileri olanınızdır.) [Hucurat 13]

(Allahü teâlâ, cahiliyet övünmelerini sizden kaldırdı. Hepiniz Âdem aleyhisselamın evlatlarısınız. Âdem ise topraktan yaratıldı.) [Tirmizi]

(Rabbiniz bir olduğu gibi, babalarınız, dininiz ve Peygamberiniz de birdir. Arabın Aceme, [Arap olmayana] Acemin Araba üstünlüğü olmadığı gibi, kırmızının karaya, karanın kırmızıya üstünlüğü yoktur. Hiçbir milletin diğerine üstünlüğü yoktur. Üstünlük ancak takva iledir.) [İbni Neccar]

(Acemlerden, dininizi kabul edenler ve nesebinize katılanlar olacaktır.) [Hâkim]

(Müslümanlar kardeştir. Takva hali hariç, kimsenin kimseye üstünlüğü yoktur.) [Taberani, Ebu Nuaym]

(Ey Kureyşliler, kıyamet günü herkes ameli ile gelir. Siz dünyayı omuzlayarak gelmeyin! Bu halde gelip de, “Ya Resulallah” deseniz, tarafınıza bakmam.) [Taberani]

(İnsanlar [insan olarak] bir tarağın dişleri gibi eşittir.) [İbni Lal]

Bir hadis-i şerifte buyuruldu ki:
(Arap, ırkçılık yüzünden sorgusuz sualsiz Cehenneme atılır.) [Ebu Ya’la]

Kâfir olan bir Arap, Müslüman Fransız’dan üstün olamaz. Böyle bir ırkçılık dinimize aykırıdır. Dinimizde ırkçılık yoktur. Hadis-i şerifte buyuruldu ki:
(Irkçılık yapan, ırkçılık için savaşan ve ırkçılık uğrunda ölen, bizden değildir.) [Ebu Davud]

Hadis-i şerifte de buyuruldu ki:
(Allahü teâlâ, Âdem aleyhisselamı yeryüzünün her tarafından alınan topraktan yarattı. Bu sebeple neslinden, siyah, beyaz, esmer, kırmızı renkte olanlar olduğu gibi, bu renkler arasında bulunanlar da oldu. Bazısı yumuşak, bazısı sert, bazısı da halis ve temiz oldu.) [Ebu Davud]

ben hakkımı helal etmiyorum, Rabbimde affetmez İnşallah...!!!

kürtçe çalmazlarsa da onlara da helal etmem hakkımı ve ben akrep burcuyum , bunun acısını çok kötü alırım.

çok çok güzel yazmışsın bizim de biraz sorunlarımız var bu konuda benim erkek arkadaşım da kürt babam biraz sorun çıkarıyor açıkçasıı :KK43: inşallah bu sorunu aşabiliriz

Bakliyat da sevmiyorsa proteinsiz olmaz bu iş. :KK1: Mantardaki yetmez. :KK20: Sebze olarak yemek çok iyi olur çok faydalı çünkü. Diyetisyenler de öneriyor diyet yapanların mantar yemesini, bir programda dinlemiştim.

mantarı da bakliyatı da seviyorum :) en iyisi bir gün onu bir gün diğerini tüketmek sanırım :)

Etkili gibi görünüyor denemekte fayda var. Paylaşım için teşekkürler canım : )

kizlar dunden beri soklardayim gecen hafta kilo bildirimi yaparken regli olacagim demistim ya hala bekliyorum ,bir hafta gecikince aklima baska seyler geldi test yaptim gecen gece sok oldum hamileyim. sabaha kadar uyuyamadim elimde test bakip durdum .hic beklemiyordum zaten iki cocugum var ucuncuyu istemiyordum icimde bir umut testtin yanlis cikmasi adina pazartesi doktora gidecegim.cok mutsuzum ,saskinim sabah tartildim tam birkilo vermisim daha cok uzuldum sonra kahvaltiya gittim arkadasa ,oturdum kahvaltiya yemege once sarmadan basladim ,hamur islerinin hepsinden yedim ustunede bir dilim baklava yedim sonra baktim tabakta sadece beyaz peynirle .tam buyday ekmegi kalmis :KK14: tabi yedimlerimin hepsi migdeme oturdu aksama kadar birsey yemedim dun cok saskindim:KK43:Allahim hakkimizda hayirlisini bilendir

tatlım hamilemiymişin oo gözünaydın cnm hayırlar getirsin
niye üzülğüyorsun ki bak 2 tane var diyon bu da rızkıyla gelir deme öle bence tabii karar seninde bak ben yaklaşık 7 senedir arıyorum da bulamıyorum:KK14::KK14: olsun cnm ya ne güzel ben kabalıkları severim hakkına hayırlısı olsun bence....:26:

hakkında hayırlısı olsun inş. ben de 2. çocuğum (allahın izniyle) böyle habersiz olsun istiyorum. çok mu huzursuz oluyor insan?

Ağustostan sonra seni de görürüm, kısmetse.
Adamlar, evliliğin ilk zamanları öpmeye-koklamaya doyamıyorlar ki, boş bulundu ne yapsın?:KK1::KK1:.
Gerçi benim eşim hâlâ öyledir, evde peşimden ayrılmaz.

Ben bu barış sürecini hiç samimi bulmuyorum:KK50:. Keşke samimi olsalar:KK50:.

şu an bulunduğumuz noktada yapılabilecek en önemli adımdı. Bundan sonra ne olur bilmem :44:

slm kızlar,kaç gündür giremedim yine çok üzgünüm.düne kadar yine çok zorlandım.bu ay büyüme olayları doğru mu acaba??bugün pek iştahım yoktu.akşam sebze yemeği yapamadım kahvaltı türü şeyler yedim.çünkü bugün eve çok geç geldim.cumartesi pazarım da benim çok yoğun oluyo.bu kiloyu veriyorsam hafta sonuna borçluyum:))
herkes hafta sonundan korkar ben de pazartesiden:))
her gün gireyim yarım saatte olsa diyorum ama olmuyor bir türlü evdi,yemekti derken yatma vakti geliyor.hazirandan sonra daha rahatlıcam öğrenciler olmayacak o zaman.bu hafta hiç tartılmadım yani ekstra tartılmadım.pazartesiyi iple çekiyorum.
hepinizi seviyorum kızlar.okuyabildiğim kadar geçmişi okuyacağım.

ay küçülmeye başlıyor, o yüzden iştahın azalıyor canım. porsiyonlarını küçültmeye başla :KK34:

X