Sağlıklı kilo vermek isteyenler kesinlikle baksın!

Sabah kahvaltı yok sadece 1 muz
10,30 gb :2 kuru kayısı bol su
12,30 :büyük bir tabak yoğurtlu ıspanak yemegi ,ızgara 1 dilim tavuk,madensuyu
şimdi de türk kahvemi içiyorum :nazar:

Canım muz yerli muz değil mi? :KK70: Türk kahvesi de şekersiz mi? Kahvaltı etmek çok önemli canım ya. Sütü mutlaka iç çok iyi geliyor. Akşamdan hazırlayabilirsin kahvaltını 2 ekmek arası peynir. Aceleyle yersin olmaz mı? :18:

selam kızlar..sitenin çook eski üyelerindedim ama girmeyeli unutmuşum bilgilerimi :)

bir haftadır konuyu sessizce takip ediyorum :)

yaklaşık iki haftadır da kendımce dıkkat etmeye başlamıştım..

diyet listesi doktorların verdiği tipte ve çok güzel..uzun sürede başarılı olmamak için bir sebep yok..

gelelim benim sorunlarıma :)

hafta sonları evde olduğumdan ve kahvaltı önemli olduğundan çeşit fazla-yağlı-hamur işli oluyor ve tutamıyorum kendimi :KK43:

hareketsiz bir işim var :KK43:

tatlıyı çok severim :KK43:

çorba mı pilav mı desen önce pilavı yerim :KK43:

işte böyle bu iş zor olacak sanırım..

Hoş geldin aramıza. :-) Liste zaten doktor listesi.

Hafta sonları yaptığın şeylerden azar azar yesen nasıl olur?
Hep birlikte spora başlayalım Jillian yapalım çok beğendim ben bir göz at derim.
Pilav makarna bir süre hayatından uzak tutmalısın.
Tatlı krizin tuttuğunda kayısı yiyerek bastırabilirsin.. :-)

İncecik olalım incecik. :KK9: Kafanda bitirirsen YEMEYECEĞİM DİYETE UYACAĞIM! diye zorlanacağını düşünmüyorum. Destekçilerin her zaman burada. :-)

gelelim sorunlarıma :

kayısı sevmıyorum, metabolizma sorunum yok (inanın bu zayıflamakta fayda etmiyor) onun için kayısı yerine ne yiyebilirim? Kuru incir yıyorum şimdilik.

sabah erken veya başka zaman süt içemiyorum aşırı barsak sorunu yapıyor ne içsem ?

Kaşar peynırı yesem ne kadar yemem lazım ya da yasak mı?

Bir de ben sebzeyi hiç sevmeme ve yemem.. Sebze olarak neler yıyebılır yemek adı olarak söylersenız belki hoşuma giden bişeyler çıkar :KK43:

Ops görmemişim bunu. :KK20: Kayısı yerine hurma yiyebilirsin diye düşünüyorum.

Süt içemeyen biri limonlu ılık su içeceğini söylemişti. Bu da bir alternatif olabilir.

Kaşar peynirinin kalorisi oldukça yüksek peynir yerine tüketilecek olursa tabii ki de az tüketilmeli.

Sebzesiz olmaaaaaaz. :KK20::KK20: Sebze çok çok önemli. Her şeyden yememiz lazım sağlığımız için. Yemek olarak ıspanak,karnabahar,prasa aaaaa bulduum sanırım et çok seviyorsun (benim gibi:KK9:) mantar yiyebilirsin sebze öğününde. Et sevenler sever mantarı genelde umarım seviyorsundur onu. :-)

kizlar bende sizi takip ediyorum bugun yediklerimi yorumlarsaniz sevinirim

7.30 cay bardagi sut, iki su bardagi su
kahvalti bir dilim ekmek ,kasar peyniri elin yarisi kadar,zeytin ,domates
ara iki hurma ,yesil cay
oglen bir kepce yesil mercimek corbasi, 4 kofte, 3 kasik yogurt

arada yine yesil cay ictim buraya kadar sanirim abartmadim ama ogleden sonra bebek tebrigine gidince ,

kisir ,cok kucuk borek ve yazmaya cekiniyorum kucuk sutlu tatli yedim böylece yeme isini bitirdim simdi sadece su iciyorum.Sizce ipin ucu cok kacmis mi?

Öncelikle aramıza hoş geldin. :-) Kaçamaklar hoş olmamış tabii ki. :KK20: :-) Ama ne olursa olsun kaçamak yapsak da pes etmemeliyiz. Kaşar peyniri çok olmuş sanırım. Sabah maydanoz yemek de çok faydalı. Zeytin ve domates 2. listede başlıyor. Öğlendeki yeşil mercimek ve köfte olmuş ama yoğurt yok ilk listede. :-) Kaçamaklar dışında güzel olmuş liste canım. :-)

cnm dün ki menümü yazmadım yazıyım bari:26:
sabah kalkınca: 1 bardak yarım yağlı süt
sabah: 2 dilim ekmeğe peynir koydum yanında çay
ara: 3 kuru üzüm , 1 ceviz
öğle: bi küçük tabak etli bamya, salata, 1 dilim ekmek
ara: şekersiz çay, 3 kepekli grisini
akşam: sebze yemeği 6 kaşık, salata, 1 dilim ekmek
ara: 1 tane havuç
activite:30 dk.spor, yaklaşık 2 saat ütü, 2,5 lt su,form çayı

Son düzenleme:
günaydınlarrrrrrrrrrrrr
armanselin hoşbulduk canımmmmm evet tatlım muz yerli bildigim kadarıla kahve sekersiz kahvaltı yapöaya çalısacagım söz canımmmmmmm :KK34:

Canım benim öncelikle aramıza hoş geldin. :-) Sabah kahvaltısı çok önemli bu diyetin kahvaltısı çok kolay çabucak hazırlayabilirsin kendine. Sıkıntı çekeceğini zannetmiyorum. Eğer et yiyemiyorsan onun yerine bakliyat tüketmelisin. Protein tüketmemiz lazım. 31 ağustosa kadar verirsin hiç merak etme.:KK76: Hangi sporu yapmaya başladın? Bende de basen çok vardı 102'den 91'e indi bu diyetle. :21:

oyyy bende de basen çok var :KK43: sen spor yapıyor musun ?

Ops görmemişim bunu. :KK20: Kayısı yerine hurma yiyebilirsin diye düşünüyorum.

Süt içemeyen biri limonlu ılık su içeceğini söylemişti. Bu da bir alternatif olabilir.

Kaşar peynirinin kalorisi oldukça yüksek peynir yerine tüketilecek olursa tabii ki de az tüketilmeli.

Sebzesiz olmaaaaaaz. :KK20::KK20: Sebze çok çok önemli. Her şeyden yememiz lazım sağlığımız için. Yemek olarak ıspanak,karnabahar,prasa aaaaa bulduum sanırım et çok seviyorsun (benim gibi:KK9:) mantar yiyebilirsin sebze öğününde. Et sevenler sever mantarı genelde umarım seviyorsundur onu. :-)

evet et seviyorum her türlü :)
malesef mantar ağzıma hiç sürmedim :KK43: sanırım topraktan buyuyen pek bişey sevmiyorum :)

dün akşam dayanamadım pilav yedim :KK43: ama ekmeği 1 dilim yedim :) 19:00 dan sonra da hiçbişey yemedim..

Bu listede yumurta yok? Herhangi bişeyin yerine yesek olmaz mı???

gecen yaz spora başlamıştım 2 ay gittim 7 kilo vermiştim ömrümde ilk kez bu kadar verebilmiştim ama bu yıl hiç halim yok spora..
sadece 10 dk. yolu yuruyorum bıkaç kere..

Son düzenleme:
Bugünkü yediklerim ve yiyeceklerim;

ara1 bardak süt
sabah2 dilim uno denge, 2 kk peynir, maydanoz,
ara2 kuru kayısı,1 ceviz
öğlenIzgara köfte, salata,1 dilim uno denge
ara1/2 paket form bisküvi
ara2 kuru kayısı
akşam6 kaşık lahana yemeği,1 dilim uno denge, salata
gece1 meyve

Öncelikle aramıza hoş geldin. :-) Kaçamaklar hoş olmamış tabii ki. :KK20: :-) Ama ne olursa olsun kaçamak yapsak da pes etmemeliyiz. Kaşar peyniri çok olmuş sanırım. Sabah maydanoz yemek de çok faydalı. Zeytin ve domates 2. listede başlıyor. Öğlendeki yeşil mercimek ve köfte olmuş ama yoğurt yok ilk listede. :-) Kaçamaklar dışında güzel olmuş liste canım. :-)

evde yesillik adina birsey kalmamisti bende domates ve zeytin yedim acil alisverise cikmam lazim, yogurdun gobek erittigini duymustum bende iki uc kasik yedim benim en buyuk problemim gobek arkadan bana bakinca normal duruyorum fakat onden bakinca insanlar hamilemisin diye sormadan edemiyor

Bugünkü yediklerim ve yiyeceklerim;

ara1 bardak süt
sabah2 dilim uno denge, 2 kk peynir, maydanoz,
ara2 kuru kayısı,1 ceviz
öğlenIzgara köfte, salata,1 dilim uno denge
ara1/2 paket form bisküvi
ara2 kuru kayısı
akşam6 kaşık lahana yemeği,1 dilim uno denge, salata
gece1 meyve

liste çok guzel..

ben de yarın başlayacağım bakalım bende de işe yarayacak mı:)gerçi benim mide sorunum var çok mu aç kalırım dayanabilir miyim bilemedim :) bir çok şey dokunuyor bana da onlar yerine benzer kaloride ve besleyici başka yiyecekler bulmalıyım..şuan 57 kilodayım hedef 46 hadi bakalımmmm :)

ben de yarın başlayacağım bakalım bende de işe yarayacak mı:)gerçi benim mide sorunum var çok mu aç kalırım dayanabilir miyim bilemedim :) bir çok şey dokunuyor bana da onlar yerine benzer kaloride ve besleyici başka yiyecekler bulmalıyım..şuan 57 kilodayım hedef 46 hadi bakalımmmm :)

yumurtaya can veren rabbim biz 60 olsak göbek atacaz kıza bak 46 diyo ya canım ne güzel bir kilon var hiç yıpratma kendini bence 46 olur kemiklerini mi sayacaksın :KK1::KK1::KK1:

liste çok guzel..

Teşekkür ederim :KK16:

Bence hiç aç kalmazsın, listedekileri tam olarak yersen.
Oldukça doyurucu bir liste.

tatlım ii akşamalr nasılsın bugün göremedim seni buralarda:KK16:
tatlım ben gene sana soru sorucam meyve akşam ya ben çilek yesem kaç tane yemem lazım aşmayayım diyorum sınırı da:26:

yumurtaya can veren rabbim biz 60 olsak göbek atacaz kıza bak 46 diyo ya canım ne güzel bir kilon var hiç yıpratma kendini bence 46 olur kemiklerini mi sayacaksın :KK1::KK1::KK1:

iyi ama benim boyum 157 cm ondan 46 olmak istiyorum bir de vücut tipim armut bütün kilo göbek basen :=) inş sen de istediğin kiloya ulaşırsın canım:)

tatlım ii akşamalr nasılsın bugün göremedim seni buralarda:KK16:
tatlım ben gene sana soru sorucam meyve akşam ya ben çilek yesem kaç tane yemem lazım aşmayayım diyorum sınırı da:26:

Daha önce ben de sormuştum ve merak ediyorum;
bahar, yaz meyvelerinden ne kadar yiyebiliriz?
Bunu bilemediğim için elma yiyorum sürekli :KK1:

kalkar kalkmaz 1 bardak az yağlı süt

sabah: 2 dilim ekmek içine beyaz peynir ve şekersiz çay

ara: 1 kuru kayısı, 1 ceviz

öğle: 6 kaşık etli patlıcan yemeği,1 dilim ekmek, bol salata

ara: şekersiz nescafe, yarım paket form bisküvi

akşam: gene pırasa yemeği,:KK9: bir dilim ekmek, salata

ara: 2 çilek, bir elma

aktivite: 45 dk. kardiyo , yarım saat yürüyüş, 2 lt su form çayı

şimdi de form çayımı içicem bende bu günlük bu kadar yemişim

herkese ii akşamlar:KK3:

X