Sağlıklı kilo vermek isteyenler kesinlikle baksın!

Günaydınlar herkese :KK71:

İnternette bunları buldum. Diyet dışına çıkmaktansa arada ne yerine ne yenir listesine bakabiliriz diye düşündüm:KK24:

:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:
Bir köfte=1 yumurta
Listede yer alan protein kaynakları eşit kalori içerdiği için birbirleriyle değiştirilmeleri mümkündür.
Köfte 1 adet
Pirzola 1 küçük boy
Kuşbaşı et 3-4 küçük parça
Biftek 1 orta boy
Tavuk eti 1 köfte kadar
Balık eti 1 köfte kadar
Beyaz peynir 1 kibrit kutusu
Kaşar peyniri 2/3 kibrit kutusu
Çökelek, lor 1/4 su bardağı
Yumurta 1 adet
Kurubaklagil 4 yemek kaşığı
* 1 adet köfte ölçüsü, avuç içini bir daire şeklinde dolduracak büyüklüktedir.
Seceneklerimiz git gide cogaliyor :)

Günaydınlar herkese :KK71:

İnternette bunları buldum. Diyet dışına çıkmaktansa arada ne yerine ne yenir listesine bakabiliriz diye düşündüm:KK24:

:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:
Bir köfte=1 yumurta
Listede yer alan protein kaynakları eşit kalori içerdiği için birbirleriyle değiştirilmeleri mümkündür.
Köfte 1 adet
Pirzola 1 küçük boy
Kuşbaşı et 3-4 küçük parça
Biftek 1 orta boy
Tavuk eti 1 köfte kadar
Balık eti 1 köfte kadar
Beyaz peynir 1 kibrit kutusu
Kaşar peyniri 2/3 kibrit kutusu
Çökelek, lor 1/4 su bardağı
Yumurta 1 adet
Kurubaklagil 4 yemek kaşığı
* 1 adet köfte ölçüsü, avuç içini bir daire şeklinde dolduracak büyüklüktedir.

ŞİMDİ 4 ADET KÖFTE YİYECEKSEK köfte yoksa 4 adet yumurt mı yiyecegız anlamadım ki :KK43:((((((((((((((

ŞİMDİ 4 ADET KÖFTE YİYECEKSEK köfte yoksa 4 adet yumurt mı yiyecegız anlamadım ki :KK43:((((((((((((((

Hayır yoksa fazla olur 1 ad et haşlanmış yumurta 167 kalori ve 4 adet köftede yaklaşık 200 kalori civarinda ... yani 1porsiyon köfte 1 adet haşlanmış yumurtaya es olmalı bu durumda

Saat 15.00 teki form bisküvi yerine şunları yicem ben hesapladım kalori miktarı ayni oluyor ... bir dilim kızartılmış ekmek 1 tatlı kaşığı bal 1 tatlı kaşığı tereyagi :kk77:

Saat 15.00 teki form bisküvi yerine şunları yicem ben hesapladım kalori miktarı ayni oluyor ... bir dilim kızartılmış ekmek 1 tatlı kaşığı bal 1 tatlı kaşığı tereyagi :kk77:

Doğru ben de bakmıştım internetten:KK48:.Ama yarı şekilde tüketeceğimizi unutmamak gerek.Çünkü 1/2 oranında yiyeceğiz :KK52:

Form Kepekli Bisküvi, 1 paketi 2 dilim ekmek ve 1 tatlı kaşığı yağ ile eşdeğerdir. Ara öğünde yarım paketini tüketebilirsin. Ancak tükettiğinde diğer öğünden 1 dilim ekmek ve 0.5 yağ azaltmalısın.

Dun uydum diyetime bugün geç uyandım sütü kaçırdım ama yinede içtim bilmiyorum üzerimde daha hafif kıyafet olduğu için olabilir belki ama 800 gram vermişim dun sabaha göre

Ben dün yediklerimi yazayim ...
Sabah 07.3o da bir cay bardağı yoğurt
Saat 09.00 da 2 dilim kızartılmış ekmek 1 adet çarliston biber kibrit kutusu büyüklüğünde peynir ve yeşil cay
Saat 10.30 da 2 adet kuru kaysi 2 adet çarliston biber
Saat 12.30 da 4 adet köfte bir tabak salata[içinde 1 tane domates 1 tane çarliston biber yağ tuz limon ve kıvırcık var) ve 1 dilim kızarmış ekmek
Saat 15.00 de 1 dilim kızarmış ekmeğin üzerine 1 tatlı kaşığı bal ve 1 cay kaşığı tereyağ
Saat 17.00 de 2 kuru kayısı ve ilik su
Saat 19.00 da 6 yemek kaşığı kıymalı nohutlu karnıbahar yemeği 1 dilim kızarmış ekmek 10 yemek kaşığı yoğurt
21.00 de bir adet portakal

Ve 800 gram verdim görünüyor ama ben birde emziriyorum ondanda kalori gidiyor olabilir

Leslie yapmıştım ben baya işe yarıyor. Yazın yine yapacağım. Jillian mı ne vardı o da süper. Benim aarkadaşım 10 kilo verdi. Yemesine dikkat edip spor yaparak. :)

Sabah ve akşam farklı çıkıyor tartıda. Sabah vermişim diyorum akşam da almış görünüyorum eski halime dönüyorum. O da sürekli su içtiğimiz içindir bence.:KK48:

Kızlar merhaba:)
ben de kilo vermek istiyorum inşallah bugun karar verdim .aslinda dun buralari okudum ama bosver yapmiim demistim bikac gundur sen kilo almissin tepkilerine binaen artik zayıflama karari aldım .bugun gercekten sevdigim bi arkadasimda sen kilo almissin ver falan deyince bende niyetlendim iste nacizane. yalniz bn uni ogrencisiyim ve derslerim ,gunum cok yogun geçiyor.kendimce kaydirmalar yaparak ve sporla destekleyerek bi 10 kilo verme niyetindeyim . Ilk basta bi bes kilo verip kilo almis imajimi silmek istiyorumHoppa
evet kizlar ben tam olarak okuyamadim dedigim gibi kim var kim yok buralarda pek bilemicem ama bana akil verebilecek birilerine destek olacak birilerine ihtiyacim var dogrusu. Hem hayat zaten imtihan dunyasi degisik dertlerimiz olabiliyor bu kilo verme isi insallah bana guzel moral olacak :KK39:yardimlarinizi bekliyorum yani:))
simdi kendimce olusturdugum programa gelelim
sabah 5da bir bardak sut
6.30 tambugday ekmegi peynir maydanoz acik cay ( buraya peyniri azaltip bi haslanmis yumurta koysam olurmu?)
9.00 2 kayisi 1 ceviz
1130- 1200 gibi yemekhane yemegi yemek durumundayim kizlar sulu yemekten, varsa corba ayran yogurt gibi bişey alirim pilav almam yada ekmek hakkimi accik pilavda kullansam ? (Siz bi degerlendirin:)))
1430 yarim paket form biskuvi
1630 2 kayisi ilik su ( bu kayisilar cok gelipte barsagimiz alismasin kizlar sonra kotu olmayalim 4 tane olacak gun icinde :KK43:
18.00civari aksam yemegi 6 kasik etsiz sebze yemegi 1 dilim ekmek az yagli salata
2000 1 meyve
Eveeet iste benim tasarim :)sizleri guzel guzel dinlerim hele tecrubeli kilo vermis olanlarinizi daha bi cok dinlerim
elimden geldigince yapmaya calisicam yazdigim gibi artik nasil olur Allah sonumu hayretsin:))
spor olaraktaaa sabah ender saracin 10 hareketi aksamda leslie 3 mil insallah .umarim yapabilirim agir bi bolumde okuyorum derslerim yogun su kardesinize esnek cevaplar verirseniz mutlu olurum
gorusuruzz :KK200::KK36:

Zarifff bence okulda yemekhanede pilav yememeye çalış, pilav yerine çorbadan biraz daha koymasını isteyebilirsin görevliden :) Leslie ile bende yürümüştüm ama jillian kadar etkili değil halin oluyorsa okuldan sonra jillian yap derim ya da dışarda kısa mesafelerde otobüs/metro kullanmak yerine yürü derim :/

X