Sağlıklı kilo vermek isteyenler kesinlikle baksın!

cnm inş içinden geçen şeyler seni bi ömür mutlu eder:KK19:
bak sende farklı rüyalar görmüşsün hadi hayırlısı kız yoksa sen bu gidişle sözlencen miiiiiii:KK52::KK52::KK52::KK9:

bak böyle dedin ya kalbim dakkada bilmem kaç sn hızla çarpmaya başladı :KK52: bu gazla gider FATİH i de öperim ben :KK48: tamam kapatalım şu konuyu bak çok şey oldum benn :KK35:

Bu diyet gerçekten güzel görünüyor, bende aşağıdaki daha kısa zamanda etki edebilecek bir diyet vereyim. Uygulayanlar etkisini gördüler.

1.HAFTA DİYETİ

SABAH:
1 dilim kepekli, tam tahıl veya yulaf çavdar ekmeği
2 dilim kibrit kutusu büyüklüğünde beyaz peynir (60 – 80 gr)
3-4 adet zeytin (Yağsız)
1 adet domates veya salatalık

ÖĞLE

Ara öğün: Öğle yemeğinden önce acıktığınızı hissettiğiniz zaman meyve tüketilmelidir. 1 elma, 1 avuç çilek, 1 avuç kiraz ya da ince bir dilim kavun yada karpuz tüketebilirsiniz.

Öğle yemeğinde yarım kase çorba içebilirsiniz.

Salata: Dilediğiniz kadar salata tüketebilirsiniz. Domates, salatalık, marul, maydanoz, havuç, roka, semizotu, gerekirse çiğ ıspanak ve karnabahar salatası, zeytinyağı konulmayacak, sirke, limon, nar ekşisi, balsamik sirke konulabilir.

Yoğurt: Süzme yoğurt yada prebiyotik yoğurt tüketebilirsiniz. Bu diyette meyveli yoğurt tüketilmez.

AKŞAM:

Akşam yemeğinde yine yarım kase çorba içebilirsiniz. Çorbanın ardından az porsiyon hafif, yağsız, az tuzlu yemek yiyebilirsiniz. Makarna, pirinç pilavi türevi öğünleri kesinlikle tüketmeyin.

Çay, kahve haricinde en az 2.5 litre su içmelisiniz.
Bitki çayları, çay, kahve şekersiz içilmelidir.

2. HAFTA DİYETİ

SABAH:
1 dilim kepekli, tam tahıl veya yulaf çavdar ekmeği
2 dilim kibrit kutusu büyüklüğünde beyaz peynir (60 – 80 gr)
3-4 adet zeytin (Yağsız)
1 adet domates veya salatalık

ARA ÖĞÜN: Öğle yemeğinden önce acıktığınızı hissettiğiniz zaman meyve tüketilmelidir. 1 elma, 1 avuç çilek, 1 avuç kiraz ya da ince bir dilim kavun yada karpuz tüketebilirsiniz.

ÖĞLE:
Salata (domates, salatalık, marul, maydanoz, havuç, roka, semizotu, gerekirse çiğ ıspanak ve karnabahar salatası).
Yoğurt her türlü olabilir (süzme, kaymaklı prebiyotik ), yoğurdun light olması şart değildir. Veya Çorba + salata, hazır veya ekspres çorba, yağsız hazırlanmış tarhana çorbası, yağı alınmış et veya tavuk suyuna yapılan sebzeli şehriye (bir çorba kaşığı dolusu kuru tel şehriye konulmalı)

AKŞAM:
100 – 150 gr çiğ olarak tartılan et (kırmızı et, tavuk, balık) özellikle haşlama olarak yada ızgarada hazırlanmalıdır.
Sebze (patates ve bezelye hariç) bir tabak ve hiç yağ konmadan haşlama veya ızgara olarak tüketilmelidir. (örnek, 3 adet patlıcan közlemesi, domatesli biberli mantar sote)
Bunların yanında salata ve yoğurt yenilebilir.

Çay, kahve haricinde en az 2.5 litre su içmelisiniz.
Bitki çayları, çay, kahve şekersiz içilmelidir.

2 HAFTALIK EGZERSIZ PROGRAMI

İlk hafta diyet programında besin değerleri düşük olduğu için spor yapılmaması tavsiye edilir.
İkinci hafta ise haftanın 2-3 günü ortalam 45 dakika yürüyüş yapılmalıdır.

Lütfen kendinize ait bir topik açar mısınız! Bu ne saygısızlık!

neden banlansın ki anlamadım :KK43: bu diyet listesini deneyeyim diyorum ama ben sabah 7 30da hadi kalktım sütü içtim diyelım yatar uyurum sorun değilde 9 da tekrar ye fılan ben öglen 1 de uyanıyorum gecede 2 den önce yatmıyorum aksam 9 dan sonra sadece meyve bilmiyorum yapabilirmiyim denemeye calıscam uykuya doyamıyorum bı erken kalkabılsem :KK70:

Ben kimseyi yapması etmesi için zorlamıyorum,zorlayamam da. Beğenenler,uygun görenler yapıyorlar ve sonuçlarını da alıyorlar. Banlansın banlanmasın beni ilgilendirmez. Beni ilgilendiren ben burada sizler için çabalıyorum. Resmen saygısızlık yapmış bana karşı. Burada bir diyet uyguluyoruz. Eğer önerileri varsa önerilerim var konularımı inceleyebilirsiniz demesi yeterli olurdu. Tutup da liste paylaşması,kusura bakmayın ama,saygısızca.

3. listeye bayıldım :KK52: :KK52:şeker gibi liste :KK9:
dün ilk günümü kazasız atlattım. ama gece çlıktan ve baş ağrısından uyuyamadım :KK31: ne çok yiyormuşum.
akşam yazamadım menümü eşim evde olunca nete girmeye fırsatım kalmıyor kendilerinden :KK1:

neyse dünkü menüm :

uyanınca : sütlü kahve

kahvaltı : 2 dilim tambuğday ekmeği, bayaz peynir, maydonoz, şekersiz çay

ara : 3 kayısı, 5 fındık

öğle : haşlanmış tavuk göğsü, salata, 1 dilim t.buğday ekmeği

ara : 2 küçük kurabiye ( misafirlikteydim sadece kurabiyeyle sınırladım kendimi ), 2 kayısı

akşam : 6 kaşık lahana, salata, 1 dilim ekmek

ara : 1 portakal

2 lt su 1 fincan yeşil çay içtim. :KK16: :KK16:

Çok güzel olmuş tatlım kurabiyeleri de light bisküvi yerine sayarız sorun yok. :KK9:

merhabalarrrrrrrr tünaydınnnnnn :KK3::KK3::KK3:
ayyyyyyyyyy tüm sayfaları olkudum Allah muhabbetinizi arttırsın okurken çok keyif aldım valla çok hoşsunuz :KK16::KK16:
bolon alayım bende hemen eee kurallara uymak lazım :KK42:
akrepcikcimmmmmmmmmmmm valla ben bile çok heyecanlandım seni düşünemiyorum aaaayyyyyyyyyy perşembe günü sonuçları ayrıntılı istiyorum çatlarım valla :KK52::KK52::KK52:hayırlı olsun canımmmmm inşallah içine siner aramzdan bir bekar da mutlu olur inşallah darısı bizlere diyelim :KK16::KK16::KK16:
armanselin canım 3 listede harikaaaaaaaaaaa acabba 3 listeden başlayamıyor muyuz :KK67::KK67: şaka tamam şaka :KK67:canımmmmmmm
ben 4. listede merak ettim şimdi:KK71:

Merhaba tatlımmm.:KK52:

Evet ya Akrepciğin haberini bekliyorum ben de heyecanla. :KK9:

İlk üçünü yapın da hele bi. :KK9:

akrepcik allahım hakkınızda hayırlısını versin canım :) tatlı heyecanlar bunlar :KK16: :KK16:

kızlar bu günkü menüm

uyanınca : sütlü kahve

kahvaltı : 2 dl. t.buğday ekmeği, peynir, maydonoz, şekersiz çay

ara : 2 kayısı

öğle : 6 7 kaşık kuru fasulye, 1 dilim ekmek

ara : yarım pk. diyet bisküvi, 2 kuru kayısı, ılık su

akşam : 1 kase çorba, salata, 1 dlm ekmek

ara : 1 elma yerim

2 lt su, yatmaya yakında bitki çayı içerim :KK52:

alışıyorum galiba artık az yemeye dünkü baş ağrısı olmadı bugün :KK1:

Çok sevindim alışmana. :-) Ayrıca bu sütlü kahve fikri de güzel olmuş. Tek başına süt içemeyenler için çok güzel fikir. :-)

X