Sağlıklı kilo vermek isteyenler kesinlikle baksın!

Zaten ben bunu belirttim. Size uymayan şeyler varsa diyete uyacak şekilde değiştirebileceğinizi söyledim. Tabii ki de her bünye bir değil...

Aslında çok doyurucu bir liste niye böyle oldu sende anlamadım. :44:

çünkü ben normalde çok fazla yemek yiyen birisiyim canım :) mide rahatsızlığım da var yemeyince güçten düşürüyor ondan olsa gerek.bir de size bir şey sorucam mesela tavuk yiyoruz 1 porsiyon ne kadar ediyor bilemiyorum az yiyorum sanırım.bir gögüs etinin yarısını ortadan keserek pişiriyorum ve baharat dışında bir şey eklemiyorum ben.siz nasıl yapıyorsunuz?

Merhabalar arkadaşlar :KK3::KK3::KK3:artık buradayım kurallarınızı bilmek istedim bu diyet sağlıklı ve dengeli kesinlikle bu diyete sizlerle başlamak istiyorum sizleri tanımak isterim kendinizi kısaca anlatırsanız sevinirim :KK16:
Birde ara öğün olarak nohut tüketebilr miyim zararı olur mu diyete :26:

sana imreniyorum valla bu yediklerin disinda agzina bi lokma olsun herhangi birsey attiyormusun ?eyer atmiyorsan azmine hayranim

Bu yazdıklarımın dışında bir şey ağzıma atmıyorum:KK9:.
Yalnız ben zaten diyetteydim, sadece 3 öğün besleniyordum, bu liste ile birlikte 8 öğüne çıktı.
O yüzden şu anda bende 1 kg'luk bir artış var gibi gözüküyor, ama kendimi çok iyi hissediyorum.
Zamanla tartıya yansıyacağını da biliyorum:KK16:

kizlar aklima birsey takildi kilo olarak sabah mi yoksa aksam tartida gosteren rakami mi kabul ediyorsunuz,cunki benim sabah ve aksam arasinda bir kilo var nerdeyse

Ben sabah kalkıp tuvaleti ziyaret ettikten sonra, çamaşırlarımla tartılıyorum:KK17::KK1:
O fark herkeste oluyor.

çünkü ben normalde çok fazla yemek yiyen birisiyim canım :) mide rahatsızlığım da var yemeyince güçten düşürüyor ondan olsa gerek.bir de size bir şey sorucam mesela tavuk yiyoruz 1 porsiyon ne kadar ediyor bilemiyorum az yiyorum sanırım.bir gögüs etinin yarısını ortadan keserek pişiriyorum ve baharat dışında bir şey eklemiyorum ben.siz nasıl yapıyorsunuz?

Ben de açılmış göğüs etinin (kemiksiz) yarısını yiyorum, tavuk dediğimde. Yarısı yaklaşık 300 gr geliyor.

Merhabalar arkadaşlar :KK3::KK3::KK3:artık buradayım kurallarınızı bilmek istedim bu diyet sağlıklı ve dengeli kesinlikle bu diyete sizlerle başlamak istiyorum sizleri tanımak isterim kendinizi kısaca anlatırsanız sevinirim :KK16:
Birde ara öğün olarak nohut tüketebilr miyim zararı olur mu diyete :26:

Ara öğün olarak nohut fazla gelir bence. Onun yerine öğle öğününde et yerine, mercimek yiyebilirsin, illaki bakliyat tüketmek istersen.

bu yazdıklarımın dışında bir şey ağzıma atmıyorum:KK9:.
Yalnız ben zaten diyetteydim, sadece 3 öğün besleniyordum, bu liste ile birlikte 8 öğüne çıktı.
O yüzden şu anda bende 1 kg'luk bir artış var gibi gözüküyor, ama kendimi çok iyi hissediyorum.
Zamanla tartıya yansıyacağını da biliyorum:KK16:

Ben sabah kalkıp tuvaleti ziyaret ettikten sonra, çamaşırlarımla tartılıyorum:KK17::KK1:
O fark herkeste oluyor.

Ben de açılmış göğüs etinin (kemiksiz) yarısını yiyorum, tavuk dediğimde. Yarısı yaklaşık 300 gr geliyor.

Ara öğün olarak nohut fazla gelir bence. Onun yerine öğle öğününde et yerine, mercimek yiyebilirsin, illaki bakliyat tüketmek istersen.

canım kuruyemiş olan nohut :KK1: Oda mı fazla gelir :26:

leblebi sarı olan ben beyazı kabuklu olanı diyorum canım :KK1::KK1::KK1:

Allah canını almasın :KK1::KK1::KK1:.
Ona da beyaz leblebi diyorlar kız, nohut değil.

Leblebi yeme bence, ölçüyü ayarlayamazsın. Ara öğünde kuruyemiş var ama çok az, 1 tane ceviz.
Onun yerine çiğ badem filan yiyebilirsin, 3 tane.

Allah canını almasın :KK1::KK1::KK1:.
Ona da beyaz leblebi diyorlar kız, nohut değil.

Leblebi yeme bence, ölçüyü ayarlayamazsın. Ara öğünde kuruyemiş var ama çok az, 1 tane ceviz.
Onun yerine çiğ badem filan yiyebilirsin, 3 tane.

karnıma ağrı girdi kendime çok güldümmmmmmmmmm :KK60::KK60::KK60:yaaa
kız ne bileyim alışknlık annem kuruyemiş alırken öyle diyo :KK53::KK53::KK53:alışmışım hımmmmmm haklısın canım yemiyim :KK34:

Öncelikle aramıza katılmandan çok mutlu oluruz. :-) Her şeye ihtiyacı var vücudumuzun. Ekmeğe de. (Tam buğday tabii beyaz değil :KK1: ) Dediğin gibi listeler kolay,evde bulunan şeyler. 25 günde bir değişmesi de gerçekten çok motive edici. Hayatınız monotonlaşmıyor. Eğlenceli oluyor. Pazartesiden sonra listeyi bekliyoruz o zaman. :-)

Geldim :)

Uzun zamandır bu kadar az şey ile geçirmemiştim günümü.
Başım ağrıyor kaç saattir, halsiz ve yorgun hissediyorum.
Tabi bunda iki üç saatlik uyku ile durmamında payı var.

Dışarıda olduğum için bugünkü uygunsuz menümü yazıyım;

uyanınca:1 bardak su

kahvaltı: 1 kase çorba

öğlen: 1 bardak süt - 3 etiform - 1 çay

ara: 1 çay - 1 adet ikram bisküvi

akşam: 3 kaşık makarna - 3 tane çiğköfte

boy 154.
kilo 74.1.

32 yaş
evli
çocuksuz

:KK3:

Geldim :)

Uzun zamandır bu kadar az şey ile geçirmemiştim günümü.
Başım ağrıyor kaç saattir, halsiz ve yorgun hissediyorum.
Tabi bunda iki üç saatlik uyku ile durmamında payı var.

Dışarıda olduğum için bugünkü uygunsuz menümü yazıyım;

uyanınca:1 bardak su

kahvaltı: 1 kase çorba

öğlen: 1 bardak süt - 3 etiform - 1 çay

ara: 1 çay - 1 adet ikram bisküvi

akşam: 3 kaşık makarna - 3 tane çiğköfte

boy 154.
kilo 74.1.

32 yaş
evli
çocuksuz

:KK3:

tanıştığıma çok memnun oldum canımmmmmmmm:KK16: menün cidden az olmuş ama :26:

iyi akşamlar arkadaşlar bugün malzemelerimi toparladım. sabah kilomu yazarak başlıyacam inşallah.
kendimi bu diyete çok adapte ettim bu sefer başaracam :KK52: :KK8:
ben sütü sade içemiyorum 1 çay kaşığı kadar türk kahvesiyle içsem bi sakıncası yoktur umarım.

iyi akşamlar kızlarrrrrrrrrrrrrrrrrr
ben bugün tartıldım veeeeeeeeeeeeeee
1.800 vermişimmmmm:KK52::KK52::KK52::KK52:
aslında 2 kilodan fazla vermiştim de dün misafirlerim vardı biraz kaçırdım açıkçası:KK17:
ama olsun verebilmek bile güzel :KK76::KK76::KK76:

iyi akşamlar arkadaşlar bugün malzemelerimi toparladım. sabah kilomu yazarak başlıyacam inşallah.
kendimi bu diyete çok adapte ettim bu sefer başaracam :KK52: :KK8:
ben sütü sade içemiyorum 1 çay kaşığı kadar türk kahvesiyle içsem bi sakıncası yoktur umarım.

bence bir sıkıntı olmaz cnm ama şeker kesinlikle atmamalısın :)

kızlarrr bana kızmalısınız bugün akşam yeme işini abarttım hem 2 dilim beyaz ekmek yedim hem de yarım tabak salçalı makarna..

kızlarrr bana kızmalısınız bugün akşam yeme işini abarttım hem 2 dilim beyaz ekmek yedim hem de yarım tabak salçalı makarna..

ohhh sefan olsun diyecem ama tartida fazlaligi gorunce butun keyfin kacacak haberin olsun.hadi ekmegi yedin makarnaya niye dokundun sanirim gozun dondu:))))))

teşekkürler tatlım,sen vesile oldun:))))))))))))

2 günde çok değil mi canım??biraz eklemeler yap yanına,güçten düşersen diyeti de bırakırsın....

evet canım bence de çok olmuş ben biraz abarttım sanırım:) bugün eklemeler yaparak yiyeceğim güçten de düşmemem lazım.bir de dün dışarda çok zaman harcadım pazar günü diye gezdim ora senin bura benim bayılıyordum az daha kayısılarımı da yemeyi unutmuşum ah ben ahhh .. evett rejime devaaam hepimiz tığ gibi olacağız kızlarrrr :)

Bırakmamana sevindim. :KK9:

X