Sağlıklı kilo vermek isteyenler kesinlikle baksın!

Bu diyette meyveler konusunda kalori hesabı yapıldığını zannetmiyorum, başka bir mantık güdülmüş.
Çünkü İlk sayfada Arman meyvelerle ilgili şöyle yazmış;

" yerli muz veya 1 portakal veya 1 armut veya 1/2 nar veya 2 mandalina veya 1 elma veya 1 havuç veya 1/2 greyfurt veya 1/2 ayva veya 1 kivi"

1 greyfurt'un kalorisi 60, elmanın da 60.
Ama elmayı 1 tane yiyebilirken, greyfurtu 1/2 yiyebiliyoruz
:44:.
Keza mandalinanın kalorisi 50, ama 2 tane yiyebiliyoruz.
Mantığını çözemedim, o yüzden de yaz meyvelerini yerken kalori hesabı yapmalı mıyız? Bilemedim.

Aa mandalinanın o kadar kalorisi var mıymış. :44: Ben dün dedim baz olarak 60 kaloriyi kullanmak mantıklı diye. Bir de meyvelerin boyutları da önemli burada. 1 dilim ananas da yiyebiliyoruz onu yazmamışım sanırım listeye.

bence meyvelerde tadına göre muamele yapmak lazım :) mesela karpuz kavun bunlar çok şekerli..

ama mandalin çok da şekerli olmayabiliyor , ya da boyutuna göre mi veriyor acaba bilemedim

bir de ben bu simgeleri yapamıyorum ya gülücük falan nerde onlar :)

Kesinlikle boyut çok önemli ve tat da. Mesela muz ithal değil yerli olacak. Yerlinin şekeri daha az. Mandalinanın küçüklerinden 2 tane yenebilir. Büyükse 1 tane yersiniz. Portakal boyutunda olan mandalinalar da var. :KK1:

Bilmiyorum ki!
Arman gelsin bizi aydınlatsın, bu listeyi başımıza o sardı :KK9:

Bu arada gülücükleri sormuşsun;
-kullanıcı kontrol paneline gir
-ayarlarımda, seçenekleri düzenle var, onu seç
-konu görünüm seçeneklerine gel, mesaj elementlerini değiştir var. Oradaki grafikleri gösteri işaretle.

ve bol bol kahkaha at :KK9:

:KK9: 60 kaloriyi baz alalım arkadaşlar. Karpuz mesela 100 gramında 26 kalori var. 200 gram yeriz biz. Kavun da aynı şekilde.

İşte bugünkü listem,
ufak bir kaçamak olacak, ama meyvenin yerine yapacağım.
Görmemezliğe gelin artık :KK52:

ara1 bardak süt
sabah2 dilim uno denge, 2 kk peynir, maydanoz, 2 kuru kayısı, 1 ceviz
öğle2*80 gr ton balığı, salata,1 dilim uno denge
ara1/2 paket form bisküvi
ara2 kuru kayısı
akşam6 kaşık pırasa,1 dilim uno denge, salata
gece2 kadeh şarap

Bir seferlik görmezden gelelim hadi. :KK51::KK9:

Sevgili arkadaşlarım..
Bu güne kadar bu siteden çok faydalandım. Başkalarının üzüntülerine üzülüp,mutluluklarına sevinen altın kalpli insanlar var burada. Herkesin sorunlarına çözüm arayan,bulan,sorulara yılmadan cevap veren iyi yürekli arkadaşlarım hepinize tek tek teşekkür ediyorum.

Hep faydalanmak olmaz biraz da fayda sağlamak lazım değil mi. :-)

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki bir çok diyet deneyimim oldu bu güne kadar. Dukan diyetinden tut elma diyetine kadar çoğunu denedim. Hiç bir diyeti kötülemek gibi bir amacım yok yanlış anlamayın. Bana yaramadılar sadece. Her şey herkese yarayacak diye bir şey yok sonuçta.

Bu yazacağım diyet listesi (daha doğrusu listeler) diyetisyen listesidir. Kendi kafamdan uydurduğum bir liste kesinlikle değil.

Diyetten söz edecek olursak: Bu diyet 25'er günlük toplamda 5 adet diyet listesinden oluşuyor. Diyet sonunda 18-20 kilo verilebilir. Yavaş ama sağlıklı bir şekilde kilo verebileceğiniz bir listedir. Zaten yağ yakımının çok kısa sürede gerçekleşmeyeceğini bilirsiniz. Ortalama haftada 1 - 1,5 kilo vereceksiniz. Ama YAĞ olarak vereceksiniz. Kesinlikle kas veya su değil!

Yağ ölçümü de yaptırdım. Kesinlikle kas kaybım olmamış. Yağ kaybetmişim.

Diyeti denemeden sizinle paylaşmak istemedim. 1. listeyi denedim. 2. listenin bitmesine 3 gün kaldı. Hiç bir sağlık problemi yaşamadım Allah'a şükür. Bu yüzden gönül rahatlığıyla 2 listeyi sizinle paylaşabilirim. Diğer listeleri de denedikçe sizinle paylaşacağım.

Ben kaç kilo verdim? : Diyete başladığımda 82.9 - 83 gibi bir kilodaydım. 2. Diyetin bitmesine 3 gün kaldı ve ben tok karnıma ve kıyafetlerimle şu anda 73.7 kiloyum. :-)

Gelelim Listelerimize:

1. Liste (25 GÜN UYGULANACAK)

7:30 1 bardak yarım yağlı süt

09:00 2 dilim tam buğday ekmeği arası beyaz peynir,maydanoz,şekersiz açık çay veya yeşil çay

10:30 2 kuru kayısı,1 ceviz

12:30 1 porsiyon köfte veya döner,az yağlı salata,1 dilim tam buğday ekmeği

15:00 1/2 paket form bisküvi

17:00 2 kuru kayısı,ılık su

19:00 6 kaşık etsiz sebze yemeği,1 dilim tam buğday ekmeği,az yağlı salata

21:00 1 meyve

1. listeyi uyguladıktan sonra daha fazla kilo vermek isteyenler 2. listeye başlayacak.

2. Liste (25 GÜN UYGULANACAK)

07:30 3 kuru kayısı,ılık su

09:00 1 dilim tam buğday ekmeği,1 dilim az yağlı beyaz peynir,2 zeytin,çeri domates,maydanoz,haftada 1 gün yumurta,şekersiz açık çay veya ıhlamur

12:00 1 porsiyon ızgara veya etli sulu yemek,1 dilim tam buğday ekmeği,az yağlı salata

14:00 2 kuru incir

16:00 1 kutu kayısılı probiyotik yoğurt (markayı anladınız :-) )

17:30 1 meyve

19:00 6 kaşık etsiz sebze yemeği,az yağlı salata

21:00 3 kuru kayısı,ılık su

2. listeyi bitirip daha fazla kilo vermek isteyenler 3. listeye başlayacak. (3. listeyi yarısına geldiğimde yazacağım)

UYARILAR!!!!! Salatanın içerisine patates,mısır,havuç,turşu ve bezelye koymamalısınız. Ve yemeklerinize de katmamalısınız. Meyve öğününüzde yiyebileceğiniz meyveler:
1 yerli muz veya 1 portakal veya 1 armut veya 1/2 nar veya 2 mandalina veya 1 elma veya 1 havuç veya 1/2 greyfurt veya 1/2 ayva veya 1 kivi veya 1 dilim ananas veya 200 gr çilek veya 200 gr kavun veya 200 gr karpuz veya 150 gr kiraz veya 1 adet şeftali veya 7 adet erik veya 100 gr üzüm. Günde 2 litre su içmeniz sizin yararınıza olacaktır.

ALTERNATİFLER: 1. listede öğlen arada bir köfte yerine bakliyat yedim. (Nohut,yeşil mercimek v.b) Döneri ısıtıp yenen dönerlerden kullandım. Köfteyi bazen kendim yaptım bazen de kasaptan hazır köfte aldım. Form bisküviyi illaki o tahta gibi olanlardan yemek zorunda değilsiniz. Mavi-Yeşil (bu markayı gerçekten vermek zorundayım çünkü diğer markaların içerisinde şeker var bunda yok) bisküvilerinden yiyebilirsiniz. Elmalı,limonlu,peynirli.. Probiyotik yoğurt kayısılı dışında yediklerim de oldu. Orman meyveli,ananaslı falan da yedim. Kayısı yerine gün kurusu da yedim. Gün kurusunu daha sağlıklı buluyorum. Peyniri çoğu zaman tam yağlı ezine yedim. :KK70: 1. listede sabah kendinize 2 dilim tam buğday ekmeği arası peyniri soğuk yemek yerine tost makinesinde tost yapabilirsiniz. Çaylarınızı tatlandırıcı ile tatlandırabilirisiniz.

Aklıma gelen şeyler olursa eklerim. Siz de aklınıza takılan her soruyu çekinmeden gönül rahatlığıyla sorabilirsiniz. Tartınızda bol eksili günler dilerim! :-)

Merhaba tatlım , öncelikle tebrik ederim , çok güzel ilerliyorsun :KK34::KK34:

bende son 6-7 kilomu verip , artık kilomu korumak istiyorum , bakalım hayırlısı olsun :KK76::KK76::KK76:

takipteyim, azmin daim olsunn ....

bugün ki menüm

sabah süt içemedim uyuya kalmışım:KK1:

sabah: 2 dilim ekmek içine peynir,maydanoz ve şekersiz çay

ara: 2 kayısı, 1 ceviz

öğle: misafirlikte idim biraz pilav, 2 sarma,bi bardak ayran:KK17:ama sporla telafi ettim

ara: 1 kayısı ve 1 ceviz

akşam: bol salata,1 dilim ekmek

ara: 1 elma 2 çilek yicem

aktivite: spor salonuna gittim 2 saate yaklaşık kardiyo yaptım,bide git gel yolda uzundu

2,5 lt su, 3 fincan form çayı 3.cü form çayımı birazdan içicem

Son düzenleme:
Canlarım bir kaç gün daha çalışacağım sonra hepsini hesaplayacağım sizler için. En fazla 60 kaloriye kadar yenebilir meyveler.

slm canım,ben de sadece elma yiyorum günde 1 tane o da.yaz meyvelerini daha çok seviyorum ondan da kararınca yeriz artık:21:

Baya çok çalışıyormuşsun evet bir şeyler eklemen doğru senin. Çünkü bizden daha fazla kalori harcıyorsun,daha çok yemeğe ihtiyacın var halsizlik olmaması için.

evet maalesef canım çok yoğunum canım çıkıyo desem yeridir:KK14:.enerjim çok düşüyor ben de bişeyler ekliyorum yanına.kilo vermem durunca çıkarırım artık ne yapayım:KK31:

Kaşar peynir ben yememiştim eğer kilo verdiyseniz yeni yapacak olan arkadaşlarımız da yemek istiyorlarsa yerler. :-) Maydanoz kesinlikle çok iyi. Mutlaka yenmeli.

bir hafta bitti bir haftadır yiyorum kilo verdim ama sonrasın da ben de bırakırım.

cnm nerdesin tartıldın mı yazsana çok merak ediyorummmmm:18::18::18::18:
inşşş ---- leri görürsün darısı bizlereeeeeeeeeeeee:KK52::KK52::KK52:

slm canım,ben gündüz işteyim o yüzden sadece akşamları girebiliyorum.az sonra yazıcam size de moral olsun bu liste kesinlikle zayıflatıyor:KK52:

evet kızlaaaaaaaaaaaaarrr,bir haftam bugün doldu tam tamına 2.900 gitti:KK52::KK52::KK52:evet ilk hafta zaten çok gidiyormuş ama olsun çok mutluyum.pztesi dayanamayıp tartılmıştım 1.700dü giden bu sabah 1.200 daha eksik çıktım.
kesinlikle bırakmayın bu listeyi harika:KK52::KK52::KK52:

evet kızlaaaaaaaaaaaaarrr,bir haftam bugün doldu tam tamına 2.900 gitti:KK52::KK52::KK52:evet ilk hafta zaten çok gidiyormuş ama olsun çok mutluyum.pztesi dayanamayıp tartılmıştım 1.700dü giden bu sabah 1.200 daha eksik çıktım.
kesinlikle bırakmayın bu listeyi harika:KK52::KK52::KK52:

:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:
tebrikler cnm ne güzel bayağı kilo gitmişşşşşşşşşş
darısı bana ve diğer arkadaşlarımaaaaaaaaaaaaaaa:KK52::KK52::KK52::KK52:

teşekkürler canım:KK54:sen de 6 kilo vermişsin ne kadar sürede verdin canım??

evet cnm bende kilo verdim de yaklaşık ocaktan beri diyebiliriz çünki çok sıkı tutamadım dieti hep bi sorun oldu kaldı ama bu diet bana da ii gelecek inş aslında bende bugün tartıldım az az kıpırdanmalar var bakalım ne çıkacak bende pazartesi tartılacağım bu yola başkoydum bakalım ne olacak:26: sen ben kilo verene dek bana yaklaşırsın cnm hadi ikimizde 70 lilerden çıkıp 60 lıları görrüz inşşşşş

Son düzenleme:
evet cnm bende kilo verdim de yaklaşık ocaktan beri diyebiliriz çünki çok sıkı tutamadım dieti hep bi sorun oldu kaldı ama bu diet bana da ii gelecek inş aslında bende bugün tartıldım az az kıpırdanmalar var bakalım ne çıkacak bende pazartesi tartılacağım bu yola başkoydum bakalım ne olacak:26:

olsun canım gitsin de uzun sürede gitse de olur çünkü sağlıklı beslenmeyi bırakırsak zaten kiloları geri alırız.tabi insan birden vermek istiyor ama birden almadık ki bu kiloları.burada birbirimize destek olup vericez inşallah canım.ben bu diyetle açlık hissettiğim için ana öğünlerin yanına hep ayran ya da yoğurt koyuyorum.neden bilmiyorum ama çok acıkıyorum.çalışma tempomdan kaynaklanıyor olabilir.inşallah sen de benim gibi vermişsindir pztesi yazarsın şekerim:KK52:

olsun canım gitsin de uzun sürede gitse de olur çünkü sağlıklı beslenmeyi bırakırsak zaten kiloları geri alırız.tabi insan birden vermek istiyor ama birden almadık ki bu kiloları.burada birbirimize destek olup vericez inşallah canım.ben bu diyetle açlık hissettiğim için ana öğünlerin yanına hep ayran ya da yoğurt koyuyorum.neden bilmiyorum ama çok acıkıyorum.çalışma tempomdan kaynaklanıyor olabilir.inşallah sen de benim gibi vermişsindir pztesi yazarsın şekerim:KK52:

evet gitsinde yavaş yavaş gitsin biz buna da razıyız:KK9:
benim karnım akşam yemekten sonra acıkıyo ondan sonra da meyve yiyorum su içince kesiyo beni
şimdide form çayımı içicem bakalım pazartesi ebn ne çıkıcam ya bende meraktan ölüyom doğrusu:18::18:
yazıcammmmm muhahkkak........:KK34:

evet gitsinde yavaş yavaş gitsin biz buna da razıyız:KK9:
benim karnım akşam yemekten sonra acıkıyo ondan sonra da meyve yiyorum su içince kesiyo beni
şimdide form çayımı içicem bakalım pazartesi ebn ne çıkıcam ya bende meraktan ölüyom doğrusu:18::18:
yazıcammmmm muhahkkak........:KK34:

evet akşam daha çok acıkıyor insan.ben form çayı içemiyorum çünkü afedersin bağırsaklarımı bozuyor.ee işteim evde olsam ben de içerdim arada.ona da çok alıştırma bence.haftada bir iki iç.

evet akşam daha çok acıkıyor insan.ben form çayı içemiyorum çünkü afedersin bağırsaklarımı bozuyor.ee işteim evde olsam ben de içerdim arada.ona da çok alıştırma bence.haftada bir iki iç.

alışıyo insan zamanla
hııı bende sevmem ama mecburiyetten içiyorum ben faydasını gördüm
zararı yok deniyo o yüzden rahat içiyorum cnm....
iştemisin şimdi ne iş yapıyorsun sen güzelim çoluk cocuk var mı

Son düzenleme:
alışıyo insan zamanla
hııı bende sevmem ama mecburiyetten içiyorum ben faydasını gördüm
zararı yok deniyo o yüzden rahat içiyorum cnm....
iştemisin şimdi ne iş yapıyorsun sen güzelim çoluk cocuk var mı

arada ben de içeyim o zaman.pztesileri izinliyim pzar akşamı falan içeyim o zaman:KK53:şu anda işte değilim.sabah 8de gidiyorum akşam 7de geliyorum.özel bir kurumda ingilizce öğretmeniyim ben.dersler 5te bitiyor ama 6/6.30a kadar çıkamıyorum başka işlerimiz oluyor.5 yıllık evliyim çocuğum yok daha nasipse yazın hamile kalmayı planlıyorum:KK52:
ya sen??

arada ben de içeyim o zaman.pztesileri izinliyim pzar akşamı falan içeyim o zaman:KK53:şu anda işte değilim.sabah 8de gidiyorum akşam 7de geliyorum.özel bir kurumda ingilizce öğretmeniyim ben.dersler 5te bitiyor ama 6/6.30a kadar çıkamıyorum başka işlerimiz oluyor.5 yıllık evliyim çocuğum yok daha nasipse yazın hamile kalmayı planlıyorum:KK52:
ya sen??

bi dene bakalım nasıl olacak cnm ooo ingilizce öğretmeni mi bende ingilizce kursuna gittim tabii acemice biliyourum ben ilkokul mezunuyduım orta okula yazıldım dışardan bitirmek için ondan gittim kursa ama işe yaradı bitirdim ortaayı şimdide liseye başladım idealim var inş olur ben altta da gözüktüğü gibi evliyim ev hanımıyım ( bide öğrenciyim hani ):KK9:benim de çocuğum yok eşim azosperm hastası ( yani menide hiççç sperm yok) demek biz uğraşıyoruz evliliğimizin 3.cü ayından beri:KK14::KK14: inş olur dualarımda hep istiyorum da verecek olan yaradan inş benim gibi evlat hasreti ile yananlara da evlat nasip etsin
yap cnm bebişsiz ev çokkk zor........:KK43::KK43::KK43:

bi dene bakalım nasıl olacak cnm ooo ingilizce öğretmeni mi bende ingilizce kursuna gittim tabii acemice biliyourum ben ilkokul mezunuyduım orta okula yazıldım dışardan bitirmek için ondan gittim kursa ama işe yaradı bitirdim ortaayı şimdide liseye başladım idealim var inş olur ben altta da gözüktüğü gibi evliyim ev hanımıyım ( bide öğrenciyim hani ):KK9:benim de çocuğum yok eşim azosperm hastası ( yani menide hiççç sperm yok) demek biz uğraşıyoruz evliliğimizin 3.cü ayından beri:KK14::KK14: inş olur dualarımda hep istiyorum da verecek olan yaradan inş benim gibi evlat hasreti ile yananlara da evlat nasip etsin
yap cnm bebişsiz ev çokkk zor........:KK43::KK43::KK43:

tebrik ederim azminden dolayı.bitir tabi açıktan da olsa bitir canım.ingilizceyi de arada tekrar yaparsan bildiğini unutmazsın yoksa nankördür uçar gider.
Rabbim şifa versin canım inşallah bebeğiniz olur.dualarımda yer vericem sana da. Allah isteyen herkese versin inşallah.benim de eşim rahatsız böbrek hastası ama çocukla ilgisi yok tabi.ben de bu yıla kadar istemedim açıkcası şimdi hazır hissediyorum kendimi tabi Allah bilir olursa güzel olur.Olmazsa da her şey ondan ona da razı oluruz..

X