Sağlıklı beslen, dolu dolu yaşa! / Yaşam Günlüğü

Tanıştırayım kızlaar, bu benim ara öğünum spagetti salata:KK70: coook tatlı değil mi :KK200:
Yapımı da çok kolay. 1 adet salataligi spiral kestim üzerine biraz nar ekşisi biraz tuz. Ta ta taaammm harika ara öğünümüz spagetti salatamız haziiiirrr :kk77::KK71:

Eklentiler

• 12903564_555771054592472_1775221595_o.jpg
    12903564_555771054592472_1775221595_o.jpg
    82,9 KB · Görüntüleme: 69
Selam minnoşkolarım dünkü menüm Sabah kahvaltım:
2 kase kadar peynir çeşitleri
150 gr yoğurt
1 büyük muz
1 yeşil elma

Öğle: 4 kaşık kadar fıstık ezmesi
8-10 çilek
1 tatlı kaşığı kaymak

Akşam: 4 kaşık kadar yine fıstık ezmesi
8-10 çilek
2 kaşık krem peynir
5 yeşil erik
1 granola
1 salatalık
5-6 karadut
2 ince dilim ayva

Biliyorum menüm çok komik görünüyor :KK70:çünkü regl dönemim geldi ve gene neye saldıracağımı şaşırmış vaziyetteyim. :KK57: ben de madem bir şeylere saldırıcam en azından meyve yiyip de hem tatlı isteğimi karşılayım hem de düşük kalorili beslenerek bu dönemi kilo almadan atlatayım dedim:KK66: sonuç olarak bu dönemi 3n az hasarla atlatmaya çalışıyorum ve şimdilik başarıyorum o yüzden mutluyum :KK71:ama yarın daha dengeli besleneceğim tabiki.

Bu arada yeni keşfettim ayva iştah kontrolü için harika bir meyve :KK56: anında tatlı isteğini ve iştahı kesiyor bayildimmmm. Ben iri bir ayvayı güzelce dilimledim ve üzerine (ben ekşi ve limon delisi olduğum için)2 limonun suyunu sıktım. Ama ekşi sevmiyorsanız limonu azaltabilir yanda hiç koymayabilirsiniz. Ama daha uzun sure saklamak sonraki gün de yemek isterseniz (benim gibi) limon ayvanin kararmasını önlüyor. İşte bu kadar harikaa oldu :KK68: . Bakma isterseniz sağlıklı atıştırmalıklarımı fotoğraflarıma ekledim. Hepinizi kocamann öperimm :KK200::KK15:

Son düzenleme:
Selam bebislerim bugünkü menüm de neredeyse dünkü ile aynı 2000 kaloriyi buldum galiba. Regl dönemim geldi çattı tartıda da 63 çıktım o yüzden moraller bozuk. :KK43: ödem de olabilir bir haftadır spor yapamadım ondan da olabilir ama gene de moral bozmak yetti :mad: şimdilik bu kadar bebislerim hepinizi öperimm :KK200::KK15:

Selam tatliş kurbağalarım benim hemmen bugünkü menümü paylaşıyorum sizinlee:KK200:
Sabah: 1 çırpılmış yumurta ( yağsız mikrodalgada)
3- 4 parça çeçil peyniri
1 kaşık krem peynir
Ogle: şekersiz türk kahvesi
Ara: 1 yeşil elma
Akşam: 1 kase yoğurt, 2 dilim muz , 1 dilim armut ve 1 kaşık fıstık ezmesi
Ara: 1 avuç çiğ kuruyemiş ve 1 kaşık krem peynir

Bugün de durumlar böyle menüm gene çok karmaşık ve tatliş :KK45: toplama bilgisayar gibi hepsi ayrı telden :KK70: hepinizi kocamann öperimm :KK200::KK15:

Selam fıstıklaar bugünkü menümü paylaşıyorum hemen sizinle. Sabah:
tek tumurtali menemen
1 yemek kaşığı krem peynir
3 adet Çeçil peyniri
2 dilim İzmir tulumu
1 kase roka
1 tatlı kırmızı biber
1 serçe parmağı kadar minik ev ekmegi (ilk defa minicik bir kaçamak!!!) Sadece ufacık bir tatmak amaçlıydı ancak bu diyeti bozduğum ya da bıraktığım anlamına gelmiyor ne demiştik başta ufak hatalar kaçamaklar olsa bile moral bozmak başa almak yok! Bunlar hedefe giden yolda birer dinlenme noktası olmaktan öteye gidemez! Yola kaldığımız yerden devam ediyoruz :KK55:

Öğle: şekersiz türk kahvesi

Aksam: 1 tane haşlanmış tavuk pirzola
3 kaşık yoğurt
1 kase roka ve 1 tatlı kırmızı biber

Ara : 4 fıstık ezmeli kurabiyemden ve 2 parça kendi yaptığım granola (yaparken insanın canı istiyor pişince azcık tadına bakayım derken de hooopp kocaman bir parçayı hüpletmiş oluyorum)

Sonrasında son olarak sade kahve

Bugün kuaförde kızlar göbeğimin düzleştiğini söylediler ve nasıl zayıflamışsın sen öyle dediler :KK45:ayy nasıl mutlu oldum anlatamam :KK71: demek ki tartıdaki rakamlar fazla bile olsa karbonhidrat ve tatlıdan oluşan o göbüş iniyormuş :KK73:karbonhidratı kestikten sonra göbeğimdeki şişkinliğin indiğini farkemistim ama kızlar dümdüz olmuş falan diyince cokkkkk sevindim. Ben de en son 63 üzere görünce moralim çok bozulmuştu üzerine bu iyi geldi. Bi de bugün granola ve kurabiyeyi yemeseydim daha iyi olacaktı:KK12: neyse artık yarın daha sıkı bir beslenme düzenine geçicem, telafi ederim dünü. Baktım kilom aşağılara inmemekte ısrar ediyor ve ben de fazla kaçamak yapmaya başladım. Dizginleri ele alıp işi sıkı tutmaya karar verdim. Normal bir Low Carb diyetinde günlük alnmasi gereken max karbonhidrat 20 gr ama ben bunu önemsemiyor çoğu zaman da geçiyordum. Artık onu da hesaplayarak 20 gramı geçmemek için uğraşıcam. Başka çare kalmadı bu kilolar yaz gelmeden Gİ-DE-CEKK!! :KK56:

Bugünlük benden bu kadar bebislerim hepinizi en kocamanından öperimm:KK200::KK15:

Canım canım canimmm hep takipteyim supersin o kilolar gidecek aynen o kadar :)) optum çok başarılar canimm :****

Ne kadar keyifli,ne kadar güzel motivesin, maşallah sana,hiç aksatmadan yazıyorsun,ben de senden ilham alarak bi topik açacağım,kendi kendime:KK49::21::KK28:

Selam kızlar bugünkü menüm sabah: 1 çırpılmış yumurta, 4-5 dilim peynir çeşitleri, bolca marul ve 1 kibrit kutusu kadar tofu

Ara: yeşil elma

Öğlen: 20 adet çiğ badem

Aksam: konserve sardalya

Ara: 10 çiğ kaju

Bugünlük bu kadar bebislerim hepinizi kocamann öperimm :KK200::KK15:

Ne kadar keyifli,ne kadar güzel motivesin, maşallah sana,hiç aksatmadan yazıyorsun,ben de senden ilham alarak bi topik açacağım,kendi kendime:KK49::21::KK28:

Oleeey hep kararlı azimli olalım birbirimizi motive ede ede ulasicaz hedeflere:KK56: :KK71: ben de senin topigine misafirlige gelirim artık o zaman :KK200::KK15:

Selam bebisler bugünkü menüm sabah:
Muzlu tatlı omlet
7 tüm ceviz
2 dilim ezine peyniri

Muzlu tatlı omlet tarifi : 1 küçük olgun muzu ezin ve bir yumurtaile cirpip pürüzsüz bir omlet yapip 1 tatli kaşığı hindistan cevizi yağında pisirdim harikaaa oldu. Benim gibi sabah gözünü açar açmaz canı tatli isteyenler için birebir. Hem sekersiz hem lezzetli hem de hafif. :KK200:Yalniz tavada pisirirken küçük daireler halinde pisirin büyük yaparsaniz dağılıyor :kk77:

Ara : şekersiz türk kahvesi

Akşam: 1 kase kahvaltilik lor

Ara : sade kahve

Bugünlük bu kadar bebislerim aksam sadece kahveyle devam etmeyi düşünüyorum hepinizi kocamann öperimm :KK15:z

Selam minnoskolar bugün baya kaçırdım biraz da rahatsiz hissediyorum kendimi . Bu hafta doktor icin randevu alicam bir kac test falan yaptirmam lazim. Hepinizi çok öperimm :KK200::KK15:

Merhaba beslenme tarziniz cok hosuma gitti sabah ve aksam low carb beslenip oglen de ara ogun tarzi hafif seyler yiyorsunuz. Gercekten 3 ogun kendini sisirmeye hic gerek yok. Yediklerinizin devamini heyecanla bekliyorum :)

selamun aleyküm arkadaşlar :KK39:
Bu yazımı hep birlikte eğlenerek zayıflıyoruz başlık altında paylaşmıştım umarım sizede faydası olur diyerek buraya da kopyalayıp yapıştırıyorum :KK54:

''Ben forumda yeniyim, uzun zamandır her konu da bilgi almak için ara ara sizleri anonim takip ediyordum ve üye olmaya karar verdim. Buda benim ilk mesajım :KK24:
Öncelikle şunu söylemeliyim ki yaptığınız bu şey gerçekten takdir edilesi müthiş birşey :KK9:
İnşAllah hedeflediğiniz kilolara düşersiniz ve o lanet kilolardan kurtulursunuz :KK71: tabiki en sağlıklı bir şekilde :super:
Ben 1,73 boyunda yemeyince 59,4 yeyince 61 e kadar kilosu çıkan bir vatandaşım :halay: Aslında şuan herkes kilomun çok iyi olduğunu söylese de ben de bir türlü gitmek bilmeyen kol yağları mevcut. Belki de beni üzmemek için söylüyorlar :KK43: Size yardımı olsun diye diyet serüvenimi anlatmak istedim. :21:

4 5 yıl öncesine kadar 70 kiloya yakın kilom vardı bi ara zirveyi 75 de gördüm. Haliyle çok mutsuzdum giydiğim hiç birşey olmuyordu dışarı çıkmak istemiyordum asosyal bi insan olmuştum. Daha sonra kilo vermeye karar verdim fakat çok zorlandım sürekli fast food tüketen biriydim çünkü. Büyük çabalarım sonrasın da kilo vermeye başladım. Ekmeği 10 yıl öncesinden hayatından çıkaran biri olarak size ilk tavsiyem bu olacak. İnanılmaz derece de kilo verebilirsiniz. Zaten sağlıklı bir besin olduğu da söylenemez. Ondan alacağınız besin değerini başka bişeyden alabilirsiniz. Kepekliydi şuydu buydu kendimizi kandırmayalım bence hepsi de aynı bence :KK66:
Öncelikle bu 10 yıl öncesini anlatayım; Ergenlik dönemim de aşırı kiloluydum o dönem oturuşta 1 ekmek yiyordum :110: Daha sonra tüm hamur işlerini bırakmıştım bi dönem kek bile dahil, onun yerine kendime sağlıklı yiyecekler hazırlayıp takviyemi ordan alıyordum. Tatlı manyağıydım her insan gibi fakat sonra ondanda vazgeçtim çikolata vs hepsini hayatımdan çıkardım. Haliyle çok zorlandım önceleri çay yerine sıcak su tüketmeye başladım. Peynir salatalık domates bu tarz sağlıklı besin ağırlıklıydı diyetim. Hiçbir yardım alamadım onun yerine kendim vücudumu tanıyıp kendim araştırma yaptım. Bir süre sonra ekmeksizliğe alıştım ve ekmeksiz yiyeceklerin daha lezzetli olduğuna karar verip ekmek yediğim günlere pişmanlık duydum. Daha sonra tatlı yemeye çalıştım fakat midemi bulandırmaya başladı hafif tatlılar yiyebiliyordum. Daha sonra farkettim ki tatlı çikolata vs hepsi aslında bağımlılık yapan yenmediğinde vücudun istem dışı ittiği oldukça zararlı yiyeceklermiş. Şuan aşırı şerbetli yoğun kıvamlı tatlı yada çikolata yediğimde başım ağrıyıp midem bulanıyor. Bitter çikolatayı daha çok sever oldum ve sağlıklı olanı da o aslında. Ve farkettim ki aslında kendini sağlıklı yemeye alıştırdığın zaman kiloların istem dışı senden uzaklaşıyor. O yüzden tüm sağlıksız besinleri hayatımdan çıkardım. 10 yıldır asitli içecekler içmem ekmek yemem aşırı şerbetli tatlılar yemem nutellaya bayılıyorsunuzya benim bi kaşıktan fazlası midemi bulandırır. :KK28: Hayır diyemediğim tek şey cips ve dondurma oldu bunlardanda belirli ölçüde uzaklaştım binde bir yemeye başladım. Ve sonra spor yapmadan bu işin olmayacağına karar verdim ve günde 1 saat yürüyüş akşamları da egzersizler yaparak bunları yoğunlaştırmaya başladım. En büyük sırrımda akşam 6, 7 gibi yemeyi kesip sadece sıcak su tüketiyordum yada yeşil çay. akşam yemeyi bıraktığınız zaman siz de farkedeceksiniz. :super: bu bahsettiğim bundan 10 yıl önce başladığım bir serüvendi. Daha sonra üniversitede tekrar kilo aldım ve tekrar aynı yöntemle zor olsada zayıfladım. Sonra yine 2 yıl önce evlendikden sonra aşırı bi kilo alımına başladım 59 kilodan 68 e kadar çıktım kabus dolu günlerim tekrar dönmüştü ve hemen silkelenip tekrar spor ve diyete başladım ama hiç bir zaman kendimi o şekilde güzel görmedim yılmadım devam ettim. Şuan çok mutluyum evet istediğim kiloya düştüm fakat bu serüvenler bende kol yağı bıraktı maalesef naptıysam gitmediler. Şuan ben de size katılıp hem kol yağlarımdan kurtulmak için egzersiz hem de hamilelik öncesi bi 4 kilo daha vermek istiyorum. İnşAllah başarabilirim çünkü o kiloyu en son lisede gördüm. Umarım yazım sizi motive edici olmuştur. Sizi sürekli takip edeceğim :KK68::KK66:''

X