Sağlığıma kavuşmak, kilolardan kurtulmak için Karatay Günlüğüm

Hayırlı yolculuklar taydin, konuyu biraz okudum da yumurtayı nerden ve ne kadara alıyorsun acaba ?

Hayırlı yolculuklar taydin, konuyu biraz okudum da yumurtayı nerden ve ne kadara alıyorsun acaba ?
Sağol Safir Taht
Yumurtayı Kutahya Simavin bir köyünden getirtiyorum. Uzun zamandır ve çok miktarda aldığım için bana 60 kurustan veriyor. Ama şu anda asil fiyat nedir bilemiyorum. Otobüsle otogara geliyor, oradan alıyoruz.

Bugünki menüm kahvaltı saat 08.00: domatesli avakodo ezmesi ,zeytinyağlı kuru incir 2 adet glisemik indeksi 45 kaçamak değil ,ceviz ,zeytin ,salatalık yeşillik öğlen yine yiyemedim yoğundum 6 saat leptinin 14.00: ceviz ,çiğ fındık ,maden suyu 20.00: zeytinyağlı taze börülce yemeği ,patlıcan ,soğan ,sarımsak ve domates közlemesi yemekten 6 saat leptinin sonra spora gideceğim taydin

Teşekkür ederim , tavuk doğal besleniyorsa ki aldığına göre , bu konuda güveniyorsun demek ki , fiyat gayet uygun aslında ama başkasına kaça verir acaba . Maalesef otogardan almak bizim için zor , kargoyla gönderim olsa denemek isterdim .

Bugün ki menü kahvaltı 08.30 : avakodolu domates ezmesi ,3 zeytinyağlı kuru incir ,zeytin ,yerli muz ,ceviz öğlen 5 saat leptinin öğlen :13.30 ceviz ,maden suyu filtre kahve 6 saat leptinin 19.30: fırında karnıyarık ,salata taydin

Ben yazamiyorum yine disardayim malum. Burada yumurtam yok kahvaltim eksik. Dün öğlen içli köfte yedik, bugün etli ekmek. Biraz moraller bozuk burda. O yüzden öyle ben onu yemem bunu yemem de yapamıyorum. Leptine dikkat etmeye çalışmaktan başka pek bir şey yapamıyorum. evde olmayınca düzen tutturmak zor.

Haklısın canım dışarıda evdeki gibi olmuyor evet leptinine dikkat etsen şuan için yeterli canım

benim gündüz menü hallettiğim için menümü yaza bilirim kahvaltı saat 08.00 : haşlamış taze barbunya salatası içinde maydonoz ,semizotu,dereotu limon ve zeytin vardı ,yanında çiğ fıstık, leptinin 5 saat öğlen saat 13.00: çiğ fıstık ,sade Türk kahvesi gün boyunca şekersiz çay 2.5 litre su geceye kadar 4 lt tamamlanır 7 saat leptinin akşam saat 20,00: kuru fasulye ,dünden kalma fırında karnıyarık,salata taydin

Dünki menüm biraz rahatsızdım midemde bulanıyordu havalar fena çarptı kahvaltıda haşlanmış barbunya ,çiğ kuruyemiş kekik çayı öğlen yiyemedim Canım birşey istemedi akşam mercimek çorbası yanında taze soğan bugün yine aynıyım

Günaydın canım Şükür sağ salim gelmişsiniz Nasıl geçti
Günaydın canim, eşim kaldı oradaki iş uzayinca ben uçakla döndüm mecburen buradaki işler için. Aklım onda kaldı , uzun yola pek alışkın diil yalnız, belli olmaz o gelene kadar ben tekrar giderim belki

Geçmiş olsun havalar sıkıntılı, dikkat et kendine, kemik suyu, tavuk suyu zamanı geldi.

Günaydın canim, eşim kaldı oradaki iş uzayinca ben uçakla döndüm mecburen buradaki işler için. Aklım onda kaldı , uzun yola pek alışkın diil yalnız, belli olmaz o gelene kadar ben tekrar giderim belki
Ay benim eşimde öyle gözleri kapanır Allah korusun canım ya Bencede git

Ay benim eşimde öyle gözleri kapanır Allah korusun canım ya Bencede git

Neyse işi bitmiş yarın sabah çıkacakmış erkenden.. 1-2 gün daha sürseydi atlar uçakla gider onunla dönerdim. ama yarın öğleden sonra duruşma var o çoktan yola çıkmış olur.. Hayırsıyla gelsin inşallah.

Evet sabah buz gibi öğlen yakıyor geceler ayaz mahvetti beni sağol tavsiyen için Tavuk tüketmiyorum canım ben 20 yıl olmuştur ama ete bayılırım

Zaten tavuk bulursak yiyoruz, ayda yılda bir. Kemik suyu kaynatırken içine bir iki çorba kaşığı sirke at. Kolajenin daha iyi açığa çıkması için. Bir de en az 8-10 saat kaynasın Sonrası şifa kaynağı Allahın izniyle..

Bir de yeni bir tarifim var. Çok derde şifa bir içecek sana da yazayım..

4 limon, 4 baş sarımsak, 3-4 cm zencefil, 2 lt su..
Limonlar kabuklarıyla doğranacak. Sarımsaklar da soyulacak ( diş değil bu arada baş) zencefil, limon, sarımak robotta çekilip çelik tencereye 2 lt su ile konulacak. kaynamaya başlarken ocağın altı kapatılıp soğuması beklenecek. soğuyunca süzülüp dolapta saklanacak. sabahları aç karnına 1 bardak içilecek.

Limon kabukları nedeniyle tadı biraz acı oluyor. piştiği için öyle kötü sarımsak kokusu kalmıyor. ilaç niyetine içilebilir. Sivastayken küçük yeğen için yaptım. içine de biraz bal kattım çocuk içebilsin diye. razı edip içiremedim ama balla hiç fena olmuyor kolestrolden tansiyona, soğuklardan korunmaya etkili bir içecekmiş. Düşük tansiyonu olanların dikkatli kullanması gerekiyor yalnız. Burada da yapıcam kendime. Bu ara çok hava değişimi yaşadım.

İnşallah canım eşin sağ salim gelsin Rabbim kaza bela vermesin süpersin tarifini çok beğendim ben çok severim sarımsağı hemen ekran resmini aldım

Sabah anneme gittim kahvaltıya, sabah dediğim öğlen olmuştu.

Kalkınca 1 bardak limonlu suyumu içtim. Annemde peynir, zeytin, domates, salata, yoğurtlu köz biber, yumurtasız melemen yedim. Acelem olduğu için ayrıca yumurta pişirmedim. Yumurtasız oldu bugün.

Bu arada yumurtacıma nazar değdi Tavukları hastalanıp ölmüş çoğu, bana bir müddet yumurta gönderemiycek. Elindekiler de ölürse bir daha almayacağız dedi. Yumurtasız kaldım yani, bir an önce bir alternatif bulmam lazım. Annem pazardan almış ama onu da beğenmedim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…