Sadece erkek anneleri lütfen!

Kim ne derse desin boş verin ya... Benim oğlum da peluş oyuncaklarını besler , ayağında sallar , masal okuyup , ninni söyleyerek uyuturdu... Şimdi 4,5 yaşında tüm ev işlerini birlikte oynayarak yapıyoruz ve aramızda ki iletişim çok güçlü... Bugüne kadar hiç oyuncak kılıcı , tabancası olmadı çünkü kim ne derse desin izin vermedim.... Arabaları çok seviyor ve hiç bıkmadığı oyuncakları ho..... arabaları bu pipi için yeterli bence :) Ben misafirliğe gittiğim yerler de bile ev sahibinin silah vs gibi oyuncakları biz oradayken kaldırmasını isteyecek kadar manyaktım artık karışmıyorum çünkü oğluma diğer çocuk gel silahlarla oynayalım dediğinde oğlum silahlar kötüdür oyuncak değildir diyerek bir şekilde bambaşka bir oyun kurup diğerini de o oyunun içine çekiyor... Doğru mu yapıyorum bilmiyorum ama şu an sevgiyi öğrenmesini istiyorum büyüdüğünde ister istemez şiddetle tanışacak zaten... Çok sevgi dolu , algıları ve empati duygusu çok gelişmiş bir çocuk kuzum beni ilgilendiren tek şey de bu :)

dikkatli molmakta fayda var sonucta bebekler göre före cisel kimlikte rol model alıyorlar

masallah kuzuya benim de 20 aylık oğlum var ama çok vurup kiriyor şu an evdeki bütün sandalyeleri yere ata ata kırdı ne biliyim eşim çok sakindir ben de öyle evde asla şiddet yok cocuklarimiza karşı ses dahi yükselmez kolay kolay ama oğlum sürekli ağlıyo ve acaip huysuz ne biliyim değişecek mi sevgi dolu olur mu acaba büyüyünce çok çaresizim bugünlerde

Aklıma geçen sene çektiğim bir foto geldi topiği okurken sizlerle paylaşmak istedim. Peluşlarının canı sıkılmış onlarında çizgi film izlemeye hakkı varmış
Benim oğlumun pipisi düşer mi bunlarla oynuyor diye

Eklentiler

• 21557865_10155591524833444_2205186013955767568_n.jpg
    56,9 KB · Görüntüleme: 69
Endişelenmeyin yapmanız gereken sakin kalabilmek , tepki vermemek , sesinizi yükseltmeniz sürekli uyarmanız ters tepecektir... Neye sinirlendiğini anlamaya çalışıp , kucağınızda sakinleştirin zaten 3 yaşına gelmeden konuşarak bir şey anlatamıyorsunuz en iyi yöntem sevgiyle sarılıp sakinleştirmek oluyor... Benim oğlum da çok inatçı idi , bir gün market kasasında bir kadın sabrınıza ve kararlılığınıza hayran kaldım ben olsam ne yapardım bilemedim dedi.. İstediğini aldırmak için 45 dakika reyon önünde ağlayıp , yerlere yattı , sakince ara ara hayır diyerek isterse sabaha kadar öylece kalabileceğimizi benim için sakıncası olmadığını söyleyerek beklemiştim kasaya geldiğimizde ufak bir çikolatayı gösterip peki bunu alabilir miyim annecim demişti ben de evet alabilirsin deyince kadıncağız o cümleleri kurmuştu :) Bir daha da asla yapmadı aynı davranışı ara ara teşebbüsleri oldu ancak kararlılığımı gördüğü noktada hiç uzatmadı.

Teşekkür ederim tecrübem var kızımdan 5 yaşında bir kizim var koç burcu aşırı inatçı dediginiz gibi çok markette dışarda çok sabirlisin diyen oldu ama şimdi oğlumda şaşkınım 20 aylık şiddet bağırma yok ama yine de çok hırçın bilemedim bende inşallah düzelir zamanla

benim oğlumunda bi dönem arabalara olduğu kadar o pembeli mutfak setine ve oyuncak bebeğe merakı vardı. ama benim çevrem çocuk bu al oynasın heveslenmiştir derdi hep. sizin çevrenizdeki insanlarda da var bi gariplik:)

Düzelir düzelir merak etmeyin , erkek çocuklarının doğasında var azı dişleri filan da çıkıyor olabilir oldukça sıkıntı yapıyor bir de benim oğlum geç yürüdü ve geç konuştu o dönemde benimki de çok hırçındı hatta kafasını vururdu duvara otizmden korkmaya başlamıştım ne zaman ki yürüyüp konuşmaya başladı rahatladı :)

kızım 15 aylık. ciddiyim bir kreşten daha fazla oyuncağı var. gaza gelip evin orta yerine park kurduk. (?)
normal oynadığı tek şey arabalar, bir de ata binip deh deh diye sürüyor. bide kılıcı var ışıklı falan, ata bindiğinde eline verip dombra açıyoruz gülmek için ajdjajs
ek olarak iştahlı bir çocuk, yemek seçmez kendi yer falan. hani yiyeceği meyveyi falan seçmesine izin veririm o yüzden ekstra iştahla yer. geçen biri de bana "kız çocuğu bu kadar yer mi?" dedi. erkek çocukları mutfak eşyası ile oynamaz'a rakip olsun bu cümle.

Hadi inşallah çok teşekkür ederim yürümede problem yok hatta koşuyor sürekli ama konuşmuyor dediginiz gibi inşallah rahatlar zamanla sanırım bu aralar çok sıkıstim iyi geldiniz teşekkür ederim

Düşmedi mi hala
Sanırım bizim oğlanın düştü düşecek.
Geçen oyuncakları sallayıp uyuttu tek tek

Yemeğini yedikten sonra çatalını kaşığını tabağın içine koyup lavabonun yanına bırakıyor.
Ekmekleri topluyor falan.
Çamaşır ve mutfak işlerine gerçekten çok meraklı. O kadar keyifli yapıyor ki, işimin içinde iş çıkarsa da gülerek izliyorum :)

Yok canım ya henüz düşmedi :) Bir de yatarken benim yanaklarımı minik elleriyle sever biri görse mazallah :)) Benim oğlum da mutfak işlerine pek meraklı , her işte iş bölümümüz vardır...balıkları o unlar ben kızartırım mesela :) Onu beklemezsem ama o benim görevimde diye ağlar :) sen yemekleri ısıtırken ben masayı silerim anne diyor :) bazen bazı tişörtlerine ama anne bu kız rengi diyor yeni yeni.... rengin kızı erkeği olur mu oğlum diyorum ama olur anne olur diyor sıpa

Ablamın 3 çocuğu var, iki kız, en küçüğü de erkek 2 buçuk yaşında. Geçen bu ablalarının gelinlik gibi elbisesini giymiş ben prensesim diyordu, o dediğiniz tarz insanlar görse herhalde şok geçirirdi. Ama pipisi düşmedi yani :) Benim de kızım var, millet erkek çocuğuna benzetiyor (bence benzemiyor). Renk konusuna hiç takılmasam da, bazen bariz kız kiyafeti giydiği halde erkek mi diyorlar, o da bir garip geliyor bana.

benim oğlumunda bi dönem arabalara olduğu kadar o pembeli mutfak setine ve oyuncak bebeğe merakı vardı. ama benim çevrem çocuk bu al oynasın heveslenmiştir derdi hep. sizin çevrenizdeki insanlarda da var bi gariplik:)

Çevre olarak kısıtlamadım aslında.
Millet olarak meraklıyız çocuğa müdaheleye.
Bize marketteki teyze de karışıyor. :)
Oyuncak alırken kasiyer de ‘ama bu kız oyuncagı’ diyebiliyor.
Oğluma dedesi bisiklet alacak, rengini soruyor, çocuk pembe dedikçe ‘aaaaaaa’ diyor :))
Aslında ufak tefek seyler ama o dönem gerçekten çok üst üste geldiği için artık isyan etmişim :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…