Sadece erkek anneleri lütfen!

Konuyu yeni gördüm.Yazildi mi bilmem bunun bir de kız versiyonu var...Kiz çocuğunun akülü arabaya binmek istemesini yadirgamisti buradan biri :) Bizde de araba,kamyon ,tamir eşyası falan var,oynaya oynaya pipileri cikarmi acaba :))
Niyeki kizlara gore olanida var pembiss:) durumum olursa kizima alirim ilerde :)

Hiçbirşey olmaz yeterki çocuk kendine bir rol modeli bulsun.Önemli olan babasını ağabeyini kendine rol modeli olarak seçmesi. Birçok kişi düşünüyor ki eğer çocuk pembe giyerse eşcinsel olur şöyle böyle. O kadar basit değil bu cinsiyet bozuklukları gelişimsel bozukluktur giyim tarzı ile tencere tava ile oynama ile şekillenmez. 21 nci yüzyılın sonu geliyor ama halen şu cehaletten kurtulamayan bir toplum yetiştirmeye devam ediyoruz. Lütfen bu tür konuları sorun haline getirmeyelim. Benimde bir oğlum var 5 yaşında onunda en sevdiği oyuncakları genelde lego gibi oyuncaklardır. Çocuklarını şiddete alıştıran yada onunla büyütmeyi erkekliğin şanından sanan geri kalmış beyinler sadece kendine değil tüm insanlığa ihanet etmektedir. O çocuk büyüyünce çevresine ailesine ve en son evlendiği eşine çocuklarına o şiddeti uygulamaktan bir an tereddüt etmeyecektir. İlk öğretmeni bizleriz çocuklarımızın.

Buyukler ne zaman çocukların sadece çocuk olduklarini anlayacaklar? Ben eşimle simdiden kesisiyorum. Oglumuz oldugunda arada yemek yapacaksin, sofra kurup kaldiracaksin ve ev temizleyeceksin diye. Noluyo erkek yemek yapinca erkekligi mi bozuluyo. Vallahi ben de sinirlendim suan. Cunku benim oglum istesin ben de alirim. Bebek istesin bebek de alirim, pembe giymek istesin pembe de giydiririm. Esimin de en sevdigi renklerden birisidir pembe. Ama hic de feminen tavirlari yok. Noluyosa bu insanlara.

Çünkü kızlar bebeklerle oynarmiş , erkekler arabalarla :) Baya baya tartışmişti bu konuyu,kimdi hatırlayamadım.
:))))
Akülü araba deyince kızımın arabası geldi aklıma, küçüktü pedallı arabalardan görüp tutturdu, hem de en koyu mavisinden, arabayı alınca sevinçten havalara uçmuştu :-)

Çocuk veya erişkin fark etmez, kadın çocuk doğurur, kocasına hizmet eder, erkek ekmek parası kazanır evde temizlik yapmaz gibi cinsiyetçi yaklaşımlara karşıyım, bir erkek çocuk pasta börek yapabilir ya da bir kız çocuk uzaktan kumandalı oyuncakla oynayabilir.

Oynadığımız oyuncaklar bizi erkekleştirmiyor veya kadınlaştırmıyor, aksine bazen bu tip meraklar büyüyünce işe yarıyor.

Son düzenleme:
Ben mavi severim. Babam pembe. Ne olacak şimdi. Tövbe ya rabbim. Urartulardan kalma fikirleri 2018e taşımayalım. Siz zaten her şeyin farkındasınız. Ben seviyorum bu rengi bi sakıncası mı vardı sizin için diye sorun. Sizi eleştireni affetmeyin. Kirilmadan anlamıyor bazi insanlar..

Başlık ironi içerir.
Ciddi değilim.

Ama kiskaniyirum artık kız annelerini. Cunku düşecek pipi yok, hayat size güzel.

2 oğlan annesiyim. 3 yaş ve 6 ay

Oğlumun son 1 aydır en sevdiği oyuncak hani şu pembe mutfak esyaları oluyor ya, tenceresi, fincanı falan. İşte o.

Ama bir oyuncak nasıl bela olur bu kadar insana.
Çocuk seviyor diye saf saf gittiğimiz yere de götürdüm oyuncağı.
Ve kocaman kocaman gözlerini açıp bana nasıl oğlumu kız oyuncağı ile oynattigimi sordular.
Özenir sonra, fitratını Bozuyorsun dediler.

iki çocukla yetebilmemin bir yolu da ev islerini oyuna çevirip birlikte yapmak.
Bulaşık/çamaşır makinesi boşaltma, çamaşır asma vs oğlum eşlik eder.
Çokta keyif alıyoruz.
Ama ama nasıl yani? Erkek çocuğuna ne gerek?
Mazallah ya pipisi duserse??

Bitti mi? Tabiki Hayır.
Küçük için kullandığım sling var, rengi Lila.

Eki Görüntüle 2091755

Şöyle bir şey. Yani bence annenin aksesuarı. Rengini de anne bilir
Ama siz siz olun sakin oglunuzu Lila bir kumaşla sarmalamayin :))
Zira bırakın çevrenizi, sokaktaki insanlar tarafından bile hunharca eleştirilirsiniz.

Şimdi ben bu cocukları ne yapayım?
Ellerine araba, uçak, tabanca verip
Meyvelerini soyup dilimleyip ağızlarına koyup,
Baştan aşağı mavi giydirsem,
Hafta bir kaç gün de kurtar vadisi izletsem, kurtarır mıyız pipileri?
Çok eskiden insanlar yoklukta iken çocuklar ablalarının abilerinin kıyafetlerini giydiği olmuş. Zavallıların şimdiki gibi cinsiyet ayrımı yapacak halimi varmış. Valla o adamların çocukları olduğumuza göre erkeklerin pipisi düşmemiş demek ki. Boşverin herkesi toplumda insanlar çıldırmış gibi kendi yaptıkları şeyleri başkalarında görünce hemen eleştiriyorlar.:işsiz:

oyuncakların ve renklerin cinsiyeti olmamalı:duduk:

hani bi oyuncaklı yumurta markası var kızlara pembe erkeklere mavi ambalajlı çıkarttı son ürününü, mesela siz oğlunuza pembe renklisini alsanız ne olacak illa mavi mi alınacak:ukala:

ben şahsen oğluma her renkten kıyafet ve oyuncak alıyorum, hatta eşim ilk zamanlar kırmızı giydirme bu çocuğa diyordu ben de hep kırmızı şeyler beğeniyordum en sonunda eşim de alıştı, bu noktadan sonra elalem ne derse desin :)

yaşasın istediğimiz gibi çocuk büyütmek:anne::anne:

Evcilik oynamayı hiç beceremezdim daha cok;
Taso,misket,çivi,bide şu sakiz dan çıkan sporcu kartları bayılırdim yaa!
Ama su an anneyiM ve büyük kızım kız oyunları diye ayristirilan oyunları severken küçüğüm arabaları uçakları sever benim gibi

Escinsellik ya da transeksuellik Allah vergisi olan birsey. Yani ailesi maco ve geleneksel olan cocuklar bile 4-5 yaslarindan itibaren kendilerinde bir farklilik hissediyor. O yuzden anne babanin ev isi yaptirmasi ya da pembe tisort almasi cocugu gay mi yapacak?
Cocuk eger evde babasinin da ev isi yaptigini gorurse oyun olarak kendi de getir gotur pisir tasir yaparsa disarida olanlar ona garip gelecektir hatta.
Kendi kendine hayatta kalabilmek ne buyuk bi nimet. İki yumurta kiramayan iki corabini eslestiremeyen erkekler yine kadinlara yuk.
Ben hatta seye cok ozeniyorum, turistlerde goruyorum bazen, uzun sari sacli oglanlar hatta bi iki tanesinde minicik kupe de var o kadar cool gorunuyordu ki :)
İngilizcede sex ve gender ayrimi var. Sex dogustan gelen gender ise toplum normlarinin sekillendirdigi cinsiyet. Yani pembe kiz mavi erkegi bize toplum dayatiyor.

Ayy benim oğlumunda en sevdiği şey tencerede oyuncaklarını karıştırmak kaşıkla bide benim yaptıgım gibi baharat falan atıyo gibi yapıyo.. çamaşırları makinaya atıyo makina çalışıncada izliyo.. bulaşık makinasınıda artık o çalıştırıyo ve hep çalştırmak için bekliyo beni bulaşıkları dizeyim diye.. valla babamda diyo çocugu şimdiden layt erkekk yaptığınız diye odun gibi olacağına layt olsun diyorum..

Başlık ironi içerir.
Ciddi değilim.

Ama kiskaniyirum artık kız annelerini. Cunku düşecek pipi yok, hayat size güzel.

Oğlumun son 1 aydır en sevdiği oyuncak hani şu pembe mutfak esyaları oluyor ya, tenceresi, fincanı falan. İşte o.

Ve kocaman kocaman gözlerini açıp bana nasıl oğlumu kız oyuncağı ile oynattigimi sordular.

Çokta keyif alıyoruz.

Bitti mi? Tabiki Hayır.

Eki Görüntüle 2091755

süpersinnn

Eeee benim babam pembe gömlek giyiyor çok sevdiğim yakın bir arkadaşım da aşçı resmen çocuk bir kol böreği yapar parmaklarınızı yersiniz :KK70: erkek arkadaşım da kaldıkları yerde bir temizlik yapardı ki ortalık bal dök yala olurdu (gördüğümden değil saatlerce bana dönmezdi oradan biliyorum :KK70: ) cinsiyetle bunun alakası yok :KK66:
Ben de aikido yaptım iki sene herkes bana voleybola yönelmemi söyledi daha kız sporu diye ama yapmadım yine olsa yine yaparım.
Nike Women in Rusya (What our girls are made of), Türkiye (Bizi böyle bilin) reklamı var izlemenizi öneririm

Bende oglan anasiyim..
Benimde oglum buyuk pelus bebeklerle oynamayi sevior hemen nonos olacak anlamina mi gelior bu sacma.. Baskalarinin el alem dusunceleri zerre umrumda degil valla..

benim oglumun en sevdigi oyincak elektrikli supurge. elinden dusurmez oyincagini aldim yinede gercegiyle oynuyor.kisik modla acarim evleri halilarin altlarina kadar supurur. bence bebegin rengide. erkek diye masmavi mi olmali her yer . ben oglumun odasini mor yaptim.bebeklerimizi kucuk yasta etiketlememeliyiz. sen erkeksin yap et . aman sen kizsin dur yapma ayip. bozuk nesiller yetistirmemeliyiz.

Bunu paylaşan oldu mu bilmiyorum ama bu akıllı bıdık herşeyin nasıl da farkında. Pazarlama stratejileri ile tüm dünyada kadın ve erkeğe nasıl da rol dayatması yapılıyor...

Oyuncaklarin renklerin cinsiyeti oldugunu dusunmuyorum sahsen ben
Ogullarima mutfak esyasi, kuafor oyuncagi, supurge vileda seti, tornavida seti hepsini ben aldim makyaj yaparken azicik oynamalarina izin veriyorum
Madem bunlar cinsiyetci seyler neden
Ascilari, kuaforlerin, make up artistlerin, hastanelerde calisan temizlik personelinin cogunlugu erkek?
Cok sacma bir zihniyet
Bir kadin egitilirse bir toplum egitilir yilmak yok :)

Eline tabanca verip önüne meyve götürüp yaparsın oğlum diyen anneler ,oğulları büyüyünce kadın cinayetlerinden sonraki röportajlarda"biz kime ne yaptık "diyorlar .Boşver in Barbar bir insan olacağına naif kadir kıymet bilen yardımsever bir insan olsun oyuncaklarlà cinsel algısı değişen birini hiç görmedim . Bende hep erkek oyuncaklariyla oynar misim ama şuanda çok feminem biriyim mesela birsey olmamis

Başlık ironi içerir.
Ciddi değilim.

Çokta keyif alıyoruz.

Bitti mi? Tabiki Hayır.

Eki Görüntüle 2091755

Zira bırakın çevrenizi, sokaktaki insanlar tarafından bile hunharca eleştirilirsiniz.

Sen onlara uyma bırak onlar
Başlık ironi içerir.
Ciddi değilim.

Çokta keyif alıyoruz.

Bitti mi? Tabiki Hayır.

Eki Görüntüle 2091755

Ne yazık ki markalar da aynı. Kız kıyafetleri kalpli çiçekli, erkek kıyafetleri aslanlı, timsahlı. Kızlara her renk serbest. Erkeklere üç beş renk. Kız çocuk reyonları kıyafet taşıyor. Erkek çocukların reyonu bile yok neredeyse küçücük bir köşeye sıkıştırılıyor. Daha bebekken sanal çizgilerle rolleri ayrılıyor yavrularımızın. Ben hiç sallamıyorum valla. Her şeyi rengarenk. Hatta dedesi de alıştı pembe bir eşofman takımı almış ünlü bir markadan ama üzerind e prenses yazıyor. Adamcağız yazıyı fark etmemiş oraya bir arma dikmem gerekti bildirebilmem için

X