Sadece erkek anneleri lütfen!

Bahsettiğiniz sadece erkek annelerinin sorunu değil .Benim kızım 3.5 yaşında arabaları çok seviyor .İç çamaşırlarına kadar araba figürlü olmasını istiyor . Ben neler duyuyorum. Çok sakıncalıymış ileride sorun olurmuş . Ne olacaksa arabalı don giyince

Bahsettiğiniz sadece erkek annelerinin sorunu değil .Benim kızım 3.5 yaşında arabaları çok seviyor .İç çamaşırlarına kadar araba figürlü olmasını istiyor . Ben neler duyuyorum. Çok sakıncalıymış ileride sorun olurmuş . Ne olacaksa arabalı don giyince
Hızlı ve çapkın :KK70:
Geçen parkta gördüm,eşofmanlı, spiderman şapkalı bir kız çocuğu ama nasıl hareketli. İki dakika yerinde durmuyor.
Annesine böyle giydiriyorsun erkek gibi ondan böyle dediler :)
Gittim özellikle çok tatlı göründüğünü falan söyledim kadına. He zaten hiç takmamıştı :KK70:

Hızlı ve çapkın :KK70:
Geçen parkta gördüm,eşofmanlı, spiderman şapkalı bir kız çocuğu ama nasıl hareketli. İki dakika yerinde durmuyor.
Annesine böyle giydiriyorsun erkek gibi ondan böyle dediler :)
Gittim özellikle çok tatlı göründüğünü falan söyledim kadına. He zaten hiç takmamıştı :KK70:
Valla ben de hiç takmıyorum. Cevap bile vermiyorum. He bir de ben çalıştığım için böyleymiş dikkat çekmek için. Maşallah bu kendini bilmezler uzman pedagog olmuşlar :KK53:

İnsanoğlunun cinsiyetleştirdiği kavramlar ve onun üzerine yargılar :KK76:
Bide insan mükkemmmel dimiyorla mı:kızgın:

Konunu görmek cok mutlu etti beni.
Bende böyle olcam bende böyle yapıcam.
Herkes her boka karışmayı cok sever. Çünkü herkes her boku çok biliyor.
Yürüdüğün bu yolda tam teşekkülü ardandayım arkadaşım:KK53:
Yaşasın çatlak annegiller :cool:

Benim oğlum da süpürge ve viledayı çok seviyor gördüğü zaman temizlik yapmak ne mümkün ona da oyuncaklarını aldık ben yaparken o da kendininkileri alıp geliyor görenler çocuğa bunları niye aldın diyor hiç umursamıyorum (erkek ya eline süpürge değmemeli kendi işini ilerde hep başkasından beklemeli)

Çok güzel yazmışsınız. benimde 3 yaşında oğlum var. mutfak eşyaları oyuncakları var birsürü ve cirtcirtli meyveleri çok seviyo kesme tahtasına koyup bıçakla kesiyor bize getiriyor yiyelim diye. ev işlerine yardım etmeyi çok seviyo.
bencede bunlar cinsiyetli davranışlar değil. babasından da görüyo sonuçta ev işi sofra hazırlama. ne olmuş yani. ilerde eşlerine yardım ederler ne güzel.
bu arada silah türü oyuncaklara karşıyız. haftalarca Robot istedi ve nerdeyse butun robotların eline silahlar koymuşlar. çok zor bulduk silahsız robot:eek:

Başlık ironi içerir.
Ciddi değilim.

Ama kiskaniyirum artık kız annelerini. Cunku düşecek pipi yok, hayat size güzel.

2 oğlan annesiyim. 3 yaş ve 6 ay

Oğlumun son 1 aydır en sevdiği oyuncak hani şu pembe mutfak esyaları oluyor ya, tenceresi, fincanı falan. İşte o.

Ama bir oyuncak nasıl bela olur bu kadar insana.
Çocuk seviyor diye saf saf gittiğimiz yere de götürdüm oyuncağı.
Ve kocaman kocaman gözlerini açıp bana nasıl oğlumu kız oyuncağı ile oynattigimi sordular.
Özenir sonra, fitratını Bozuyorsun dediler.

iki çocukla yetebilmemin bir yolu da ev islerini oyuna çevirip birlikte yapmak.
Bulaşık/çamaşır makinesi boşaltma, çamaşır asma vs oğlum eşlik eder.
Çokta keyif alıyoruz.
Ama ama nasıl yani? Erkek çocuğuna ne gerek?
Mazallah ya pipisi duserse??

Bitti mi? Tabiki Hayır.
Küçük için kullandığım sling var, rengi Lila.

Eki Görüntüle 2091755

Şöyle bir şey. Yani bence annenin aksesuarı. Rengini de anne bilir
Ama siz siz olun sakin oglunuzu Lila bir kumaşla sarmalamayin :))
Zira bırakın çevrenizi, sokaktaki insanlar tarafından bile hunharca eleştirilirsiniz.

Şimdi ben bu cocukları ne yapayım?
Ellerine araba, uçak, tabanca verip
Meyvelerini soyup dilimleyip ağızlarına koyup,
Baştan aşağı mavi giydirsem,
Hafta bir kaç gün de kurtar vadisi izletsem, kurtarır mıyız pipileri?
Canım benim iki oğlum var . Ve hatta bir de manevi oğlum var . Şimdi büyüğü saymazsak biri şu an 6 diğeri 16 yaşında. Ufaklık geçenlerde abisine erkekler saç uzatırmı diye sordu .EE o da malum ergen . Verdiği cevabı aynen yazıyorum sana "Evet kardeşim , erkekler saç uzatır , toka takar , küpe takar sadece oje sürmez ve makyaj yapmaz " .
Ve aynen senin gibi büyüttüm .Şunu da söyleyeyim .Evde bulaşık makinesini dizmek ve boşaltmak 16 yaşında ki oğlumun görevi. Sen annesin . eğer davranışlarında yanlış bir eğilim hissedersen zaten çözüm yoluna gidersin . Takma kafana milleti :)

Hmm erkek çocuğuna oyuncak olarak tabanca verin silahlarla haşır neşir olsun büyürse karısını onunla tehdit edecek şimdiden alışsın. Erkek çocuğu bu bırakın dövsün diğer çocukları kendini korumayı öğrensin vur oğlum anneye büyürse karısını annesini dövecek şimdiden alışsın. Erkek çocuk arabayla oynasın kız çocuk arabayla oynamaz çünkü büyüyünce araba kullanmak erkeklerin işi. Bide kadın sürücüleri kıskansın da trafikte sıkıştırsın.
Lütfen yapmayalım bunları çocuklarımızı düzgün yetiştirelim. Böyle düşünceler yüzünden belki de bugün kadınlarımız sindirilmiş. Çocuğun kızı erkeği olmaz bende oğluma ablasının kıyafetlerini giydiriyorum ara sıra ve ablasının oyuncakları yla oynuyor. Ablasına vurmayı değil sarılmayı sevmeyi öğreniyo.

Başlık ironi içerir.
Ciddi değilim.

Ama kiskaniyirum artık kız annelerini. Cunku düşecek pipi yok, hayat size güzel.

Oğlumun son 1 aydır en sevdiği oyuncak hani şu pembe mutfak esyaları oluyor ya, tenceresi, fincanı falan. İşte o.

Ve kocaman kocaman gözlerini açıp bana nasıl oğlumu kız oyuncağı ile oynattigimi sordular.

Çokta keyif alıyoruz.

Bitti mi? Tabiki Hayır.

Eki Görüntüle 2091755

Zira bırakın çevrenizi, sokaktaki insanlar tarafından bile hunharca eleştirilirsiniz.

Çok güzel yazmışsın. Burada yazdıklarını, çocuklarını ve seni eleştirenlere bire bir söyleseydin keşke, ya da bundan sonra söyle canım

27 aylık oğlum. beraber bulaşık makinesini boşaltırız yani o verir ben yerleştiririm. yatağı beraber hazırlarız. erkek çocuklarının da bunları bilmesi lazım. yarın obür gün yanlız kaldıklarında kendilerine yetebilsin. abim hicbir iş yapmamış. ilk yanlızlığında evin hali berbattı babam gidip düzenledi. ben oğluma öğreticem. yatağını kaldırmayı çırpmayı süpürge tutmayı. erkektir pipisi var yapmasın zihniyeti yüzünden zaten oluyor çoğu şey

merhaba canim. oncelikle o zihniyetsiz insanlara bayaga bir egitim lazim. e benimde oglun var 1.5 yasinda ellerinizden oper .birsuru oyuncagi var hemde pembesinden yesiline yavruagzina her ne renk ararsaniz. ama benimki napiyor onlarla oynamak yerine mutfaga gelip benim tencere tava ne varsa bana zorla indirterek kepceyi kasigida alip oynuyir.e napayim .cocuk bu.bisey olmaz canim pipisi duserse ilk o zihniyetsizlere yedir

Benim oğlanlarımın barbileri var.. hatta pembe oyuncak bebek arabaları . .
Erkek diye illede arabayla mi oynaması lazımmış .Çok karşıyım bu zihniyete . Ne ile oynamak isterse neye heves ederse onunla oynasin...
Kimseyide takmıyorum ....

Bitmeyen cinsiyetçilik.. :KK14:
Renklerin cinsiyeti olmaz. Benim de bir oğlum var 9 aylık, diş kaşıyıcısının rengi pembe bir fil. Bön bön bakanlar oluyor. :skandal:
Ama kime ne?
Pembe, nar çiçeği, kırmızı, mor.. Hepsi harika renkler. Ne diye bebeğimi mavi-yeşil ikilemine hapsedeyim? Oğlum olacağını öğrendiğimde herşeyi mavi alan, mavi oda döşeyen annelerden de olmadım çok şükür.
Oyuncak konusu da gereksiz abartılmış. Benim küçük kuzenim 6 ablayla aynı evde büyüdüğü için, etek giyer oje sürer eğlenirdi. Ee noldu şimdi? Çocuk onlar ya, melek.. Bu kadar kasmaya ne gerek var.
Siz çocuklarınızın keyfine rahatına mutluluğuna odaklanın, gerisi çöppp :lülülü:

Başlık ironi içerir.
Ciddi değilim.

Çokta keyif alıyoruz.

Bitti mi? Tabiki Hayır.

Eki Görüntüle 2091755

Sen eminim çok güzel bir annesin aynı iyi terbiyeli bir insan olduğun gibi, benim buradan gördüğüm de budur. 1800 lü yıllardan sonra pembe kadın dengi oluyor, erkek şu renktir kadın bu renktir diye bir şey yok. Kadın ve ya erkeklerin cinsiyeti de öyle ev işi yapmakla, pembe mavi giymekle değişmez. Sinir bozûcu tiplerle dolu ortalık

Başlık ironi içerir.
Ciddi değilim.

Çokta keyif alıyoruz.

Bitti mi? Tabiki Hayır.

Eki Görüntüle 2091755

En sevdiği renk pembe olan bir erkek çocuk annesiyım.
Biz de evde tencereli ocaklı sebzeli meyveli takılıyoruz.
Sorun yok, neyi seviyorsa o.

Siz aldirmayin etrafa bildiginiz gibi devam edin. Oglumun mutfak seti var, kucuk oyuncak elektrik supurgesi var, ben evi supururken o da pesimden supurur, ben yerleri silerken o da siler, bebekleri de var arabalari da var. Hic oyuncak silah almadim, almayi da dusunmuyorum.

X