Sadece erkek anneleri lütfen!

bence yaşlarına göre gayet normal. benim oğlumda tencere tava hastasıydı. bir avm ye gidince bu tür mağazaların önünde ağlardı :KK70:
çaydanlık istiyormuş, tava istiyormuş. insanlar hayretle bize bakardı. her gün evdeki tencereleri kanepenin üzerine iştimaya dizerdi. hele düdüklü tenceremiz çok özeldi. biri eksik olsun makineden çıkarttırıp yıkatırdı bana :KK70:
hatta birgün markette oyuncak alıp verdim eline yok anam durmuyor. zehir zıkkım etti bana. küçük tava bulduk verdim eline oyuncağı attı sakinleşti. :KK70:
şu an 4 yaşında bıraktı onları.

Benim oğlandan bir tane daha varmış :halay::halay:
Bizde de durum aynı.Pedegoji eğitimimde var ama bende çaresizim bu konuda.
Ne yapsamda vazgeçmiyor ağlıyor mutsuz oluyor...
Dedim ulen coffeex senin ana olarak görevin bu bebeye mutlu çocukluk sağlamak.ne dert ediyon:anne:
Bütün tencere tava yerde oyuncak."mammaaa" diye diye boş tencereyi karıştırıp duruyor sonrada bana ikram ediyor "haaammm" diye:deli:

Iyi bir mutfak şefi olacak belki, belki vedat milor çıkacak içinden oğluşumun...

Ama araba bisiklet falan onlarlada oynuyor.Babasıyla top oynamaya bayılıyor.:nazar:

Benim oğlandan bir tane daha varmış :halay::halay:
Bizde de durum aynı.Pedegoji eğitimimde var ama bende çaresizim bu konuda.
Ne yapsamda vazgeçmiyor ağlıyor mutsuz oluyor...
Dedim ulen coffeex senin ana olarak görevin bu bebeye mutlu çocukluk sağlamak.ne dert ediyon:anne:
Bütün tencere tava yerde oyuncak."mammaaa" diye diye boş tencereyi karıştırıp duruyor sonrada bana ikram ediyor "haaammm" diye:deli:

Iyi bir mutfak şefi olacak belki, belki vedat milor çıkacak içinden oğluşumun...

Ama araba bisiklet falan onlarlada oynuyor.Babasıyla top oynamaya bayılıyor.:nazar:

maşallah kuzuya. geçiyor ama ilerledikçe yaşları. şimdi anaokuluna gidiyor benim minnoşum ders yapıyoruz :KK70: darısı da size inş. ama şimdi bırak oynasın tadını çıkarsın

İşte sırf bu bilinçsiz insanların yetiştirdiği çocuklar yüzünden 9 yaşındaki oğlum bile cinsiyet ayrımcılığı yapmaya başladı. Bu sene 4. sınıfta ve taşındığımız için okulu, öğretmeni ve arkadaşları değişti. Dün akşam sınıfındaki arkadaşlarından filan konuştuk biraz yatmadan önce, bana anne kızlarda oyun oynuyor onlarla da oynuyoruz 2-3 erkek 2-3 kız saklambaç oynuyoruz dedi ne güzel dedim. Ardından ama 2-3 kızın arasında tek erkek ben olsam oynamam tabii diye ekledi, "neden oğlum" dedim sınıftaki erkekler benimle dalga geçer sen kız mısın? kızlarla oynuyorsun diye demezmi. Ne alakası var oğlum nasıl erkeklerle arkadaş olup oyun oynuyorsan kızlarla da aynı şekilde arkadaş olup oyun oynaman çok normal sen sakın böyle düşünme, hem ben de senin yaşlarındayken sınıftaki bütün arkadaşlarımla oynardım ister kız-erkek karışık olsun ister sadece erkekler oynuyor olsun sevdiğim bir oyunsa ve oynamak istiyorsam hiç düşünmeden gidip oynuyordum ve kimse de bana sen erkek misin, neden gidip erkeklerle oynuyorsun demiyordu" dedim, galiba haklısın anne oynayabilirim arkadaş arkadaştır cinsiyetin ne önemi var ki dimi sen de bana tam olarak bunu anlatmak istedin dedi. Evet oğlum dedim. Çocuklar çok zekiler acaba anlar mı diye düşünürken tam olarak anlatmak istediğimi anlamış yavrum.

X