Saç Uzatma Yöntemleri Saçları uzamayanlar buraya

arkadaşım bende aynı dertten müzdariptim sana kesin yüzde yüzde tutacak bi yöntem vericem ilk önce bir adet kuru maya alıyorsun ve bunu hergün bir barfak süte karıştırıp içiyorsun inan benim saçlarım belime yaklaştı yanlız bıkmadan yapman lazım kesin çözüm umarım faydalı olabilirim sana

yazılanlar benide ikna etti doğrusu. bende bugun başlayacağım.denemek istiyorum

kızlar yazılanları çoğunu okudum ama banada hak verirsinizki hepsini okumam mümkün değil...anladıklarımı teyit ettirmek istedim aklımda bulunsun belki bende başlarım...! tatlı kaşığı toz mayayı 1 su bardağı ılık sütle karıştırıp her gün içiyoruz...Bu saçlarımızın çabuk uzamasını ve kendini toplamasını sağlıyor... Kesin sonuç alan birileri var mı yada resim ekleyebilen bizede moral olurdu o şevkle başlardık...?

Kızlar bende boş bir bir parfüm şişesi içine badem yağı ve çam terebentin ekleyip bir miktarda su ile karıştırdım. Öncelikle saç diplerime, sonrasında uçlara sıkarak yedirdim.
3 saat beklettip, yıkadım. Kurutma makinesi kullanmadan, kendi halinde kurumasını bekledim... Ve sonuç saçlarım kendine gelmeye başladı. Parlak görünüyor.

Haftada bir yapıcam bu uygulamayı tavsiye ederim. Tercihen Zeytinyağı da ekleyedebilirsiniz. Hatta normal su yerine havuç suyu olabilir. Daha önce böyle bir maske de denemiştim.

Birde badem yağı içine 2 diş sarımsak rendeledim ve bir kapta bekletiyorum. Bir kaç gün sonra saç diplerime o şekilde uygulamayı düşünüyorum. Umarım saçlarım eski güzelliğine kavuşur.:21:

valla bıkmadan usanmadan en başından itibaren hepsini okudum ve bugün 3.günüm.umarım faydasını görürüm...hedefim kurban bayramı...inş o zamana kadar istediğm yere gelirim...hadi hayırlısı...bu arada şimdilik tabikide saçda uzama yok ama saçımın yumuşacık olduğunu hissediyorum.ciltteyse bişi farketmedim daha...

bugün 5. günüm birazdan içicem mayalı sütümü ve ayriyettende kafamda turp kürü var bunu ilk defa deniyorum yorumları falan okudum ikna oldum ve yaptım bakalım neler olucak merakla bekliyorum ...mayayı 5.defa yapıcam hergün düzenli içiyorum bakalım...inş.uzar...

Biotin bende çok işe yaramıştı gerçekten hızlı uzamıştı saçlarım... Solgar Biotin 5000 mcg olanı kullanmıştım tavsiye ederim...:KK9:

benim bugün 7. günüm yani 7. denemem olacak hiç aksatmadan içiyorum...bugün paket mayalardan son paketim kaldı onu içicem birazdanda pak maya almaya gidicem o daha iyiymiş diye okudum tadından dolayı bakalım öylemiymiş deneyip görücem.hem zaten tekli paketleri yetiştirmek biraz zor her güne 1 paket e zaten bi1 pakettede 3 tane var 3 günde bitiyo zor oluyo öyle...neyse saçımdaki etkilerine gelince açıkçası tam olarak bilmiyorum hangisi etki ediyo ama ben sinemaki,turp ve mayayı uyguluyorum ve aldığım sonuç saçlarım yumuşacık ipek gibi ,dökülmesiyse daha tam olarak istediğim seviyede değil dökülme var ama eskisi gibi değil sadece banyoda dökülüyo diğer türlü dökülme çoook az var ,eskiden olsa saçımı her ellediğimde gelirdi şimdiyse sayılı...
şimdi diceksinizki en önemlisini söyle yani uzamayı ewet 1.haftamı sinemaki ve sarımsaklı zeytinyağıyle geçirdim 2.haftamıysa sinemaki,turp kürüve mayayla geçirdim aldığım sonuç 2 haftada 2 cm veeeee çoooook mutlu oldum ya harikaaaa...ben tam gaz böyle devam edicem ....kendime ilk etapta kurban bayramına kadar süre verdim 10 cm. falan bekliyorum sonrada yılbaşıya kadar da istediğim uzunluğa gelincede bakımlarımın hepsini bi kenara bırakıp saçlarımı dinlendiricem....inş istediğim gibi gider herşey...

selam benim bugün 10. günüm ...hergün içmeye çalışıyorum ama malesefki bir tek dün içemedim oda süt yoktu ya maya var süt yok e bende sütün tadına alışığım başka şeylede içemem o yüzden bi tek dünü boş geçirdim napim ....saçlarıma gelnce harikaaaaaa parlak,dolgun veeeee uzayan saçlar çok mutluyum....cildime gelince pek bişi göremiyorum yani öle denldiği gibi fondoten sürmüşüm gibi değilim ama tırnaklarımı ben daha önce hiç bu kadar güzel ve sağlıklı bi şekilde uzadıklarını görmemiştim genelde uzamaya başlayınca kırılırlardı maşallah şimdilik çok iyi gidiyor ...neyse ben aynen devam ediyorum....

Kızlar öncelikle bu yöntem için çok teşekkür ediyorum ama annem maya kilo aldırır kürü bırak dedi gerçekten böyle birşey var mı ?cevaplayacak arkadaşlara şimdiden çok teşekkürler En Büyük KK

Kızlar öncelikle bu yöntem için çok teşekkür ediyorum ama annem maya kilo aldırır kürü bırak dedi gerçekten böyle birşey var mı ?cevaplayacak arkadaşlara şimdiden çok teşekkürler En Büyük KK

cnm ben 11 gündür içiyorum mayayı ama henüz kilo artışı yaşamadım ama hani olsada iyi olurdu ama malesefki olmadı...

benim 12. günüm olucak içicem birazdan az öncede sinemakimin 4.sü yaptım saçlarım yumuşacık ya ellerimi alamıyorum saçımdan...aynen devammmmmmm....

bakıyorumda çoğunlukla benn yazıyorum buraya okuyanlara söylm kesinlikle deneyi kızlar çok işe yarıyo zaten sırf saça değil bu maya herşeye çok iyi geliyor bende söylemesi....deenedimde söylüyorum yani...

doktorumun dediği kadarıyla saçın uzamasına dışarıdan müdahale edebilmemiz imkansız. sadece yediklerimizle -bol protein- bu süreci hızlandırabiliriz.
son zamanlarda biotin ile saçlarını uzatabileceğine inanan arkadaşlar için biraz hayal kırıklığı olacak ama biotin saçlarınızı uzatmaz sadece daha parlak çıkmalarını sağlar :)
bol bol et yiyin yani! ..

Son düzenleme:
kesinlikle tavsiye ederim cnm çooook iyi sonuçlar alıcaksın alacağız ama biraz sabır ederek azmin sonu zaferdir.............

inşallah ben de çok inanıyorum. daha 4. günüm bugün ama olsun :)

Bu arada yaş maya içmenin bi yan etkisi var mı diye google da ingilizce arattım, anlaşılan gaz ve bağırsak çaliştirma etkisinden başka bi yan etkisi yok. araştırma yaparken mayayla saç uzatma kürü diye bir blogda yazı gördüm onlar da bizim gibi bikaç kişi birden yapmışlar. ama onlar yaş maya kullanıp 25gr-33gr arası yaş mayayı kaynar suya atıp önce mayayı oldürüyolarmış. (gaz ve bağırsak sorunu yaşamamak için) ondan sonra müslilerin içine meyve sularının içine nasıl kolay tüketilicekse öyle içiyolarmış(bir çay kaşığı neree 25 gram nereee içmesi daha zor olsa gerek xD). onlar 1 ay sonra toplu sonuç almişar 1 ayın sonunda ortalama 2.5cm saç uzaması görülmüş. tırnakaları daha güçlenmiş ve yolunmalar azalmış. yağlı ciltlerde de ciltteki sivilceler ve cilt sorunları azalmış. bir kaç kişiden de açlık hissini ve en önemlisi şeker krizini bastırdığı seklinde sonuçlar alinmiş.

ben de iki gündür sıcak süte koyuyordum daha kolay erisin diye daha az gazı ben de farketmiştim ama uyduruyor da olabilirim 4. gün daha çok başındayım xDD aslında gün içinde de şeker krizinin oldğu döneme denk getirebilirsek bi taşla iki kuş hatta daha da fazlasını vurabiliriz :KK70:

X