Saç Rengi ve Saç Boyama SAÇINI KIZILA BOYAYANLARIN Paylaşım Alanı

Merhabalar ;
Yaklaşık bi yıldır saçımı kızıla boyatıyorum. Koleston Aşk Alevi ve Kızıl büyü boyattım genelde. 6 hafta önce saçımı oryelle açtırdım kuaförde. Açık kahve olsun istemiştim. Sonuç berbattı. Yeni çıkan saçlarım açıcıyla fazla açılmıştı dipleri çiğ sarı, devamında turuncu cok kotü bi renk çıkmıştı ortaya. Açtıktan sonra üzerine sanırım kahverengi boyada tam da söylememişti, yine kızılımsı turuncu bişey çıktı ortaya. Bir ay sonra gel bi kez daha açalım bu sefer düzgün olcak falan filan istediğimiz rengi elde edicez dedi. Ama gitmedim o kuaföre ve gitmeyi de düşünmüyorum.
Orjinal saç rengim siyah, iki cm filan dipte siyah devaminda dört beş cm sarı devamı da alacalı turuncu kırmızı ve yıpranmış bi halde saçlarım.Artık kızıllıklardan kurtulmak istiyorum. Saçımı tekrar açmadan , 1 tüp palette kumral ile yarım tüp palette küllü kumralı karıştırıp boyasam, ilk uçlarını sonra diplerini. Acaba ton farkını giderir mi ve nasıl bi renk ortaya çıkar. Yardımlarınızı bekliyorum . Simdiden teşekkür ederim.
Image Upload ! bu da saçımın fazla aydınlık olmayan bi ortamdaki rengi

Merhabalar ;
Yaklaşık bi yıldır saçımı kızıla boyatıyorum. Koleston Aşk Alevi ve Kızıl büyü boyattım genelde. 6 hafta önce saçımı oryelle açtırdım kuaförde. Açık kahve olsun istemiştim. Sonuç berbattı. Yeni çıkan saçlarım açıcıyla fazla açılmıştı dipleri çiğ sarı, devamında turuncu cok kotü bi renk çıkmıştı ortaya. Açtıktan sonra üzerine sanırım kahverengi boyada tam da söylememişti, yine kızılımsı turuncu bişey çıktı ortaya. Bir ay sonra gel bi kez daha açalım bu sefer düzgün olcak falan filan istediğimiz rengi elde edicez dedi. Ama gitmedim o kuaföre ve gitmeyi de düşünmüyorum.
Orjinal saç rengim siyah, iki cm filan dipte siyah devaminda dört beş cm sarı devamı da alacalı turuncu kırmızı ve yıpranmış bi halde saçlarım.Artık kızıllıklardan kurtulmak istiyorum. Saçımı tekrar açmadan , 1 tüp palette kumral ile yarım tüp palette küllü kumralı karıştırıp boyasam, ilk uçlarını sonra diplerini. Acaba ton farkını giderir mi ve nasıl bi renk ortaya çıkar. Yardımlarınızı bekliyorum . Simdiden teşekkür ederim.
Image Upload ! bu da saçımın fazla aydınlık olmayan bi ortamdaki rengi

Merhaba,
Saclarin cok uzun o yüzden iki kutu boya kullanmalisin. Iki kutu 4.0 numara kahvenin icine bir parmak bogumu kadar mix ton mavi boya katip uygula. Bir kac sefer böyle yaparsan kizilliklardan kurtulabilirsin.
Üzgünüm ama kumrallar sacindaki kizilliklari kapatmaz. Su anki sac rengini ancak koyu renklerle kapatabilirsin.

Merhaba,
Saclarin cok uzun o yüzden iki kutu boya kullanmalisin. Iki kutu 4.0 numara kahvenin icine bir parmak bogumu kadar mix ton mavi boya katip uygula. Bir kac sefer böyle yaparsan kizilliklardan kurtulabilirsin.
Üzgünüm ama kumrallar sacindaki kizilliklari kapatmaz. Su anki sac rengini ancak koyu renklerle kapatabilirsin.

Benimle ilgilenip cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.İzninizle birkaç soru daha sormak istiyorum. Mix ton mavi boya dediğiniz nedir ? Nereden tedarik edebilirim acaba?
Saçımdaki ton farkını kapatmak için önce uçlarını mı boyamalıyım? (dipleri siyah doğal, devamı sarımtrak ,devamı kızıl :))

Benimle ilgilenip cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.İzninizle birkaç soru daha sormak istiyorum. Mix ton mavi boya dediğiniz nedir ? Nereden tedarik edebilirim acaba?
Saçımdaki ton farkını kapatmak için önce uçlarını mı boyamalıyım? (dipleri siyah doğal, devamı sarımtrak ,devamı kızıl :))

Rica ederim... :KK61:
Tüp boya markalarinda bulunan mavi, yesil, kirmizi gibi mix renkler. Sac boyasi karisimlarinin icine katilarak rengi yogunlastirmak veya azaltmak icin kullanilir.
Benim bildigim tüp boya markalari; igora, loreal majirel, koleston perfect, exicolor, nevacolor, selective. Parfümerilerde ve kozmetik marketlerde bulabilirsin.
4.0 kahve zaten siyahi degistirmeyecegi icin diplerde pek fark yapmayacaktir, o yüzden farketmez.

Bunlar mix tonlarin katalogtaki resimler:

0.11YOGUNMAVI.jpg

Rica ederim... :KK61:
Tüp boya markalarinda bulunan mavi, yesil, kirmizi gibi mix renkler. Sac boyasi karisimlarinin icine katilarak rengi yogunlastirmak veya azaltmak icin kullanilir.
Benim bildigim tüp boya markalari; igora, loreal majirel, koleston perfect, exicolor, nevacolor, selective. Parfümerilerde ve kozmetik marketlerde bulabilirsin.
4.0 kahve zaten siyahi degistirmeyecegi icin diplerde pek fark yapmayacaktir, o yüzden farketmez.

Bunlar mix tonlarin katalogtaki resimler:

0.11YOGUNMAVI.jpg

Gerçekten çok teşekkür ederim.:)
Saçımın çok koyu olmasını istemiyorum o yüzden yarın palette yoğun renk açıcıyla evde açıcam. Yarım saat bekleticem max.
Saçı açınca hangi renk çıkacagını da tam bilemediğimden, açtıktan sonra boya rengine karar vermeyi düşünüyorum.
Açınca da resmi paylaşırım inşallah.
İyi akşamlar :)

Gerçekten çok teşekkür ederim.:)
Saçımın çok koyu olmasını istemiyorum o yüzden yarın palette yoğun renk açıcıyla evde açıcam. Yarım saat bekleticem max.
Saçı açınca hangi renk çıkacagını da tam bilemediğimden, açtıktan sonra boya rengine karar vermeyi düşünüyorum.
Açınca da resmi paylaşırım inşallah.
İyi akşamlar :)

O zaman actiktan sonra saclarinin resmini paylas ona göre bir renk belirleyelim. Ben direk suanki rengin üzerine boyayacaksin sandim o yüzden koyu bir renk tavsiye ettim.
Bir de yarim saat bekletme, acmaz. Kutunun üzerindeki talimata göre beklet, orada ne renk sacta ne kadar bekletecegin yaziyor.
Actiktan sonra paylas burada ona göre bir kumral tonu belirleyelim sana.
Iyi sanslar... :KK34:

O zaman actiktan sonra saclarinin resmini paylas ona göre bir renk belirleyelim. Ben direk suanki rengin üzerine boyayacaksin sandim o yüzden koyu bir renk tavsiye ettim.
Bir de yarim saat bekletme, acmaz. Kutunun üzerindeki talimata göre beklet, orada ne renk sacta ne kadar bekletecegin yaziyor.

İyi gunler, bugun koleston yogun renk aciciyla kardesimle sacimi actik. Turuncu oldu. Resmini eve gidince paylasicam. Ne renk yapabilirim uzerine kumral tonlarinda ?

Açılmış hali resimdeki gibi saçımın. Her tarafında aynı tonu tutturamadık ama fena da olmadı. Saçım hiç yıpranmadı. Şimdi renk önerilerinizi heyecanla bekliyorum. :). Çok koyu bi tona boyamadığım sürece altından kızıl yansımalar olacagının farkındayım. Boyadıktan sonra kızıla değil de kumral kahve tonlarına yakın olabilecek ne renge boyayabilirim acaba?
Teşekkür ederim yardımlarınız için.

slm, ben akos un gelincik kırmızısıyla boyuyudum yıllardır kuaföre para vermezdim ama kırmızı ve kızıl çok yorucu renkler kızlar emek harcarım bakarım derseniz kaliteli bir renkk

Açılmış hali resimdeki gibi saçımın. Her tarafında aynı tonu tutturamadık ama fena da olmadı. Saçım hiç yıpranmadı. Şimdi renk önerilerinizi heyecanla bekliyorum. :). Çok koyu bi tona boyamadığım sürece altından kızıl yansımalar olacagının farkındayım. Boyadıktan sonra kızıla değil de kumral kahve tonlarına yakın olabilecek ne renge boyayabilirim acaba?
Teşekkür ederim yardımlarınız için.

Tupturuncu olmus. :KK52:
Actigin icin kahveden daha acik tonlara boyayabilirsin, acik kahve, kumral gibi.
Bu renk nasil sence? Istedigin tona yakin mi?

6.1KULLUKOYUKUMRAL.jpg

Tupturuncu olmus. :KK52:
Actigin icin kahveden daha acik tonlara boyayabilirsin, acik kahve, kumral gibi.
Bu renk nasil sence? Istedigin tona yakin mi?

6.1KULLUKOYUKUMRAL.jpg

Öneri için teşekkür ederim :)
palette deluxe 6.0 ile 7.0 karıştırıp boyadık. Kızıllık kalmadı sayılır ,güneşte belli oluyor biraz.Mix mavi boya bulamadığım için kullanmadım. :) Sonuçtan memnunum :)

Rengi yaklaşık bunun gibi oldu.Belki biraz daha koyu.

Öneri için teşekkür ederim :)
palette deluxe 6.0 ile 7.0 karıştırıp boyadık. Kızıllık kalmadı sayılır ,güneşte belli oluyor biraz.Mix mavi boya bulamadığım için kullanmadım. :) Sonuçtan memnunum :)

Rengi yaklaşık bunun gibi oldu.Belki biraz daha koyu.

Cok güzel güle güle kullan canim. :KK16:

Yalniz bu renk bir kac yikamaya akip turunculuk alttan cikacaktir o yüzden diger boyamanda küllü renkler kullan. Loreal majirel 7.11i öneririm. 6.0 ile karistirip cok dogal bir renk elde edebilirsin.

merhabalar saçımı kızıla boyatmaya karar verdim.saç modelim önü uzun arkası kısa ve koyu kestane.beyaz tenliyim(pembe:)saçlarım bu sıralar çok dökülüyor açtırmak istemiyorum.daha önce hiç saçımı boyatmadım ve saçlarım dahada yıpranır mı die korkuyorum.bioblas yada bitkisel şampuanlar kızılı hemen akıtır mı?saçımın dökülmesini durdurmam gerek.bide resimdeki bu tonu hangi boyayla elde ederim açtırmadan tutar mı?

saçlarını açtırmana hiç gerek yok sadece yoğun kızıl olan bir boya al doğalsa zaten tutar merak etme ayrıca o tür sampuanlar biraz saç boyasını akıtabiliyor malesef...

şu an saçlarım kızıl değil ama boyatırsam sadece saçlarım kızıl ya da bakır olur başka tonları asla düşünmem sanırım hayatım boyuncada kızıl kalıcam :KK70:

Immm valla ben bir ara tizian bakır'a boyamıştım çokda güzeldi onu tavsiye edebilirim..ama numarası kaçtı inan hatırlamıyorum :/ kuaför malzemeleri satan bir yere sorarsan bulabilirsin canım.. tarçın bakırıda deneyebilirsin..saçına açık karamel ve kumral karıştırmışsın, kumral bakır da hoş.. sanırım numarası 7.43 :) sen bu üçünede bak ama markadan markaya rengin koyuluğu değişiyor sanırım bir markanın 7.43 'ü açıkken diğer bir markanın ki koyu olabiliyor :S o yüzden hepsine bak araştırarak hoşuna gideni al.. Oksidanı %9 luk alma %20 lik falan al onu koy boyanın içine daha açık bir renk elde etmiş olursun..

Ben iyi bir şeklide araştırıyım. Çok teşekkürler. Lorealin 8.34 var birde daha açık ton ama tutar mı bilmem =) Kolestonun kızıl bakırı var ona açık kumrak karıştırsam nasıl bir renk olur acaba :) çok iyi düşünüp bu sefer doğru karar vermeliyim :))

X