Saç Rengi ve Saç Boyama SAÇINI KIZILA BOYAYANLARIN Paylaşım Alanı

kızlar saçlarım çikolata kahve boya tabi.. beyaz tenli renkli gözlüyüm hangi kızıl bana uyar yarın boyamayı düşünüyorum açıcı yapmadan fikirlerinizi bekliyorum

selam kızlar ben saçımı daha önce palette sonbahar kızılına boyuyordum evde şimdide loreal preferance serisinden açık kor kızılı aldım. bo boyanın içeriği falan biraz değişik sıvı. kullanan var mı daha önce bilgi verirseniz çok çok sevinirim :)

çok güzel bir boyadır doğal koyu kestane saçı bile koyu kızıla çevirebiliyor eğer saçın kızılsa zaten çok canlı bir kızıl elde edersin

Kızılın havası başka, bayılıyorum.En son 5 yıl önce kızıldı saçlarım, çok akıyordu ama. Akmayan kızıl boya var mı acaba :KK28:

kızlar ben saçımı palette 7-77 yoğun bakıra boyadım, ama sevmedim hiç. eğer tam bir bakırlık istiyorsanız denemeyin derim, tarçın bakır daha iyi gibi. yoğun bakırda bi pembemsi kızıllık oluyor ve hiç doğal durmuyor o yüzden.

Benim saçlarım da koyu kestaneydi orealle açtılar. Daha doğrusu oreal muadili naturel bir malzeme kullanıyoruz dediler Organic ürünü olabilir emin değilim. Aklımdaki renk irlanda kızılıydı ama sonunda hürrem rengine yakın bir sonuç aldım. Aralara röfleler atarak canlandırdık güzel oldu. Çok çabuk akması dezavantaj ama bunu avantaja çevirebilirsin, iki üç aydır dipleri boyatmıyordum bu sabah evde palette kızıl ile boyadım, oksidanı 9'luktu dipler tamamen boyandı. Saç açık olduğu için diğer taraflar da çok güzel tutuyor. Aklında olsun evde boyayacaksan dip dışındaki kısımlara 6'lık oksidan kullan yoksa yıpratırsın. Açtırmadan istediğin kızılı tutturman imkansız değil bu arada, yakın bir arkadaşım evde üç dört boyamayla benimkiyle aynı renge ulaştı ama onun saçları biraz daha açık kahveydi onun etkisiyle olabilir. Tavsiyem, radikal bir değişiklik yapacaksan, ki kızıl iddialı bir tercih, bir seferlik de olsa kuaförde açtırman. Sonra istediğin sıklıkta evde boyayabilirsin. Ben kremli şampuan dışında bakım yapmayan bir insandım boyadan sonra haftada bir maske, haricen de her banyoda bol bol krem kullanıyorum öyle önemli bir hasar da yok saçlarımda.

Benim saçım şu an şu renkte (dibi, kendi rengi koyu küllü kumral)
$17012012062.jpg

Ben tam olarak şu rengi istiyorum:
$2012_sac_renkleri_3.jpg

Hangi renk hangi marka kullanmalıyım bilemedim.

Arkadaşlar dür sarı olan saçlarımı palette açık karamel ve kumral ile karıştırdım. Fakat sonuç çok koyu tuttu. Kutuda ki renk ile alakasız oldu. Halbuki saçımı oreal ile açılmıştı ben biraz kırmak istemiştim rengini bin pişman oldum. =(( Şimdi size danışmak istediğim durum, Oreal olduğu için saçımda akma olup açılır mı? Sonrasında saçımı tarçın bakır tonlarına döndürebilir miyim?

Son düzenleme:
Arkadaşlar dür sarı olan saçlarımı palette açık karamel ve kumral ile karıştırdım. Fakat sonuç çok koyu tuttu. Kutuda ki renk ile alakasız oldu. Halbuki saçımı oreal ile açılmıştı ben biraz kırmak istemiştim rengini bin pişman oldum. =(( Şimdi size danışmak istediğim durum, Oreal olduğu için saçımda akma olup açılır mı? Sonrasında saçımı tarçın bakır tonlarına döndürebilir miyim?

Evet canım saçın yıkandıkca akar..akmasını istiyorsan sık sık yıka renk tonuda açılır..bir süre boyama saçını akıtabildiğin kadar akıt daha sonra bakır yapabilirsin ama tonu nasıl olur yani açık bir bakır mı olur yoksa koyu bir bakır mı olur onu şuan ki saçının tonunu görmeden bişey diyemiyorum.. Keşke sarıdan direk bakıra geçseydin..

Son düzenleme:
Evet canım saçın yıkandıkca akar..akmasını istiyorsan sık sık yıka renk tonuda açılır..bir süre boyama saçını akıtabildiğin kadar akıt daha sonra bakır yapabilirsin ama tonu nasıl olur yani açık bir bakır mı olur yoksa koyu bir bakır mı olur onu şuan ki saçının tonunu görmeden bişey diyemiyorum.. Keşke sarıdan direk bakıra geçseydin..

Şimdilik biraz rengi kırılsın yaza doğru yaparım diye düşündüm ki düşünmez olsaydım :)) Umarım açılır zamanla ki oreal var açılır die umuyorum.
Çok açık istemiyorum. Ortası işte :)

Kızlar saçımı yaklaşık 1 ay önce Palette Radiance Tutkulu Kızıla boyadım şu an uçlar akmış ve kahverengimsii duruyo diplerse tarçına döndü. Hangi renkle kapatabilrim bilmiyorum bi fikri olan varmıı?

Şimdilik biraz rengi kırılsın yaza doğru yaparım diye düşündüm ki düşünmez olsaydım :)) Umarım açılır zamanla ki oreal var açılır die umuyorum.
Çok açık istemiyorum. Ortası işte :)

Evet açılır rengi.. birdaha saçını boyama sık sık yıka açılsın rengi akıt bi güzel.. daha sonrada bakıra boya madem çok açık bir bakır istemiyorsun tutar o zaman :)

Evet açılır rengi.. birdaha saçını boyama sık sık yıka açılsın rengi akıt bi güzel.. daha sonrada bakıra boya madem çok açık bir bakır istemiyorsun tutar o zaman :)

İnşallah peki önerebilceğin bir boya var mı =) Teşekkür ederim mutlaka dikkate alıcam söylediklerini :)

İnşallah peki önerebilceğin bir boya var mı =) Teşekkür ederim mutlaka dikkate alıcam söylediklerini :)

Immm valla ben bir ara tizian bakır'a boyamıştım çokda güzeldi onu tavsiye edebilirim..ama numarası kaçtı inan hatırlamıyorum :/ kuaför malzemeleri satan bir yere sorarsan bulabilirsin canım.. tarçın bakırıda deneyebilirsin..saçına açık karamel ve kumral karıştırmışsın, kumral bakır da hoş.. sanırım numarası 7.43 :) sen bu üçünede bak ama markadan markaya rengin koyuluğu değişiyor sanırım bir markanın 7.43 'ü açıkken diğer bir markanın ki koyu olabiliyor :S o yüzden hepsine bak araştırarak hoşuna gideni al.. Oksidanı %9 luk alma %20 lik falan al onu koy boyanın içine daha açık bir renk elde etmiş olursun..

X