Saç Rengi ve Saç Boyama SAÇINI KIZILA BOYAYANLARIN Paylaşım Alanı

Arkadaşlar merhaba. İki aydır saçımı akmış siyahtan kızıla döndürmekle meşgulüm. Bu süreçte 1 palette yoğun açıcı, 5 tane de farklı markalarda kızıl boya kullandım. Nihayet yavaş yavaş istediğim tona yaklaşıyor. Her ne kadar ucuyla dibi arasında az bir fark olsa da son boyamla onu kapatacağımı düşünüyorum. Eskiden beri hep kızıl isterdim ama bakımı ve boya masrafı yüzünden yapamazdım. Şu an bu kadar açmışken yine siyaha dönmek istemiyorum. Ankarada olduğum için sıhhiyede uygun fiyata kuaför boyaları bulabiliyorum yani masraf kısmını geçtim ama bakım kısmında çok takıldım. Klasik yumurta ve yağlarla bakım yapıyorum ama yetmiyor sanırım. Saçım az da olsa yıprandı.

Sorum şu ki siz kızıl saçlarınız için hangi bakımları uyguluyor, kaç haftada bir boyuyor, nasıl koruyorsunuz? Özellikle benimki kadar açık kızıl sevenlere ve sahip olanlara soruyorum. Şu an bu aşağıdaki halde ;

Eki Görüntüle 627144

1 hafta sonra buna boyayacağım, önce uçları boyayarak renk farkını kapatacağım umarım. ;

Eki Görüntüle 627145

Bu boya : exicolor 8.66 ateş kızılı

ben beni bildim bileli saçım boyalıdır.3 aydırda kızıl.biraz yıprandı hali ile uçları saman gibi kurudu.gliss'in repair serini kullanmaya başladım şimdi saçlarım daha iyi parlak ve yumuşak.birde orifllime den.banyo yağı almıştım.çok işlevli saç maskesi olarak kullanılıyor.bu yağı ve susam yağını ılık suyun içine (su bardağından az),fıs fıslı bir şişede karıştırıyorum.banyodan sonra çalkalayıp nemli saça uç kısımlarına uyguluyorum.kuruluk kalmadı daha sağlıklı duruyor.bu tavsiyeleri bende burada öğrendim tabi :KK1: bende çilek kırmızı yapıyorum kuyu tuttu ama akınca güzel oldu bir kaç boyamaya oturacak renk kızılı seviyorum ya.bu aralar moda değil pek hoşuma gidiyor.sevmem öyle tornadan çıkmış tek tip olayını :KK53: neyse uzattım kaçauım ben :KK52:

Son düzenleme:
Olmaz maalesef, özellikle açık bir kızıl imkansız. Patlıcan morunun tonuyla istediğin tonu koyarsan daha iyi yardımcı olabiliriz.

peki sen nasıl bu kızıla ulaştın. ben saçımı önce 1 kez siyaha boyamıştım sonra biraz aktı palettenin renk açıçısını kullandım ama unlar iyi açılmadı biraz koyu kaldı. üzerine kızıl sürdüm uçlar koyu dip daha açık oldu, sonra dip çıkınca tekrar kızıl bahar diye bi yoya var ondan kullandım patlıcan moru oldu...

şimdi röfle setiyle saçımı açıp, üzerine aşk alevi boyasam nasıl olur.

arkadaşlar bugün tarçın bakıra boyadım, biraz koyu istediğimden içine kumral kattım ama çok açık tuttu. Ben daha koyu istiyordum, bir dahaki boyamaya ne katsam koyulaşır? Ya millet içine sarı katıyo bundan daha koyu oluyor,:KK14:
Eki Görüntüle 623539

-bu sefer 2 tarçın 1 kumral kattım,
-gelecek sefer 1/1 mi yapayım?
-başka bir renkle mi karıştırayım?
-oksidanım 30 luktu, 20 lik mi kullanayım?

yardım lütfen, ben şunu istiyorum.. :KK17:
Eki Görüntüle 623540

Boyalarla doğal kızıllarınki gibi bir renk elde etmek çok zor gerçekten.

6.34, 6.44 gibi renkler işine yarayabilir bir dene bakalım. bu tarçın bakırdan daha koyu.

merhaba arkadaşlar benim sorularım olucak. bende geçtiğimiz aylara kadar kızıldım.Palette sonbahar kızılı ile boyuyordum çok memnundum saçlarım hiç açtırmadan hep evde kendim boyuyodum. ama kafama estiler palettenin çikolata kahvesiyle boyadım saçlarım oldu siyah. neyse o biraz aktı üzerine fındık kabuğu ve kumrallı karıştırıp boyadım saç rengim biraz daha açıldı. tekrar kızıla dönmek istiyorum bu sefer koleston kor ateş kızılı aldım 15 gün renk aktifleştiricili falanmış kullananınız varmı sonuç nedir. yardımcı olursanız sevinirim.

saçlarını kızıla boyayan kadınların, cinselliğe daha düşkün olduğu yönünde söylentiler var. buna katılan var mı ?

Eğer sen istemezsen açmazlar ama benimkini açmışlardı ve yaktılar kemer hizamdaki saç gitti :KK19: ensem görünüyor şimdi :KK14:

Merhabaa!

Garnier Color Naturals Çarpıcı Renkler Yoğun Yakut Kızılı 6.60 kullanan var mı içinizde? Varsa saçının rengini veya ona yakın bi rengi paylaşabilir mi rica etsem? :KK34:

ben beni bildim bileli saçım boyalıdır.3 aydırda kızıl.biraz yıprandı hali ile uçları saman gibi kurudu.gliss'in repair serini kullanmaya başladım şimdi saçlarım daha iyi parlak ve yumuşak.birde orifllime den.banyo yağı almıştım.çok işlevli saç maskesi olarak kullanılıyor.bu yağı ve susam yağını ılık suyun içine (su bardağından az),fıs fıslı bir şişede karıştırıyorum.banyodan sonra çalkalayıp nemli saça uç kısımlarına uyguluyorum.kuruluk kalmadı daha sağlıklı duruyor.bu tavsiyeleri bende burada öğrendim tabi :KK1: bende çilek kırmızı yapıyorum kuyu tuttu ama akınca güzel oldu bir kaç boyamaya oturacak renk kızılı seviyorum ya.bu aralar moda değil pek hoşuma gidiyor.sevmem öyle tornadan çıkmış tek tip olayını :KK53: neyse uzattım kaçauım ben :KK52:

Aaaa oriflame benim markam hemen bakayım banyo yağlarına çok teşekkürler :KK16:

peki sen nasıl bu kızıla ulaştın. ben saçımı önce 1 kez siyaha boyamıştım sonra biraz aktı palettenin renk açıçısını kullandım ama unlar iyi açılmadı biraz koyu kaldı. üzerine kızıl sürdüm uçlar koyu dip daha açık oldu, sonra dip çıkınca tekrar kızıl bahar diye bi yoya var ondan kullandım patlıcan moru oldu...

şimdi röfle setiyle saçımı açıp, üzerine aşk alevi boyasam nasıl olur.

Dediğim gibi palette yoğun açıcı ile açtım ama uçlara yani koyuluk neredeyse oraya sürdüm bütün saça değil. Sen şu an ne yaparsan yap ton farkı olacaktır. O yüzden saçın çok yıpranmadıysa palette açıcıyı sadece daha koyu olan yerlere sürüp daha dengeli bir açma işlemi yapmanı öneririm.

merhaba arkadaşlar benim sorularım olucak. bende geçtiğimiz aylara kadar kızıldım.Palette sonbahar kızılı ile boyuyordum çok memnundum saçlarım hiç açtırmadan hep evde kendim boyuyodum. ama kafama estiler palettenin çikolata kahvesiyle boyadım saçlarım oldu siyah. neyse o biraz aktı üzerine fındık kabuğu ve kumrallı karıştırıp boyadım saç rengim biraz daha açıldı. tekrar kızıla dönmek istiyorum bu sefer koleston kor ateş kızılı aldım 15 gün renk aktifleştiricili falanmış kullananınız varmı sonuç nedir. yardımcı olursanız sevinirim.

Kor ateş kızılını biliyorum, açık bir kızıl. Bence dediğin saç renginin üzerine tutmaz ama foto koyarsan daha iyi yorum yapabiliriz tabi.

saçlarını kızıla boyayan kadınların, cinselliğe daha düşkün olduğu yönünde söylentiler var. buna katılan var mı ?

Saçını kızıl yapanlar genelde daha neşeli, hayattan keyif almaya çalışan ve çılgın tipler olduğu için bu yargı gelmiş sanırım, olabilir :KK9:

merhaba arkadaşlar.ilk defa saçlarımı kızıla boyadım.bundan önce çikolata kahveydi.köpük boya ile boyadım.koleston aşk alevi rengi.yalnız şöyle bir problem var.dipleri daha açık uçları daha koyu tuttu.dipleri ile uçları arasında hiç uyum yok :-( bir de 3 kere şampuanladım ama hala akıyo.kızıl boya hep akar mı böyle?

Evet canım maalesef hep akar yalnız üst üste boyayınca akması azalır. Benimde saçım yeni açıldığında uçlar bakırlaşıyordu hemen. Şimdi daha iyi . Jeans colorun kırmızısını kuaförden sonra kendim yaptım. Uçlara balyaj gibi yaptım suyla karıştırıp. Kızıl kırmızı oldu. İnternetten bona cura nın renk koruyucu şamp. Ve kremini getirttim baya memnunum . Bende organic ve bitkisel bir kızıl arıyorum çünkü 15 günde bir saçım boyanmak zorunda . Dipten inatçı beyazlar siyahlar çıkıyor . Bunları kapatacak bir kızıl arıyorum. Color soinde yada inoa da varsa kullanan bilgi verebilirmi $image.jpg

merhaba arkadaşlar.ilk defa saçlarımı kızıla boyadım.bundan önce çikolata kahveydi.köpük boya ile boyadım.koleston aşk alevi rengi.yalnız şöyle bir problem var.dipleri daha açık uçları daha koyu tuttu.dipleri ile uçları arasında hiç uyum yok :-( bir de 3 kere şampuanladım ama hala akıyo.kızıl boya hep akar mı böyle?

maalesef akar akar akar... kızılın en büyük derdi zaten akmasıdır :KK14:

maalesef akar akar akar... kızılın en büyük derdi zaten akmasıdır :KK14:

hergün duş alan birisiyim. ee nolcak?ben bu gidişle 15 gün sonra yeniden boya yapmak zorunda kalacam.sizler ne kadar da bir boyuyorsunuz?bir de her seferinde sacınızın tamamını mı boyuyorsunuz?

Merhaba arkadaşlar,
Moralim nasıl bozuk... 3 aydır emek verip saçımı akmış siyahtan yukarıda fotoğrafını koyduğum açık kızıla kadar getirmişken, exicolor sayesinde bütün emeklerim gitti. Yine önceki mesajımda exicolorun aldığım rengini göstermiştim. Bir boyadım bir ton daha açmak umuduyla aman allahım bırakın açmayı 2 ton koyulaştırdı :KK14::KK14::KK14:

Artık yeni boya nasıl denerim bilmiyorum. Akos kaldı bir tek bir de loreal majicontrast varmış ama o biraz pahalı sanırım. Akosla başlayacağım çilek kızılı ile açmaya çalışacağım artık ne yapayım :KK14:

Exicolor'a elimi sürmem bir daha!

hergün duş alan birisiyim. ee nolcak?ben bu gidişle 15 gün sonra yeniden boya yapmak zorunda kalacam.sizler ne kadar da bir boyuyorsunuz?bir de her seferinde sacınızın tamamını mı boyuyorsunuz?

Ben o kadar sık duş almadığım halde 15 günde bir boyamam ihtiyacı hissediyorum :) Kızılın ilk günkü canlılığıyla kalması için 15 günde bir şarttır zaten. Bir de her gün duş alırsanız bu süre kısalır gibi geliyor bana. Bir de saçı her gün yıkamak zaten yapısına zararlı, çok çabuk kurur çünkü doğal yağına da ihtiyacı var :26:

Ben o kadar sık duş almadığım halde 15 günde bir boyamam ihtiyacı hissediyorum :) Kızılın ilk günkü canlılığıyla kalması için 15 günde bir şarttır zaten. Bir de her gün duş alırsanız bu süre kısalır gibi geliyor bana. Bir de saçı her gün yıkamak zaten yapısına zararlı, çok çabuk kurur çünkü doğal yağına da ihtiyacı var :26:
kızılı çok seviyorum ama şimdi sırf bu yüzden keşke boyamasaydım diyorum.bir de krem boya hiç kullanmadım.köpük boya saçı yıpratıyor sanırsam..koleston iyi markadır die aldım ama sanırım garnier daha iyi...annem öle diyodu.siz krem boya ile mi boyuyorsunuz?

kızılı çok seviyorum ama şimdi sırf bu yüzden keşke boyamasaydım diyorum.bir de krem boya hiç kullanmadım.köpük boya saçı yıpratıyor sanırsam..koleston iyi markadır die aldım ama sanırım garnier daha iyi...annem öle diyodu.siz krem boya ile mi boyuyorsunuz?

Ben market boyalarında istediğim canlılıkta bir kırmızı bulamadığım için şu an toptancılardan kuaför boyalarını deniyorum. Red 51 denedim, renklerini beğenmedim, exicolor denedim bin pişman oldum, katalogtan 8 numara cart kırmızı diye aldığım renk saçımı neredeyse patlıcan moru yapacaktı. Şimdi sıra akosta. Onun çilek ya da gelincik kırmızısını deneyeceğim bakalım. Deneyimlerimi fotoğraflı şekilde paylaşıyorum zaten :)

Kızıl ya da kırmızı zor renk, zahmetli renk, ama uğrunda her eziyete katlanmayı göze aldıracak kadar da büyük bir tutku :)

Ben market boyalarında istediğim canlılıkta bir kırmızı bulamadığım için şu an toptancılardan kuaför boyalarını deniyorum. Red 51 denedim, renklerini beğenmedim, exicolor denedim bin pişman oldum, katalogtan 8 numara cart kırmızı diye aldığım renk saçımı neredeyse patlıcan moru yapacaktı. Şimdi sıra akosta. Onun çilek ya da gelincik kırmızısını deneyeceğim bakalım. Deneyimlerimi fotoğraflı şekilde paylaşıyorum zaten :)

Kızıl ya da kırmızı zor renk, zahmetli renk, ama uğrunda her eziyete katlanmayı göze aldıracak kadar da büyük bir tutku :)
fotoğraflarını 4 gözle bekliyorum.renk konusunda hemfikiriz :-) ben saçımdaki rengi beğendim.çok kırmızı yakışmaz zaten.ama keşke hep böle kalsa...

fotoğraflarını 4 gözle bekliyorum.renk konusunda hemfikiriz :-) ben saçımdaki rengi beğendim.çok kırmızı yakışmaz zaten.ama keşke hep böle kalsa...

Bugün yeni bir yer buldum, adam gerçekten çok ilgiliydi, diğerleri gibi kestirip atmadı sorularımı çok mutlu oldum. Israrla daniela color diye bir boyayı önerdi, ben de aldım baya açık, mercan kızılı diye geçiyor, umarım saçımı biraz açar, foto koyacağım :)

Ben saçlarımı 2007 yılından beri kızıl ve bakır tonlarına boyayıp duruyorum.arada bi sıkılınca ve saç yıpranınca siayaha döndüğüm için her renk değişimde saçlarımı açtı kuaförler..kızıldan daha doğrusu kırmızıdan bakıra,siyahtan bakır-kırmızı için maalesef açıcı şart..bir kaç ay mükemmel olsa da saçlar artık isyana geliyor...belimde olan saçlarımı her sene daha da kısa kestirerek kör topal idare ettim..son işlem kırmızıdan tarçın bakırınaydı.8 ay sürmeden saçlarım tamamen yandı..artık kısa saçlarım var ve kırmızıya döndüm geri..hep bu defa son desem de yine değiştiriyorum :KK43: kırmızı çıtçıtlarım var..ve saçlarım uzasın diye ne yapacağımı şaşırmış durumdayım.. :'(

Son düzenleme:
X