Sabaha karşı evimize hırsız girmiş:((

1 ilk girdiğinde 6 kat apartman yangın merdiveninden çıkmış vede bir sürü
kibrit yakmış yerde buldum akşam gelmiş o gün eve gelmemiştim yoktuk ama hırsız acaip küstah biriymiş çünkü sadece altın küpemi götürmüş eşimin dolabını ve iç çamaşırlar etrafa dağıtmış yatak odası çok harap haldeydi çok aramış taramış evde bundan 8 yıl önce 1 milyar para vardı onu bulamamış bende korkudan bir türlü bakamadım acaba götürmüş mü diye diğer odaları gezerken birde ne göreyim sıra sıra dizili yatakların üstüne mum yakmış oda yana yana kendi halinde sönmüş nerdeyse bütün evi yakaçakmış
bunu görünce şok yaşadım artık o evde kalamazdım 2 ay sonra çıktık eve giremez olmuştum korkudan o sakladım parayıda bulamamış allahtan helal para nede olsa

herkese geçmiş olsun eve hırsız girenlerin

canım geçmiş olsun çok üzüldüm fakat keşke biraz daha dikatli olsaydınız mesela yatmadan önce kapıyı iç taraftan sürgülemiş olsaydınız dışardan açılmazdı işte ufak tefek önlemler can kurtarıyor derler ya tekrar geçmiş olsun

başta çok geçmiş olsun canım verilmiş sadakanız varmış böyle durumda iyiki uyanmamışsınız mazallah sizede zarar verebilirdi ama benim aklıma acaba size uyumnız için birşey sıkmış olabilirmi her ne kadar da ayak seslerini fln duyardınız ki gerçi daha önceden takip etmiş herhalde sizi neyin nerde olduğunu çok kolay bulmuş hiç dahıtmadan tekrar geçmiş olsun

ablacımmm çok geçmiş olsunnn:teselli: iiki uyanıp karşı karşıya gelmemişsiniz.böle gözü dönmüşlerden korkulurr.bu sizin için ilk ve son olur inşş.allahım bi daha yaşatmasınn:Saruboceq:

çook geçmiş olsun canımm

ablacımmm çok geçmiş olsunnn:teselli: iiki uyanıp karşı karşıya gelmemişsiniz.böle gözü dönmüşlerden korkulurr.bu sizin için ilk ve son olur inşş.allahım bi daha yaşatmasınn:Saruboceq:

çok geçmiş olsun canım

Teşekkür ederim kızlar..sabaha kadar uyku tutmadı doğal olarak..gün ışıyınca uyudum..
Gözümü kapatsam yanımıza gelecek gibi ürperti geldi..inşallah atlatırım..

Geçmiş olsun şekerim Allah beterimden saklasın ama ihmal etmemek lazım...Benim gündüz bile kapım hep kilitlidir alışkanlık kapatır kapatmaz çeviririm arkasındaki kilidi..

Geçmiş olsun tekrar.

canim cok gecmis olsun allah korumus gene o evdeyken uyanmamissiniz.
yaa nasil bir dünya haline geldi insan evde uyurken yolda yürürken bile korkar olduk allah beterinden korusun tadiyla yiyemesinler insallah Rabbim insallah birdaha yasatmasin insallah.
basindan böyle olay gecen herkesede gecmis olsun.
bende basimdan gecen bir olayi anlatayim,
Bundan 10 yil önce izine gitmistik ben isvicrede yasiyorum, havaalanindan esimin Babasi bir akrabayla birlikte almaya geldiler,
Havaalanindan ciktik ispartaya dogru kaynatam gelirken surada güzel zeytinler vardi duralim alalim dedi durduk biz o sene oglume sünnet dügünü yapacaktik bende ceyizimden olan altinlarimi falan almisttim yanima isvicrede havaalanindayken bileziklerim kolumdaydi cok ilgi cekiyor diye cikarip cantama koydum baska altinlarimda vardi 2 metre zincirim küpe yüzük falan hepsi cantamdaydi esimin cep telefonu biraz para hatta bir arkadasin yüzügü kirilmis Türkiyede yaptiriver diye verdi üzerimde tasimayayim ilgi cekmesin diye düsünüyorum, neyse dönelim zeytinciye arabadan inerken kaynatam kizim cantan kalsin arabada hemen gidecegiz zaten burdayiz dedi gözüm hep arabada adamlar gözleme var falan dediler biz oturduk gözleme yemeye neyse yedik gözlememizi bindik arabaya cantam yok kizimin biberonu cantamin üsütndeydi biberon yerde hemen dedim cantam yok diye bakindik neyse polisi falan aradik Antalyadan polis jandarmalar falan geldi aradilar yok biz geriye Antalyaya karakola gittik gece yarisina kadar kaldik oralarda ifade verme falan derken o sene kac kez Antalyaya gittik sonuc hicbirsey o günden sonra paranoya oldum nerdeyse zaten bir daha altin almadim cantamda fazla para tasimam cantami yanimdan hic ayirmam carsida pazarda gezerken bile korkarim insanin alinteri nasil alabiliyorlar insallah tadiyla yiyememislerdir o kadar altini hayatta cantama koymazdim nebileyim nasiptenmi cikmis yoksa salakligimmi üstümdeydi bilmiyorum.
Rabbim kimseye böyle seyler yasatmasin:Saruboceq:

Canım çok geçmiş olsun sanada..kötü bir tatil anısı olmuş yaşadıkların..
İnsanın alınteriyle kazandıklarını, ne rahat yiyebilecekler kimbilir..
Allah uzak tutsun hepimizi..

Bir de birşey ilave edeyim, polisler parmak izi almak için geldiğinde..dokunmuş olduğu birkaç şeyi incelemeye götürdüler..Şayet parmak izi bırakmışsa..
bu kişi bu olay esnasında, parmak izi bankasında izi olmayan biri olsa dahi..sonra yakalanıp parmak izi alındığında, karşılaştırmalara tabi tutuluyormuş..
1 yıl geçse bile olay üzerinden yakalananlar oluyormuş..

Temennim İnşallah kimseler yaşamasın ama yakınlarımızda,tanıdıklarımızda olursa hırsızlık olayları..polis çağrılsın,olay yeri inceleme belki bişeyler bulabilir..
O hırsızların yanlarına bırakılmasın bir şekilde..cezalandırılsınlar...

Herkesin yaşadığı hırsızlık olayı, ayrı ilginç..
Mumları yakması nedir?Allah allah..bişey bulamadı diye sinirlendi mi ne acaba..
Evinizi yakayım da görün demeye mi getiriyor bunlar..
Daha neler duyacağı acaba..her olayda şaşırıyorum..
Sana da geçmiş olsun..

hatirladigim kadariyla parmak izi falan alinmadi canim aslinda cok dogru yapilmasi gereken birsey ama biz zaten soktaydik sadece etrafi aradilar oradakilerin ifadesini aldilar ama bir sonuc cikmadi.
birde biz altinlara falan sigorta yaptirmistik ama sigortada ödemedi arabada oldugu icin eger evde olsaymis yada otelde ödermis ama sigorta yaparken hic böyle ayrintilari falan söylemediler birde kac sene sigorta ödedik.
ne yapalim nasibimizden cikmis bize kötü bir tatil anisi olarak kaldi.
allah kimseye böyle olaylar yasatmasin:Saruboceq:

öncelikle çok geçmiş olsun canım.

bizimde evimize bu yaz hırsız girdi daha da yeni hamile olduğum için o şoku zor atlattım yazlıktaydım bir müddet evi göresim olmadı yani o derece sinirlerim bozulmuştu. evi darmadağınık görünce bayılcaktım nerdeyse. bursayı bilenler bilir kükürtlü gibi kalabalık bir semtte evim hırsızda su borusundan tırmanmış. onlara kilit yok yani. ne var ne yok alıp götürmüş. geldiğimizde kapının arkasındaki çengeli çevrili bulmuştum yani o içerideyken gelen olursa sesten anlamk için yapmış heralde. çilingir çağırıp eve girmiştim o da çengeli gayat rahat açmıştı anladımki onunda pek güvenirliliği yok. şimdi alarm takılı kilitler daha fazla. allah kimseye vermesin çok zor bir durum. cana zarar gelmesin tekrar geçmiş olsun..

sanada gecmis olsun canim allah birdaha yasatmasin böyle olaylar.
bende sasirdim mumlari neden yakti acaba allahtan eviniz yanmamis.
ne vijdansiz insanlar yaa allah onlari bildigi gibi yapsin.

sanada gecmis olsun canim allah birdaha yasatmasin:Saruboceq:
dedigin gibi cana gelen mala gelsin ne yapalim öyle diyecegiz artik.
demekki bunlara kilit falan kaar etmiyor bir sekilde yolunu buluyorlar allah onlari bildigi gibi yapsin.

evet canım korkusu yetiyor insana. allaha havale ettik napalım bulunamadı zaten. allah bir daha yaşatmasın..

Vay şerefsizler:mymeka:

Geçen hafta Salı akşamıda biz yaşadık böyle bir hırsızlık. Allahtan biz evde değildik.Akşam 7.30 da eve gittimki olay olmuş bitmiş. 3.kata balkondan girmiş plazma yı yine balkondan indirmişler ve kaybolup gitmişler. Kimsede görmemişalsanaalsanasmile

Zehir zıkkım olsun inşallah.

Verilmiş sadakanız varmış arkadaşımki, uyanmadınız:1no2:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…