Sabaha karşı evimize hırsız girmiş:((

Bu sabah zil sesiyle uyandım.Diafondan kim o dedim..bir erkek sesi bişeyler söyledi.Açtık kapıyı..Elinde bir poşet ve birkaç kağıt parçası..Eşim de arabayı çekin falan demeye mi geldiler acaba dedi..
Adam poşeti bana veriyor, size hırsız girmiş bu çanta sizin dedi..
Allah allah ,yok hırsız falan diyesim geldi,herşey normal gözüküyordu..
Meğer 3-5 bina aşağıda işten gelen bir komşu imiş tanımıyoruz..Onların apartmanının önünde çantamın içindekileri etrafa saçılmış görmüş..Almış bakmış,çantamda elektrik faturası vardı, adresi görerek,cüzdandaki kimliklerle karşılaştırarak bize gelmiş, sağolsun..
Şok olduk, şaşkınlıktan adamın adını ,oturduğu daireyi bile anlamadık, halbuki söyledi..

Adamın sizin çantanız diyor ben üzerimize alınamıyorum,uykunun verdiği sersemlikte var..
Poşete bir baktım çantam..Portmantoya baktım, çantam yok..
Adam yalnız size değil herkese girmişler galiba dedi..aşağıda bir çanta daha var,bir pantolon var dedi..
Yalınayak aşağıya indim ki..eşimin pantolonu.Benim diğer çantam .Apartman iç girişine atılmış.Bir de çantamın yanında inci boncuk koyduğum ahşap kutu.Onun içine de bazen yüzüklerimi koyuyordum..İki tane yüzüğüm vardı içinde maddi değeri değil ,manevi önemi vardı birinin..Eşimin ilk evlilik yıldönümünde aldığı yüzüktü:çok üzgünüm:..cüzdanlar gitmiş,orada boşaltıp bırakmış..
Çantalarımızı boşaltmış boş cüzdanları içinde ehliyet,kimlikler,k.kartları dahil olmak üzere o komşunun apartmanın önüne atmış..
Tabi polisi aradık geldiler..olay yeri inceleme geldi..parmak izi aradı..bizim parmak izlerimizi aldı..Komşununda ifadesini almak istediler, eşim o apartmanın önüne gittiğinde
yine benim çantamda ve o ahşap kutunun içinde olan, diğer ıvır zıvırları da bulmuş..daha ileride ise yere atılmış bizim mutfak bıçağımızı bulmuş..Artık şükrediyoruz..İyiki uyanmadık diye..

Kapıyı nasıl açmış diyeceksiniz..Kapının demir çengelini çevirmiştim..Bizce kilitliydi..Ama asıl kapımız anahtarla kilitli değildi..Demir çengeli bir inşaat demiri parçasıyla kanırtarak genişletmiş..gerisi çocuk oyuncağı herhalde onun için..Demirin ses çıkarmaması için yanında bir penye, toz bezi gibi birşey getirmiş..Demire sarmış öyle açmış..Bezde demir kesikleri vardı..
Demir parçasını merdivenlere bırakmış..Bez parçasını tapı tokmağına bırakmış..
Enteresan olan..Kapıyı kapatmış gitmiş..hiç ses duymadık..
Kapının çengelinde çok bariz bir genişleme yok..hafif bir genişleme..
Günlerden pazar olduğu için, işe gitme gibi birşey yok..Allah bilir, biz öğlende falan öğrenecektik bize hırsız girdiğini..Tel..cüzdan aramazdık sabah sabah..
Polislerde hırsız birinci suçlu,ikinci suçlu sizsiniz diyor..İstanbul gibi biryerde oturuyorsunuz kapınızı arkadan kilitklemeliydiniz diyor..O da haklı ama..insan gaflete düşüyor..

Biraz uzun anlattım ama paylaşmak,aynı zamanda uyarmak istedim sizleri de..
Elim kolum hiçbir işe gitmiyor valla..Şaşkınlıktan takatim yok..Tedirginim..

geçmiş olsun canım
bizim kapımız çelik ti ve alt üst ful kilitliydi de ne oldu adamlar yine girmişti.

Ben dün akşam anneme anlattım başından geçen olayı. O sürekli üst mandalı kapatır , bu mandalı kesinlikle dışardan açamazlar derdi. Bak dedim açmışlar , içeride girmişler işte. Ben güvenlikli sitede oturuyorum ,içim rahat ama yakınlarımız için duyduğumuz şeylerden etkileniyoruz işte. Sabah annem aradı , oda etkilenmiş demek. Aldığı önlem çok hoşuma gitti paylaşmak istedim. Antrenin ışığını gece açık bırakmış , antredeki telefon sehpasına da küçük radyosunu açık bırakmış sabaha kadar. Hem ışık var hem ses var yani , hayat devam ediyor:hulya: Caydırıcı olabilir.... Annem süper....

Ben dün akşam anneme anlattım başından geçen olayı. O sürekli üst mandalı kapatır , bu mandalı kesinlikle dışardan açamazlar derdi. Bak dedim açmışlar , içeride girmişler işte. Ben güvenlikli sitede oturuyorum ,içim rahat ama yakınlarımız için duyduğumuz şeylerden etkileniyoruz işte. Sabah annem aradı , oda etkilenmiş demek. Aldığı önlem çok hoşuma gitti paylaşmak istedim. Antrenin ışığını gece açık bırakmış , antredeki telefon sehpasına da küçük radyosunu açık bırakmış sabaha kadar. Hem ışık var hem ses var yani , hayat devam ediyor:hulya: Caydırıcı olabilir.... Annem süper....

Bende artık ışık açık bırakıyorum geceleri..dışarı çıkarkende..mutfaktaki tvyi açıyorum sesi biraz yükseltiyorum.mutfak daire kapısının yanında..Alarmı da açıyorum..
ama yine eve dönünce kapıya bakarken, tedirgin tedirgin bakıyorum..
Artık nasıl bir korku kaldıysa içimde..

hırsız kafaya koyduysa her eve girer, ışık, radyo, parmaklık, çelik kapı v.s dinlemez tecrübeyle sabittir. iki kere hırsız tepemde uynamış biri olarak ne önlem alırsan al giriyorlar. ben evde yokken girmesi en tercih edilenidir benim için. gece uyanıp tepemde görmeyimde. bir de size dokunmadan ne alıcaksa alsın. gündüz vakti bir arkadaşımın evine girmişti psikopat bir hırsız. bir de kızın eve dönmesini beklemiş. gelince de döverek hastanelik etmişti. bir gözünü kaybetmekten kıl payı kurtulmuştu ve aylarca tedavi görmüştü. yani can geleceğine mala gelsin. siz yokken girsin eve de hırsız.

hırsız kafaya koyduysa her eve girer, ışık, radyo, parmaklık, çelik kapı v.s dinlemez tecrübeyle sabittir. iki kere hırsız tepemde uynamış biri olarak ne önlem alırsan al giriyorlar. ben evde yokken girmesi en tercih edilenidir benim için. gece uyanıp tepemde görmeyimde. bir de size dokunmadan ne alıcaksa alsın. gündüz vakti bir arkadaşımın evine girmişti psikopat bir hırsız. bir de kızın eve dönmesini beklemiş. gelince de döverek hastanelik etmişti. bir gözünü kaybetmekten kıl payı kurtulmuştu ve aylarca tedavi görmüştü. yani can geleceğine mala gelsin. siz yokken girsin eve de hırsız.

akannehirAaaa..hem hırsız hem psikopat..Allah canımızı korusun valla.:Saruboceq:.çalınanlarda değiliz zaten..

Ah bu hırsızları Allah kahretsin evimize 3 defa girdiler ve onlar yüzünden evimizi değiştirmek zorunda kaldık iyice psikolojim bozulmuştu

X