Sabaha karşı evimize hırsız girmiş:((

kapınıza kamera koysanız.. yada sadece hırsızları caydırmak için kamera görünümünde caydırıcılar var.. fiyatlarıda çok uygun.. en azından içinizin biraz daha rahat olması için tedbir olur... kapıya sürgüde iyi fikirmiş...

geçmiş olsun canım.

bizim apartmandaki komşuların da evlerine çok az arayla 3 kez hırsız girdi :S

eşim iş için şehir dışına gittiğinde ben de sabahlıyorum korkudan,yine bu gece ve birkaç gece de böyleyim aşamadım hala korkuyu anlıyorum seni

canınız sağolsun.alarm taktırmayı düşünüyo musunuz bütün sayfaları okumadım ama komşular taktırdılar ben daha çok korkarım diye yaptırmak istemedim :S
İyi bir alarm sistemi aslında caydırıcı bile olur..Kapıda yanıp sönen alarm lambası ürkütür belki de..

Çok geçmiş olsun.Böyle bir olay elbette insanda tedirginlik ve travma yaratabilir.Artık sakin ol.Bu olayın bambaşka şekilde sonuçlanmadığı için şükret...Bizlere de hatırlatmada bulunduğun için teşekkürler.Ben her akşam kapıyı kontrol etmeden uyumam.

Teşekkür ederim..Hemde çok çok şükrediyoruz..

kapınıza kamera koysanız.. yada sadece hırsızları caydırmak için kamera görünümünde caydırıcılar var.. fiyatlarıda çok uygun.. en azından içinizin biraz daha rahat olması için tedbir olur... kapıya sürgüde iyi fikirmiş...

Bu kamera konusunu daha önce düşünüp apartman yöneticisine ilettik..Apartman girişi için..bakalım, tekrar gündeme gelir belki bizim olayla..

Kızlar bu tiplerin gündüz için kullandıkları yöntemler var..
Bizim komşuya ve komşu binaya gelmişler..
ıyi giyimli gençler elinde poşet..Apartmanda oturan birinin adını söyleyerek o evde yok..köyden tereyağ sip etmişti..bozulmasın siz alın..parasını siz verin..Siz ondan parasını alırsınız falan gibi..şaşırtmalı cümleler kurarak..
Tabi samimi komşunuz olabilir, aman komşuma iyilik yapayım diye oyuna gelmeyelim..

canım benim çok geçmiş olsun.bu bir travma olarak kalıyor insanda.iyiki size birşey olmamış..:teselli:
bende anlatayım başımıza geleni.saat 5:00 civarıydı.
sırt üstü uyuyordum,kafamı bi kaldırdım,hırsızın karanlık sülietini gördüm.:1ninca:
yatak odasının kapısından tam çıkarken gördüm,sessiz sessiz yürüdü gitti.
arkasından baktım.hiç ses çıkarmadım o anda.
ama kalbim nasıl atıyordu anlatamam.soluğum kesilmişti.
hemen başımı indirip uyur gibi yaptım.aradan biraz zaman geçmesini bekledim.
sonra eşimi uyandırdım kalk birini gördüm koridorda biri yürüyordu dedim.:1shok:
eşim bana inanmıyor,yoktur öyle birşey,karabasandır diyor.mirmirmirmir
hemen takı kutuma baktım yerinde yok,bak yok takı kutum gördün mü kalk dedim
kalktık balkona çıktık,bir baktım bizim cüzdanlar,takı kutusu kabak gibi ağacın altına dökülmüş.:1no2:
alcağını almış gitmiş.kimlikleri bırakmış.
takı kutumda hiç altın yoktu çok şükür ki altın sevmem.ama çok sevdiğim takılarım vardı..
o günde sıcak basmıştı çıplak yatmıştım iyiki de sapık değildi bayıltıp tecavüz edebilirdi!
aman kızlar böyle birşey başınıza gelirse sakın ses çıkarmayın.panik olup cinayet bile işliyor hırsız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Emdevcim sana da geçmiş olsun..hep benzer saatler..Sabaha karşı..
Ah..Allah korumuş sizide..Sesini çıkartmaman çok iyi olmuş..
Aynen benim takı kutumda da incik boncuk vardı..
Yalnızca tamtur yüzüğümü çok severdim eşimin hediyesi,taşları düşerdi bazen..fazla sık takamazdım..
Onu el altına koyayım demiştim..Alyansım ve diğer yüzüğümüde elimi kremlerken çıkartmıştım sonra
takmamışım farkında değilim..Onları almış deyyus..
Yani birde yatağında insan ister çıplak yatar ister giyinik değil mi?
ınsanlık hali eşlerimizle öyle de uyuyabiliriz..
Ya birde evde tel.icüzdanı bulamasa..Belki boğazımıza sarılıp uyandıracak ,kalkın paralarınız nerde diye..
Bulup gittiğine sevindim bile..

Emdevcim sana da geçmiş olsun..hep benzer saatler..Sabaha karşı..
Ah..Allah korumuş sizide..Sesini çıkartmaman çok iyi olmuş..
Aynen benim takı kutumda da incik boncuk vardı..
Yalnızca tamtur yüzüğümü çok severdim eşimin hediyesi,taşları düşerdi bazen..fazla sık takamazdım..
Onu el altına koyayım demiştim..Alyansım ve diğer yüzüğümüde elimi kremlerken çıkartmıştım sonra
takmamışım farkında değilim..Onları almış deyyus..
Yani birde yatağında insan ister çıplak yatar ister giyinik değil mi?
İnsanlık hali eşlerimizle öyle de uyuyabiliriz..
Ya birde evde tel.icüzdanı bulamasa..Belki boğazımıza sarılıp uyandıracak ,kalkın paralarınız nerde diye..
Bulup gittiğine sevindim bile..
çok sağol canım.4-5 sene geçti aradan.insanın yatak odasına kadar hırsızın pis ayakkabılarıyla ayak basması çok kötü birşey.
Düşündükçe insanın deliresi geliyor,ya böyle olsaydı şöyle olsaydı diye insanın sağlığı gidiyor.seni anlıyorum
iyi ki hırsızı görmedin.önlemlerinizi sıkıca alın.yapabildiğiniz her önlemi uygulayın.
bu olaydan sonra bana da acı bir iz kaldı oda panik atak hastalığı.

çok sağol canım.4-5 sene geçti aradan.insanın yatak odasına kadar hırsızın pis ayakkabılarıyla ayak basması çok kötü birşey.
Düşündükçe insanın deliresi geliyor,ya böyle olsaydı şöyle olsaydı diye insanın sağlığı gidiyor.seni anlıyorum
iyi ki hırsızı görmedin.önlemlerinizi sıkıca alın.yapabildiğiniz her önlemi uygulayın.
bu olaydan sonra bana da acı bir iz kaldı oda panik atak hastalığı.

Aynı dertten muzdaribiz..

çok geçmiş osun canım.
Allah beterinden saklasın.
ama insan tedirgin oluyor.
maddi değer olmasa bile başka bir insanın evinde dolaşması,eşyalarının karıştırılması bile sinir bozucu...
en azla atlatmışınız yine bunada şükür...

Emdev, bende aynı şeyi düşündüm, pis ayakkabılarıyla halılarımıza bastı..
Takatim yok ki..şöyle bir elden geçireyim..

Aynı dertten muzdaribiz..
biraz zaman geçsin oda düzelir.o dönem psikiyatrise gitmiştim,ilaç yazdı kullandım.şimdi daha iyiyim.sende zamanla daha iyi olucaksın,gitmediysen bir psikiyatrise gitmeni öneririm..
biz evin bütün kapılarına alarmlar taktırmıştık.önlem aldıkça biraz daha içiniz rahat uyucaksınız.:1hug:

çok geçmiş osun canım.
Allah beterinden saklasın.
ama insan tedirgin oluyor.
maddi değer olmasa bile başka bir insanın evinde dolaşması,eşyalarının karıştırılması bile sinir bozucu...en azla atlatmışınız yine bunada şükür...
Evet, tedirginlik konusu, bu asıl..Sağol arkadaşım..

biraz zaman geçsin oda düzelir.o dönem psikiyatrise gitmiştim,ilaç yazdı kullandım.şimdi daha iyiyim.sende zamanla daha iyi olucaksın,gitmediysen bir psikiyatrise gitmeni öneririm..
biz evin bütün kapılarına alarmlar taktırmıştık.önlem aldıkça biraz daha içiniz rahat uyucaksınız.:1hug:
Gittim canım,hafif bir ilacım var..kullanıyorum hala..azalmıştı biraz şikayetlerim..
canım o senin hatan insan kapıya galoş bırakırkaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

Allah seni ne etsin bilmem ki..gece gece güldürdün beni..
Galoş ve maske..Tam Uğur Dündarlık bir olay..

geçmiş olsun 2006 bacım. ben de evde haftasonları yalnız kaldığımda kapıyı kitlemem sadece çengeli takardım. (17 ağustos depreminde teyzemler kapı sıkıştığı için evden çıkamamışlardı, ondan beri ben kitlemezdim) valla bu kanırtmayı yaptıklarına göre hiç güvende değilmişim anladım. Allah sadaka niyetine saysın başka felaketlerden korusun...

geçmiş olsun 2006 bacım. ben de evde haftasonları yalnız kaldığımda kapıyı kitlemem sadece çengeli takardım. (17 ağustos depreminde teyzemler kapı sıkıştığı için evden çıkamamışlardı, ondan beri ben kitlemezdim) valla bu kanırtmayı yaptıklarına göre hiç güvende değilmişim anladım. Allah sadaka niyetine saysın başka felaketlerden korusun...

Amin şekerim amin..hepimizi..

Sağlam kilit taktırınca da ,dediğin gibi deprem esnasında kapı sıkıştığında açılmıyor..
Hep bir korku var alayacağın içimizde..
Kilit sağlam olsa deprem..
Olmasa hırsız korkusu..

Duydun şimdi benden..kendine göre tedbir al canım..
mazallah yalnız olunca, daha beter korkar insan..

buyuk gecmis olsun canim. kuzenim ve esi evin kapisini kilitler ve ustune yatmadan once yatak odasinin da kapisini kilitleyip yatarlardi cunku evlerinin yakinlarinda bir kadin oldurulmustu hirsizlar tarafindan, korkmuslardi. eger baska odada cocugunuz yoksa yani 2 kisiyseniz boyle yapin siz de....gece duysaniz da yataginizdan kalkmayin uyuyor numarasi yapin arkadaslar, siz uyanmayinca alacaklarini alip gidiyor hirsizlar genelde...Allah hepinizi korusun

X