Sabah nafaka davam var ve 3 yıldan sonra karşı karşıya geleceğim

Benim ex eş de aşırı cimriydi inşallah cimriliği yüzünden her yerde aşağılanır, kimseye savurmaz
Ah alan aldığı ahın hesabını vermeden bu dünyadan gitmiyor. Bunu bilir bunu söylerim. Benim eski eşim boşanma davası sırasında 700 lira nafakayı katip 750 yazdı diye düzelttirmişti. Hakime hanımda aldığın doğru karardan dolayı tebrik ederim demişti bana. Maddi olarak doğru düzgün destekte bulunmadı evliyken yaşadıklarımı hiç yazmıyorum.
Boşandıktan sonra kansere yakalandı oğlunu gelip görmeyen adam bana gelsin az göreyim diye yalvarmaya başladı. Şimdi başından yağdırıyor neye yarar. Oğlum yıllarca babasından uzak kaldı senede 1 defa gördü ama ben yine de oğlumu ısındırmaya çalışıyorum insanlık bende kalsın.

Asla asla. Daha anlatamadım konu dağılmasın diye. Ailesi ensest ben kızımı tek başına bir dakika vermiyorum. Hakim de kızımı yatılı kesinlikle vermedi. O zaman hakime bağırdı. Kızımı da ver bakarım ben diye. Hakimde sana ihtiyacı yok annesine var vermiyorum hadi bakalım dedi.
Nasıl ensest ya? :110:

Ah alan aldığı ahın hesabını vermeden bu dünyadan gitmiyor. Bunu bilir bunu söylerim. Benim eski eşim boşanma davası sırasında 700 lira nafakayı katip 750 yazdı diye düzelttirmişti. Hakime hanımda aldığın doğru karardan dolayı tebrik ederim demişti bana. Maddi olarak doğru düzgün destekte bulunmadı evliyken yaşadıklarımı hiç yazmıyorum.
Boşandıktan sonra kansere yakalandı oğlunu gelip görmeyen adam bana gelsin az göreyim diye yalvarmaya başladı. Şimdi başından yağdırıyor neye yarar. Oğlum yıllarca babasından uzak kaldı senede 1 defa gördü ama ben yine de oğlumu ısındırmaya çalışıyorum insanlık bende kalsın.
Sizin adınıza çok sevindim, inşallah ben de onun bana yaşattıklarının daha beterini yaşadığını görürüm, ettiğini buldu haberini alırım, ahım çok büyük psikolojimi beni mahvetti :KK43: Bana 3 kuruşun hesabını yapardı yahu 3 kuruş:KK43:

Ya ben sizi çok seviyorum 🥹 Kaliteli biri olduğunuz anlaşılıyor. Sandım ki nafaka az geliyor artırım davası açtınız meğer adam 300-600 e düşürmek istiyor vicdansız.

Kaliteli kadınlar kalitesiz erkeklere rast geliyor bazen.

Umarım çok mutlu olursunuz

Evet iyice çirkinleşti normalde başka ile sürüldü ordan da sürülmüş. Şimdi mehil müddetinde burda. 15 gündür kadınlarla tatil yapıp geziyor. Aynı memlekette olunca görüyorum duyuyorum. Çocuğa seni pazartesi alırım demiş yavrucak beklemiş ben işteydim. Aramış baba nerdesin diye e ben çarşamba alacağım annene dedim demiş. Demedi yalan. Çarşamba bekledi oğlum yine gelmemiş aramış çocuğum unutmuş! Bana gece mesaj yazmış son günüm benim çocukları göreyim diye. Pislik şerefsiz p.ç

Lafa gelince adam bunlar
El kadar çocuğun ahını iki cihanda ödeyemez daha iki yakası bir araya gelemez zaten
İnşallah mahkemeden de güzel bir sonuç çıkarda kalır öyle mal gibi

Bizde erkek çocuk yetiştirmeye çalışıyoruz. Nasıl oluyor da böyle iğrenç insanlara dönüşüyorlar... Bişi oldu mu dinde böyle vs diye ahkam keserler. Boşandılar mı da çocuğun ihtiyaçları anneye kalır. 600 TL şaka gibi ya...

İnşallah hakim en az 20 bine çıkartır da görür gününü...

Siz çizginizi bozmayın.

Yaklaşık 3 yıl önce boşandık. 3 yıldır da görmüyorum kendisini. Anlaşmalı boşanmaydı. Çok sıkıntılar yaşadık oraları anlatmayacağım.

Ben çalışan 2 çocuklu bir anneyim. Sadece çocuklar için 2022 yılında 2500 lira nafakada anlaşmıştık. O zaman bebeğimin kreşi de o kadardı. 2 yılda üfe oranında artarak anlaşmaya göre 9 bin oldu. Kızımın kreşi de 9 bin oldu.
Diğer çocuğuma 1 lira bile emeği yok. Kızıma da sadece kreş parası vermiş oluyor.

1 yıldır mahkememiz sürüyor. Nafaka çokmuş her çocuğa 300 lira toplam 600 lira verebilirmiş! Hiçbir duruşmaya ben gitmedim. Avukatım katılıyor. O her duruşmaya gidip arkamdan sallamış. Şahitleri de yalancı. Yalanlar da delillerle ortada. Ama artık yarın karar duruşması olacak ve katılacağım. Çok stresliyim. Kendimi kaybetmekten ağzıma geleni saymaktan korkuyorum. Nasıl sakin kalıp çizgimi bozmasam hanımlar?
(Maaşı şu an 50 bin civarı nafaka 2 çocuğuma 9 bin. Çocuklarımın gideri 30 bin civarı. )
9Bin nafaka iki çocuk için çok azken bir de azaltma davası açmış inanilir gibi degil. Karar sonucunu bende merak ediyorum umarım hakkınızda hayırlısı olur.

ş.refsiz k.pek!

haspamama bak birde nafakayı düşürecekmiş adi herif!

mahkeme ertelenmesi daha hayırlı oldu belki sizin için

es kaza ondan yana bir hakim çıkacaksa bile yeni mahkeme tarihine kadar nafakayı ödemeye devam edecek :)

Kıyamıyorum yavrularıma. Bazen birkaç saat alıyor oğlum açım baba diyormuş param yok diyormuş o da. Aç aç geliyorlar araya düşer çocuklar. 🥲
Ay vermeyin çocukları. Ahlaksız,vicdansız çocuğu aç aç gezdirmiş,param yok ne demek ya. Acayip sinirleniyorum ben böyle adamlara. İnşallah borçlu çıkar,nafakada arttırırlar da dava açtığına,açacağina pişman olur.

Çocukların bakımı sizde . Aslında o emek verildikten sonra karşı tarafın masrafları daha fazla karşılaması gerekiyor . Çünkü o Özgür . Her gün çocuk bakımı ile uğraşan sizsiniz .( onlar çocuklarınız canları sağolsun tabi yapacaksınız ama babanın da aynı şekilde yapması gerekiyor onu anlatmaya çalışıyorum ) İnsanlar kadınların emeğini bedava emek olarak görüyor. Yani ikiniz eşit masraf yaptınız diyelim . O zaman bile size haksızlık olur . Ki orta da eşit bir durum bile yok . Az vereceğim diye uğraşıyor . Ne diyeceğimi bilemedim . Duygu kontrolünüzü kaybetmemeye çalışın . Stratejik ve soğuk kanlı olmaya çalışın . Size öfke nöbeti geçirtip bir de o keyfi yaşamasın .

X