Saatlerdir ağlıyorum kızlar babamla dönülmez yola mı girdik?

Suçun falan yok boş yere kendini suçlama,gününü zehir edip sonra sırıtınca kimse alttan alınmayı beklemesin.
Evlenecek yaşa gelip bunun kararını verebiliyorsan giriş çıkış saatlerinde de karışmaması gerektiğinin farkına varması gerekliydi babanın.
Bir hafta sonra evinden gidecek çocuğunun kalbini kırarak eline ne geçti şimdi kendisi sorgulasın.
Ben sende bir sorun göremedim,kimse kusura bakmasın yetişkin statüsünde evlilik gibi bir sorumluluğu alacaksam,kendi kararlarımı kendim verebilirim demektir,moralimin içine edip sonra kimse ayağına beklemesin,hızını alamayıp bir de mesaj atmış.
Sen kendinde suç falan arama,bu zamanda bunu yapıyorsa demekki hep böyle yapıdaydı bu adam.

Çok az kalmış düğüne o yüzden içini ferahlat ve ekstra strese sokma kendini, umarım huzurlu geçer bu süreç.

Çok kötü hissediyorum anlatamam size sanki hafızamı silseler de o mesajı unutamayacak gibiyim. Kelimelere dökemiyorum olay sıcak diye mi bilmiyorum ama düğüne bile heyecanım silindi gitti bir anda bu kalp kırıklığıyla ne yapıcam bilmiyorum. Ağlamamı durduramıyorum çok kötüyüm
annem beni duzenli olarak evlatliktan reddettigi icin heralde bana o kadar da kahredici gelmedi mesaj 😅 benim annem de arayip "nerede kaldiiin" diye bagirir bazen, ne aglayacagim, arkadaslarima rezil olacagim. saat kacta gelecegimi söyler kapatirim, israrla ararsa da açmam.
kendini heder edecek kadar üzme, özür de dileme (ozur dileyecek bir sey yapmadin zaten),ondan bir adim gelirse triplenme de.
ikiniz de cok streslisiniz. haftaya muhtemelen bu olay unutulmus olur

Kızlar böyle bir konu açacağımı asla tahmin etmiyordum. 27 yaşındayım haftaya cumartesi düğünüm var nişanlıyım. Daha önce babamla dışarı çıkarken haber verme konusunda ufak tefek tartışmalarımız oldu evet olabildiğince dikkat ediyordum fakat düğüne 1 hafta kaldı beni stres bastı iyice ve işlerim var. Babam sabah işteyken dışarı kuaföre çıktım. Bilirsiniz saç boyama işleri de saatler sürüyor. Annemin haberi vardı bu arada. Akşam çıkarken de nişanlımla tuttuğumuz evi yakın arkadaşım merak ediyordu çıkmışken göstereyim diye aklıma geldi onu çağırdım. Bu arada saat daha 19.00 civarı 1 saat oyalanıp dönecez en fazla. 19.30 da babam beni aradı ve sinirle konuştu sen nerdesin neden haber vermiyorsun diye. Şok oldum o kadar zoruma gitti ki evimde oturdum ağladım sağolsun arkadaşım teselli etti. Eve geldim ve benimle dalga geçer gibi yüzüme gülüyor beni yol boyu ağlatan kendisi değilmiş gibi. Sinirle “dalga mı geçiyorsun beni arkadaşıma rezil ettin” dedim odama doğru yöneldim. Olay burda koptu kızlar. Peşimden sinirle öyle bir geldi ki size yemin ederim korktum imdat diye bağırmışım. Neymiş ben ona haber vermeyerek onu adam yerine koymamışım bilerek yapıyormuşum yahu ben ne yaptım Allah için aklı başında birisi bana açıklasın delireceğim ben ne yaptım? Beni yalnız bırak dedim tekrar bağırmaya başladı annem neyse bir şekilde çıkardı odadan dayanın az kaldı haftaya kadar dayanın dedim en son annem beni de susturdu sonra. Aradan zaman geçti annem odaya geldi ben ağlıyorum bana dedi ki baban çok kötü durumda ağlıyor tansiyonu çıktı yanına git. Size vicdansızlık gibi gelebilir ama gelmek istemediğimi söyledim. Ortada bir şey yokken kalp kıran herkes bedelini de bir şekilde ödesin ben suç işlemedim. Çok öfke doluyum. Ama gelelim asıl olayın koptuğu yere..
Bana mesaj attı “ne halin varsa gör bundan sonra gözüme gözükme yerer” bu ne demek? Ne anlamalıyım ne yapmalıyım? Gerçekten kafayı yiyeceğim. Gözlerim kör olacak ağlamaktan. Kızlar ben ne yapıcam?
Gelmişsin 27 yaşına 15 yaşında ergen değilsin. 19.30 nişanlınla tuttuğun eve gittiğin için neyin tantanası bu. Baban düğün stresine girdi herhalde. Duymazdan gel 1 hafta sonra düğünün varmış üzme kendini. Sonra zaten kendi düzenin olacak ama eşine yansıtma. Erkeler biraz değişik olabiliyor. İlla eşin böyle olur diye demiyorum da babası bile buna böyle davranıyor diye kendinde hak görebilir

Suçun falan yok boş yere kendini suçlama,gününü zehir edip sonra sırıtınca kimse alttan alınmayı beklemesin.
Evlenecek yaşa gelip bunun kararını verebiliyorsan giriş çıkış saatlerinde de karışmaması gerektiğinin farkına varması gerekliydi babanın.
Bir hafta sonra evinden gidecek çocuğunun kalbini kırarak eline ne geçti şimdi kendisi sorgulasın.
Ben sende bir sorun göremedim,kimse kusura bakmasın yetişkin statüsünde evlilik gibi bir sorumluluğu alacaksam,kendi kararlarımı kendim verebilirim demektir,moralimin içine edip sonra kimse ayağına beklemesin,hızını alamayıp bir de mesaj atmış.
Sen kendinde suç falan arama,bu zamanda bunu yapıyorsa demekki hep böyle yapıdaydı bu adam.

Çok az kalmış düğüne o yüzden içini ferahlat ve ekstra strese sokma kendini, umarım huzurlu geçer bu süreç.
Çok teşekkür ederim iyi geldi yazdıklarınız

Gelmişsin 27 yaşına 15 yaşında ergen değilsin. 19.30 nişanlınla tuttuğun eve gittiğin için neyin tantanası bu. Baban düğün stresine girdi herhalde. Duymazdan gel 1 hafta sonra düğünün varmış üzme kendini. Sonra zaten kendi düzenin olacak ama eşine yansıtma. Erkeler biraz değişik olabiliyor. İlla eşin böyle olur diye demiyorum da babası bile buna böyle davranıyor diye kendinde hak görebilir
Haklısınız çok teşekkür ederim.

Saat geç bile değilmiş ki babanız boşu boşuna kavga çıkarmış.
Düğün gerginliği de geçiştir bence surda 1 hafta kala evdeki günlerini kendine zehir etme.

Aşırı gergin bi dönemdesiniz muhtemelen herkes patlayacak yer arıyor. Büyütmeyin. Düzelir.

Saat geç bile değilmiş ki babanız boşu boşuna kavga çıkarmış.
Düğün gerginliği de geçiştir bence surda 1 hafta kala evdeki günlerini kendine zehir etme.
Deneyeceğim ama çoktan zehir olmuş gözüküyor bana o mesajı atan yarın düğününe de gelmiyorum diyebilir ömür boyu kapanmayacak yara açmaz umarım bu şekilde

eve gidip sevişmis olma ihtimalin.
ona ne neden evden cikarken haber vereceksin gündüz gözüyle?
ne sacma yani. senin o naneyi yiyecegin varsa kuaforde isim uc saat sürdü der evinde bir iki saat yine oynaşirsin.
gicik oldum babana.
ama dönülmez yol falan diye düşünme. bir süre sonra evler ayrilinca, bu stresli dönem geçince unutulur hersey, normale donersiniz
Tabii o zamanda namus bekçisi kocası olacak yanında. Kızmız emin ellerde

Çok teşekkür ederim iyi geldi yazdıklarınız
Kendini boşa üzme ve özür dileyecek birşey yapmadığını bil lütfen ama bu süreçte ailenden sana karşı adım atıldığı an,sende konuyu uzatma,tavır yapma.
Babanın böyle davranması hiç hoş olmamış ama emin ol hepimiz böyle zamanlar yaşadık.
Annem beni hava kararır kararmaz arar, bende ısrar etme söyledim sana kimle nerde olduğumu der kapatırdım telefonu.
1-2 kere emniyete gitmişliği bile var(Benden haber alamıyormuş ) :KK70:
Şimdi evli ve çocukluyum hala telefonu açmayınca "Ay ölüvercem sanki,sen beni öldüreceksin" lafları bitmiyor.Ona göre ben hep 5 yaşındayım ve korunmaya muhtacım:ukala:
O yüzden çok kafanda büyütme,ben ne kavgalar ettim sonraki gün ortada bir sorun kalmıyor,üç beş güne unutuluyor.

Babanız büyütmüş, gereksiz bir tepki vermiş. Kendince uzerinizde söz geçirebileceği son günler bunlar ve onları ilkelce kullanmaya çalışıyor, düşünerek bile yaptığını sanmıyorum.
Siz de aynı şekilde büyütmüş ve gereksiz tepkiler vermişsiniz. O evde ağlamalar, eve gelince rezil oldum diye kavgaya devam etmeler, hala ağlamalar...
Bunların hepsi gerginlikten. Düğüne çok az kalmış, burada hemen babayla yak gemileri, koy mesafeni falan diyenleri anlayamıyorum. Kolay mı öyle, zaten bu kadar üzgün olduğuna göre aranızdaki bağ da güçlüdür eminim.
Ailenden gelen bir adim muhakkak olacaktır, geri cevirme olur mu? Huzursuz geçirmeyin son birlikte olan günlerinizi.
Ve nişanlınıza yansıtmayın bunları 🩷

Kızlar böyle bir konu açacağımı asla tahmin etmiyordum. 27 yaşındayım haftaya cumartesi düğünüm var nişanlıyım. Daha önce babamla dışarı çıkarken haber verme konusunda ufak tefek tartışmalarımız oldu evet olabildiğince dikkat ediyordum fakat düğüne 1 hafta kaldı beni stres bastı iyice ve işlerim var. Babam sabah işteyken dışarı kuaföre çıktım. Bilirsiniz saç boyama işleri de saatler sürüyor. Annemin haberi vardı bu arada. Akşam çıkarken de nişanlımla tuttuğumuz evi yakın arkadaşım merak ediyordu çıkmışken göstereyim diye aklıma geldi onu çağırdım. Bu arada saat daha 19.00 civarı 1 saat oyalanıp dönecez en fazla. 19.30 da babam beni aradı ve sinirle konuştu sen nerdesin neden haber vermiyorsun diye. Şok oldum o kadar zoruma gitti ki evimde oturdum ağladım sağolsun arkadaşım teselli etti. Eve geldim ve benimle dalga geçer gibi yüzüme gülüyor beni yol boyu ağlatan kendisi değilmiş gibi. Sinirle “dalga mı geçiyorsun beni arkadaşıma rezil ettin” dedim odama doğru yöneldim. Olay burda koptu kızlar. Peşimden sinirle öyle bir geldi ki size yemin ederim korktum imdat diye bağırmışım. Neymiş ben ona haber vermeyerek onu adam yerine koymamışım bilerek yapıyormuşum yahu ben ne yaptım Allah için aklı başında birisi bana açıklasın delireceğim ben ne yaptım? Beni yalnız bırak dedim tekrar bağırmaya başladı annem neyse bir şekilde çıkardı odadan dayanın az kaldı haftaya kadar dayanın dedim en son annem beni de susturdu sonra. Aradan zaman geçti annem odaya geldi ben ağlıyorum bana dedi ki baban çok kötü durumda ağlıyor tansiyonu çıktı yanına git. Size vicdansızlık gibi gelebilir ama gelmek istemediğimi söyledim. Ortada bir şey yokken kalp kıran herkes bedelini de bir şekilde ödesin ben suç işlemedim. Çok öfke doluyum. Ama gelelim asıl olayın koptuğu yere..
Bana mesaj attı “ne halin varsa gör bundan sonra gözüme gözükme yerer” bu ne demek? Ne anlamalıyım ne yapmalıyım? Gerçekten kafayı yiyeceğim. Gözlerim kör olacak ağlamaktan. Kızlar ben ne yapıcam?
Benim anlamadığım neden iletişim kurmaktan kaçındın ? Babana gidip neden böyle yaptığını sorunun kaynağını öğrenmeliydin. Bir babanın ağlaması kolay değil elbette. Üstelik düğünüze bu kadar az zaman varken bu kısıtlama biraz Garp geldi ama iletişimsizlikten bu duruma gelmiş olabilirsiniz. Ben olsam üzerinde düğün stresi varken geç kalma yüzünden neden böyle bir tepki verdiğini aksine destek olmasını beklediğini açık açık konuşurdum hiçbiri olmamış. Bence anne de biraz destek olmalıydı yaşadığınız durum nerden tutulacağı belli olmayan bi hal almış. Birde baba neden mesaj atmış ki çocuk gibi trip mesajı nedir oda ayrı bi garip. Bu durum birazda önceki baba kız iletişiminiz nasıldı ona da dayanır tabi

Babam tansiyon hastasi ve evlenecegimi duyunca beyin kanamasi gecirdi hastaneye her gelen senin yuzunden oldu dedi.1 sabrettim 2 sabrettim en son yakin akrabamda soyleyince sinir krizi gecirdim.Babam cok duskun bana nisan yeri tutuldu yuzukler takilicak esim sehir disindan geldi evlenme teklifi etti babamin tepkisi evet demeseydin babama sormam lazim deseydin oldu..nisanliyken hafta sonu esim geliyodu baska sehirden 2 gunlugune ve ben 2 hafta ust uste bulusucam diye kavga etti benimle bulusamazsin diye..demem o ki babalarin evlenirken ayari bazen kaciyo mantik arama yaptiklarinda alttan al demiyorum ama senin gerginligin neyse onunki de o senin gelecegini dusunup kaygilaniyor olabilir.biraz sakinlessin iki tarafta oturun konusun Allah korusun birinizden birine bisey olsa digerinin cigeri yanar.

Deneyeceğim ama çoktan zehir olmuş gözüküyor bana o mesajı atan yarın düğününe de gelmiyorum diyebilir ömür boyu kapanmayacak yara açmaz umarım bu şekilde
O kadarını yapmaz en azından akrabalar flan gelecekler diye yapmaz. Millet sorsa ne diyecek eve 7de geldi bende onu sildim mi diyecek? Bence düğün öncesi son günlerin tadını çıkarıp o heyecanı yaşamaya bakın. Bırakın herkes kendi yaptığından sorumludur. Siz kendinizi bu süreçte üzmeyin surda düğüne az bir zaman kalmış

Gerçekten böyle ebeveynlerle yaşamak çok zor. Eminim oğlu evlense asla ne zaman geldin ne zaman gittin demez. Yazık olan hep biz kadınlara oluyor. Ben de nişan hazırlıkları için il merkezine kalabalık bir grupla eşimle gitmiştik. Dönene kadar burnumdan getirdi ki kendisi beni üniversiteye 1000 km uzağa göndermiş biri.

Ya ben anladım sizi. Ya döverse diye korktunuz, bana nasıl böyle davranır diye de çok kızdınız. Bir yandan da bunlara maruz kalıyorum diye utandınız. Çok karışık ve kötü duygular içindesiniz.
Babanızın yaptığı çok kötü bir şey. Bahanesi de olamaz. Kızını evlendiren ilk baba o değil.
Yani ben olsam ben de adım atmazdım. İnsanlar yaptıkları yanlışların karşılığını görmeyince aynısını yapmaya devam ediyorlar. Bir zahmet sonuçlarına katlansın diye düşünürdüm ben. Babamdır amaaan istediği kadar bağırsın, hatta üstüme yürüsün diyemem. Babam da olsa anam da olsa her şeyin bir sınırı var.
Evladıyım ama saygı duyacak, nokta.

X