Riskli Gebelik, Düğün…

Sakın aldırış etmeyin sakın! Hiç bi şey bebeğin ve sizin sağlığınızdan önemli değil. Ben daha 8 haftalıkken kaybetmeme rağmen ne kadar yıkılmıştım, hafife almasın kimse bu riski. Gitmeyin bi yere, uzatın ayağınızı dinlenin. Zaten çoğu gitmiş azı kalmış. Sağlıkla kucağınıza alın inşallah

Amin inşallah çok teşekkür ederim

Bunu düşündüm ama söylesem bunu doktoruma garip mi karşılık verir diye de korktum açıkçası

Yani kabul eder mi bilmem ama yapılan hoş değil. Bu tarz durumlarda anlayışlı olmaları lazım. Dertleri elbise, ayakkabı olmamalı.

Benim ikizler 34+5 de doğdu. Bir 9 biri 40 gün hastanede kaldı. 6 yaşına girdiler çok şükür ama erken doğum çok zor. Bende lekenme filan yoktu. Herşey yolundaydı.

Ben olsam bir saat durar, ağrım var diye çıkar gelirim.

Eve bırakacak kimse de olmayacak biliyorum şimdiden herkes düğün telaşında ogünü düşünemiyorum bile
Düşüncem hiç gitmemekten yana

Ya ben sizlere çok üzülüyorum gerçekten. Eşlerin önceliği birbiri olmalı diğer insanlar değil. Keşke böyle kişilerle evlenmeseniz.
Ben de kendime çok üzülüyorum .. sağlıklı evliliğin ne olduğunu bilip çok isteyip çok çabalayıp yine de yapamamış olmak ve bunu çok sonra fark etmek bana kendimi salak gibi hissettiriyor artık..

Ben de kendime çok üzülüyorum .. sağlıklı evliliğin ne olduğunu bilip çok isteyip çok çabalayıp yine de yapamamış olmak ve bunu çok sonra fark etmek bana kendimi salak gibi hissettiriyor artık..
Allah sağlıkla doğurmayı nasip etsin inşallah eşiniz dahil kimsenin lafına bakmayın, şu an herkesten her şeyden önemli olan bebeğiniz ve sizsiniz.
Doktorunuzla görüşün gerekirse yatış versin, düğüne de katılmayın kim surat yaparsa yapsın kim küserse küssün.

Öyle yapacağım mutlaka doktorla görüşeceğim durumumu yalnız eşim yokken anlatacağım yatış vermese bile bi konuşma yapar diye düşünüyorum..

Öyle yapacağım mutlaka doktorla görüşeceğim durumumu yalnız eşim yokken anlatacağım yatış vermese bile bi konuşma yapar diye düşünüyorum..
Umarım eşiniz doktorun konuşmasını dikkate alır, önceki konuşmaları umursamamış zira
Düğüne katılmayın, havalar sıcak düğün salonu tıklım tıklım insan dolacak, eşiniz dahi önemsemediğinden gelenler de durumunuzu hafife alacak, sağa sola çekiştirecekler, halay çek, eltisin çık gelinle oyna gibi gereksiz gereksiz şeyler için sizi rahat bırakmayacaklar, o kalabalıkta mahvolursunuz, düğün bitip herkes dağılana kadar da eve göndermezler sizi, bu riske girmeye değmez.

Bu sefer perinatologa gideceğim, detaylı ultrasonumu yapan doktora umarım onu dinler, farklı bir doktor daha söylemiş olacak sonuçta.
Gelinle oynamayı oturmayı geçtim, o plastik sandalye başında on saat oturmak bile bana eziyet olacak… bel ağrım bir taraftan, artık küçük değil bebek ağırlaştı.. düğün bitirememe gibi huyları var gece on ikiye kadar düğün sonra da çorbacıya gidelim, fotoğraf çekinelim dertleri olacak , sürüklenmek istemiyorum hiç …

Hayır. Tam tersi çok önemli bi şey olsa doktor yatış verirdi demekki bi şeyin yokki eve yolladı diyor
Saçmalamışlar duymazlıktan gelin.
Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin. Gebelik bu en ufak bi şeyde geri dönülemez sonuçlar olabiliyor. Risk almaya değmez ayrıca bunu diyenler olumsuz bi durumda sizinle yas tutmayacaklar.
Ben de ilk gebeliğimde 20.haftada ölü doğum yaptım. Bu gebeliğimde hiçbir yere gitmiyorum ne bayram ne düğün. Sadece kendime odaklıyım. Herkes de idare ediversin bi zahmet. Kimse için olmazsa olmaz değiliz hele ki eş ailesi. Onlar ele güne karşı gösteriş olsun diye istiyorlar. Kimseyi takmayın. Kendi içinize sineni yapın

kayınların kendisi de onların düğünleri de bu hayatta çok da lazım olan şeyler değil
boşver kötüysen hiç gitme, ne derlerse desinler
Tuhaf bi şekilde kaynımın düğünü olacağı konuşulduğunda beri herkes bana odaklı , ağzımın içine bakıyorlar tek bi sözüme, acaba ne diyecek, kıskanacak mı, düğün olursa ne giyecek, basit bir elbise seçerse bu ne anlama gelir… gibi gibi birebir söylemiyorlar ama ben bakışlarından ve davranışlarından anlıyorum benim için tek önemli olan eşim , ama işte karşılıklı değil duygularımız galiba

Bu kadar doğum zamanı yaklaşmış hamilelikte katılmamak en mantıklısı bence de. O kadar kalabalığın içinde hasta olma ihtimaliniz çok yüksek. Misafirleri karşılarken el sıkışacaksınız, öpüşeceksiniz. Yaz da olsa şu an çok ağır bir grip salgını var. Herkes dökülüyor. Doğum öncesi hasta olup, zaten ağır zamanlarınızı daha da ağır geçirmenize hiç gerek yok.

Eşiniz olacak anlayışsınız insana bile bir şey diyemiyorum maalesef. Ama şu an en önemlisi bebeğiniz ve sizsiniz. Sonrasını sonra düşünürsünüz. Temennim bu şekilde anlayışsızlığını doğumdan sonra da devam ettirmez inşallah. Allah yardımcınız olsun, bebişinizi sağlıkla kucağınıza almak nasip olsun. Bu yaşadıklarınızı ders alıp kendi bildiğiniz gibi kendinizi ve bebeğinizi düşünerek yola devam etmek en doğrusu olacak.

Sevgiler,

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…