Riskli Gebelik, Düğün…

Gel de anlat…

Kanamaniz varsa gitmeyin düğüne.mesela ben geçen haftalarda doğum yaptım kaynım nişan yaptı gitmedim başka düğünlerde oldu yine gitmedim.kim ne dusunuyosa düşünsün benim rahatım onemli

Sakın yerinden kalkma bişey olsa Allah korusun sen üzüleceksin en çok sen çekeceksin riskli genelikle 30.haftada doğum yaptım. Kimse bebeğinden önemli değil alınan alınsın kırılan kırılsın. Aynı şeyleri yaşadım market alışverişini bile online yaptım hep. Doktorunuzu arayıp söyleyebilirsiniz bir sonraki kontrolde eşiniz yanınızdayken tekrar etsin aynı şeyleri hatta düğün cenaze vb kalabalık yerlere gitmemeni gerektiğini enfekte olabileceğinizi vs rica edersiniz Durumunuzu açıklayıp

Doktorumla konuşacağım kesinlikle yalnız gireceğim muayeneye yatış rica edeceğim yok olmaz derse yazılı kaşeli kağıt alacağım artık eşimle de konuşmasını rica edeceğim

Doktorumla konuşacağım kesinlikle yalnız gireceğim muayeneye yatış rica edeceğim yok olmaz derse yazılı kaşeli kağıt alacağım artık eşimle de konuşmasını rica edeceğim

Kesinlikle ben de olsam doktorumdan yatış vermesini isterdim sırf eşimin gözüne gözüne sokmak için.

Hayır. Tam tersi çok önemli bi şey olsa doktor yatış verirdi demekki bi şeyin yokki eve yolladı diyor
Burnuna yumrugu indirip kıracaksın
Sonra hastaneden donerken Ah agrıyo ıh mıh deyınce 'o kadaragrımaz ya cok onemlı bıseyın olsa doktor eve yollar mıydı' deyin

Bebeğe Allah korusun birşey olsa kimsenin canı sizinki kadar yanmaz. Olacağı varmış derler geçer mesuliyet kabul etmezler, biz ısrar ettik ondan oldu da demezler tek diyecekleri şey olacağı varmış. Allah yardımcınız olsun, yapmanız gereken şey yatmak ve kalkmamak. Annelik çok zor daha doğurmadan korumak zorundasın. Tüm iyi dileklerim sizinle.

Çok doğru
Çok teşekkür ederim

Düğün bizim olduğu için belki saatlerce ayakta durmamı gerektirecek şeyler olacak gitmemeyi bile düşünüyorum ama asla kabullenmiyorlar öyle bi ihtimali
Eşinizin kendi ailesini susturması gerekiyor. Eşinizi karşınıza alıp konuşun bütün sorumluluk senin bebeğe birşey olursa senden bilirim diye. Abartın. Eşiniz doktoru umursamıyorken ailesi hiç oralı olmaz zaten. Eşinizin önemsemesi gerekiyor. Şahsen benim eşim böyle davransa acayip soğurum ondan galiba. Birde kıyafet derdine düşmüşler. Üzüldüm sizin adınıza ama sizde onları umursamayıp bebeğinizi düşünün herkesin kendi evladı önemli. riskli olduğunu anlamayan eşiniz. O anlamadıkça aileside sizin abarttığınızı düşünüyordur.

Zaten onun yüzünden oluyor. Kestirip atsa kimse konuşmaz

Allah korusun size çocuğa bir şey olunca onlar mı üzülecek yas tutacak, almayın gitmeyin çıkmayın…

bebeginizin sagligindan daha onemli hicbisey yok. lutfen tavrinizi koyun ve asla katilmayin dugune. Allah korusun bebek erken dogarsa onlar degil siz yogun bakim kapilarinda bekleyeceksiniz. doktorunuz ses kaydi atsin yatmaniz gerektigine dair , belki cahil es ailesi anlar durumu. sirf elalem ne der diye torunlarinin sagligini tehlikeye atiyorlar. soyle insanlardan da hayir gelmiyor Allah yardimciniz olsun

Arkadaşlar fazlasıyla yazmış ama ben de 2 tane riskli gebelik geçirmiş biri olarak yazmak istedim. Bence de doktora anlatın bir şekilde durumu ama telefonla ama başka şekilde eşinize ciddi bir konuşma yapsın. Risk devam ediyor ise de bende olsam düğüne falan gitmezdim. İsteyen istediğini düşünebilir önemli olan evladinizin sağlıkla dünyaya gelmesi. Şimdiden hayırlı doğumlar dilerim, vaktinde sağlıkla gelsin inşallah.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…