Riskli Gebelik, Düğün…

Ya bu aileler var ya ne desem .....

Eşiniz gitsin sizin ve bebeğin sağlığı daha önemli

Bencillik durumu bilmiyor olsalar neyse.

Sağlıkla alın kucağınıza

Bilsem 🤔🤷🏻‍♀️ eşin neden yok diye ağız yaparlar diye düşünüyor galiba

😄 3 gram sadece 3 gram aklı olan birisi "karın nerede" sorusuna "karımın riskli gebeliği var" cevabını alınca ağız yapılmayacağını bilir. Sağlık sorunu var ortada.

Boşver sen kocanla kayın aileni sürünsünler. Kaynın evleniyordu değil mi? Sen kız tarafını ara, durumunu anlat, takımızı/hediyemizi zaten eşim düğünde takacak, ben artık doğum sonrası yeni evlerine gelirim, diye konuş. Senin kayın ailesi kudursunlar.

Ay ne biçim bir zihniyet bu yaa riskli gebeye de ne çok yattın denir mi pes! Yerinizde olsam düğüne falan kesinlikle gitmem. Biraz sert ve keskin konuşun anlasınlar kararlı olduğunuzu. Hiç mi düşünmüyorlar bebeğinizi, sizi..

😄 3 gram sadece 3 gram aklı olan birisi "karın nerede" sorusuna "karımın riskli gebeliği var" cevabını alınca ağız yapılmayacağını bilir. Sağlık sorunu var ortada.

Boşver sen kocanla kayın aileni sürünsünler. Kaynın evleniyordu değil mi? Sen kız tarafını ara, durumunu anlat, takımızı/hediyemizi zaten eşim düğünde takacak, ben artık doğum sonrası yeni evlerine gelirim, diye konuş. Senin kayın ailesi kudursunlar.
Büyük ihtimalle öyle yapacağım .
Her şeyin bi telafisi olur belki ama bebeğimin asla

Bilsem 🤔🤷🏻‍♀️ eşin neden yok diye ağız yaparlar diye düşünüyor galiba

Bu arada ben yarın evlenecek olsam, bir gelin olarak en son derdim "nişanlımın abisinin eşi neden gelmedi" diye dertlenmek olurdu.

Hadi diyelim düğünde laf oldu "riskli hamileliği var" denilir, laf kapatılırdı. Sonuçta senin hamile olduğunu aylardır karnında bebek olduğunu bilen insanlar. Öyle ayağını durduk yere burkup gelmemezlik yapmıyorsun.

Ay ne biçim bir zihniyet bu yaa riskli gebeye de ne çok yattın denir mi pes! Yerinizde olsam düğüne falan kesinlikle gitmem. Biraz sert ve keskin konuşun anlasınlar kararlı olduğunuzu. Hiç mi düşünmüyorlar bebeğinizi, sizi..
Onlara göre riskli değilim lekelenme herkesin başına geliyormuş herkes yaşıyormuş

Bence bir sonraki doktor kontrolünde, siz bir sorun bakalim doktora düğüne gidebilir miyim eşim çok istiyor diye de doktor eşinize güzel bir nutuk çeksin. Sizi ciddiye almasa da doktorun sert ikazini alacağını düşünüyorum. Birde abartiyorsun diyenlere ben olsam, bebeğime birsey olursa vebalini alabilecek misiniz derdim.

Ya bir de yanlış anlaşmasın ama siz gelin değilde kız olsaydınız anneniz yine geleceksin şık olacaksın mı derdi yoksa kızım yat canından torunumdan kıymetli mi derdi? Erkek analarına laf edilince kaynana oluyor da cidden gelinlere acıdıkalrı yok bazılarının sinir bozucular. Bacım gitme ömür boyu pişman olmandansa iki surat assınlar gerekirse küssünler daha iyi. İnsan olsalar gelme derler zaten öylelerine de insanlık etmeye gerek yok

Bu dünyaya bir çocuk getiriyorsanız onun için her türlü fedakarlığı yapmak zorundasınız. Hele ki sağlığını riske atmak, çok çok büyük bir sorumluluk. Gerekirse düğüne bile gitmeyin.

Bence bir sonraki doktor kontrolünde, siz bir sorun bakalim doktora düğüne gidebilir miyim eşim çok istiyor diye de doktor eşinize güzel bir nutuk çeksin. Sizi ciddiye almasa da doktorun sert ikazini alacağını düşünüyorum. Birde abartiyorsun diyenlere ben olsam, bebeğime birsey olursa vebalini alabilecek misiniz derdim.
Yazılı kaşeli kağıt alıp boynuma asacağım risklidir diye son çare

Hayır. Tam tersi çok önemli bi şey olsa doktor yatış verirdi demekki bi şeyin yokki eve yolladı diyor

Doktora söyleyin düğünden bir gün önce yatış versin, düğünden sonra çıkarsın. Siz bunlarla uğraşırken eşiniz ne yapıyor. Eşiniz annesini sustursun.

Eve yollamazdi diyen eş mi eş ailesi mi?

Hayır. Tam tersi çok önemli bi şey olsa doktor yatış verirdi demekki bi şeyin yokki eve yolladı diyor
Çok üzücü inşallah o düğüne gitmek zorunda kalmazsın. Bebeğe bişey olsa bunun hesabını kim verecek. Babası bile çok üzülmeyecek belli

Doktora söyleyin düğünden bir gün önce yatış versin, düğünden sonra çıkarsın. Siz bunlarla uğraşırken eşiniz ne yapıyor. Eşiniz annesini sustursun.
Bunu düşündüm ama söylesem bunu doktoruma garip mi karşılık verir diye de korktum açıkçası

X