Riskli Gebelik, Düğün…

Amin, çok teşekkür ederim sağolun
Mutlaka yarın doktora gideceğim hatta bu sefer perinatolojiye gideceğim

Hiç bir şey senin ve bebeğinin sağlığından önemli değil bende zor Bi gebelik geçirdim kanamalarım vardı öz yegenimin düğününe gidemedim .

Onlara göre riskli değilim lekelenme herkesin başına geliyormuş herkes yaşıyormuş
Yooo valla 6 aylık hamileyim Allah'a şükür tertemiz bir hamilelik geçiriyorum ne demek herkesin başına geliyor? Bu tarz şeylerin dönüşü olmaz Allah korusun o düğün gecesi apar topar hastaneye kaldırıldığınızda mı anlayacaklar bir şeyleri?

Beni hiçbir kuvvet o düğüne götüremez. Riskli bir gebelik geçirdim ve beş aydan sonra hiçbir yere gitmedim . Pişman değilim . Şimdiden net olun . Çocuk doğduktan sonra daha büyük sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Ayrıca kaynımin düğünü uğruna kaybedeceğim bir çocuk yok benim ya. Bu bana teklif edilemezdi

Gebeler için hastanede enfeksiyon riski olduğu için eve gönderiyorlar nasıl hiç bunu dusunmezler anlamıyorum. Bı tandiigm 4 kez tüp Bebek yaptirdi sonucunda hamilelik yaşadı. 8 ay boyunca lekelnme yaşadı serklaj oldu . Aylarca hastanede yattı. Yine de doktoru enfeksiyon riski var diye evine gönderip tekrar hastaneye alıyordu. Ve abisi evlendi . Düğüne gitmedi hickimse de neden gelmedi demedi . Kendinizi bebegimizi düşünün lütfen

Aynı şekilde hamilelik geçirdim. Konum da var hatta. Bebeğe bir şey olursa kaynın kaç gün ağlar? Herkes hayatına döner, olan sana olur.

Alakasız olcakta ben geçen gün bir düğüne gittim gelinin babası 4.evre kanser annesi babası düğünde 1 saat durup eve döndüler. Kimse ayıplamadı çünkü sağlık her seyin basında gelir. Sizin durumunuz da olsam gitmem eşiniz de durumu neden anlamıyor ailesine de öyle lanse etmiyor. Riskli gebelik olup kardeşinin düğününe gitmeyen var ne var ki bunda. Ayrıca o düğün telaşında kimsenin de aaa elti gelmemiş diyeceğini sanmıyorum.

Allah bozmasın, bu durumda neden gelemeyeceğinizi bir tek eltinize söylersiniz olmazsa, eş ailesinde bak bak eltin seni kıskandığından düğüne gelmedi deyip kızı dolduracak potansiyel var gibi algıladım yazdıklarınızdan.

Ne tuhaf ne komik ve bir o kadar da her şeye bir fikri olup burnunu sokan meraklı insanlar var şu dünyada.
Siz gebeliğinizi bebeğinizi düşünüyorsunuz onlar düğünde ne yapacağınızı

Kimseye aldırış etmeyin. Ben sizin yerinizde olsam düğüne bile gitmem. Burda hem sizin hem bebeğinizin sağlığı söz konusu. Millette size anlayış gösterip destek olmak yerine sizi kıyaslayarak daha çok moralinizi bozuyorlar. Bu insanlar için bebeğinizi ve kendinizi tehlikeye atmayın. İki üç gün konuşur sonra unuturlar.

Hadi ya. Bizim sülale mi pimpirikliymiş. Kısa bir süre kanama yüzünden tüm hamileliğinde yattı bizde herkes
Onların bebeği tehlikeye girmeyecek. Siz kendinize bakın. Kalkmanız gerekiyorsa kalkın, kalkmamanız gerekiyorsa yatın.

Bu ne cahil cuhelalik çocuğunuza birsey olsa ne yapabilecekler hepsi kader diyip köşeye çekilecek strese de girmeyin yerinizde olsam düğüne de gideceksem son yarim saat eismle taki takar dönerim hicbirsey evlattan kıymetli değildir

Ben biraz acı konuşacağım size kusura bakmayın.
Siz artık annesiniz, anne.
Kedi bile yavrusu için pençeleriyle köpeklerin arasına saldırıyor evlatları için.
Siz riskli bir gebesiniz.
Milletin gönlünü hoş tutacaksınız diye hayır diyemiyorsunuz diye elalem ne der diye o düğüne gidecek misiniz gerçekten ?
Siz bir canı koruyamayan biriyseniz neden anne olmayı tercih ettiniz bu bana garip geldi.
4.5 aylık bebeğim var benim. Hamileliğim biraz sıkıntılı geçti benim de Kv dahil kimseyi ne misafir aldım ne ağırladım ne bir düğüne gittim.
Kv bana ayıp oluyor dediğinde kusura bakmayınca evladımın canı önemli alınan alınır küsen küser işime de gelir dedim suratlarına.
Elalem ne der diye evladımızın canından da olmayalım ya pes doğrusu pes!!!?

gitmeyeceğim. Sadece durumumun onlar tarafından bu kadar basite indirgenmesini anlamıyorum.

Sağlık olmadıktan sonra isterse doldursunlar .. herkes yerinde mutlu olsun.

Ben de su an riskli bir gebelik geciriyorum lekelenme durumundan degil baska sebeplerden doktor yat bile demiyor ama ben de dikkat ediyorum mesela gecen hafta görümcem cocuguna doğum günü yapti gitmedim hediyemi esimle kizimla yolladim hic bir sey evlatlarimizdan degerli degil gitmeseniz bile kimse gönül koyamaz

Bende riskli olduğum için , eltime yapılan çeyize gezip görüp alıp bir şey koymadım ne yalan söyleyeyim. Sonra kendisine de söyledim ben çıkamıyorum durumum bu bu diye o da başlarda ısrar etti gel cıkalım falan diye ama reddettim. Bazen diyorum acaba konuşuyorum da sesim mi çıkmıyor duyulmuyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…