Ramazanda Kilo Verme Deneyimlerimiz

bool su demişin ya .. dün suyu abartarak 6 bardak içtim ve diyetisyenin verdiği ekmek ölçüsünde de mantımı yedim sonra da kalkamadım şiştim
bugün biraz daha az su içeceğim inşallah

mantıyı çok seviyorum :26:
o konuda kendimi frenleyebilir miyim tam emin diilim :26:
o yüzden kendimden emin olana kadar mantı yemicem

2 günlük menüyü buraya yazarmıısn cnm bakalım nerede hata yaptın.
bu arada tsh değerin kaç?

ya canim iki günde ne yedigimi biliyorum ama miktarlarini tam olarak hatirlamiyorum dün yediklerimi yazayim

iftar
2 çatal patlicanli köfte
1 ka$ik pilav
yarim dilim ekmek
1 porsiyon karpuz
köfte büyüklügünde tavuk

ara
bir küçük kaseden az sütlaç (az $ekerliydi)
diyet yarim bardak süt ile nescafe

sahur
1.5 ka$ik nutella ( adet dönemim yakla$iyor diye tatli krizim tuttu )
1 ka$ik sütleç
1 ka$ik pilav
kk az yagli peynir
1 dl ekmek
1 küçük domates

TSH degerim 1.43 normali 0.40 ila 4.36 arasi
T4 degerim 8.93 normali 9.8 ila 17.40 arasi
tiroidimdeki nodüllerin en büyügü 22 mm

pardon cnm görmedim sayfalar o kadar cok ki bazılarını okuyamıyorum .. hemen ekliyorum :)

canım bendede hipotiroit var ilaç kullanıyorum çok iyi biliyorum yani değerleri değerler normal maaşallah.

Fakatttttttttt normal olmayan menün kesinlikle çok yanlışlarla dolu bu menü ile 600 gr. Az bile almışsın.baştan sona hatalı bence.

Son düzenleme:

bence yediklerinde anormal birşey yok.
adet dönemim yaklaşıyor demişsin.sendeki şişkinlik olmalı.
moralinin bozulmaması adına adet bitimine kadar tartılmamanı öneririm.

leyyyacım dengeli değil ne yasaksa sanki ona yaklaşmışsın.menüye uyamazmısın düzenli bir menü olsa.

ben daha önce 1 ayda 4 kilo verdim.
arkadaşımızın listeye yazdıklarından yiyordum üstelik.
ama şöyle bir durum var.çok hareket ediyordum.1,5 saat spor yapıyordum günlük

ben daha önce 1 ayda 4 kilo verdim.
arkadaşımızın listeye yazdıklarından yiyordum üstelik.
ama şöyle bir durum var.çok hareket ediyordum.1,5 saat spor yapıyordum günlük
canım verdin ama belki fazlasını geri aldın.sağlkıklı beslenmek bu değil.

bir kere iftarı çorba ile açmalısın.bolca salata .tamam ilk gün köfte tavuk vs. olmuş fakat ara öğünde sütlaç ki şekeri az bile olsa önemiş yok içinde pirinç var kalorisi çok yüksek üstüne birde neskafe hiç olmamış sahuru yazmıyorum bile.
canım eleştiriyorum ama hatanıda söylemezsem burada olmamızın ne önemi var.

iftar menüüm ;

börek corbası ( 1 kepçe)
güveç (3-4 kaşık)
patates salatası (1-2 kaşık)
cacık ( bol booool menüde tek faydalı yiyecek cünkü )

menü yine hep karbonhidrat ama cok az yiceem yapck bişey yokk :18:

pufy canım senin gidişatını çok beğenmiyorum hem miktar olarak az yi
yorsun hemdeçok sık tüketmemen gereken şeyleri bir arada tüketiyorsun.

suan kendimi alkıslıyorum
sahur ;
yarım kete
7-8 sarma
1 kase hoşaf
1-2 kavun
aferin ya nefret ediyorum kendimden off boyle gidersee
canım kete nedir ? hamur işi ise beğenmedim menünü karbonhidrat ağırlıklı olmuş
tatlım 4 dolma yemişssin yanında 2 dilim pide bana çok geldi açıkçası
canım indirdim 48 dk olanı
5 dk olanla başladım dün akşam tabi ben onu 10 dk yaptım
o bile iyi geldi
aynı 3 mil ise 2.milde kate denilen kadın yaptırıyor ozaman süper oluyor nasıl bir enerjidir diyorum

kızlar sahurdan sonra nabıyorsunuz siz ben spor yapamıyorum pek.. bugün dışarı çıkcam yürüyüş olarak sayılır artık o..
bende 2 gündür 48 dak.leslie yapıyorum canım sende indirip evde çok rahat yapabilirsin normal yürüyüşten daha çok terletiyor
oruca alışana kadar 4-5 gün süre verin kızlar kendinize
hemen tartılmayın..
hele sindirim sistemi bi alışsın. susuz kalıyoruz sonuçta

kızlar kesınlıkle vucut alışana kadar tartılmayın benim gibi moreliniz bozulurrr

Allahım allahım twilight11 cnm ketede bi hamur işi

Of bittim ben...:18:

Helesükür bu Baslıgı bulabildim kac günden beri arıyordum bulamıyordum :)) Puffy benide eklermisin listeye suan 67 Kiloyum Hedefim 60 olmak.Ha bide sahurları dedigim gibi Sütlümısırgevregi yiyorum gayette iyi tok tuttuyor.İftardada bol bol suyumu icip yemeklerden azar azar yiyorum ve hic ekmek aramıyorum nedense yemekleri ekmeksiz yiyorum.Kilomu simdilik koruyorum ama benim böle bi problemim var Bagırsaktembeligi vardı bende ramazanda dahada beter oldu tuvalete cıkamıyorum ve bu beni coook rahatsız ediyor ne yapmalıyım öneriliriniz varmı arkadaslar (

Allahım allahım twilight11 cnm ketede bi hamur işi
Of bittim ben...:18:
hımmm neyse bundan sonra daha dikkatli olursun tatlım
boşnak güzeli hoşgeldin ben form çayı kullanıyorum..kayısı yıyebılırsın yeşillik bol ye

hımmm neyse bundan sonra daha dikkatli olursun tatlım
boşnak güzeli hoşgeldin ben form çayı kullanıyorum..kayısı yıyebılırsın yeşillik bol ye

twilight 11 ah sorma benim ablamın bana verdigi cok süper bi tarif vardı dün yemekten önce sahurda denedim nedense hic faydasını görmedim halbuki bunu yaptıgımda imkanı yok tuvalete kesinlikle cıkardım. 5 kuru kayısıya kaynamıs suyu döküyorsun bi bardaga ve bi 5 10 dakka demleniyor ve o sekilde iciyorsun ardından kayısıyı yiyorsun.yok bende tık olmadı.forumda formmacunu diye biseyden bahsediyorlar onumu alıp denesem acaba bilmemki.

boşnakgüzeli aramıza hoşgeldin.Pek bir meşhuruz desene topikce aranılıyoruz falan sevindim bu duruma

canım şaka bir yaa bağırsak düzeni için sıvı gıdalar şart yanında meyve ve kayısı iyi çözüm olabilir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…