Ramazanda Kilo Verme Deneyimlerimiz

bazı arkadaşlar hemen yanlış anlayıp saldırıya geçmişler. kimsenin orucunu tartmak kimseye düşmez allahtan başka bazı arkadaşlar ramazını kilo verme ayı gibi gördüğümü düşündü heralde benim anlatmak istediğim sey bambaşka birşeydi. o kadar saat aç kaldıktan birde üstüne az ye.. bu sekilde oruç tutulursa bunun neresi sağlıklı çok yemekte iyi değil üstüne basarak söylemiştim ama dediğim gibi bazı arkadaşlar direkt savunmaya geçmiş. sağlıklı beslenmek ayrı birşey kilo vermek ayrı birşey aradaki farkı iyi tespit etmek gerek sağlıklı beslenerek kilo verilebilir ama sağlıklı beslenme ramazan ayında ne yazık ki tam anlamıyla olmuyor. bu yüzden de kilo vermek mümkün olmuyor. sağlıklı beslenme neye göre sağlıklı beslenme..

Son düzenleme:
inş almamıssındr cnammm gün icersnde deisio insanın kilosu walla bende iftardan önce tartılcamm :)

güzel olmuss cnmmmmm ben ana yemegmi bitirene kadar ara weremiorumm :)
bakalım bi deneyeyim şu menümü siz haber veririm yarın ne tür bi değişiklik olmuş .bide ben kilo çizelgesi yapamıyorum o nasıl yapılıyo :)

dinime küfreden müslüman olsa diyen arkadaş ben kimsenin müslümanlığını tartışmıyorum kimse de kimsenin müslümanlığını tartışmasın hepimiz allah rızası için oruç tutuyoruz. yazıkkk..

sağlıklı beslenerek kilo verin siz bu mümkün ama ramazan ayında mümkün değil.. neyse umarım verirsiniz..

Son düzenleme:
dinime küfreden müslüman olsa diyen arkadaş ben kimsenin müslümanlığını tartışmıyorum kimse de kimsenin müslümanlığını tartışmasın hepimiz allah rızası için oruç tutuyoruz. yazıkkk..

sağlıklı beslenerek kilo verin siz bu mümkün ama ramazan ayında mümkün değil.. neyse umarım verirsiniz..

evet allah rızası için oruç tutuyoruz yazık . ki bunu da çarpıtarak yorum yapan sizsiniz üstüne üstelik uzatmayın lütfen orada yaklaşımınız yanlış biz kilo vermek için oruca başlasak haklısınız ama öncelikle kendi yazdığınıza bakın ve empati yapın . moralimizi bozmak yada negatiflik yaymak için lütfen yazmayınız çünkü gerçekten moral ve desteğe olan insanlar toplandı buraya.

bazı arkadaşlar hemen yanlış anlayıp saldırıya geçmişler. kimsenin orucunu tartmak kimseye düşmez allahtan başka bazı arkadaşlar ramazını kilo verme ayı gibi gördüğümü düşündü heralde benim anlatmak istediğim sey bambaşka birşeydi. o kadar saat aç kaldıktan birde üstüne az ye.. bu sekilde oruç tutulursa bunun neresi sağlıklı çok yemekte iyi değil üstüne basarak söylemiştim ama dediğim gibi bazı arkadaşlar direkt savunmaya geçmiş. sağlıklı beslenmek ayrı birşey kilo vermek ayrı birşey aradaki farkı iyi tespit etmek gerek sağlıklı beslenerek kilo verilebilir ama sağlıklı beslenme ramazan ayında ne yazık ki tam anlamıyla olmuyor. bu yüzden de kilo vermek mümkün olmuyor. sağlıklı beslenme neye göre sağlıklı beslenme..

biz kilo sorunu olan insanlar için saglıklı beslenmek kilo wermek demektir.daha önceden tıka basa yedigimiz için,saglıklı beslenerek kilo werebiliyoruz.bunun tartısılmasını daha fazla istemiyorum.eger bizimle birlikte kalmak istiyorsanız başımızın üstünde yeriniz war,ama böyle konusarak kafa karıstırıp moral bozmaktan baska birsey yapmıyorsunuz ...

Mümkün ya da değil bende dahil hepimiz umut ediyoruz. destek olmayacaksan köstekte olma bence...

nedense bazı arkadaşlar konuyu bambaşka taraflara çekmişler.
bende bu topikteyim.kilolarımdan kurtulmak istiyorum.karar verdim ve bu da ramazana denk geldi.
söylediklerinizden ben alınmadım şahsen.aksine katılıyorum.
bu sene ilk defa böyle birşeye kalkıştım.
buradaki birçok arkadaşım ekmek ve hamurlu tatlılardan uzaklaşarak bunu deniyor.
bende böyle yapıyorum.mide rahatsızlığım var.çok yersem hastanelik olurum biliyorum.geçen senelerde kendime hakim olamazdım.mideme kramplar girerdi.bu sene biraz daha rahat geçiyor benim için. inşallah kilo anlamında küçük de olsa kaybım olur.
zor ama kilo veremesem bile en azından sağlığım için dikkatli davrandım diyeceğim.

arkadaşlar başından beri bu topikteyim biliyorsunuz ve birbirimize destek olduk hep ve de olacağız ama gerçekten çok abarttınız arkadaş yanlış bir şey demedi ve orucunuza da laf söylemedi. neden bu kadar sert çıktınız anlamıyorum herhalde oruçtan biraz gerginsiniz yapmayın lütfen gereksiz ortam germeyin
bunları söyleyen arkadaşım sen de bize katılmıycaksan fazla kalabalık etme o zaman buralarda

arkadaşlar başından beri bu topikteyim biliyorsunuz ve birbirimize destek olduk hep ve de olacağız ama gerçekten çok abarttınız arkadaş yanlış bir şey demedi ve orucunuza da laf söylemedi. neden bu kadar sert çıktınız anlamıyorum herhalde oruçtan biraz gerginsiniz yapmayın lütfen gereksiz ortam germeyin
bunları söyleyen arkadaşım sen de bize katılmıycaksan fazla kalabalık etme o zaman buralarda

olaylar çok farklı yerlere geldi.. benim demek istediğimden başka yerlere saptı..
umarım hedeflediğiniz kiloyu verirsiniz.

orucumu sorgulayana cevap bıle vermeyeceğim .kendisi bunu sorgulamakla ne işliyor cok merak edıyorum amann neyse detaya girmiycem:KK52:

yaaa kızlar siz tartıldınız mı yaa ben hala ınatla tartılmıyorum cok korkuyorum almısımdır :26:dıye cunku hıc gıtmıs gıbı hıssetmıyorum ama dedıgım gıbı wc olayıda durmuş durumda sanırım ondan dıyorum:63: dur bakayım bende bu aksam ıftardan once bı cıkayım bakalım ne olmus benım vucutta :KK52:
wc olayı normal canım oruca alıştıkça geçer.
susuzluktan oluyo ilk gün bende de oldu.
akşam meyveye yer ayır midende mutlaka :KK70:
bir de ceviz ye çok iyi gelir.. çok da faydalı

umarım verirsiniz. çok büyük yanlış anladınız.. iyi ramazanlar...

yanlış anlaşılmamak için özen göstermeniz gerekirdi.. orucu sorgulamak olarak anlamadım söylediklerini ama söyleme şeklinden oldu bütün bunlar..
suyu ara ara içemiyosun mesela, aç kalınca metabolizma yavaşlıyo oruç olmasak ayda 3-4 kilo veririm ben ama bayrama kadar hedefim en fazla 2
durumun bizde farkındayız. gelip kesin yargılarla şöyle olmaz böyle olmaz dersen mutlaka tepki görürsün

burdaki herkes normalde ramazanda kilo alan insanlar..... kilo almamak bile yeterli bizim için
kendi kilom için 1-2 kilo verirsem ne ala..

o kadar saat aç kaldıktan birde üstüne az ye. diye bişey demişsin. sana daha önce yazdıgım msjda açıkladım bunu
az yemiyorum ben sadece yağlı ya da tatlı yemiyorum........

insan düşündüğünü nasıl ifade edeceğini bilmeli..

slm kızlar :KK76:

sahur menüm:

1 domates
1 salatalık
3 yeşil zeytin
1 dilim ekmek
1 bardak şekersiz çay..

special k yiyemedim süt bitmiş.. yoğurtla hiç denemedim çikolatalı benim k ondan.. tadı kötü olur yiyemem ziyan olmasın diye denemedim yani..
çok susadım sadece :KK61: bide sanırım ben kilo alıyorum.. hergün tartılan ben 3 gündür tartıya adım atmadım :KK60: korkuyorum çünkü :KK50:

oruca alışana kadar 4-5 gün süre verin kızlar kendinize
hemen tartılmayın..
hele sindirim sistemi bi alışsın. susuz kalıyoruz sonuçta

sahur menüm:

1 domates
1 salatalık
3 yeşil zeytin
1 dilim ekmek
1 bardak şekersiz çay..

special k yiyemedim süt bitmiş.. yoğurtla hiç denemedim çikolatalı benim k ondan.. tadı kötü olur yiyemem ziyan olmasın diye denemedim yani..
çok susadım sadece :KK61: bide sanırım ben kilo alıyorum.. hergün tartılan ben 3 gündür tartıya adım atmadım :KK60: korkuyorum çünkü :KK50:
ya bende kilo alıyorum diye düşünüyorum ama bence pazartesiyi bekleyelim :) moralini bozma:KK34:

kızlar ben de ramazanda kilo wermeye inananlardanımm..ilk 2 gün gidemedm bugünden ititbaren aksamları namaza gidicem hem bu ayı hayırlı bi sekilde bol ibadetli geciricem hem de hareket olcak benm icin.bir de gün icerisnde titresmli kmer kullanıcam ekstra jel sürüp ama kemerm suan calısmıor hemen bugün tamire wericemm

hoşgeldin cnm.. inş hep beraber düzenli yiyerek veririz :KK16:

olaylar çok farklı yerlere geldi.. benim demek istediğimden başka yerlere saptı..
umarım hedeflediğiniz kiloyu verirsiniz.

msjlarını tek tek okudum.. belki doğru bir tespitin var ama USLUBUN YANLIŞ... sana karşı saldırı niteliğindeki msjlar bundan ötürü sanırım.
*birine bir şeyi sessizce ve düzgün bir dille söyleyip cevap beklemek başka
*birine bir şeyi bağırarak ve farklı bir dille söyleyip cevap beklemek başka..

oruca alışana kadar 4-5 gün süre verin kızlar kendinize
hemen tartılmayın..
hele sindirim sistemi bi alışsın. susuz kalıyoruz sonuçta

başka bir topicte arkadaşıma yazmıştım bende aynısını...

"vucut uyum gösterene kadar kilo almak normal zaten.. düşün gece 3.30 dan akşam 7.30 a kadar açız (bizim bölge için diyorum)

nerdeyse 16-17 saat açız. ve yediğimiz yine iki lokma.. vucut susuz kalıyor.. içtiğin su vucuda yerleşiyor,ben gün içinde 100 kere wc ye giderdim günlük içtiğim 3-4 litre sudan dolayı.. şimdi iftardan sahura 3 lt su içiyorum en fazla 1-2 kere çıkıyorum wc ye iftara kadar.. vucut kendini korumaya alabilir yediklerimizi depolayabilir.. bir kaç gün alışması gerek sonra belki bu yediklerimle kilo verebilirim.." bende böyle düşünüyorum...

sahur menüm:

1 domates
1 salatalık
3 yeşil zeytin
1 dilim ekmek
1 bardak şekersiz çay..

cnmm yogurtla da güzel oluoo tadı tok tutuomu ben de denesem mi sahurda
başka bir topicte arkadaşıma yazmıştım bende aynısını...

"vucut uyum gösterene kadar kilo almak normal zaten.. düşün gece 3.30 dan akşam 7.30 a kadar açız (bizim bölge için diyorum)

nerdeyse 16-17 saat açız. ve yediğimiz yine iki lokma.. vucut susuz kalıyor.. içtiğin su vucuda yerleşiyor,ben gün içinde 100 kere wc ye giderdim günlük içtiğim 3-4 litre sudan dolayı.. şimdi iftardan sahura 3 lt su içiyorum en fazla 1-2 kere çıkıyorum wc ye iftara kadar.. vucut kendini korumaya alabilir yediklerimizi depolayabilir.. bir kaç gün alışması gerek sonra belki bu yediklerimle kilo verebilirim.." bende böyle düşünüyorum...

bitanemm ben sahurda kekik we yesil cay ictimm yattımmm uyanana kadar 3 4 kez kalktım wc ye tawsiye edermm

X