Ramazanda Kilo Verme Deneyimlerimiz

günaydın kızlar herkese :KK1:
sahurda 2 dilime yakın pide bol domates salatalık ve peynir.
3-4 parça kızarmış salam ve birazcık kompostu.
iftarı iple çekiyorum Allah herkesin oruçlarını kabul eylesin:KK66:

Dün sahura kadar uyumadım babam geldi sıcacık pideyle off dayanamadım yedim :KK43: sahurdada pilavla ayran içtim çok kötü hissediyorum :KK43: tam kilo alınıcak şeyler ! :KK43:

Kızlar başta bende varım demiştim ama sonra iş yogunlugundan giremedim benide ekler misiniz listeye boyum 1,60 kılom 72,1 hedefım 55 daha inersem göbek atarım tabi:KK76: Listeye bu sekılde eklenıyoruz dimi baska bısey yapmaya gerek var mı

ilk sahurumda normal kahvaltı ettım 1 dilim ince ekmek üstüne saralle yedım normalde bal yiyorum benı cok tutuyor bir bardak çay bile içemedim 4 büyük bardak su içtim haa bırde küçük bir gözleme yaptım onu yedım:KK53:
iftarda ayy onu hiç sormayın bırı 11 aylık bırı 4 yasında 2 kızım var ve ikisininde boğazları iltihaplandı :KK59: işten aksam 6 da geliyoruz kayınvalıdem bakıyor cocukları alıp eve gectık kucugu bir anda sankı bısey olmuscasına bir aglamaya basladı dogdugundan berı onu boyle gormedım neyse bı sekılde uyuttup hemen mutfaga kostum hazırlıkları yaptım ıyı kı yapmısım yıne uyandı yıne o ınleme seklınde aglama yavrum cok hastaydı tabı benım ıftarda hayal oldu kucagıma aldım ama aglıyo hemde nasıl babasına hıc gıtmıyor bende 2 bardak su içtim bir tane vişne suyu ne alaka demeyın o ara ne yaptıgımı bılmıyorum:84: sonra neyse sakınlestıkten sonra buyuk kuzumda hasta onada bıseyler yedırdım kendımde yarım kepçe mercimek çorbası içtim 3 köfteyı nasıl anlatsam az bır pıdenın arasına koyup yedım haa 2-3 kasıkta salata yıyebıldım sonra da esım cay yapmıstı ama ıcemedım yıne 3 buyuk bardak su ıcıp uyuya kaldım. Sahurda yıne kucuk bır gözleme yıne yarım ınce dılım ekmege sarelle çayımı yıne ıcemedım yıne sanırım 3 buyuk abrdak su ıctım .
bu aksam yatmadan once sırkelı suyumuda ıcıcem telaşta oınu ıcmeyı unuttum:KK50:

Son düzenleme:
1.gün
sahur bulgur pilavı-Ayran

iftar-Sulu köfte 1 tabak -4 bardak ayran

ara öğün :küçük ekmek arası peynir-1,5 bardak süt

:nazar::nazar:

günü kapamış oldum böylece.​

canım sulu yemekleri orta boy kepçeyle, diğerlerini yemek kaşığıyla ölçülendirip yazsan daha iyi anlarız sanırım

Dün sahura kadar uyumadım babam geldi sıcacık pideyle off dayanamadım yedim :KK43: sahurdada pilavla ayran içtim çok kötü hissediyorum :KK43: tam kilo alınıcak şeyler ! :KK43:

olsun canım yaa bu aksam telafı edersın bıseycık olmaz zaten ben ramazanda ilk uc gun bunyeyı alıstırmak ıcın normal yıycem demıstım yanı alıstıra alıstıra kısarım dıye dusunmustum sende oyle dusun bıseycık olmaz .pıdeyı ben sekıze bolup bır parcasını yıyorum ramazanı pıdesız dusunemem valla zaten bazı dıyetlerde de verıyorlar

sahurumu yazayım kızlar

Yarım dilim börek
Yarım kk peynir
Domates, salatalık
1 dilim güllaç
4 ceviz

canım tatlı istiyodu ben de yedim :KK70:

dün akşam 30 dk tempolu yürüyüşümü de yaptım koşu bandında
yürüyüşe devam edersem benden iyisi yok:KK66:

olsun canım yaa bu aksam telafı edersın bıseycık olmaz zaten ben ramazanda ilk uc gun bunyeyı alıstırmak ıcın normal yıycem demıstım yanı alıstıra alıstıra kısarım dıye dusunmustum sende oyle dusun bıseycık olmaz .pıdeyı ben sekıze bolup bır parcasını yıyorum ramazanı pıdesız dusunemem valla zaten bazı dıyetlerde de verıyorlar

iftarda ekmek-pide, pilav ve tatlı yememek gerekiyo kilo verebilmek için..
ben de tam yapamıyorum ama..

sahuur ;

1 kase soguk yarmalı naneli yogurt corbası
yumurtasız menemen ve biraz pideyi kacırdım galiba yne öfffffffffffffffffff napcam ben bole kacamaklar ama iftarda yemedigim icin yiyim diyorum devamıda geliyo:KK43:
3-4 kavun dilimi

ve smdi yarm lt suyumu iciyorum namazımı kılıp yatacgmm :KK1:

pufy bende su yarmalı yogurt corbasını yaptım ama benımkı bı acayıp oldu hıc sevmedım neden acaba nasıl yapıyorsun tarıf vermen mumkun mu

yumurtasız menemen dedıgın domates bıberımı pısırdın sadece ne kadar emraklıyım dımı:26:

iftarda ekmek-pide, pilav ve tatlı yememek gerekiyo kilo verebilmek için..
ben de tam yapamıyorum ama..

haklısın mattika ama cıdden ben pıdesız yapamıyorum ıftarda bende netten arastırdıgıma gore bır pıdeyı sekıze bolup bır dılımını yıyebılırsınız dıyo hatta o dıyetı bulursam eklerım burayada pılav ya da tatlı yemıyorum tatlı olarak sadece sahurda ınce surulmus sarelle olarak yıyorum cunku ben caya fılanda seker atmıyorum hıcbıryerden seker almayınca basım donuyor sımdı bı sarelle yerıne bal yıycem

günaydın kızlar herkese :KK1:
sahurda 2 dilime yakın pide bol domates salatalık ve peynir.
3-4 parça kızarmış salam ve birazcık kompostu.
iftarı iple çekiyorum Allah herkesin oruçlarını kabul eylesin:KK66:

Herkese hayırlı ramazanlar diliyorummmm ..

sahurumu yazayım kızlar

Yarım dilim börek
Yarım kk peynir
Domates, salatalık
1 dilim güllaç
4 ceviz

canım tatlı istiyodu ben de yedim :KK70:

dün akşam 30 dk tempolu yürüyüşümü de yaptım koşu bandında
yürüyüşe devam edersem benden iyisi yok:KK66:

işte ben hareket yapamıyorum yanı oguc kalmıyor bende yaa cocuklar ıs guc derken bır bakmısım uyuya kalmısım hafta sonu arada yuruyorum

Su içtin dimi :kk77:

işte ben hareket yapamıyorum yanı oguc kalmıyor bende yaa cocuklar ıs guc derken bır bakmısım uyuya kalmısım hafta sonu arada yuruyorum

Su içtin dimi :kk77:

1 litre su içtim en az. sonra midem şişti uyuyamadım
bu duruma bi çözüm lazım su içmesek olmaz, su içip yemesek olmaz

ben de kendimi zorladım yürüdüm yoksa gün içinde evdeyim bi hareketim yok kilo bile alırım mazallah

1 litre su içtim en az. sonra midem şişti uyuyamadım
bu duruma bi çözüm lazım su içmesek olmaz, su içip yemesek olmaz

ben de kendimi zorladım yürüdüm yoksa gün içinde evdeyim bi hareketim yok kilo bile alırım mazallah

benım esım sahurda yemek yerken su ıcıyor hemde 1 lıtre nerdeyse bıtırıyor sasırıyorum ona nasıl hem bu kadar su ıcıp hemde yemek yıyebılıyosun dıye cokta kılolu degıl kendısı bırde yatmadan once kac bardak su ıcıyor ben hemen sısıyorum

01.08.11 iftar menüm
3 kepçe mercimek çorbası
1 adet haşlama tavuk pirzola
1 dilim beyaz ekmek
3-4 kaşık yoğurtlu semizotu.
1 bardak meyvesuyu

02.08.11 sahur menüm
yarım domates
1 kk beyaz peynir
1 dilim kadar pide
2 bardak su

birşey soracağım.ben iftardan sonra çok halsizleşiyorum.dün 21:30 gibi uyuyakaldım.spor falan da yapamadım haliyle.
bu durumu engellemek adına ne yapabilirim? yorumlarınızı bekliyorum.
kızlar bu arada ben tartılmıyorum.pazartesiyi bekliyorum.bakalım ne olacak :KK39:

01.08.11 iftar menüm
3 kepçe mercimek çorbası
1 dilim beyaz ekmek
1 bardak meyvesuyu

02.08.11 sahur menüm
yarım domates
1 kk beyaz peynir
1 dilim kadar pide
2 bardak su

birşey soracağım.ben iftardan sonra çok halsizleşiyorum.dün 21:30 gibi uyuyakaldım.spor falan da yapamadım haliyle.
kızlar bu arada ben tartılmıyorum.pazartesiyi bekliyorum.bakalım ne olacak :KK39:

genelde herkes öyle canım
en azından ilk 3-4 gün oruca alışana kadar halsizlik normal sanırım

01.08.11 iftar menüm
3 kepçe mercimek çorbası
1 dilim beyaz ekmek
1 bardak meyvesuyu

02.08.11 sahur menüm
yarım domates
1 kk beyaz peynir
1 dilim kadar pide
2 bardak su

3 kepçe çorba çok değil miii :KK53:
yani kepçe benim evdekiler gibiyse eğer... :KK56:

tünaydın kızlarrrrrrrrrrrrr evdeyim oruç rahat geçiyo umarım herkesin keyfi yerindedirrrrr

canlarımmm merhabaaa :KK3::KK3:
Nasılsınız bakiimm nasıl geçiyor oruç :KK1:
Dünki menümü sizinle paylaşmak istiyorum :KK8: yorumlarınızı bekliyorum :21:

İftar menü

3 adet zeytin
1 kase analı kızlı çorba
1 kare pide minicik
15 dakika ara
1tabak acılı maydanozlu nohutlu salata azcık yağlı az tuzlu bol limonlu 2 bardak ayran
30dakika ara
1 dilim karpuz
1 maden suyu
3 adet hurma
Bolca Su

Sahur Menü

1 dilim kaşar peyniri
1 tane yağda yumurta
1 bardak meyve suyu
2 kare dilim ekmek

Sizce Çok mu ?

X