Popüler Konu Ramazanda İftar ve Sahur Menülerimiz (2021)

Şu forumda bdv'de gördüklerimden sonra en iyi eltiyi sizin eltiniz seçiyorum, sarma, çorba getiren bir elti, maşallah
Altlı üstlü oturuyoruz canım etliye sütlüye karismiyorum oda pek yanasamiyor o zaman öyle geçinip gidiyoruz canım Allah razı olsun iyidir
Senin yokmu

Afiyet olsun, Allah kabul etsin kızlar. Sahurda klasik haşlanmış yumurta, kahvaltılık, pide, karıışık vişne kızılcık hoşafı vardı. İftara da köfteyle tavuk kanat kızartıcam. Küçük oğlum köfte sevmiyor, o yüzden ikisi beraber olacak. Yanına da uydururum birşeyler makarna salata falan. Allah ibadetlerimizi ve dualarımızı kabul etsin

Gunaydin kizlar.
Dun hastane islerim vardi. Kalp kapakcigimda kacak olduğunu öğrendim. Beynim oraya çakıldı kaldi
Yakin gecmiste (Birkac ay icinde) 3 farkli kardiyolog muayenem var ve hiçbiri boyle bir şey soylememisti. Simdi 4.kardiyolog söyleyince bir tarafim inanmak istemiyor
Her neyse, strese girmeyeyim dedikce stres yoğun şekilde üzerime yükleniyor

Sahurda dunku yemekler vardi. Kendime ayri hazirlamadim yine.
Iftara ne yapacagim hicbir fikrim yok. Beynim durdu.

İnsan neye inanacagini sasiriyor değil mi rabbim sifa versin inşallah iyi olursun

Aynen canim. Kisa araliklarla 4 farklı kardiyolog ve sadece birinin boyle bir şey söylemiş olmasi
Oğluma da ufurme var demişlerdi ...üniversite hastanesinde 4 ay sonraya randevu bulabilmistim ...USG bakıldı takip edilecek dendi ..sonrasında arkadaşlar vasıtası ile güvenilen bir kardiyolog bulduk...

Kardiyolog sonuçlara bakmış hiç bişey yok bu cocugun demişti ...sende güveneceğin bir kardiyolog bul umarım yanlış görmüştür iyisindir

Insallah ya. O kadar gerildim ki anlatamam.
Doktorlar da su pandemi doneminde hastalardan biktilar. Ilgili doktor bulmak cok zor

Bende tam 3 tane elti var. Yakinda 4.de olacak hayirlisi :)
Biri ile aram cok iyi. Cok severim kendisini. Ikisi ile mesafeliyim.
Ama üçü de Turkiye'nin diger ucunda. Senede bir görürsem görüyorum.
Mesafe candır ya bende 2 tane var biri uzak pek görüşmüyoruz biri ilede alt üst oturuyoruz işte mesafe korumayinca illa bir sorun oluyor

Çok geçmiş olsun. İnşallah yoktur böyle bir durum

Rabbim şifa versin bu mübarek günlerin hürmetine.Olmadı bayram sonrası başka bir doktora daha görünürsünüz stresten uzak durun kafanızı başka şeylerle meşgul edin tekrar geçmiş olsun ❤

İftar menüm;
Tarhana çorbası
Kururu fasulye
sebzeli bulgur pilavı
Turşu
Kak (kurutulmuş dut,incir,elma,armut,erik, 1 tane ince kabuklu tarçın,yarım limon suyu ile biraz su ve çok az toz şekeri biraz kaynatıyorum .Yıkanmış meyve kurularını elma,armut erik sert olduğu için öncelikle onları ekleyip biraz yumuşayana kadar pişiriyorum.Sonrasında dut ve inciri de ekleyip biraz daha pişiriyorum.Piştikten sonra üzerine ceviz içi serpiştiriyorum.Soğuk servis yapıyorum inanın çok lezzetli ve hafif bir tatlı oluyor.Kesinlikle tavsiye ederim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…