Popüler Konu Ramazanda İftar Ve Sahur Menülerimiz(2018)

eline sağlık baya çeşit var
Evet dün akşam yaptım yarısını. Güllaç, çorba, kızartmayı bugün yaptım.

Yazınca bana da çok geldi çeşit. Ekşili köfteyle taze fasulyeyi yarına bırakmaya karar verdim. Oğlum için dolmayı çok kıymalı yapmıştım, ekşili köfteyle birlikte olmaz diye düşündüm. Kızartma olunca taze fasülyeye de gerek yok.

Suyu 1 lt içince üstüne çorbadan başka birşeye yer kalmıyor zaten. Ama sonradan yiyesim geliyor. 9.30-10 gibi.

Kızlar borcamda karışık kumpir yapıcam ama biz çorbasız duramıyoruz, yanına bir çorba yapayım diyorum da en basit ne çorbası yapabilirim? Mercimek demeyin, onu birkaç gün önce yapmıştım.

Yogurdunu kendi mayaliyordur evde yapiyordur o anlaminda kullanmistir muhtemelen

Ev yapımı yoğurttan ev yapımı ayran .

Benim kv sağolsun sürekli hazır ayran alır da, bir kere evde hazır yoğurttan çırptığı ayrana ev yapımı demişti. İlk kez onda duymuştum, saçmalıyor demiştim. Siz de deyince demek ki öyle deniyormuş dedim bi an

4. Akşam olacak bu akşam hep davet ediyorlar bizi iftar için, akrabalarda yiyoruz. Yemek yapamıyor olunca insan haline acıyorlar tabi
Teyzeme gideceğiz bu akşam da. Biz kıymalı pide yaptırdık fırına onu alıp gideceğiz, yanına da mercimek çorbası, salata ve güllaçı da teyzem yapacak
Sahur her zamanki gibi kahvaltılık. Sahanda yumurta yaparım bir de.

Hepsi ayrı ayrı lezzetli yemekler ama menü oluşturmamış bence canım ya
Yorumları okumadım ama sanki birkaç şeyi dwğiştirsen daha ramazanlık olacak.
Mesela bana göre sulu yemek eksik.
Ramazan davet sofrasında pilav olmazsa olmaz.
Tatlı olarak tiramisuya yatıya giderim ama yine ramazan daveti için hafif.
Hadi annenler neyse her türlü överler de diğer taraf

İçli köfte kıyma, lazanya kıyma çok fazla kıyma yok mu ya bilemedim. Bir de lazanya zaten yeterince ağır bir yemek, içli köfte de kallavi. Bir de biri İtalyan, biri daha yöresel ortaya karışık gibi olmuş biraz. İçli köfteyi çıkarıp yerine başka bir meze eklenebilir, belki yaprak sarması ya da közlenmiş patlıcan salatası. Bruschetta da olabilir ortaya iftarlık tabağıyla birlikte. Onun dışında menü uyumlu, ellerinize sağlık şimdiden. :)

Anam anam anaaaammm, beliiiiiiimm, rutin ev işleri, dört bacaklımın yıkanması, yürüyüşleri derken çok yoruldum, ayrıca bir süre yaprak görmek istemiyorum

Bugün ayıptır söylemesi yaprak sarayım dedim, kızım anne zeytinyağlı olsun, iftarda soğuk soğuk yerim canım hiç sıcak yemekler çekmiyor dedi, eşime söyledim o da ooooooo yaprak mı o zaman etli olsun dedi

Yemek konusunda eşime de kıyamam kızıma da, hem etli sardım hem zeytinyağlı, belim koptuuuuu

Bu zeytinyağlım, etliyi eklemeyeyim, yer gök yaprak olacak yoksa :))))

Ellerine sağlık ablam

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…