Popüler Konu Ramazanda İftar Ve Sahur Menülerimiz(2018)

Cuma misafirim var ama menüyü tam oturtamadım:KK51:
Çeşit çok olsun istiyorum misafirlerim çok özel ve ilk kez yemeğe geliyorlar.
Yuvalama Çorbası(yöresel)
Peynirli tepsi böreği
İslim kebabı veya Patlıcan tava
Bulgur pilavı
Yaprak sarma ve kuru dolma
İçli köfte (ama kızartmamı yapsam yoksa yoğurtlu içli köftemi yapsam yoksa kendi yöremize ait haşlama içli köftemi karar veremiyorum.Biz genelde haşlama yaparız)
Başka yoğurtlu birşey mi hazırlayayım.
Salata
Kadayıf veya Şekerpare
Bir el atın hanımlar ne yapayım:kk77::KK45:

Peynirli tepsi böreği
Bulgur pilavı
İçli köfte (ama kızartmamı yapsam yoksa yoğurtlu içli köftemi yapsam yoksa kendi yöremize ait haşlama içli köftemi karar veremiyorum.Biz genelde haşlama yaparız)
Salata
Kadayıf veya Şekerpare
Ana yemeklerin çok güzel nevoş:) bence de haşlama içli köfte daha güzel oluyor. Ek istersen soğuk bir iki meze yapabilirsin bence. Alinazik olabilir yada babağannuş veya muhammara veya haydari vs. Şekerpare yi de pek severim eline sağlık :)

Ana yemeklerin çok güzel nevoş:) bence de haşlama içli köfte daha güzel oluyor. Ek istersen soğuk bir iki meze yapabilirsin bence. Alinazik olabilir yada babağannuş veya muhammara veya haydari vs. Şekerpare yi de pek severim eline sağlık :)
Çok teşekkür ederim canım:KK200:Ben de haşlamayı daha iyi yapıyorum.O sebeple karar veremedim:KK51:

Peynirli tepsi böreği
Bulgur pilavı
Salata
Kadayıf veya Şekerpare
Oooo abla valla menüyü okurken bi yutkundum hem lezzetinden ötürü hem yorucu olmasından ama senin üstesinden gelemeyeceğin iş yok maşallah kolay gelsin şimdiden yoğurtlu kızarmış kırmızı ve yeşil biber yakışır gibi geldi yada Haydari de güzel olabilir

Oooo abla valla menüyü okurken bi yutkundum hem lezzetinden ötürü hem yorucu olmasından ama senin üstesinden gelemeyeceğin iş yok maşallah kolay gelsin şimdiden yoğurtlu kızarmış kırmızı ve yeşil biber yakışır gibi geldi yada Haydari de güzel olabilir
Teşekkürler canım:KK66:Tamam yoğurtlu bir salata veya meze ekleyeceğim:KK19:

Peynirli tepsi böreği
Bulgur pilavı
Salata
Kadayıf veya Şekerpare
Canım içli köfteyi haşla hafif olur diğer türlü ağır olur bizimde yörede haşlama olur:) şimdiden afiyet olsun menü güzel

Peynirli tepsi böreği
Bulgur pilavı
Salata
Kadayıf veya Şekerpare
Bizde de haşlama yapılır, bencede haşlama daha iyi olur Nevoşum.:kk77:

Bizde de haşlama yapılır, bencede haşlama daha iyi olur Nevoşum.:kk77:
Tamam canım çok sağol:KK60:
Kızartma yapıyorum ama çok sık olmadığı için acaba bir aksilik çıkarmı diye korkuyorum.Biz haşlama yaparız.ONuda iyi yapıyorum.Ama herkes sever mi bilemedim.Neyse sağolun sizin dediğinizi yapacağım:KK60:

Bu akşam misafirim vardı. Menüm : Mercimek çorbası, şehriyeli pirinç pilavı, et kavurma, kremalı patates, kereviz salatası, meksika fasülye salatası, mevsim salata ve dondurma tatlı ikilisi.

Bugunku iftar menusu

Mercimek corbasi
Karniyarik
Pirinc pilavi
Cacik
Muhallebili kadayif

Hatta patlicanlari suan kizartiyorum patiiiir patir patliyorlar :-)

kızlar günaydın;

dünkü menüm;
un çorbası
patates sote
domates soslu makarna
çoban salata
ve yoğurtlu mayonezli yeşillikli salatalık meze (çok güzel oldu ilk defa yaptım)

Hepsi ayrı ayrı lezzetli yemekler ama menü oluşturmamış bence canım ya :KK43:
Yorumları okumadım ama sanki birkaç şeyi dwğiştirsen daha ramazanlık olacak.
Mesela bana göre sulu yemek eksik.
Ramazan davet sofrasında pilav olmazsa olmaz.
Tatlı olarak tiramisuya yatıya giderim ama yine ramazan daveti için hafif.
Hadi annenler neyse her türlü överler de diğer taraf :KK53:
Ramazan davet sofralarında pek sulu yemek yapmıyorum canım ama taze fasülye gibi belki ortaya bir zeytinyağlı ekleyebilirim neden olmasın :KK8: Lazanya makarna börek vari bir şey olduğu için pilav yanında olmuyor maalesef o yüzden eklemedm:KK45: Bir de tatlı yemek sonrasında yenmiyor o yüzden çok hafif tercih ettim canım sütlü hafif bir tatlı en azından gideri var başka türlü kimse ağzına koymuyor yoksa pasta bile yaparım öyle tatlı yapma hastasıyım :KK70:Teşekkür ederim yorumun için:KK15:
İçli köfte kıyma, lazanya kıyma çok fazla kıyma yok mu ya bilemedim. Bir de lazanya zaten yeterince ağır bir yemek, içli köfte de kallavi. Bir de biri İtalyan, biri daha yöresel ortaya karışık gibi olmuş biraz. İçli köfteyi çıkarıp yerine başka bir meze eklenebilir, belki yaprak sarması ya da közlenmiş patlıcan salatası. Bruschetta da olabilir ortaya iftarlık tabağıyla birlikte. Onun dışında menü uyumlu, ellerinize sağlık şimdiden. :)

Yanına yakışır diye düşündüm canım lazanya yanına uyan bir şey bulamadım pek çünkü o_OYaprak sarması için pek zamanım olmaz gibi çalıştığım için :KK35:Ortaya ayrıca taze fasulye ekleyebilirim sebze isterlerse mesela ama bruschettaya bizimkiler tuhaf bakabilir:KK45:kırmızı biber de yoğurtlu kullanıyorum diye düşünmedim ama patlıcan salatası düşünülebilir aklıma gelmemişti oda çok yakışır :KK8:İçli köfteyi ortaya koyabilirim o zaman lazanya zaten tek başına da yenebilir hiç yapmadığım için kv lere o yüzden düşündüm geçen geldiklerinde beyti pirinç pilavı falan yapmıştım az değişiklik sunayım istedim:KK70:

Peynirli tepsi böreği
Bulgur pilavı
Salata
Kadayıf veya Şekerpare
Nevo benim menüme yorum yapmadın ama ben yakaladım senin menünü:KK45:Sende islim kebabı yapıp içli köfte yapacaksın yanında bak arkadaşlar kıyma kıyma olmuş dediler bana bende lazanya ile içli köfte düşündümdü:deli:Vallahi tam bir davet sofrası olmuş ellerine sağlık keşke imkanım olsa yaprak sarardım bende :KK1:

Bence seçeneklerinden İslim kebabı + Yaprak sarma uygun bir de içli köfteyi kızartma severim ben :halay:İçli köfteyi ilk defa kızartma olarak yapacağım ben acemi bana bir örnek verir misin tarif :KK22:Bu menüne bir de kesinlikle havuç tarator cacık gibi yoğurtlu bir şey gerekiyor köftelerin yanına hep ararım ben :KK60: Tatlı olarakta ikisi de gider bende kararsız kaldım hangisi daha favorinse onu yap ben sütlü tatlı tercih ediyorum yemiyor bizimkiler şerbetli pek :KK45:

Peynirli tepsi böreği
Bulgur pilavı
Salata
Kadayıf veya Şekerpare
ayyy canım hepsinden istedi simdiden kolay gelsin ve ellerine saglık :)
Bence haşlama yap içli köfteyi çünkü iftarda kızartma agır oluyor sanki..
kirmizi biberli yogurt da cok yakısır menüye..

Dün misafirime sizden aldıgım guzel tarifle fırında patetsli tavuk yaptım harika oldu :)
yanına mercimek corbası, kırmızı biberli yogurt, bakla salatası (yesillikli), pilav ve meyve kompostosu yaptım sekersiz :)
tum yemekleri cokca yapmıstım bu aksama da aynı menü :)

sahurda 1 bardak süt + 1 kuru kayısı + 2-3 fındık + cilek + 1 peynirli ve domatesli tost yedik :) bolll su ile :KK70:

X