Popüler Konu Ramazanda İftar Ve Sahur Menülerimiz(2018)

Ay kızlar ne güzel şeyler yapıyorsunuz, afiyetle yiyin inşallah ben de bugün davetliyim bir tanıdık rahmetli oldu onun Perşembe yemeğine bir de acıktım ki.

Sahura kalmıyorum ama sahur menülerine bakınca bi imrendim valla, yufkam vardı bu gece onunla gözleme fln yapayım inşallah

Uzak aslında odası ama çok hafif uykusu bizim odadayken sağa dönsem hemen ıııı diye başlıyordu ayırınca rahat ettik ama
Aynı benim kızımda öyle ya. 1 yaşında benimki. Taa diş kapıyı açsalar hemen uyanıyor. Kv'ler altlı üstlüyüz hiç anlayış yok çocuk uyuyordur girmeyelim diyen yok sessizce bile girseler sanki hissedip uyanıyor tamda yeni uyutmuş oluyorum bu sefer hiç uyumuyor yemek bile zor yapıyorm:110: nası çözüm bulucam bilmiyorum :emir_bebek:

11 Ayın Sultanı olan Ramazan ayı ,16 Mayıs 2018 Çarşamba günü başlıyor.
Ramazan ayının diğer aylara göre büyük bir yeri vardır. Çünkü Ramazan ayı onbir ayın sultanıdır. Çünkü Kur'an-ı Kerim bu ayda indirilmeye başlanmıştır. Ayrıca bin aydan daha hayırlı olan "kadir gecesi" bu ay içerisindedir ve tabi ki oruç ibadeti de bu ayda yapılmaktadır.
Ramazan ayını birlikte hayırlısı ile geçirelim istiyorum.Menülerimizi,iftar sofralarımızı,sahur sofralarımızı tariflerimizi paylaşıp güzel bir Ramazan geçirelim inşaallah..
:KK200::KK200::KK200:Hepinize hayırlı Ramazanlar diliyorum..:KK200::KK200::KK200:

:KK200::kk77:Yarın gece ilk sahurumuzu yapacağız.Menülerinizi ve tariflerinizi bekliyorum:kk77::KK200:

Eki Görüntüle 2146450 Eki Görüntüle 2146451 Eki Görüntüle 2146452 Eki Görüntüle 2146453 Eki Görüntüle 2146454
Eki Görüntüle 2146456 Eki Görüntüle 2146455

:KK200:Geçmiş yıllarda yaptığımız Ramazanda İftar Ve Sahur Menülerimiz:KK200:
Ramazanda İftar Ve Sahur Menülerimiz

Hergün Bir İftar Menüsü

Dünden kalan makarna
köfte
karışık sebzeli zeytin yağlı yemek
Salata
Ayran
çilekli pudingli yaş pasta yaptım,çayla yada nescafe ile servis yapacağım

HERKEZE HAYIRLI RAMAZANLAR ...

Aynı benim kızımda öyle ya. 1 yaşında benimki. Taa diş kapıyı açsalar hemen uyanıyor. Kv'ler altlı üstlüyüz hiç anlayış yok çocuk uyuyordur girmeyelim diyen yok sessizce bile girseler sanki hissedip uyanıyor tamda yeni uyutmuş oluyorum bu sefer hiç uyumuyor yemek bile zor yapıyorm:110: nası çözüm bulucam bilmiyorum :emir_bebek:
Allah kolaylık versin valla zor yaa çözümü varmıdır ki

Hayırlı Ramazanlar herkese :)
Dün aksamki sahur menumuz;
-Domatesli ve tulum peynirli tost
-Dereotlu omlet
-Zeytin
-Bol su :)

Aksama iftar menüm;
-Zeytin ve meyveler ile orucumuzu acıyoruz
-Zeytinyağlı bakla
-Tereyaglı eriste
-Cacık
Bu akşamki iftar menümüz :) ( daha doğrusu henuz isten ancak cıkabiliyorum eve gidince yapmayı planladıklarım)
-Kesme corba
-Yogurtlu kızartma-köfte
-Komposto (sekersiz cilek + kuru kayısı + ayva)

yarım kilo kıyma çok değil mi canm ya. :olamaz: ben aylık 1 kilo az geçkin kıyma alıyorum eşim onu 5 - 6 parçaya bölüyor :olamaz: misafir gelirse 2 poşet çıkarıyorum kıyma siz böyle deynce vallahi bir tuaf oldum
Ben de 1 kiloyı 4-5 poşet yapıyorum.Kıyma kıyma kokunca yemek yiyemiyorum:)

Bugünkü iftar menümüz ;
Mercimek corbasi
Tavuklu patates yemegi
Etli biber dolmasi
Ispanakli borek (dünden)
Portakalli sekerpare bugun ben yaptim:KK66:)
Karpuz

X